Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,3 yumurta gazda ne kadar yakar ortalama . ve ya sizinki ne kadar yakıyor marka ve modeliniz ne dir ortalama ne yakar şehir içi ve uzun yolda . 100 km ye ne kadar yakıyor.
  • Arkadaslar iyi aksamlar. 97 accent 1,5 gls arac aldim. Sizlere jant tavsiyesi soracaktim aslinda. Fakat can sıkıcı bir durumla karsilastim. Sorunu cozene kadar jant isini askiya aldim. Arac ani frenlerde saga cekiyor. Alirken farkettim ama cok onemsemedim. Sanayide iki gundur ugrasip duruyoruz. Sorunun abs den oldugunu, abs sisteminin sol on tekere hidrolik basmadigi teshisi kondu. Bu konuda bilgisi olan varsa, yardimci olabilirse cok sevinirim. Herkeze iyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynel_59

Arkadaslar iyi aksamlar. 97 accent 1,5 gls arac aldim. Sizlere jant tavsiyesi soracaktim aslinda. Fakat can sıkıcı bir durumla karsilastim. Sorunu cozene kadar jant isini askiya aldim. Arac ani frenlerde saga cekiyor. Alirken farkettim ama cok onemsemedim. Sanayide iki gundur ugrasip duruyoruz. Sorunun abs den oldugunu, abs sisteminin sol on tekere hidrolik basmadigi teshisi kondu. Bu konuda bilgisi olan varsa, yardimci olabilirse cok sevinirim. Herkeze iyi geceler.

ÖN AYNA ve diskleri değiş Sorun çözülsün. 80+40 ayna ve balata + İŞÇİLİK

Araçta ABS varsa ve aynalar da atıksa, fren esnasında KAPMA yapar dolayısı ile kaptığı yöne çeker.
    Tecrübe ile sabit.

Hiç uğraşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagkesen

Osram h7 nıght braker unlımıted . Nasıldır.

ÖN farlara , h7 ler yumurtalara uymaz

h4 nıght braker unlımıted EVET

FAR tasları ve FAR Plastiğinin görsel önemi de büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 10 Şubat 2015; 8:22:00 >
  • Hocam ilgin için teşekkürler. Balatalar değişti. Disklerde atık, çizik gözükmüyor. Sol tekerden hidrolik gelmiyor diye hortum tıkanıktır diyerek sol ön fren hidrolik hortumuda değişti. Durum düzelmeyince abs sisteminden yağ çıkışlarına baktılar sol ön tekerin çıkışından yağ basmıyor.
  • quote:

Hocam ilgin için teşekkürler. Balatalar değişti. Disklerde atık, çizik gözükmüyor. Sol tekerden hidrolik gelmiyor diye hortum tıkanıktır diyerek sol ön fren hidrolik hortumuda değişti. Durum düzelmeyince abs sisteminden yağ çıkışlarına baktılar sol ön tekerin çıkışından yağ basmıyor.

O zaman tortu var.
    Komple Sistemin hidrolik yağını değiş Dot3 grubu ile. yımırtalara dot4 OLMUYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 11 Şubat 2015; 11:03:18 >
  • Yımırta tabiri çok hoşuma gitti. :) Abs beyni bozuk dedikleri tortu mu sizce. Hidrolik dot 3 mü dot 4 mü olacak. Kendim değiştirebilirmiyim acaba.
  • quote:

Yımırta tabiri çok hoşuma gitti. :) Abs beyni bozuk dedikleri tortu mu sizce. Hidrolik dot 3 mü dot 4 mü olacak. Kendim değiştirebilirmiyim acaba.

Abs BEYNİ kolay kolay bozulmaz.

YAda bu zamana kadar ben duymadım

Ancak Hidrolik yağı eski ise sağ tekere giden kısımda kalınlaşma yaptığından gerekli performans veremediğinden Bir tarafa çekme ( KAPMA )yapar.

Hidrolik yağı Sistemden KOMPLE (en az 2 kutu yağ ile) bas bırak ile boşaltılıp taze yap konmalı.
    Sonra diğer sebepler araştırılır.

Çoğu ustamız" YAğ bu bir şey olmaz " der ancak
    servis kitaplarında

Km veya yıl bazında yağ değişimi gerekliliği belirtilir

DOT3 kullanacaksın. MArka sana kalmış.

Senin değişebilmen için hava alma işini bilmen gerek. Ayrıca Teker altına yatarak rekorlardan yeni yağ gelene kadar bas bırak yapmanız gerek.

İşleyiş.

fren deposundaki yağı enjektör ile Komple çek
    YEni dot3 ü ekle
    ön teker sol rekoru gevşet
    frene bas bırak ile pompala ve ön rekordan yeni yağ (renginden belli olur) gelene kadar pompala. Yeni yağ geldiğinde Fren basılı rekoru sık.
    Aynı işlemler 4 tekerde yapılmalı.

Bu esnada fren yağ depo haznesinde yağ eksilecektir devamlı tamamla (MAX çizgisinde tut)
    En son hava alınıp işlem bitince yağ haznesinde EKSİK varsa MAX a tamamla.

İlk 10 km de frenleri çok dikkatli test et.
    Sorun yoksa ;

Ver gazı, etmesin nazı. :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 11 Şubat 2015; 11:10:47 >

• Eyvallah abi. Eksik olma. Çok teşekkürler ilgine. Hafta sonu deniycem.
  • Hafta sonu işlerim olduğu için tariflerinizi ustaya bildirdim. Akşam üstü arabayı aldım. Yağı dot 4 koymuşlar. Bu araçlara dot 4 konulur diye ısrarla cevap verdi. Ve şuan çekme işlemi çok az hissediliyor. Entresan bir diğer durumda şu. Arka frenlerde hiç ses yoktu. Şimdi arka frenlerden ses geliyor. Herhalde onlarda tutmuyordu. Bu yağ değiştirme işinden sonra tutmaya başladı.
  • Abi araci full boyatsak ne kadara patlqr tahmini ?

• quote:

Hafta sonu işlerim olduğu için tariflerinizi ustaya bildirdim. Akşam üstü arabayı aldım. Yağı dot 4 koymuşlar. Bu araçlara dot 4 konulur diye ısrarla cevap verdi. Ve şuan çekme işlemi çok az hissediliyor. Entresan bir diğer durumda şu. Arka frenlerde hiç ses yoktu. Şimdi arka frenlerden ses geliyor. Herhalde onlarda tutmuyordu. Bu yağ değiştirme işinden sonra tutmaya başladı.

Rekor lastiklerinden kaçırmaya başlayınca Anlar dot 3 mü dot 4 mü?
    Neyse Sorunun Nispeten çözüldüğüne sevindim.

Muhtemelen rekorlar arkada da çalışmıyordu. bir süre arka kampanalar ses yapar. Devam ederse söküp inceleyip gerekirse temizleyip takmak gerekebilir.

Bir süre sonra önlerde randıman tutar. Ama Ön Aynlarda sorun olmadığını var sayıyorum.
    Atıklık varsa devam eder ve yüksek hızlarda frende titreme olur

• quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Abi araci full boyatsak ne kadara patlqr tahmini ?

YAklaşık 1200- 1800 arası FIRIN çıkar sanırım.
    ama Taksi işi 1000-1200 e biter
  • Arkadaşlar bende aranıza katıldım. 98 MODEL 1.5 gls ile.
    Aracın genel bakımlarını yaptırdım (triger- bujiler- hava filtresi vs) direksiyonun altındaki plastik kapağın tırnakları kırılmış ses yapıyordu onları düzelttim.
    Park sensörü taktım kendim. Bugün otomatik far sensörü ve follow me home sensörü sipariş ettim. Çarşamba günüde onları taktıracağım nasip olursa.
    Birde tecrübesi olan arkadaşlara bi sorum olacak. Klimayı kullanmasanızda 15 günde bir çalıştırılması gerektiğini okumuştum. Klimayı açıyorum motorun toplantisi yükseliyor yani klima devreye giriyor ama tam olması gerektiği gibi nası derler keskin ni soğuk vermiyor. Gazı bitmiş olabilirmi acaba.

• Cell_master kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun hocam allah kaza bela vermesin.
    Klima konusu dediginiz gibiyse gazi bitmis olabilir. Havalar isindiginda yada yolunuz dustugunda klima gazina baktirin. Bakim kac tl tuttu? Ayrica far sensorunu taktirinca olumlu yafa olumsuz yorumlarinizi paylasirsaniz sevinirim.

• Teşekkür ederim hocam cümlemize inşallah.Bakımına 215 tl harcadım yağı suyu vs dahil.
    Far sensörü bugün ulaşıcak elime yarın sabah sanayiye bırakacağım taktırmak için.Takıldıktan sonra tecrübelerimi iletirim tabiki.
    Şu an tek kafama takılan sol ön kapının camı yukarı kalkarken cam bir tarafa yatacak oluyor yani nasıl desem, sanki ön kısma bakan taraftaki camın yerleştiği kızak camı tutuyor gibi diğer taraf bazen fitilin üzerine çıkıyor.Haliyle cam tam olarak örtülmüyor.
    Yağ döktüm biraz düzeldi ama gözlemliyorum yine aynı sorun var yağ sayesinde çalışıyor. Cam krikosunu değiştirdim yine düzelmedi.
    Sanırım ön kapı daha önce işlem görmüş ve cam kızağında eğrilik var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cell_master -- 17 Şubat 2015; 10:03:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Abi araci full boyatsak ne kadara patlqr tahmini ?

YAklaşık 1200- 1800 arası FIRIN çıkar sanırım.
    ama Taksi işi 1000-1200 e biter

hiç bulaşmıyım o zaman abi en iyisi bi kutu boya alıp fırçayla kendim yapayım. boyadan sonra o bölgeye pasta cila da yapmak gerekir mi acaba ne önerirsin? hangi fırça boya iş görür ve internette satılır mı acaba?

• Slm arkadaşlar bende dünden itibaren 1998 accent otomatik ile aranıza katıldım sizlere bir sorum olacak benim aldığım aracın göğüslügünde çatlaklar var bunlara ne yapmam gerekir tamir yapan yerler varmıdır yoksa çıkma mı alıp taksam fikirlerinizi alabilirmiyim.

• Cell_master kullanıcısına yanıt
    Camdaki aynı sorun bende de vardı. Dediğiniz gibi büyük ihtimal kızakta eğrilik vardır. Ustasını bulursanız güzelce yapıyorlar. Elektrikçi-kaportacı falan işi değil. Cam otomatiğine bakan ustaya gitmek gerekiyor. tecrübeyle sabit :)
  • freecoolmen kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun arabanız. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Bir tanıdığım da otomatik düşünüyor da fikir edinmek için soruyorum, kaça aldınız? km vs durumu nedir? otomatik vites performansı nasıl? biraz bilgi verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.