Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihen

Camdaki aynı sorun bende de vardı. Dediğiniz gibi büyük ihtimal kızakta eğrilik vardır. Ustasını bulursanız güzelce yapıyorlar. Elektrikçi-kaportacı falan işi değil. Cam otomatiğine bakan ustaya gitmek gerekiyor. tecrübeyle sabit :)

Hocam haklısınız en kısa zamanda götüreceğim. 4 parmak kala bazen fiilin üstüne çıkıyor camdan ses geliyor. Eğer farketmezsem dışa çıkıp camı kırar muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cell_master kullanıcısına yanıt
    O sorun bendede var ama sizinki kadar fazla degil. Hatta 1 seferindede cam one dogru egildi yani kapamaya calistigimde birucu yukariya degerken diger ucu acik kaliyordu sanayide biyere gittim camci yapar ona git dedi camci cam otomatigi mekanizmasi kirilmistir 50 60tl civari al gel takalim abi dedi daha dosemeyi bile sokup bakmadan bende kizdim evin onunde kapi dosemesini soktum baktim cami tutan indirip kaldiran yerdeki kizaktan cikmisti. Silikon dokup tekrar taktim duzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

O sorun bendede var ama sizinki kadar fazla degil. Hatta 1 seferindede cam one dogru egildi yani kapamaya calistigimde birucu yukariya degerken diger ucu acik kaliyordu sanayide biyere gittim camci yapar ona git dedi camci cam otomatigi mekanizmasi kirilmistir 50 60tl civari al gel takalim abi dedi daha dosemeyi bile sokup bakmadan bende kizdim evin onunde kapi dosemesini soktum baktim cami tutan indirip kaldiran yerdeki kizaktan cikmisti. Silikon dokup tekrar taktim duzeldi.

Hocam ben mekanizmayıda değiştirdim. Daha öncede uğraşılmış ama becerememişler. Krikonun üst dediklerini genişletilmişler vs.
    Fitilleri yağladıktan sonra biraz düzeldi ama aslında hala devam ediyor sıkıntı. Bu pazar tekrar söyleyeyim elim alıştı artık
    Nasip olursa far sensörü+follow me home sensörünüde takıp tecrübelerimi paylaşırım allah ömür verirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cell_master -- 18 Şubat 2015; 18:59:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Hayırlı olsun arabanız. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Bir tanıdığım da otomatik düşünüyor da fikir edinmek için soruyorum, kaça aldınız? km vs durumu nedir? otomatik vites performansı nasıl? biraz bilgi verirseniz sevinirim.

13 e aldım 220 binde bir kapı sacı değişik otomatik performansı güzel vites geçişleri vs sarsıntısız açıkçası performansı bekledigimin üstünde.

• Hocam bugün kendim taktım otomatik far sensörü+follow me modülünü.
    Benim aldığım modülünü özellikleri şu şekilde.
    Hava kararmaya başladığında önce parkları yakıyor, biraz daha karardığında otomatik olarak farları yakıyor. Farlarınızı ve paralarını manuel olarak kontrol edebiliyor, modülü istediğiniz zaman devredışı bırakabiliyorsunuz.
    Follow me özelliğine siz arabayı kumanda ile açtığınızda sis farlarınızı ve farları 10 sn boyunca yakıyor kontağı açtığınızda otomatik sönüyor. Aynen şekilde araçtan ayrılırken kapıyı kilitlediğinizde sis farlarını ve farları 10 saniye süreyle yakıyor. (Günışığında follow me otomatik devredışı kalıyor)
    Şu ön sol camın zorlanmasını halletsem otomatik cam modülü takmayı düşünüyorum nasip olursa.
  • Cell_master kullanıcısına yanıt
    Urunlerin kullanimi performansi nasil sizce hocam. Kac tl ye aldiniz takma islemi zor mu?
    Cam kapama modulu bende aldim h.b. dan inwels diye bi marka baglatmaya gittigimde usta bunlar cok verimli birsey degil cabuk bozuluyor ve akuyu bitirdigi durumlar oluyor baglamayalim dedi geri iade ettim.

• Hocam far+follow me sensörünü 60 tl ye aldım.Takma işlemi bana zor gelmedi ama elektrik bilgisi gerektiriyor kesinlikle.
    Aldığım ürün bu :http://www.sanalpazar.com/Mfk-Far-Sensoru__isp8587583
    Bence sizinde müzdarip olduğunuz bu akü bitirme olayı için aldığınız ürüne dikkat etmek gerekiyor.
    Bu ürünü almadan öncehttp://www.sanalpazar.com/Far-Sensoru-Otomatik-Follow-Me-Tum-Araclara-Uygun__isp35174769 bu ürünü sipariş etmiştim.
    Sonuçta bunu arabanın elektrik tesisatına bağlayacağım için içini açıp görmek istedim çünkü basit geldi biraz.İçini açtım bizim lisedeyken yaptığımız
    devrelerden daha basit allaha emanet bi devre. Aynı gün 1 saat sonra götürüp kargoya iade ettim ürünü ve aynı ürün birçok sitede satılıyor bence riskli.
    Bu aldığımıda söktüm gelir gelmez gayet güzel baskıdevre ve programlanmış PIC entegre kullanmışlar. Sorun çıkaracağını sanmıyorum.
    Ben ışık ayarı için birkaç gün gerekir diyordum günbatımı ve akşam algılaması için ama ona bile gerek kalmadı zamanında yandı hepsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cell_master -- 23 Şubat 2015; 9:28:52 >

• arkadaşlar bende 1.5 gls 1998 model accent var benim aracın bir problemi var ve birkaç usta çözemedi, araç soğuk havada kolay çalışıyor,
    fakat motor biraz sıcakken yada öğle vakti sıcak havada araç zor çalışıyor,ilk 5-6 saniye boğuluyor gibi bazen hemen stop ediyor, özellikle yaz mevsiminde problem artıyor, geçenlerde usta relanti ayarlayıcıyı ve sanırım kelebek sistemini temizledi ama sorun devam ediyor,neden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sylu

arkadaşlar bende 1.5 gls 1998 model accent var benim aracın bir problemi var ve birkaç usta çözemedi, araç soğuk havada kolay çalışıyor,
    fakat motor biraz sıcakken yada öğle vakti sıcak havada araç zor çalışıyor,ilk 5-6 saniye boğuluyor gibi bazen hemen stop ediyor, özellikle yaz mevsiminde problem artıyor, geçenlerde usta relanti ayarlayıcıyı ve sanırım kelebek sistemini temizledi ama sorun devam ediyor,neden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

kanister hava akış deimetresi kontrol ettir.
  • quote:

arkadaşlar bende 1.5 gls 1998 model accent var benim aracın bir problemi var ve birkaç usta çözemedi, araç soğuk havada kolay çalışıyor,

araç lpg limi hocam?
  • quote:

quote:

araç lpg limi hocam?

evet atiker sıralı lpg var direkt olarak lpg de çalıştırdığım zamanda aynı sorun yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

kanister hava akış deimetresi kontrol ettir.

teşekkürler ogünmas hocam ; sanayiye hafta içi gideceğim ve özellikle kanister hava akış debimetresini belirtecem inş sorun çözülür.

• quote:

quote:

quote:

araç lpg limi hocam?

evet atiker sıralı lpg var direkt olarak lpg de çalıştırdığım zamanda aynı sorun yaşıyorum.

Ogunmas hocam bu konuda daha bilgili sagolsun accent ile ilgili banada cok yardimci oldu. Nacizane bogulma konusunda daha onceden birkac arkadasimin basina gelen birseyide paylasayim belki ise yarar. Lpg regulatoru denen parcadanda kaynaklaniyor olabilir. Icindeki diyafram ozelligini kaybedip manifolt a gaz sizintisi yapip bogulma yapabilirmis. Sizinki bunla alakali mi bilmiyorum ama aklinizda bulunsun.

• bugün sabah soğuk havada araba çok kolay çalıştı ve 20-25 km yol gittim, daha sonra saat 11 den 15 e kadar araç bekledi,

hava sıcaklığı yaklaşık 20 derece civarında idi, sonrasında saat 15 civarında araç yine aynı sorunu yaptı.marşa uzun basıyorum boğulma relanti dengesizliği bu süre toplam 10 sn sürüyor sonrasında bişey yok.benim anladığım sıcak havada bu sorunu yapıyor motor soğuk bile olsa inşaallah fazla masraf çıkarmaz tşk ederim arkadaşlar.
  • bende Hyundai Accent 98 ls aldım, fiyatı 9,750 tl, 144000 km, lpg li,
    sıralı sistem değil arabayı çalıştırırken bazen zor çalışıyor, bazende hemen çalışıyor normalmi?

motor bölümünün yerleşimi ile ilgili bir resim vb. bulabilirmiyim, cam suyu nerden dolar soğutma suyu nerden dolar yağlar nerden dolar boşalır,
    daha yeni şoförüm pek bilgim yok,

Hyundai Accentler kapılarda kolonsuzmu çıkarıldı kapılarda kolon yok, kapı sökmekle ilgili bir şeyler buldum ama oraya kabloyu nasıl getireceğim?
    birde radyonun anten kablosu antene takılı değil galiba nereden bağlayabilirim.
    teyipi nasıl sökerim çektim gelmedi :) kızaklı değil galiba.

tavanda branda yanığı var sadece tavanı boyatabilirmiyim ne tutar, yada fiber carbon yapıştırma yapsam nasıl olur.
    sökmekte sıkıntı olurmu yada pislik bırakır boyayı daha çok sökermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

bende Hyundai Accent 98 ls aldım, fiyatı 9,750 tl, 144000 km, lpg li,
    sıralı sistem değil arabayı çalıştırırken bazen zor çalışıyor, bazende hemen çalışıyor normalmi?

motor bölümünün yerleşimi ile ilgili bir resim vb. bulabilirmiyim, cam suyu nerden dolar soğutma suyu nerden dolar yağlar nerden dolar boşalır,

Hyundai Accentler kapılarda kolonsuzmu çıkarıldı kapılarda kolon yok, kapı sökmekle ilgili bir şeyler buldum ama oraya kabloyu nasıl getireceğim?

tavanda branda yanığı var sadece tavanı boyatabilirmiyim ne tutar, yada fiber carbon yapıştırma yapsam nasıl olur.

Oncelikle hayirli olsun allah kaza bela vermesin.
    Sordugun bircok sorunun cvp forum icinde var zaten.
    Yag su gibi sorularin icin Yumurta kasa kullanma kilavuzu diye bi arat.
    Teyp sokme olayi biraz zahmetli elin yatkinsa bu tur seylere belki sokebilirsin bunun icin kullugun altinda vidalar var onlari sokup saatten baslayan kulluk cakmakliga kadar inen cerceveyi tirnaklarindan cikarman gerekiyor. Ama komple cikmaz kablolar fln bagli arkasina birden asilma yani. En temizi bi oto elektrikcisi. resimli anlatimida paylasilmisti gecmis sayfalarda.
    Kapidaki kolon dedigin hoparlor galiba. Benim aracimda vardi ve muhtemelen senin aracindada olmasi lzm yoksada yine el becerisi olayi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

bende Hyundai Accent 98 ls aldım, fiyatı 9,750 tl, 144000 km, lpg li,

Oncelikle hayirli olsun allah kaza bela vermesin.
    Sordugun bircok sorunun cvp forum icinde var zaten.
    Yag su gibi sorularin icin Yumurta kasa kullanma kilavuzu diye bi arat.
    Teyp sokme olayi biraz zahmetli elin yatkinsa bu tur seylere belki sokebilirsin bunun icin kullugun altinda vidalar var onlari sokup saatten baslayan kulluk cakmakliga kadar inen cerceveyi tirnaklarindan cikarman gerekiyor. Ama komple cikmaz kablolar fln bagli arkasina birden asilma yani. En temizi bi oto elektrikcisi. resimli anlatimida paylasilmisti gecmis sayfalarda.
    Kapidaki kolon dedigin hoparlor galiba. Benim aracimda vardi ve muhtemelen senin aracindada olmasi lzm yoksada yine el becerisi olayi.

yanıtınız için teşekkürler, sök tak yap boz işlerine elim yatkındır tabi ilk yapılan işlerde ufak tefek iş uzatan aksaklıklar olabilir ,
    mesela vida arttırma :) onun için bunları yapmış arkadaşlardan bilgi almak güzeldir,faydası olur,
    en güzeli konuyu baştan okumaya başlayayım.

• torpido çatlaklarını yerindemi yapıştırıyorsunuz, torpidoyu söküpmü,
    benim torpidonun cama giden hava kanalları bile kırık torpidoyu sökmeden oraların tamiri zor,
    torpidoyu sökmek zormu ?
  • birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Fotoyu ekledim. Umarım işinize yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Fotoyu ekledim. Umarım işinize yarar.

vay vay, resim müthiş çok teşekkür ederim bundan daha açıklayıcı resim olamazdı.

bir şey daha sorayım radyatöre su ekliyormuyuz? radyatörün üzerindeki kapak ne işe yarıyor ordan mı su ekliyoruz?

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.