Şimdi Ara

Boeing CEO'su Elon Musk'a meydan okudu: İşte Musk'ın cevabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boeing CEO'su Dennis Muilenberg, Mars yolculuğunda SpaceX'i alt edeceklerini düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde CNBC'ye bir röportaj veren Muilenberg, insanoğlunun Mars'a giden yolculuğunda Elon Musk'ı ve şirketi SpaceX'i yeneceklerini söyledi.

CNBC'ye verdiği röportajda şirketin uzay çalışmalarıyla ilgili soruları yanıtlayan CEO Muilenberg, açıklamalarında birçok enteresan noktaya değiniyor. Sunucu Jim Cramer'ın,"Mars'a önce siz mi yoksa Elon Musk mı bir insan indirecek?" şeklindeki sorusuna Muilenberg,"Er ya da geç yakında Mars'a bir insan göndermiş olacağız. Gezegenlerarası yolculuk yapacak olan bu ilk insanın bir Boeing roketi üzerinde yolculuk edeceğinden eminim." ifadelerini kullanarak yanıt veriyor. Bu sözleriyle Musk'a direkt olarak bir meydan okuyan Dennis Muilenberg, ayrıca Boeing üretimi olan SLS roketlerinin ilk testini ise 2019 yılında Ay'a küçük bir görev düzenleyerek yapacaklarını söylüyor.

Elon Musk'ın cevabı gecikmedi

Boeing CEO'sunun,"Elon Musk ve SpaceX'i Mars yolculuğunda alt edeceğiz" sözlerine Musk'ın cevabı da gecikmedi. Resmi Twitter hesabı üzerinden Muilenberg'i anında cevaplayan Musk, kısa ve öz bir şekilde, "Do it" yani "Yapın" yanıtını verdi.

Uzay sektörünün köklü firması

Uzay sektörünün en köklü firmalarından birisi olan Boeing, yaklaşık 50 yıldır bu alanda faaliyet gösteriyor. 1960'lı yıllarda tarihin en güçlü roketi Saturn V'in(Ay'a insan taşıyan roket) birincil kısmını üreten firma, daha sonrasında uzay mekiği programına önemli katkılarda bulunmuş ve Uluslararası Uzay İstasyonu'nun da birçok parçasını imal etmişti. Halen NASA'nın en büyük partnerlerinden birisi olan Boeing şimdilerdeyse NASA'nın Mars'a insan taşımak için hazırladığı devasa SLS roketlerinin üretiminden sorumlu durumda.

Yani Dennis Muilenberg "İlk Mars yolcusu bir Boeing roketi üzerinde yolculuk yapacak" sözleriyle aslında bir nevi Mars'a ayak basacak olan ilk insanın NASA tarafından gönderileceğini ifade ediyor; ancak bildiğiniz gibi NASA'nın takviminde 2030'lu yıllardan önce bir insanlı Mars görevi yer almıyor. Buna karşın SpaceX'in ilk insanlı Mars görevleri için gösterdiği tarihse 2024. Yani Muilenberg'in sözlerinde haklı çıkması için Elon Musk'ın planlarında başarısız olması gerek.

Bakalım bu dev şirketlerin yeni nesil "uzay yarışında" kim galip gelecek. 

• Bu adamı gerçekten seviyorum ve bu adamı kıskanıyorum müthiş işler yapıyor ve inanılmaz mütevazi... Bizim iş adamlarına bakıyorumda hala nasıl insanları kandirsak insanları soysak derdindeler. Birgün bir kanalı izliyorum Ahmet Nazif ZORLU bey çıkmış vestel venus hakkında konuşuyor ve sanki telefonu kendi icat etmiş gibi %100 islemcisine kadar yerli diyor şaka gibi... şimdi ben bu elon abimi nasıl sevmeyim...
    Adam yaptığı şeye karşı gösterisini yapiyor yapmadıklarını değil... Hangisini soyleyipte yapamadı bana soylermisiniz. Araç konusunda yeterli üretim yapamamış geciktirmis vs gibi sorunlar yaşamış ama asla inkar etmemiş yalan dolana girmemiş bu kadar net. Mütevazi nedir bence siz öğrenin mütevazi olmak hiç birşey yapmamaksa size göre birşey diyemem.
    Elon Musk "inanılmaz mütevazi" mi?
    Mütevazı ; 1. Alçak gönüllü 2. Gösterişsiz, iddiasız

Elon Musk gösterişsiz, iddiasız ve alçak gönüllü ise bana mütevazı olmayan bir kaç insan göstersenize. Elon Musk'ın en önemli özelliklerinden bir tanesi gösteriş yapmak, tutamayacağı iddialarda bulunmak. Musk kendini dahi, diğer bütün insanlardan (Steve Jobs dahil) üstün gören biri. Yani mütevazınin tam karşıtı.

Bu kadar kolay reklamalara ve propagandaya kanmayın.
    Elon Musk nasıl böyle otomobil yapıyor nereden aklına geldi diyorlar mesela. Adam 99 yılında Mclaren F1 ile geziyormuş. Ve yıllarca kullanmış bu aracı. Yani otomobillere aşık ve çok meraklı. Bizim iş adamları örneği bisküvi üretiyor hayatı boyunca bisküvi yememiş. Sonra işte başarı yakalayamayınca elemanlarına kızıyorlar. Bugün yerli otoyu yapacak olanlara arasında zorlu grubu var yanılmıyorsam, beyefendi helikopterden inmiyor :)
  • Rekabetin seviyesine gel. Biz de anca kendi çapımızda haber altına yorum yapıp imrenelim

• Bu adamı gerçekten seviyorum ve bu adamı kıskanıyorum müthiş işler yapıyor ve inanılmaz mütevazi... Bizim iş adamlarına bakıyorumda hala nasıl insanları kandirsak insanları soysak derdindeler. Birgün bir kanalı izliyorum Ahmet Nazif ZORLU bey çıkmış vestel venus hakkında konuşuyor ve sanki telefonu kendi icat etmiş gibi %100 islemcisine kadar yerli diyor şaka gibi... şimdi ben bu elon abimi nasıl sevmeyim...

• Elon Musk nasıl böyle otomobil yapıyor nereden aklına geldi diyorlar mesela. Adam 99 yılında Mclaren F1 ile geziyormuş. Ve yıllarca kullanmış bu aracı. Yani otomobillere aşık ve çok meraklı. Bizim iş adamları örneği bisküvi üretiyor hayatı boyunca bisküvi yememiş. Sonra işte başarı yakalayamayınca elemanlarına kızıyorlar. Bugün yerli otoyu yapacak olanlara arasında zorlu grubu var yanılmıyorsam, beyefendi helikopterden inmiyor :)

• ne yazık ki Türkiye de böyle bir rekabet yok.Edison - Tesla , Gates -jobs en son Muilenberg - Musk. Bizim iş adamlarımız ancak Tüsiad toplantısında eleştirir.Tembeliz .Ama her zaman başkasını suçlarız yapamadıklarımız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Bu adamı gerçekten seviyorum ve bu adamı kıskanıyorum müthiş işler yapıyor ve inanılmaz mütevazi... Bizim iş adamlarına bakıyorumda hala nasıl insanları kandirsak insanları soysak derdindeler. Birgün bir kanalı izliyorum Ahmet Nazif ZORLU bey çıkmış vestel venus hakkında konuşuyor ve sanki telefonu kendi icat etmiş gibi %100 islemcisine kadar yerli diyor şaka gibi... şimdi ben bu elon abimi nasıl sevmeyim...

Ahmet zorluyu bende izledim ama sizin gibi düşünmedim. Adam gerçekten elini taşın altına koydu zararda etse birşeyler başardı. Evimde vestel ürünü yok almayıda düşünmem belli bir seviyeye gelene kadar ama Canım vatanımda suriyelilere milyarlarca doalr yatırım yapacağına bu tür iş adamlarına destek olsunlarda argemizde gelişsin hazır satılan firmalarıda bünyemize geçirebilmemizde imakan olsun. Toshiba oalyındada adamın arkasında dursaydı devlet Ki %100 türk işadamı suriyeli değil.

Ama eminim suruyeli bir iş adamı olsa hükümet destek çıkardı iş adamı olmuyanlara 35 milyardolardan fazla yardım yapıldığına göre. Çıldırıyorum bazen Etimiz ne budumuz ne düşene yardım et de paran varkende savurma be kardeşim zenginbir ülke değiliz anlasınlar artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

quote:

Bu adamı gerçekten seviyorum ve bu adamı kıskanıyorum müthiş işler yapıyor ve inanılmaz mütevazi... Bizim iş adamlarına bakıyorumda hala nasıl insanları kandirsak insanları soysak derdindeler. Birgün bir kanalı izliyorum Ahmet Nazif ZORLU bey çıkmış vestel venus hakkında konuşuyor ve sanki telefonu kendi icat etmiş gibi %100 islemcisine kadar yerli diyor şaka gibi... şimdi ben bu elon abimi nasıl sevmeyim...

Ahmet zorluyu bende izledim ama sizin gibi düşünmedim. Adam gerçekten elini taşın altına koydu zararda etse birşeyler başardı. Evimde vestel ürünü yok almayıda düşünmem belli bir seviyeye gelene kadar ama Canım vatanımda suriyelilere milyarlarca doalr yatırım yapacağına bu tür iş adamlarına destek olsunlarda argemizde gelişsin hazır satılan firmalarıda bünyemize geçirebilmemizde imakan olsun. Toshiba oalyındada adamın arkasında dursaydı devlet Ki %100 türk işadamı suriyeli değil.

Ama eminim suruyeli bir iş adamı olsa hükümet destek çıkardı iş adamı olmuyanlara 35 milyardolardan fazla yardım yapıldığına göre. Çıldırıyorum bazen Etimiz ne budumuz ne düşene yardım et de paran varkende savurma be kardeşim zenginbir ülke değiliz anlasınlar artık.

Ahmet Nazif Zorlu'nun başardığı tek şey devlete daha çok para kazandırmaktır. Yabancı telefonlara vergi getirtti halimiz ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Elon Musk "inanılmaz mütevazi" mi?
    Mütevazı ; 1. Alçak gönüllü 2. Gösterişsiz, iddiasız

Elon Musk gösterişsiz, iddiasız ve alçak gönüllü ise bana mütevazı olmayan bir kaç insan göstersenize. Elon Musk'ın en önemli özelliklerinden bir tanesi gösteriş yapmak, tutamayacağı iddialarda bulunmak. Musk kendini dahi, diğer bütün insanlardan (Steve Jobs dahil) üstün gören biri. Yani mütevazınin tam karşıtı.

Bu kadar kolay reklamalara ve propagandaya kanmayın.

• Seviyorum bu elemanı.

• rekabet gelişimi gösterir ama bu reklam kampanyasıda olabilir, danışıklı dövüş yani:)

• Elon gibi kısa ve net yorum yapıyorum

LOOK

• Her teknoloji haberinin altına "biz ancak..." diye başlayan cevaplar yazmak mecburiyetinde misiniz? Bu haberleri okuyup, altına öyle şeyler yazınca teknoloji dehâsı falan olmuyorsunuz. Klasik chp kafasından öteye gidemiyorsunuz.

• demirparcasi D kullanıcısına yanıt
    Sen bile şu forumda cevap vererek ego yapıyorsun adam koskoca roketi dikey bir şekilde geri inidrtiyor. Onun yaptığına ego dersen bizdekiler ülkenin içine ediyor hala küçük dağları onlar yapmış gibiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Boş konuşma ya teknolojik bilgin sıfır atıp tutma. GM de aynısını yapıyor onuda ov. Çinden parça getir montaj yap sonra biz süperiz. Son seri cihazlar da iyice donanımsal yerin gibi millet s835 kullanıyor bizde s400 işlemci neyin taşının altına elini koymuş.

Firmasında çalışanlara hor davranan ezen adam sor Manisa da kaç kişi memnun. Tekstil cilik ten elektronik işine kârlı diye geçen biri. Müdürleri ayrı kafa cihazda ne olduğunu bilmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 8 Aralık 2017; 12:00:30 >
  • Serenity. kullanıcısına yanıt
    Genç iken topun CHP binasına mi kaçtı. Klasik ak koyun kafası. Gidinde adaları alın Kıbrıs i alın önce edepsiz.

Zarrab a ödül verin siz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 8 Aralık 2017; 12:02:45 >
  • Rekabetin kötüsü olmaz :)

• boeing gibi bir dev rekabette laf sokulan ezik taraf haline gelmis. olaya bak. 5-10sene once bunu soyleseler guler gecerdim.

• Bu adamın cevaplarına bayılıyorum ya
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Yav he he
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

quote:

Ben o adama suç bulmuyorum o adamı o şekilde konuşmaya iten danışmanlarinda biraz daha mütevazi olabilirler. Milletin aklıyla dalga geçecek konuşma yapmamak önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.