Şimdi Ara

Vestel, yeni göz bebeği Venus Z20 akıllı telefonunu tanıttı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
1
Favori
11.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    • Ekran: 5.65 inç 1080x2160 çözünürlüklü Full HD+ 18:9 ekran
    • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 630 (8x 2.2 GHz) 
    • RAM: 4 GB
    • Depolama kapasitesi: 64 GB
    • Arka kamera: 16 MP + 5 MP (f/2.2)
    • Ön kamera: 8 MP (f/2.2)
    • Batarya: 3400 mAh (Quick Charge 3.0)
    • İşletim sistemi: Android 8.0 Oreo

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen MWC 2018 fuarı tüm hızıyla devam ederken Türkiye'nin yerli gururu Vestel de yeni nesil akıllı telefonu Venus Z20'yi tanıttı. Çift arka kamerasıyla ön plana çıkan Venus Z20'nin detayları ise şöyle:

18:9 ekran/gövde trendine uyum sağlayan Venus Z20, 5.65 inç boyutlu 2160x1080 Full HD+ çözünürlüğe sahip IPS ekranla geliyor. Ön ve arka paneli Corning Gorilla Glass 3 ile korunan telefonun kasası ise metal çerçevelerle güçlendirilmiş. 

2.2 GHz frekans hızında çalışan 8 çekirdekli Snapdraon 630 platformundan güç alan Venus Z20'ye 4 GB LPDDR4 sistem belleği eşlik ediyor. 3400 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenen telefon, aynı zamanda Qualcomm'un Quick Charge 3.0 (hızlı şarj) teknolojisini de bulunduruyor. 

F/2.2 diyafram açıklığında 16 ve 5 MP çözünürlüklü çift arka kameraya sahip olan Venus Z20, fotoğraflara Bokeh efekti uygulayabiliyor. Venus Z20, portre modunda çekilen fotoğraflarda arka planı bulanıklaştırarak objeyi daha keskin efektle ön plana çıkarabiliyor. Cihazın selfie kamerasında ise f/2.2 diyafram değerini bulunduran 8 MP çözünürlüğünde bir sensör tercih edilmiş. 

Dahili FM radyo, USB Type-C bağlantı noktası, hızlı şarj ve parmak izi tarayıcısı da Venus Z20'nin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Android 8.0 Oreo sürümüyle birlikte çıkan Vestel Venus Z20; inci siyahı, sedef mavisi ve altın sarısı renk seçenekleriyle birlikte Nisan ayından itibaren 2099 TL’den satışa sunulacak.

• Ulan yerliniz batsın sizin. Sd630 olan bir telefona 2100 istemek nedir. Sözde yerli firma ayağına dış firmalardan %10 daha az vergi veriyorsunuz ama çıkan fiyata bak. Bir de utanmadan üst seviye telefon demişler. Bu işlemci max ederi 1500tl zaten muadilleri o fiyata satılıyor. Böyle yerli telefon çıkaracaksanız hiç çıkarmayın yere batsın yerliniz soyguncular sizi
    Şu telefonu 3GB ram 32 GB hafıza olarak 1000 TL, 4 GB 64 GB olarak 1200 TL,6gb ram 128 GB hafıza olarak 1500 TL'den satsa yok stardı. Şu haliyle bundan en fazla 10.000 Telefon satabilir, o da telefondan anlamayan kesim zaten. 1000-1200 TL fiyat çekse kimse ithal telefon kullanmaz 500.000-1 milyon arası telefon satardı. Yani maliyeti ne ki arkadaş? Ayrıca devletten teşviğin kralını alıyorlar. Taş çatlasa maliyeti 100 dolar ama hadi 150 dolar diyelim. Kimseyi kandıramazlar çünkü yurt dışında en azından Çin ve Hindistan'da 150-200 dolara bundan çok daha iyilerini ve 200 dolar altında satıyorlar! Sonra vay efendim ülke gelişmiyor derler. Vatandaşın ile alış-veriş yapacaksın ,ÖPMEYECEKSİN...!

180 dolara bu teleofonun 128 GB+ 8 GB ramlisi kargo da dahil Çin'de ;Vestel markası yazılı tüm parçaları monte edilmiş ,kutusu bile basılmış,yazılımı yüklenmiş halde sana =680 TL civarı yapar. Türkiye de vergi indiriminden de yararlandığından maliyetin en fazla 750 TL. Ki sen zaten yurt dışından alıp Türkiye de birleştiriyorsan çok daha fazla kazanman gerek, kazanamıyorsan sorun sende...

10.000 telefon satışından elde edilecek kâr: 1000TLx10.000=1 milyon TL.
    500.000 telefon satışından elde edilecek kâr: 500TLx500.000=250 milyon TL.
    1 milyon telefon satışından elde edilecek kâr: 100TL(bile olsa)x100 milyon TL yapar.

Şimdi soruyorum bu fiyatı belirleyen zihniyetler cidden maaş alıyor mu ? Ya da hesap kitap yapmayı biliyor mu? Yani bu telefon 10.000 bile satılmayacak bu fiyata 1 milyon TL'yi unut 10.000 den fazla ürettiysen çok fena zarar edeceksin VESTEL!
    Cihazı beğendim. Tam Vestel iyi bir şey yaptı sonunda diyecekken 2099 TL fiyatı gördüm. Elin Çinlisi 1700 TL'ye Snapdragon 835 satıyor "bizim" Vestel'imiz bize daha pahalı.

Şu telefon 1499 TL olsa ve taksit imkanları gibi ülkemizi anlayan kampanyalar yapılsa yılın en çok satan telefonu olabilirdi...

Telefonlar olmaya başlamış, darısı fiyatlara diyelim. Sen ülkende ucuz satacaksın domine ediceksin sonra Dünya'ya açılacaksın. Samsung ve LG'nin Güney Kore'de çıkışını örnek alsınlar. Kendi vatandaşlarına uygun fiyatlı telefonlar sunarak bu günlere geldiler...
  • Fiyatini gördüğüm yere kadar herşey oldukça güzeldi :(
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Yıl sonuna doğru fiyat 1600 tl civarına düşerse alınır diye düşünüyorum.
  • Vestel olgunlaşıyor
  • Aynı fiyata Xiaomi Mi 6 alınır, Snapdragon 835 ile çatır çatır kullanılır.
  • Ulan yerliniz batsın sizin. Sd630 olan bir telefona 2100 istemek nedir. Sözde yerli firma ayağına dış firmalardan %10 daha az vergi veriyorsunuz ama çıkan fiyata bak. Bir de utanmadan üst seviye telefon demişler. Bu işlemci max ederi 1500tl zaten muadilleri o fiyata satılıyor. Böyle yerli telefon çıkaracaksanız hiç çıkarmayın yere batsın yerliniz soyguncular sizi
  • İlk defa bir telefonunu beğendim herşeyiyle. Fiyat 1.500-1.600 gibi olsaydı tercih edilebilirdi
  • Yerli :D diye :D şimdi :D bu :d telefona :D 2099 :D TL :D mi :D vereceğim? :D
  • Fiyat çok kritik. Bugün xiaomi garantili satılır hale geldikten sonra bunların hiç şansı yok. 1699₺ yap. Alsın kullansın insanlar. Sürümden kazanırsın. Anlimisun.
    Ama daha cin olmadan adam çarpmaya kalkarsan üzerler seni vestel.
  • 2100 tl mi
  • Fiyatı 1499 olmalıydı. Oda en fazla
  • İthalatçı garanti sorun değilse xiaomi mi6, mi note 3 yok distribütör garanti istiyorsan sony XZ1, huawei p9, huawei mate 10 lite varken bu fiyata vestel almak fantazi olur :)

Hatta samsung j7 core al (980 tl) birde huawei p9 lite 2017 al (1099 tl) çift tabanca gez şeklin olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zolzauza -- 26 Şubat 2018; 20:15:05 >
  • Xiaomi gibiler varken bu fiyata tutacağını sanmıyorum.
  • Cihazı beğendim. Tam Vestel iyi bir şey yaptı sonunda diyecekken 2099 TL fiyatı gördüm. Elin Çinlisi 1700 TL'ye Snapdragon 835 satıyor "bizim" Vestel'imiz bize daha pahalı.

Şu telefon 1499 TL olsa ve taksit imkanları gibi ülkemizi anlayan kampanyalar yapılsa yılın en çok satan telefonu olabilirdi...

Telefonlar olmaya başlamış, darısı fiyatlara diyelim. Sen ülkende ucuz satacaksın domine ediceksin sonra Dünya'ya açılacaksın. Samsung ve LG'nin Güney Kore'de çıkışını örnek alsınlar. Kendi vatandaşlarına uygun fiyatlı telefonlar sunarak bu günlere geldiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 26 Şubat 2018; 21:1:11 >
  • Gorilla Glass 3 Nedir ya yıl 2018 Snapdragon 630 zaten yoruma gerek yok yıl 2018 630lu telefon üretiyorsun bari Android kitkat ile çıkarsaydınız sürümünü de :) 1600 liradan 5 kuruş yukarı etmez
  • O fiyata 2 tane vermeliler 1

Bu amcalarla / desenlerle bir yere varamazlar 2
  • Operatör telefonları (veya GM) gibi bu telefonun da başka marka altında satılan bir modeli var mı?
  • Şu telefonu 3GB ram 32 GB hafıza olarak 1000 TL, 4 GB 64 GB olarak 1200 TL,6gb ram 128 GB hafıza olarak 1500 TL'den satsa yok stardı. Şu haliyle bundan en fazla 10.000 Telefon satabilir, o da telefondan anlamayan kesim zaten. 1000-1200 TL fiyat çekse kimse ithal telefon kullanmaz 500.000-1 milyon arası telefon satardı. Yani maliyeti ne ki arkadaş? Ayrıca devletten teşviğin kralını alıyorlar. Taş çatlasa maliyeti 100 dolar ama hadi 150 dolar diyelim. Kimseyi kandıramazlar çünkü yurt dışında en azından Çin ve Hindistan'da 150-200 dolara bundan çok daha iyilerini ve 200 dolar altında satıyorlar! Sonra vay efendim ülke gelişmiyor derler. Vatandaşın ile alış-veriş yapacaksın ,ÖPMEYECEKSİN...!

180 dolara bu teleofonun 128 GB+ 8 GB ramlisi kargo da dahil Çin'de ;Vestel markası yazılı tüm parçaları monte edilmiş ,kutusu bile basılmış,yazılımı yüklenmiş halde sana =680 TL civarı yapar. Türkiye de vergi indiriminden de yararlandığından maliyetin en fazla 750 TL. Ki sen zaten yurt dışından alıp Türkiye de birleştiriyorsan çok daha fazla kazanman gerek, kazanamıyorsan sorun sende...

10.000 telefon satışından elde edilecek kâr: 1000TLx10.000=1 milyon TL.
    500.000 telefon satışından elde edilecek kâr: 500TLx500.000=250 milyon TL.
    1 milyon telefon satışından elde edilecek kâr: 100TL(bile olsa)x100 milyon TL yapar.

Şimdi soruyorum bu fiyatı belirleyen zihniyetler cidden maaş alıyor mu ? Ya da hesap kitap yapmayı biliyor mu? Yani bu telefon 10.000 bile satılmayacak bu fiyata 1 milyon TL'yi unut 10.000 den fazla ürettiysen çok fena zarar edeceksin VESTEL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 26 Şubat 2018; 21:6:46 >

• ZTE Blade V9 değil mi bu?
  • Zaten bu devlet koyun vereceğim dediği çiftçi gerçeği öğrendiğinde şaşkına döndü. Meğerse zaten zengin olan kısım içinmiş. 400 dönüm arsası üzerine de koyunlar için uygun yer vs vs. Şimdiki rezilliğe bakacak olursak vergilerden ne haber ey ampuller? Keriz desem az kalorili olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.