Şimdi Ara

Daire başına birer otopark gösterme zorunluğu geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daire başına birer otopark gösterme zorunluğu geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yakın zamanda yürürlüğe girmesi planlanan yeni otopark yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Özhaseki, yeni otopark yönetmeliği ile her daire için birer tane otopark gösterme zorunluluğunu duyurdu. Şuan yürürlükte olan yönetmelikte üç daire için bir tane otopark göstermek yeterli oluyor. Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra yapılacak bina başvurularında, daire başına birer araçlık otoparkı olmayanların başvurusu kabul edilmeyecek. 

Otopark Katları Emsalden Sayılmayacak

Ayrıca otopark yapımının kolaylaştırılması adına otopark katları emsalden sayılmayacak. Bodrumda olmak şartıyla istenen kat sayısı kadar otopark yapılabilecek.

Daire başına birer otopark gösterme zorunluğu geliyor

Asansörlü otopark yapmak isteyenlere de kolaylık sağlanacak. Mevcut otopark binasını asansörlü otoparka dönüştürmek isteyenlerin plan-tadilat işlemleri için belediye ile uğraşmasına gerek kalmayacak. Direk binayı yıkıp yerine asansörlü otopark yapılabilecek. Bu sayede yaklaşık bir senelik vakit kazancı olacak.

• O zaman her audi için 4 otopark gerekecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbul 'da kentsel dönüşüm yapılıp nerdeyse bitmişken yeni mi akılları başına geldi...

Hey yavrum hey millet ezelden beridir söylüyor mütahittler söylüyor çok geç kalındı

şimdi birileri çıkar hep hükümeti eleştirmek için yine gün yüzü doğdu der size...

• Bizim bina 2009da bitti ve her dairenin ayrı garajı var. Müthiş rahatlık, herkesin olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onemli olan kullanılabilir otopark yapilmasi. Benim apartmanda da var otopark, depo olarak kullanılıyor. Binek aracin o egimde altini vurmamasi imkansiz, kis memleketinde kisin o egimden arac cikarmakta temizlemeden imkansiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim kafada rahat ,birkaç motorsiklet, 2 araçlık yer ve dairem için

• hani medeniyet medeniyet diyorya bi vekiller bakan vs

en azından baştaki hükümet bunu çok önce getirmeliydi diye düşünüyorum

Bence geç kalındı

Olsun bunada şükür sonuçta muz cumhuriyeti ....

• Nerede olursa olsun park sorunu varsa yetkili makamların hepsinin bunda kabahati ve art niyeti vardır, yetkilisi tarafından park sorunu her daim her yerde halledilebilecek bir sorundur. Halledemiyorsa halletmek istememiştir.
  • Günaydın..

• otopark falan güzel de önemli olan sokak içi parkı önleyebilmek. Adam markete geliyor, pazara geliyor, arkadaşına geliyor arabasını saçma sapan bir yere park ediyor. Her daireye otoparkla birlikte buna da çözüm bulunması gerekiyor. Ben kimseye rahatsızlık vermeden bahçeme 2 araba, tampon tampona 3 araba park edebiliyorum. Ama diğer bahçeli evler yola bırakıyor. Bazen garaj ve otoparkta çare değil. Bilinçli olmakta önemli.

• En iyisi müstakil ev. Gelişmiş ülkeler hep müstakil ev.
  • garajın olması çok iyi bir şey. bugün ABD yi süper güç yapan şey garajlardır. ciddiyim şaka yapmıyorum. ABD kaynaklı büyük şirketlere bakın çoğu ilk başlangıçta grajda kururmuş.
    garaj yaratıcı insanlar için bulunmaz nimet.

• bebim bir garajım olsa Arabayı satar garajı klipto para üretim tesisi haline getirirdim.

• Çok geç alımış bir karar...
  • Geç kalındı.
  • Çevre Şehircilik bulunduğum ile bir kamu kurumuna bina yapıyor. İçin de il müdürlüğü de dahil olmak üzere 3 müdürlük olacak. Yaptıkları projede 5 araçlık otopark var. Kurumun en az 10 tane aracı var (çalışanları saymıyorum bile). Müteahhitlere kızmamak lazım yani.

• Koca bir yalan. Arkadaşlar yeni eve taşındı. Otoparkı sorduğumda var ama girişi yok gibi bir şey göstermelik yapılmış araç giremiyor dedi. Hepsi de aynen böyle yapılacak.

• Asıl sorun bahçesi bile olmayan bitişik nizamlı binaların yoğun olduğu mahallelerde olacak. Arsa dar olduğu için 2 aracın ancak sığdığı binalara 5-10 araçlık yeraltı otoparkı dayatırlarsa hem bu binaların inşaat aşamasında temelini kazmak, hem de bu binalara araç park edip çıkarmak çok zahmetli olacak. O yüzden bu mahalleler için imar planlarındaki her ada başına bir adet düşecek şekilde mahalle otoparkları yapılmalıdır.
  • Kentsel donusum adi altinda belediyeler ilcelerin icine etti zaten bu saatten bos hersey

• Müteahhitler bastırır reis devreye girer ve herşey eskisine döner. Hiç heves etmeyin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.