Şimdi Ara

Söylenti: Yeni Nesil Xbox'lar E3 2019'da Tanıtılacak, 2020'nin Sonlarında Çıkacak [Güncelleme]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Güncelleme: Thurrott'tan Brad Sams Microsoft'un yeni nesil Xbox konsolları hakkında E3 2019'da konuşacağını rapor etti. Brad Sams ayrıca Halo Infinite'in yeni nesil platformda çıkış oyunu olacağını ve Halo Infinite'in RPG unsurları içereceğini ve hikayenin oyuncuların verdiği kararlar ile gelişeceğini de belirtti.

Verge editörü Tom Warren sızdırılan teknik özelliklerinin hepsinin doğru olmadığını söyledi.

Orijinal Haber: Fransa'nın en büyük video oyun sitelerinden biri olan JeuxVideo'nun haberine göre, yeni nesil Xbox konsolları E3 2019'da tanıtılacak ve 2020'nin sonlarında mağazalardaki yerini alacak.

Belirtilene göre, Lockhart kod adlı konsol disk sürücüsü bulunmayan, sadece dijital indirme ve streaming odaklı ve daha ucuz bir model olacakken Anaconda kod adlı konsol ise Xbox 360 ve One gibi standart bir Xbox konsolu ve daha güçlü olacak. JeuxVideo'nun kaynağı Halo Infinite'in konsollar ile birlikte 2020'nin sonlarında çıkış yapacağını söylüyor.

JeuxVideo'nun sızdırıldığını iddia ettiği konsolların teknik özellikleri:

Xbox Lockhart
    CPU: Custom 8 Cores – 16 zen threads 2
    GPU: Custom NAVI 4+ Teraflops
    RAM: 12GB GDDR6 memory
    Storage: 1TB NVMe 1 + GB / s SSD hard drive

Xbox Anaconda
    CPU: Custom 8 Cores – 16 zen threads 2
    GPU: Custom NAVI 12+ Teraflops
    RAM: 16GB GDDR6 memory
    Storage: 1TB NVMe 1 + GB / s SSD hard drive

Daha öncesinde de Microsoft'un içişleri ile ilgili doğru bilgiler paylaşan Thurrott adlı websitesi Microsoft'un iki yeni nesil konsol geliştirdiğini ve bu konsollardan bir tanesinin standart bir Xbox konsol olacağını, diğerinin ise streaming tabanlı bir konsol olacağını kaynaklarından öğrendiği bilgiler sonucu rapor etmişti. O haberin detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Microsoft konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

• Dogru ciksa ne cikmasa ne.Bir oyun 400 500 tl konsolda.2020 de daha da artar.Gelecek nesil konsollarin vitrinlerine ekmek bandirip bandirip yiyecegime pc toplar korasan oynarim daha iyi.Beni dusunmeyen firmalarin orjinal urunlerine niye destek verecem.Kac sendir ulkeye ozel oyun fiyati diyoruz sallayan yok ben niye sallayiyim bunlari.
  • 1tb nvme ssd ve 12 teraflops abartı olmuş ssd falan koyacaklarını sanmam maliyet bayağı artar
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    ben de sanmam, fakat microsoft deli yatırım yaptı xbox'a. bu ilk ben yaptım, inovasyon, high-tec gibi olaylar yüzünden bence opsiyonel olarak sunabilir böyle bir modeli. ayrıca ps5 söylentileri de çıkmışken ps5'i hem oyun anlamında hem de teknoloji anlamında tahtını sallamak için gelebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana göre bu tarihlerin tek bir dayanağı var. O da E3 2020'de yeni konsollar için oyun bombardımanı yapmaları. Diğer türlü duyuru ve çıkış tarihi arasına 1.5 sene bırakacaklarını düşünmüyorum. Ha nolur, bu sene ucundan bir gösterirler adı bu olacak diye. Bilemedim bak heyecanlandım.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Gelsen nolucak her 2 konsolun oyun fiyatları kol gibi pc dönüş yapıcam

• Normal şartlarda ssd şart.

Pc de ssd olmadan yapamıyorum hdd çöp artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deswaaa

Gelsen nolucak her 2 konsolun oyun fiyatları kol gibi pc dönüş yapıcam

Sanırsın ki ekran kartı fiyatları sudan ucuz.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • o kadar erken duyurmak hiç mantıklı değil, mevcut satışları baltalar boş yere. gerçi microsoft'un bir beklentisi kalmamış da olabilir bu nesil için çünkü satışlarda ps4'ün yarısı kadar bile satmıyor halen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Normal şartlarda ssd şart.

Pc de ssd olmadan yapamıyorum hdd çöp artık.
    keşke olsa fakat 1tb ssd fiyatlarına bakın üstelik NVMe ssd demişler imkansız bence
  • Xbox one x'in en az 2 sene ömrü var bu ne acele... ara konsollar neslin ömrünü uzattı aslında.. Ha bu arada çıksa bile fiyatı en az 4500-5000 tl arası aha buraya yazıyorum oyunlar zaten 400-500 tl..

Günü gelince beni alıntılayın bu mesajımı unutmayın....

• streaming tabanli konsolda oyle donanim mi olur arkadaş sıyırmışlar

• bu özelliklerde çıkacağını pek sanmıyorum, olsa bile aşırı pahalı olur...önemli olan içerik oyun istediği kadar güçlü olsun, oyuculara geçmesi önemli Xbox One X en güçlü konsol ama son yıl içerine en fazla satan yine Ps4

• Konsolun gücünü görünce elim ayağım titreti ama gerçek olma ihtimali bence yok.

• Microsoft konsol piyasasını baltalamış olur eğer iki tane konsol çıkartırlarsa. Klasik işte PS3 veya Xbox360 gibi tek bir konsol 7 sene götürsün. Para uğruna her şeyi harcıyorlar resmen.

• Çok saçma! Yap birtane xbox x gibi donanımı çok çok güçlü olsun adam akıllı çıkar bukadar basit böyle konsolmu olur

• Dogru ciksa ne cikmasa ne.Bir oyun 400 500 tl konsolda.2020 de daha da artar.Gelecek nesil konsollarin vitrinlerine ekmek bandirip bandirip yiyecegime pc toplar korasan oynarim daha iyi.Beni dusunmeyen firmalarin orjinal urunlerine niye destek verecem.Kac sendir ulkeye ozel oyun fiyati diyoruz sallayan yok ben niye sallayiyim bunlari.
  • Tiny Titan kullanıcısına yanıt
    Aklını kullanırsan ucuz evet

• quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

keşke olsa fakat 1tb ssd fiyatlarına bakın üstelik NVMe ssd demişler imkansız bence

Alıntıları Göster
    Hocam PC'de BF5 oynuyorum HDD olmadan önce oyuna girerken öyle bekliyordum ki bazen lanet edip kapatasım geliyordu. Şu M2 ssd taktım 3000mb/5000mb bilmem ne olan modelden aman aman PC uçak gibi oldu dosya açarken bile beklemiyor google felan öyle.

SSD'siz harbiden işkenceymiş iyi ki şu HDD den kurtuldum. HDD'yi sadece oyun,film,dizi arşivi için kullanıyorum artık.
  • Bence gayet mantıklı bir iş olur. 4k 60 fps çok maliyet getirecektir konsollar da pahalı olurlarsa bu işin bir esprisi kalmaz. İsteyen ucuzunu alır isteyen pahalısını bakalım Sony nasıl bir adım atacak.
  • 12 tflops 2 sene sonra 400 dolara verilebilir gibi duruyor. O kadar absürt değil. Nvdianın o dönemde rtx i oturmuş olur ve 18-20 tflops seviyesinde kartları piyasada görmeye başlamış oluruz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.