Şimdi Ara

Türkiye'nin ilk yerli otomobil test fabrikası kuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye’nin yerli otomobilini henüz somut bir şekilde göremesek de konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. MÜSİAD önderliğinde Türkiye'nin ilk yerli otomobil test merkezi açılıyor.

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak ve üretim üssü haline gelmesini sağlamak adına çalışmalar yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyesi 20 iş insanı, Kocaeli’de otomobil, traktör ve iş makinelerinin test edilmesi amacıyla kurulan TESTTÜRK AŞ’nin resmi açılışı 22 Mart’ta gerçekleştirilecek.

2018 yılından itibaren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teknik servis olarak atanmış yetkili kurum olarak çalışmalarını yapan TESTTÜRK AŞ, bin 500 metrekaresi kapalı 400 metrekaresi açık alandan oluşan test merkezlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Otomotiv alanındaki çalışmaların haricinde savunma sanayi ve demiryolu sanayinde de müşterilerine test hizmeti veriyor. TESTTÜRK AŞ, 2023 yılına kdar gerçekleştireceği 100 milyon TL’lik yatırımla birlikte Savunma ve Uzay Sanayii alanında ülke çapında önemli bir açığı kapatmayı hedefliyor.

TESTTÜRK AŞ Otomotiv Test Laboratuvarının, Avrupa Birliği standartları kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri eşliğinde ülkemizde ilk defa AEBS testini gerçekleştiren firma olarak da öne çıktığı söyleniyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan laboratuvarın resmi açılışı 22 Mart’ta gerçekleştirilecek.

• Haberi okudum sanırım başlıkta kelime oyunu yapılmış burası sadece test merkezi ? Her arabayı test edecekler böyle yazılınca başlıkta sanki yerli otomobilin test merkezi açılmış algısı oluyor. Bütün havuz medyasına aynı anda servis olmuş zaten daha yerli otomobilin tekerleği yokken ne test merkezi diyordum bende.
  • AKP döneminde bir fabrika bile açılmadı, her şeyi sattınız, pardon yanlış yere gelmişim, özelleştirme haberi sandım :)

• Seçim yatırımı hebele hübele rererö

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklotus01 -- 19 Mart 2019; 16:9:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ama gene tutturamadın, bu haberdekinide fabrika sanmışsın :)

not: burda araba yada herhangi birşey üretilmiyor, yani adı fabrika. ha yanlış anlaşılmasın küçümsemiyorum güzel bir gelişme ama elma ile armutu karıştırmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musty3535123 -- 19 Mart 2019; 16:17:48 >
  • Arkadaş bilmeden yorum yapmayın. Otomotiv endüstirisinde çalışıyorum ve yakından tanıdığım bir Ar-Ge şefi oraya geçiş yaptı. Ciddi anlamda başlıyorlar bişeyler yapmaya.

• Haksızlık etme her Abd krizinde yere dökülen Coco Cola fabrikalarını açıyorlar.

• o bölge de petrol çıkarsa çok güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Arkadaş bilmeden yorum yapmayın. Otomotiv endüstirisinde çalışıyorum ve yakından tanıdığım bir Ar-Ge şefi oraya geçiş yaptı. Ciddi anlamda başlıyorlar bişeyler yapmaya.
    Olur, bilmeden yorum yapmayız bundan sonra. Arabayı yapın, ben tanzim satış kuyruğunda, Rusyanın almadığı kurtlu domateslerle size el sallarım.
  • Seçimden önce açar gibi yap seçimden sonra bir daha ki seçime kadar kapat

• Neden seçim öncesi açılıyor acaba?
  • Seçim is coming siper alınnn

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Altına imzamı atarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haberi okudum sanırım başlıkta kelime oyunu yapılmış burası sadece test merkezi ? Her arabayı test edecekler böyle yazılınca başlıkta sanki yerli otomobilin test merkezi açılmış algısı oluyor. Bütün havuz medyasına aynı anda servis olmuş zaten daha yerli otomobilin tekerleği yokken ne test merkezi diyordum bende.

• Tüvtürk'ün sözleşmesi 2025'te bitiyordu galiba. Erken gönderecekler anlaşılan. Bu arada ne fabrikasi öyle başlık mi olur. Ajanstan mi geldi başlık bilmiyorum ama test fabrikası nedir. Test üreten bir fabrikami açtılar yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 19 Mart 2019; 16:48:44 >
  • Seçim anketi falan da açıklayın sayın site yetkilileri..

• Türkiye petrolleri yabancılara özellikle katar lı görünümlü ingiliz şirketlerine satılmadan bulunmaz korkma ! bakınız bütün değerli şirketler ya özelleşti yada tek elde toplandı seçim sonrası görün siz olayı...

• Test mi :) . Uretim fabrikasi olsaymis ...

TSE in kalite kriterlerini kokten guncelleyin iyilestirin ... Neye gore test :)

Test ile beraber uretim fabrikalari niye yok :)
  • Yerli uçağımız da epeydir göklerde zaten. Birde bu geldi mi, olay tamamdır.

Tutmayın bizi gari. 2023 te süper güç olcaz. Amerika, Rusya, İsrail, Çin, Almanya, İngiltere, Bizans titresin.

Ya bu seçim ne güzel bir şey miş ya, keşke her yıl seçim olsa. Memlekette neler varmış neler.
  • Yerli IHA’ya da vakti zamaninda secim yatirimi deyip uretemezler diye dalga geciyorlardi

• K E N kullanıcısına yanıt
    dimi seçimlerden bir sene önce hiç bir şey açılmasın hatta üretim dursun nasıl olsa memlekette 2-3 senede bir seçim var belki memleket batarda muhalefet iktidar olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.