Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar aracım kapalıyken viteslerde geçis olabiliyor.Araçı çalıştırınca vites geçişleri olmuyor ve debriyaj boşa basıyor.Debriyaj hidroliğini de az önce doldurdum.Problem nedir nasıl çözülür ?

..Teşekkürler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba

radyatör suyunu nasıl boşaltacağım bulamadım çıkış kablosunu yardımcı olur musunuz?
    birde antifiriz koymayı düşünüyorum o yüzden boşaltıcam içerisindeki suyu fakat yüzde kaç su yüzde kaç antifiriz koymam gerekiyor acaba?
  • dobermann kullanıcısına yanıt
    Hocam bnm aracim 98 accent. Benim aracta kaputu acinca radyatorum sol tarafinda altta vidali bir tipa var acmak icin elinizi alttan sokmaniz gerekebilir. Aman dikkat motor sicaksa bosaltmayin elinizi yakabilirsiniz!!!
    Karisim orani bulundugunuz sehir ve kullandiginiz antifriz e gore degisir. Bazilari -45 bazilari -27 fln olabiliyor. Bulundugunuz sehirdeki kis sicakligina gore elinizdeki antifrizin arkasini okuyarak dogru karisimi bulabileceginizi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

Hocam bnm aracim 98 accent. Benim aracta kaputu acinca radyatorum sol tarafinda altta vidali bir tipa var acmak icin elinizi alttan sokmaniz gerekebilir. Aman dikkat motor sicaksa bosaltmayin elinizi yakabilirsiniz!!!
    Karisim orani bulundugunuz sehir ve kullandiginiz antifriz e gore degisir. Bazilari -45 bazilari -27 fln olabiliyor. Bulundugunuz sehirdeki kis sicakligina gore elinizdeki antifrizin arkasini okuyarak dogru karisimi bulabileceginizi dusunuyorum.

teşekkürler hocam deniycem bakalım akşam. peki kaç litre alabiliyor toplam ? 3 lt antifiriz aldım istanbulda yaşıyorum 1 birim antifirize 2 birim saf su yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. yani 4 lt saf su 2 lt antifiriz koysam o kab 6 lt su alıyor mu yoksa 3lt suya 1,5lt antifiriz mi koysam ?
  • dobermann kullanıcısına yanıt
    4 -4.5 lt civari aliyor sanirim. Yinede yaniltmis olmayim daha iyi bilen arkadaslar varsa cvplar.

• Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımdan 1999 model otomatik vites Accent gls almayı düşünüyorum. Araç 155 binde km'si orijinal ve lpg'li araç için 14.250 TL istiyor. Fiyat bana yüksek gibi geliyor. Bu araçların piyasası hakkında bir fikrim yok. Siz ne dersiniz bu araç maksimumne kadar edebilir .
  • glrahmet G kullanıcısına yanıt
    Hocam piyasa yuksek artik. Internetten arac satis yapan sitelerden bakip bir fiyat kiyaslamasi yapabilirsiniz. 2 3 hafta once 97gt tek kapi otomatik bir araca baktim ilani belki hala duruyordur bence arac bitmis sahibi son 9000tl istiyordu ankarada.
    Sanzimanina iyi bir ustada baktirim bende suan 98 gls o.v var aldigimda farketmedim ama satan arkadas arizali bir sekilde bana satti 2000tl yakin tuttu sanziman tamiri.

• Merhaba.1998 model 15 gls otomatik vites 190000 de araba çok temiz 14000 e alınır mı?

Var mı otomatik accent kullanan?Memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren181

Merhaba.1998 model 15 gls otomatik vites 190000 de araba çok temiz 14000 e alınır mı?

Var mı otomatik accent kullanan?Memnun musunuz?

Otomatik vitesler Manuel e göre daha yüksektir.

190000 de ki model ve içerik + temizlik fiyat ortalamasına 500-750 koyup ortalama fiyatı bulabilirsiniz.

Şanzımanın kesinlikle inceletin. BAKIMLI oto. Şanzımanlar Kolay arıza yapmazlar.
    Ama bakımsız OTO. şanzımanlar ocağınıza incir ağacı diker
  • Merhaba arkadaşlar bende yeni yumurta kasa 1,3 lx aldım.

Araç ön cam büğülanmasını almıyor ustaya götürdüm torpido sökülecek diyor o da 1 gunu nu alıyormuş .torpido sokmeden anlayamazmıyız .
    Sadece ön panellerde hava üflüyor.
    Elim sok taka yatkındır ama konsolda çatlaklar var diye karışamıyorum.
    Bir de aldığım kişi trger kayışını ne zaman değiştirildiğini bilmiyor maliyeti ne kadardır .
    Para ve işçilik maliyeti. bu araçların triger seti ne kadardır parçası ve tamiri .İstanbuldayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagkesen -- 29 Ocak 2015; 19:01:35 >
  • 98 model 1.5 GLS otomatik vites klimalı lpgli accentimle aranızdayım arkadaşlar:)
    bu kasayı çok seviyordum nihayet temiz bir ikinci el (ilk sahibinden, 130 binde, orjinal) bulmak nasip oldu. darısı arayanların başına...
  • G0ksel kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun allah kaza bela vermesin. Kaca aldiginizi yazabilirseniz forumda fiyat soran arac arayanlara yardimci olur belki.

• Teşekkürler
    Tabiki paylaşabilirim; 13.900 TL
    Araç genel olarak güzel, bakımlı, içi ve dışı temiz..

Sadece şöyle bir sorunu çıktı bugün, belki benzer sorunu yaşamış olanlar varsa fikir verebilirler:
    Sabah motor soğukken arabayı çalıştırınca normalde bir süre benzinde çalışıp sonra gaza geçmesi lazım dimi.. Makine 1-2 dk. çalışıyor ve gaza geçmeden önce stop ediyor ya da bi şekilde gaza geçti diyelim gaza geçtikten sonraki ilk 1-2 dakikada yine stop etme eğilimi gösteriyor veya stop ediyor. Benzin ve gaz yeterli seviyede var.. Motor ısındıktan sonra bu sorunu yapmıyor. Diyelim motor ısındı, yarım saat kullandım sonra aracı park ettim. Üç beş saat sonra geldim ve çalıştırdım, böyle bir sorun olmuyor..

Acaba sorun ateşleme sisteminde mi? Buji ve bobinlerden olabilir mi? Ya da enjektörden mi kaynaklanır? Fikri olan var mı dostlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G0ksel -- 30 Ocak 2015; 12:05:48 >
  • 2000 mdl yumurta kasa 1,3 lx .gece görüşü zayıf ne tur far ampul öneriyorsunuz. Formda araştırdım zenon da fayda yok diyorlar.sizlerin önerileriniz e ihtiyaç ım var. Bit de maliyeti ne kadardır .malum istanbul fiyatlar arasında uçurum var.

Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. Gaz sistemini bilgisayarda kontrol ettiler ve gaz basıncını ayarlayan küçük bir parçadan sorunun kaynaklandığını söyledikler. Gaz regülatörüne yakın küçük siyah bir parça. 80 liraya değiştirdik sorun çözüldü. Eğer sorun çözülmezse regülatörü değiştirmemiz gerekiyor demişti usta.
  • dagkesen D kullanıcısına yanıt
    Ayni dertten bende muzdaribim. Beyaz ampul fln aldim olmadi fari biraz yukari kaldiralim dedi usta ama tirnaklari bozukmus kaldiramadi. 100luk ampul aldim bir nebze faydasi oldu hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Fatihen hocamin dedigi gibi reguletor yada isi sensorunden olabilir bencede hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osram h7 nıght braker unlımıted . Nasıldır.

• arkadaşlar aracım gazda iken çok tekliyor bunun sebepleri neler olabilir acaba? servis motorda sorun yok dedi
  • witamin01 W kullanıcısına yanıt
    boji lere baktır gazın beynini kontrol ettir farklı istasyondan gaz dene .
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.