Şimdi Ara

!!! Google'da Yapılan Aramaların Temizlenmesi !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
5.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  !!! Google'da Yapılan Aramaların Temizlenmesi !!!

Arkadaşlar bu tarz sorular çok geliyor.Bir yardım olması açısından böyle bir konu açma gereği duydum.

Google'da yaptığımız aramalar tarayıcı tarafından kaydedilir.Eğer bu kaydedilmiş verileri temizlemek istiyorsak bunun iki yolu vardır :

1-

Tarayıcıyı açın vewww.google.com.tr adresine girin.Sonra kelime yazdığımız kutuya mouse ile bir kere tıklayın.Arama yapmak için kullandığınız tüm kelimeler aşağıda listelenecek.İlk kelime üzerine mouse ile gelin ve daha sonra delete tuşuna basarak silme işlemini yapın.

2-

Eğer ben tek tek uğraşamam.Hepsini bir kerede silmek istiyorum derseniz Internet Explorer simgesine sağ tıklayıp özelliklere girin.Üstteki sekmelerden içerik yazana gelin.Aşağıda otomatik tamamlama var.Ona girin.Yeni açılan pencerede aşadıdaki formları sil butonuna basın.

Mozilla Firefox kullanıcıları içinse yine iki yöntem var.Birincisi yukarıdaki 1. yöntem ile aynı.Tek tek silmek.Diğer yöntem ise yani tek tıklama ile silmek için ise araçlar sekmesinden özel verileri temizle seçeneğine tıklamanız yeterli.

Umarım yardımcı olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 13 Ocak 2007; 18:54:07 >

• emmah açacak konu bulamadın mı

şaka bir yana biliyordum pekiştirdin bilmeyenlere ügrettin sağolasın
  • Forumda bu aralar soruluyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

emmah açacak konu bulamadın mı

şaka bir yana biliyordum pekiştirdin bilmeyenlere ügrettin sağolasın

o kadar mesajla bilmesen ayıp olurdu zaten. arkadaşta demişki bilmeyenler/soranlar öğrensin.
    teşekkür ediyoruz ona.

• Üst konu olsun bari bilmeyenler baksın.
  • Basit bir yöntem de google da silmek istediğiniz arama kaydının üzerine gelip delete tuşuna basasarak silebilirsiniz......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrew -- 14 Ocak 2007; 11:07:32 >
  • Tek tek silme işlemini bilmiyodum. Sağol!
  • quote:

Orjinalden alıntı: AYAZ McKiller

Tek tek silme işlemini bilmiyodum. Sağol!

Sen de sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seckin YİLMAZ

Basit bir yöntem de google da silmek istediğiniz arama kaydının üzerine gelip delete tuşuna basasarak silebilirsiniz......

ee üstte de o anlatılmış zaten
  • bilmeyen arkadaşlara faydalı bir bilgi oldu paylaşım sağlam... +10
  • emeğin için sağol,
    ben zaten kesinlikle otomatik tamamlamayı etkinleştirmem, pek hoşuma gitmez.
  • internet seceneklerinden, gecmisi sil'i tiklasak olmaz mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: felmali

internet seceneklerinden, gecmisi sil'i tiklasak olmaz mi ?

Geçmişi silmek önceden girdiğimiz siteleri siler.Yani adres çubuğundaki verileri siler.Bu Google'da yapılan aramalarda kullanılan kelimeleri silmek için.

• İnternet Explorer;

Araçlar >> İnternet Seçenekleri >> Genel >> Geçmişi Sil

Araçlar >> İnternet Seçenekleri >> İçerik >> Otomatik Tamamla >> Formları Sil – Parolaları Sil

Firefox;

Araçlar >> Seçenekler >> Gizlilik >> Özel Veri >> Ayarlar >> Şimdi Temizle.

İsteğe bağlı olarak her oturum sonunda temizlik yaptırabilirsiniz.
  • saolun iyi oldu
  • Eyvallah saolasın amma uzun sürdü silmem yaa
  • yav arkadaşlar öyle uzun şekilde uğraşılmasına gerek yok.google girin sonra yazı yazdığımız kutucuğa birkere normal tıklayın alta doğru yazılar gelicek yazının üstüne gelin DELETE tuşuna basın yazınız silinsin.işlem bu kadar.!!
  • Süper Bir Bilgi

Bilmeyenler İçin Tabi
  • arkadaşlar dediğim gibi googleda veya başka bir arama motorunda yazının üstüne gelin delete ye basın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.