Şimdi Ara

Yurt dışı alış verişe vergi | 2si1 Teknoloji ve Oyun Programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2si1, yılın son programı ile karşınızda. Biz süper bir yıl geçirdik ve 2018'de de sizlerle birlikte güzel günler geçirmeyi diliyoruz. Hepinize istediklerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl dileriz.

Teknoloji Dünyası

Yurt dışı alış verişe vergi 0:20
    Kredi kartlarının internetten alış verişe kapanması 1:51
    Windows 10 a ücretsiz upgrade için son tarih belli oldu 10:58
    Seagate eski harddisk teknolojisini geliştirme peşinde 13:48
    Ülkemizde termik elektrik santrali kurulması gündemde 20:43
    Los Anges' ta Space X in bir uydusunu herkes uzaylı zannetti 23:22
    Yazılımcılar telefonunuzdaki sensörleri kullanılarak girdiğiniz şifreyi öğrenebiliyor 27:31
    Edward Snowden eski telefon/tabletinizi güvenlik alarmına çeviren yeni bir uygulama çıkarttı. 28:42
    Türkiye' de siber suçlar nedeniyle 1000 kişi 2017 yılında tutuklanmış 36:43
    America' nın New Jersey eyaletinin Lenoir şehrinde ara sokakları dolduran navigasyon uygulamaları 41:50
    Kötü ve iyi sürücülerin sigorta primleri belirlendi 44:14
    2017 Nasıl Geçti 50:35

Oyun Dünyası

Twitterdaki enteresan Xbox update Olayı 5:28
    Japonya' da Nintendo Switch satış rekorları kırıyor 9:54
    IDC analiz şirketindeki PS5 ve yeni Xbox çıkış tahminleri 16:47
    Overwatch' un yapımcısı Jeff Kaplan, yılbaşı için 9 saat sadece oturarak yayın yaptı 19:33
    Çinli bir firma mobil bir Devil May Cry oyunu yapmata, görüntüleri yayınlandı 25:35
    Oyun bağımlılığı artık akıl hastalığı sayılıyor 30:42
    Sid Meiers Civilization VI pc ile aynı fiyata Ipad'' e çıktı 34:06
    PS Plus sahipleri için iki dikkat çekici oyun 46:49
    Kojima Death Stranding ile ilgili 2018 de sürpriz bir açıklama yapacağını duyurdu 47:09
    Shenmue 3 yapıcısı: "Beklediğimizden daha iyi bir görsellik aldık"47:44
    2017 Nasıl Geçti 50:35? 

• onlar herzaman bır yolunu bulur
    cunku dur dıyecek bırılerı yok
    cunku egıtımlerı olmadıgı ıcın nasıl ıtıraz edeceklerını karsı cıkacaklarını bılmıyorlar (genelleme yapıyorum)

ornek (alısverıs olmayacak bu ornekte ama konu vergı)
    elektrık faturası
    nasıl boykot yapabılırsın varmı ımkanı
    yok
    kı kacak kullanım bedelı dıye bısey oduyoruz faturada
    sen gununde faturanı oduyorsun kacak kullanmadan
    ama sana kacak kullananın parasını odetıyorlar

ozaman maaslarımızada hırsız odenegı olsun oyle degıl mı?
    hırsızın calma ıhtımalıne karsı

ozamanda dıyecekler kı parana sahıp cıksaydın
    eee bende dıyorum kı sızde elektrıgınıze sahıp cıkın kacak kullandırmayın banada parasını odetmeyın

neyse sonuc olarak
    fakır ve egıtımsız halk

bu ıkısının bırlesımı yolunmaya hazır tavuktur
  • :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimi öpelim kimi öpelim

tabiikide vatandası
  • Durmak yok, halkı sömürmeye devam.

• Vergi değil, güncelleme bu. Yanlış anlaşılmasın

• Steam dahil olacak dedi Mesut bey ama Steam'de tahminimce bu vergiyi aşabiliriz.

• Ne yani siz tanrı tarafından gönderilmiş reisimizin mercedese binmesini istemiyor musun? Vadan hayinimisiniz?

• Ben ve benim gibi diyer vadan evladları halinden memnun, yurtdışından tl ile alışveriş yaptığım için sorun yok, site hemen tl kuruna çeviriyor ,vergi kudsaldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qooqie -- 30 Aralık 2017; 21:43:14 >
  • kartınızı internet alışverişine açmak için çağrı merkezini aramaya gerek yok. bulunduğunuz bankanın internet bankacılığı uygulamasına girip buradan kartın özelliklerini açıp kapatabikiyoruz. Yani boş yere çağrı merkezini arayıp kendinizi ayar etmeyin. kolay yolu bu

• Alışveriş bitişik yazılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spotify aile paketi kullanıyorum. Şimdi ben bir tane %18 mi ödeyeceğim yoksa 6 tane %18 mi ödeyeceğim? Başka sorum yok teşekkürler. Korsana döneceğiz. İyi yıllar.

Düzenleme 1: İmla hatası.

Soru 2: Çeşitli sitelerde Steam kodu satılıyor. Onlar aracılığı ile mi gelecek yoksa örneğin oyun 20 TL KDV:3.8 TL toplamda 23.8 TL steam hesabımızdan mı düşecek? Eğer öyle olacaksa alacağım 10-15 tane oyun var şimdiden alayım.

Düzenleme 2: Araştırdım, direk Steam'den vergi alarak işi bitireceklermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 30 Aralık 2017; 22:30:54 >
  • Bitcoin işaretini ters koyarak vermek istediğin düşüş mesajını aldım Mesut Hocam. İlk farkedene hediye ekran kartı falan vardır umarım, adresimi hemen gönderebilirim
  • Haberlerden sonraki muhabbet güzeldi.

Ödül olarak DH bardağı olsun bence.
  • -Efendim asgari ücrete zam yaptılar.
    +Tamam, vergileri arttırın.

Ha bi de 200 milyon dolarlık sondaj gemisi almış arkadaşlar Akdeniz'de petrol aramak için :D
    Biri de dur dememiş almış yağni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metorpa -- 30 Aralık 2017; 22:38:26 >
  • BTC tepetaklak :D

• Bankaları ben aramıyorum , bir sıkıntım olduğunda facebook sayfalarına mesaj atıyorum çoğu zaman aynı gün içinde beni arıyorlar. Hem boşuna TL falan da gitmiyor.
  • gelen güneş ışınlarının açısı ve yogunluguda cok onemli araba gectikte yüzeyi matlastırıp performansı dusurmeyecekmi diye soruyorum kendimi ilginc nasıl çözdüler çok merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

Spotify aile paketi kullanıyorum. Şimdi ben bir tane %18 mi ödeyeceğim yoksa 6 tane %18 mi ödeyeceğim? Başka sorum yok teşekkürler. Korsana döneceğiz. İyi yıllar.

Düzenleme 1: İmla hatası.

Soru 2: Çeşitli sitelerde Steam kodu satılıyor. Onlar aracılığı ile mi gelecek yoksa örneğin oyun 20 TL KDV:3.8 TL toplamda 23.8 TL steam hesabımızdan mı düşecek? Eğer öyle olacaksa alacağım 10-15 tane oyun var şimdiden alayım.

Düzenleme 2: Araştırdım, direk Steam'den vergi alarak işi bitireceklermiş.

Hocam merak ettim de acaba Steam konumumuzu rusya veya herhangi bir ab ülkesi olarak göstersek bu vergiden kaçabilirmiyiz?

• Herkese mutlu huzurlu yıllar dilerim. Umarım Öğretmen olarak atanır aynı zamanda kendi mobil oyunu mu yapabilecek düzeye gelebilirim. Allah gönlünüze göre versin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.