Şimdi Ara

Honda'nın Türkiye'deki fabrikasını kapatacağı kesinleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
7.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye’deki Civic Sedan üretiminin 2021 yılında sonlandırılacağını açıklayan Honda, fabrikanın akıbetiyle ilgili kesin bir karar almamıştı. Japon üreticiden beklenen duyuru bugün geldi. Honda, Türkiye’deki fabrikasını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Japon üretici Honda tarafından yapılan açıklamaya göre, 2021 yılında mevcut Civic Sedan modelinin üretiminin tamamlanmasının ardından Türkiye’deki otomobil üretim operasyonu sonlandırılacak. Söz konusu kararın ardındaki neden ise “küresel otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyon alanında yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelere bağlı olarak uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerekliliği” olarak açıklandı.

"Çalışanlarımıza her türlü desteği sağlayacağız" 

Alınan kapatma kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “Hızla değişen piyasa dinamikleri ve teknolojik gelişmelere öncülük etme ihtiyacının farkındayız. Bu durum, Türkiye’deki otomobil üretim operasyonumuzu da kaçınılmaz olarak etkiliyor” dedi. Honda Türkiye’nin bin 100 çalışanı bulunuyor. Bu konuya da değinen Tsumura, “Beceri geliştirme eğitimleri ve yeniden istihdam yardımı da dahil olmak üzere, karardan etkilenen çalışanlarımızın ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayacağız” şeklinde konuştu.

22 yıldır üretim faaliyetlerini sürdürdüğü Türkiye fabrikasını kapatma kararı alan Honda, satış ve satış sonrası operasyonlarının 2021’den sonra da süreceğini açıkladı. Ayrıca Honda Motosiklet operasyonlarının bu karardan etkilenmeyeceği belirtildi.

• Araştırmadan buradan gördüğü haber ile yetinen muhalif müptezel kardeş (ler) im Honda İngiltere'deki Swindon fabrikasını (Civic Sedan) da 2021 yılın da kapatacak. Ayrıca kapattığı "Honda Civic" üretim hattı. Honda elektirikli araçlara yoğunlaşacağını açıkladı ve ayrıca ülkemizde ki faaliyetlerine de devam edecek.. Bu hondanın açıklaması bug bulmuş gamer gibi sevinen egoist müptezellerin değil.
    Çok arastiran â haberin bilim teknik sanat siyaset ve ekonomideki üstün kabiliyete sahip kadrosunu izleyerek bilgilerini doruğa çıkarmış lsd çekip sağda solda biz Almanya dan büyüğüz biz Fransa'yi geçtik diyebilen veya diyenleri alkışla karşılayıp bağrına basan düşünme kabiliyetini reisin eline vermiş dostum boşuna debelenme yabancılar ülkeden kaçıyor.

Kola fabrikası açıp Amerika ya kızınca aynı.kolayi para ile alıp patlatan , Hollanda'ya kızıp portakal parçalayan az zekalı bol yalamali bağımlı dostum geviş getirecek isen başka yerde yap.
  • Yerimi toyotaya bırakacağım diyor kısaca

• Yatirim geri cekilince muhalefet: Teker teker kaciyorlar, batan gemiyi terk ediyorlar, ulke iflas etti..

Yatirim karari alininca muhalefet: Ucuz isci gucu buldular gelirler tabi, ulkemiz insanini somuruyorlar, ulke iflas etti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pro-üye P kullanıcısına yanıt
    Demokrasi, özgürlük olmayan yerde kimse üretim yapmak istemez mi?
    Çin, Vietnam, Bangladeş, Hindistan, Brezilya, Meksika baya demokrasi ve özgürlük ülkesi sanırım.

Hayır bu saçma ve salakça sözlerle demokrasi ve özgürlüğün önemini kaybettiriyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey bilmediğiniz konularda olmayan fikrinizi beyan etmemek.

• Araştırmadan buradan gördüğü haber ile yetinen muhalif müptezel kardeş (ler) im Honda İngiltere'deki Swindon fabrikasını (Civic Sedan) da 2021 yılın da kapatacak. Ayrıca kapattığı "Honda Civic" üretim hattı. Honda elektirikli araçlara yoğunlaşacağını açıkladı ve ayrıca ülkemizde ki faaliyetlerine de devam edecek.. Bu hondanın açıklaması bug bulmuş gamer gibi sevinen egoist müptezellerin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sounderland -- 8 Nisan 2019; 11:33:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur

o zaman şöyle diyelim;

2 sinden biri seçilecek;

Ya Avrupa tipi hukukun üstünlüğü ve demokrasi
    Ya da Çin ve Vietnam gibi demokrasinin tamamıyla askıya alındığı işçilerin tam sömürüldüğü sistem.

Bizim iki arada bir derede ; hem ayranım dökülmesin hem ...
  • Ülkemiz adına üzücü bir haber tabii. Honda Türkiye'de hatırı sayılır pazar payına sahip bir firmaydı.
  • Fiyatlar bu durumdayken Honda'nın fabrika kapatmasını saygıyla karşılamak gerekir. Ümit edelimde Mercedes-Benz, Renault, Toyota, Fiat, Ford, Hyundai gibi ülkemize yatırım yapan diğer markalarda ülkemizden çekilip fabrika kapatmasın. Honda bu kararla birlikte ülkemizdeki mevcut müşteri potansiyelini de kaybedecektir ki marka 2021'den tıpkı VW gibi ülkemize ithal olarak gelmeye başlayacak

• O değil de, fotoğrafın sağ tarafında "Fotoğraf çekmek yasaktır." diye yazıyor, o kadar adam arasından farkeden çıkmamış, ironiye bak.

• Chevrolet gibi mi olcak yani durum honda içinde?

• 120.000 TL'ye göçüklü Civic'leri kitleyip kaçtılar
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Diğer markalar epey bir ihracat yaptığı için çekip gideceklerini sanmıyorum. Honda tek bir model üretiyordu ve ağırlıkla iç pazar hedefleniyordu.

• Ülkemiz için üzücü bir haber

• Asgarı ucret cınle aynı ama alım gucu yok işssizlik var bu nedenle kapatmasına sasırmadım. Adamlar japon ve vızyıon sahıbıler burda arac ureterek kafası bozuk bı rustanın yaoacagı hatalar arac kaloteısnı ve satıs adetlerını etkıleyecek dolayısıyla kaoatma kararı dogrudur. Ulkede yasamak zor ve bu yaptıgımız ıslere yansıyor psikolojık bunalımdan dolayı. Boyle bır yerde utetım kımse yapmaz yapamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

120.000 TL'ye göçüklü Civic'leri kitleyip kaçtılar
    Bwlkıde gocuk bızden kaynaklıydı yanı hıle katan turk calışanşar olmus olabılır. Malum marka kalıtesı bellı ve boyle basıt hatalar yapmazlar. Fabrıkayı bu nedenle kapatıp avrupada daha refah ulkelre tasıyacak olabılırler

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Fiyatlar bu durumdayken Honda'nın fabrika kapatmasını saygıyla karşılamak gerekir. Ümit edelimde Mercedes-Benz, Renault, Toyota, Fiat, Ford, Hyundai gibi ülkemize yatırım yapan diğer markalarda ülkemizden çekilip fabrika kapatmasın. Honda bu kararla birlikte ülkemizdeki mevcut müşteri potansiyelini de kaybedecektir ki marka 2021'den tıpkı VW gibi ülkemize ithal olarak gelmeye başlayacak
    Fıyatlara %20 zam demek anlamına gelıyor

• WB kullanıcısına yanıt
    Genellikle Ülkede negatif ne olursa olsun muhalefet sorumludur bu ülkede. Sonuçta ülkeyi onlar yönetiyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.