Şimdi Ara

Windows 10'a ücretsiz geçiş için son şans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Windows 10'u piyasaya sürdüğü Temmuz 2015'te ilk 12 ay içinde yükseltme yapıldığı sürece yeni işletim sistemini Windows 7 veya Windows 8.1 kullanan herkese ücretsiz olarak sundu.

Ücretsiz yükseltme teklifi Temmuz 2016'da sona erse de Microsoft, Windows 7 veya 8.1'de erişilebilirlik özelliklerini kullanan herkese ekstra ücret ödemeden Windows 10'a yükseltme şansı sunmaya devam etti. Yani bu sayede yardımcı teknolojileri kullanan müşteriler Windows 10'a hiçbir ücret ödemeden yükseltme yapabiliyordu.

Ücretsiz yükseltme için son tarih: 31 Aralık 2017

İşin ilginci, ücretsiz yükseltme seçeneği sadece yardımcı teknolojileri kullananlara sunulan bir olanak gibi görünse de hiçbir doğrulama gerektirmediği için pek çok Windows 7 ve 8.1 kullanıcısı bu yolla işletim sitemini sessizce Windows 10'a ücretsiz olarak yükseltebilme şansına sahipti.

Ayrıca Bkz.LG ve HERE Technologies otonom araçlar için yeni bir platform oluşturacak
    Ancak Microsoft bu açığı kapatmaya karar vermiş durumda ve bu fırsat 31 Aralık 2017'de sona erecek. Yani diğer bir deyişle 1 Ocak 2018 itibariyle artık hiç kimse ücretsiz Windows 10 yükseltme olanağından faydalanamayacak. Hala Windows 10'a yükseltmediğiniz bir bilgisayarınız varsa elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Yükseltme yapabilmek için buraya tıklayarak ekrana getireceğiniz web sayfasında yer alan "Hemen Yükseltin" butonuna tıklayarak kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

• Şahsi fikrimdir, arka plan da çalışan korkunç sayı da telemetri ve arka kapı ile dolu olan, silsen ve kapatsan dahi bir sonraki güncelleme ile tekrar aktif edilen, kapital piyasanın aldığı son halin en net örneğidir Windows 10. Kısaca Windows işletim sistemi 7 ile modern arayüze geçişi, 8 ve 8.1 ile arka plan telemetrilerini testi ve 10 ile de bu sistemi tam olarak entegre edip kullanmayı başardı maalesef ki! Evet, hız ve kararlılık konusunda iyi iş çıkardılar ama aynı oranda agresif bilgi hırsızlığı nedeniyle de geçmeyeceğim işletim sistemi kendisi. (Windows 7 yüklü ve çokta memnunum kendi adıma).
    Veri gizliliği, özel hayatın korunması, şeffaflık gibi konular belli bir medeniyet eşiğini aşabilen toplumlar içindir.

Bizim gibi 2018'e merdiven dayayıp halen insanlara KHK ile birbirinin kafasına sıkma yetkisi verildi mi verilmedi mi meselelerini tartışan, hukuktan habersiz, hakkını aramayı ayıp sanan, dini-milli palavralarla hem aç hem itaatkar hem de bunu söyleyene öfkeli olabilen toplumlar için bunlar masaldan ibarettir.

Bak ben ne güzel yükledim hem ev hem iş bilgisayarına. Buyursun Microsoft'un olsun tüm verilerim. Daha büyük sıkıntılarım var zira :)
  • windows 10 hangi sürüm oluyor bunu yükseltirsek? win 10 pro keyim varda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 27 Aralık 2017; 22:40:19 >
  • Ayrıca herhangi bir W7 ve W8 ile "media creation tool" ile windowsunuzu yükseltip, orijinal bir W10 sahibi olabilirsiniz.

• Win7 veya Win 8 sürümün neyse o olur.

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Bu konu değil haberdir. Sizin attığınız ise forumda bir üyenin açtığı konudur. Forum ile haber kısmı ayrıdır, ikisini karıştırmayalım.
  • Geçmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "yardımcı teknolojileri" ne demek ? son zamanlarda salla pati haberler yapmaya basladiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skythunderr -- 27 Aralık 2017; 23:41:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Geçmeyin

Neden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi bakalım yine iyisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Geçmeyin

Neden?

Bu amerikalılar s..meyeceği eşşeğin önüne ot koymazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 28 Aralık 2017; 2:15:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sadece ultimate için mi? Home premium olmuyor mu?

• 1709 sürüm iso dosyasını nereden bulcaz?

• Şahsi fikrimdir, arka plan da çalışan korkunç sayı da telemetri ve arka kapı ile dolu olan, silsen ve kapatsan dahi bir sonraki güncelleme ile tekrar aktif edilen, kapital piyasanın aldığı son halin en net örneğidir Windows 10. Kısaca Windows işletim sistemi 7 ile modern arayüze geçişi, 8 ve 8.1 ile arka plan telemetrilerini testi ve 10 ile de bu sistemi tam olarak entegre edip kullanmayı başardı maalesef ki! Evet, hız ve kararlılık konusunda iyi iş çıkardılar ama aynı oranda agresif bilgi hırsızlığı nedeniyle de geçmeyeceğim işletim sistemi kendisi. (Windows 7 yüklü ve çokta memnunum kendi adıma).

• sözlelmedeki bit madde..

3. paragraf siyah olan yazı!!

Yazılımı kullanımınız sırasında belirli bilgilerin aktarılmasına onay vermiş olursunuz?

bu ne ayak hangi bilgiler o bilgiler?

• ImaginePark'tan alınan 8.1 Embedded versiyonunda 10'a geçilmiyor :(

Aslında o sipsiyah ve incecik görev çubuğunu gördükçe geçmekten vazgeçiyorum ama (Başlat menüsü nasıl bir şeydi unuttum bile) yine de geçmek istiyorum, 8 ve 8.1 de Vista muamelesi görecek gibi çünkü.

Ofisteki eski bir bilgisayarda hala Xp kurulu, onu kullandıkça eski zamanları özlüyorum, durumu o kadar feci hale getirdiler ki aslında benim gözümde şu anda Mac ve Linux da dahil olmak üzere adam akıllı, her ihtiyacı karşılayan tek bir masaüstü işletim sistemi yok. Böyle bir zamanda rezalet bir durum.

• Veri gizliliği, özel hayatın korunması, şeffaflık gibi konular belli bir medeniyet eşiğini aşabilen toplumlar içindir.

Bizim gibi 2018'e merdiven dayayıp halen insanlara KHK ile birbirinin kafasına sıkma yetkisi verildi mi verilmedi mi meselelerini tartışan, hukuktan habersiz, hakkını aramayı ayıp sanan, dini-milli palavralarla hem aç hem itaatkar hem de bunu söyleyene öfkeli olabilen toplumlar için bunlar masaldan ibarettir.

Bak ben ne güzel yükledim hem ev hem iş bilgisayarına. Buyursun Microsoft'un olsun tüm verilerim. Daha büyük sıkıntılarım var zira :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berbat Ferhat -- 28 Aralık 2017; 2:20:16 >
  • Donanım Haber'in son zamanlarda haberlerdeki kalite bakımından geriye gittiğini düşünüyorum. Bir teknoloji sitesindeki asıl amaç, bir haberdeki bilgilerin eksileri ve artılarıyla kullanıcıya aktarılması olmalıdır. Bu haber için konuşursak "Hala Windows 10'a yükseltmediğiniz bir bilgisayarınız varsa elinizi çabuk tutmanızda fayda var." şeklinde bir açıklama, haberi okuyan üye ve ziyaretçileri yanlış şekilde yönlendirecektir. Çünkü Windows 10'daki güvenlik açıklarını düşününce kullanıcıların Windows 7'de kalmaya devam etmesi mi yoksa yazarın deyişiyle elini çabuk tutup yazılımını Windows 10'a yükseltmesi mi faydalı olacaktır? Bu şekilde yapılan bir haber Microsoft için bir reklam görevi görerek Windows 10'un kullanım oranında artışa sebep olabilir fakat eğer yazar, Windows 10'daki güvenlik açıklarını bilerek haberde bunu belirtmeden kullanıcıları Windows 10'a yükseltmeye teşvik ediyorsa, reklam başlığı altında böyle bir haber yapılması daha doğru olacaktır.

• ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Bu soru ile alakalı 1000 tane cevap var! Konu içeriğini okumasanız bile başlıklarında bile bu sorunun cevabı var.

https://tb.rg-adguard.net/public.php
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.