Şimdi Ara

Tüm hizmetler bir yıl içinde e-Devlet'e geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son olarak Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ile gündeme gelen e-Devlet ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında dün gerçekleştirilen e-Devlet koordinasyon toplantısında tüm hizmetlerin bir yıl içinde elektronik ortamda sağlanması konusunda karar alındı.

Ayrıca Bkz.Huawei Mate 20 lansmanı 16 Ekim'de yapılacak
    e-Devlet sistemiyle ilgili yol haritasının çizildiği toplantıya, ilgili bakan yardımcıları ve bürokratlar da katılım gösterdi. Görüşülen konulardan biri görevlendirmeler ve iş takviminin oluşturulmasıydı. Daha sonrasında ise e-Devlet’in siber güvenlik ve entegre veri tabanı boyutu ele alındı.

e-Devlet giderek önem kazanıyor

Toplantıda görüşülen ana maddelerden biri de e-Devlet’in, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ivedilikle entegrasyonunun sağlanmasıydı. Bu kapsamda tüm hizmetlerin bir yıl içinde elektronik ortamda sağlanması kararlaştırıldı. Ayrıca aktarılan bilgilere göre Türkiye’nin dijital dönüşümünün e-Devlet sistemi üzerine inşa edileceği de vurgulandı.

• e devletin arkasında koskoca maliye bakanlığı var. Artık devlet kurumlarının yaptığı işler bu e devlet üzerinden yürütülecekse. devlet kurumlarının bütçesinden kesintiler yaparak o kaynağı e devlet sistemini ve alt yapısını güçlendirmesi için harcanmsı gerek.
    bu yapılacak harcama bir seferlik bir harcama olacak. en fazla 1 milyar tl harcama yapılsa o sistemem bir daha asla çökmez siber saldırı olmadıkça.
    devlet kurumlarının serverları acayip eski. işlemcisi eski ramlaeri ddr2 ramler,hrd diskleri 5400prm falan. kısaca çok hantal

vatandaşın klasik memur yalanı dediği ''sistem çöktü'' lafı,aslında gerçeğin ta kendisi devlet kurumlarının kullandığı programlar sık sık çöküyor. staj yaptığım hastaneden biliyorum gün içinde 3-5 sefer çöktüğü oluyordu.
  • Devleti yerden yere vuruyorum neredeyse her konuda geri olduğumuzu belirtiyorum ama bu konuda şapkamı çıkarıp tebrik ediyorum gerçekten çok kolaylık sağlıyor ki bu hizmete bağlı birçok hizmet daha var özellikle e-nabız çok güzel mesela tüm test sonuçları reçeteleri herşeyi görebiliyorum. Ara sıra yetersiz kalıp çökmesi dışında çok güzel bir sistem umarım daha da yayılır.

• yalnız e devlet sisteminin sunucularındaki 2000 lerin başından kalma Hard diskleri söküp yerine sunucu SSD leri takılsın. ve sunuculara giden fiber ltyapıda güçlendirilsin.
    e devlet te sunulan hizmetler ufak bir yoğunlukta çöküyor. youtuba,facebook a günde milyarlarca insan giriyor bir sürü şey yüklüyor yinede bana mısın demiyor çökmüyor. Ama e devlet sunucuları 2 milyon kişilik yoğunluğu bilee kaldıramıyor.

kısaca önce altyapıyı düzeltsinler.

• Umarım bankalarda dünkü "3 TL'den dolar satın alma" olayına benzer birşey bu sistemde görülmez.

• devletin en beğendiğim hizmeti
  • ne kadar da eksi yönleri varsa hükümetin düzgün yaptıgı işlerde var bunu göz ardı edemem en basta e devlet uygulaması gercekten cogu işi buradan halledebiliyoruz o yönden böyle bir platformu kullanabildigimiz için teşekkür ediyorum ve daha iyiye gitmesini tememmi ederim

• Güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-devlet gerçekten çok güzel bir sistem. Daha fazla destek verilip altyapı güçlendirilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Umarım bankalarda dünkü "3 TL'den dolar satın alma" olayına benzer birşey bu sistemde görülmez.

Ne alakasi var simdi?
  • bu devletin en büyük hizmetlerinden biri şüphesiz

• Böyle giderse ekonomi interneti kapattırmam 1 sene bile sürmez zaten.
  • devletin şüphesiz en büyük hizmetlerinden biri bu e-devlet ve e-nabız

• Oguz_Cole kullanıcısına yanıt
    İlave olarak Mr sonuçlarını görebiliyoruz e nabizda

• Bu gidişle memur almayacaklar devlete kpss ye boşuna girmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle bu e-devlet sistemi çok iyi özellikle git şurdan evrak al burdan evrak al olayını yavaş yavaş bitirecekler.
  • soy ağacım hala çıkmıyor :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    İyi hoş demişsin bahsettiğin sitelerin gelirleriyle e-devletin kazancını bir tutman biraz komik olmuş :) ama destekliyorum da sonuçta devlet bütçesinden ilerleyen zamanda SSD ucuzlamasıyla geçilebilir. fiber konusunda sanırım bir 5,10 yıl daha bekleyeceğiz.
  • Türkiye'de yapılan en iyi çalışmalardan biri.

• quote:

Orijinalden alıntı: RichesMen

İyi hoş demişsin bahsettiğin sitelerin gelirleriyle e-devletin kazancını bir tutman biraz komik olmuş :) ama destekliyorum da sonuçta devlet bütçesinden ilerleyen zamanda SSD ucuzlamasıyla geçilebilir. fiber konusunda sanırım bir 5,10 yıl daha bekleyeceğiz.
    e devletin arkasında koskoca maliye bakanlığı var. Artık devlet kurumlarının yaptığı işler bu e devlet üzerinden yürütülecekse. devlet kurumlarının bütçesinden kesintiler yaparak o kaynağı e devlet sistemini ve alt yapısını güçlendirmesi için harcanmsı gerek.
    bu yapılacak harcama bir seferlik bir harcama olacak. en fazla 1 milyar tl harcama yapılsa o sistemem bir daha asla çökmez siber saldırı olmadıkça.
    devlet kurumlarının serverları acayip eski. işlemcisi eski ramlaeri ddr2 ramler,hrd diskleri 5400prm falan. kısaca çok hantal

vatandaşın klasik memur yalanı dediği ''sistem çöktü'' lafı,aslında gerçeğin ta kendisi devlet kurumlarının kullandığı programlar sık sık çöküyor. staj yaptığım hastaneden biliyorum gün içinde 3-5 sefer çöktüğü oluyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.