Şimdi Ara

Windows Store'dan oyun almamak için sebepler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Windows 10 ile birlikte Windows Store üzerinden oyun satışını arttırmak için düğmeye bastı. Bir çok kısıtlama ile oyun üreticilerini ve tüketiciyi zorlayan Windows Store'u sizler için değerlendirdik. 

• yuh dedim microsoft dedim nedir bu dedim microsoft dedim ki bunları microsoft u seven sayan microsoft la bu yaşlara (32) gelmiş biri olarak söylüyorum

hakikaten büyük bi yönetim eksikliği var ama nerde ?

• Cs go da rekabetçi girmek isterseniz beklerim :D

• Güncel konu
    Son kullanıcı için yararlı içerik
    Kısa bir video
    Süper içerik

• Alkan'dan yine güzel bir bölüm. Değinmek istediğim birkaç madde var.

1- Haklısın
    2- V-Sync'in açık olarak gelmesi bence problem olmamalı. Microsoft şuan Xbox kullanıcılarını hedefliyor gibi geldi bana, akıcı bir oyun deneyimi için V-Sync'in açık olması şart. Zaten FPS oyunu yok şuan Windows Store'da.
    3- Borderless Fullscreen'in açık olarak gelmesinin sebebi "Windows tuşu + G" kombinasyonu. Fullscreen modda bu kombinasyonu yapınca ekranda hiçbir şey çıkmıyor, ayrıca Windows bildirimleri geldiğinde ekranda gözükmüyor, bu her oyuncunun isteyeceği bir şey değil bana sorarsanız.
    4- Haklısın ama sırf bu platformdan uzak tutmak için yeterli değil bence.
    5- Steam Controller desteği bir zahmet olmasın Windows platformu varken Steam'in kendi platformunu duyurması Microsoft'un tabi ki de hoşuna gitmemiş olacak ki böyle bir tepki göstermiş.
    6- Fraps benzeri programlar neden desteklenmiyor bilmiyorum ama az önce belirttiğim Windows 10 ile gelen "Windows tuşu + G" kombinasyonu ile Fraps ve diğer benzeri programlardan çok daha başarılı bir şekilde oyun kaydı yapılabiliyor (bu kombinasyonu Steam oyunlarında da kullanabilirsiniz :) ). Bütün gün arkada açık bıraksanız bile performans düşüşü olmuyor Raptr'da olduğu gibi. Windows Store'dan oyun aldım, kayıt yapamıyorum diye bir şey yok yani. Ayrıca bunu Xbox uygulamasında düzenleyip, isimlendirip, topluluk ile paylaşabiliyorsunuz.
    7- Haklısın
    8- Henüz belirsiz
    9- Dediğim gibi Xbox'ı PC'ye taşımaya çalışıyor, bu nedenle Exclusive oyunları şimdiden getirmeye başladı, Xbox gibi bir altyapıyı PC'ye getirip, Exclusive oyun koymamak olmazdı zaten.

Son olarak, şuan karşılaştırma yapmak için daha çooooooooook erken. Benim bildiğim zaten Windows Store'da 2 oyun var PC oyunu olarak. Tomb Raider ve Gears of War. Steam'in kütüphanesiyle karşılaştırdığımızda 2 çok düşük bir rakam. Rakamlar şöyle binlere çıksın, o zaman karşılaştıralım derim. Daha çıkalı "bir kaç ay" olmuş sistemi, 2003 yılından bu yana gelişmekte olan Steam ile karşılaştırıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyturs_OnSr -- 16 Mart 2016; 22:01:54 >

• Alkan, Microsoft 'öldü daha vurma istersen .

Edit : Ayrica cok fena Beddua okur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 17 Mart 2016; 2:02:29 >
  • bu microsoft neye elini atsa batırıyor hiç birşeyi beceremiyor kaç tane departman kapattılar ama işletim sistemi bir çok programa ve oyuna destek veriyor diye ordan parayı kırıyorlar.

• Origin özellikle son dönemlerde Origin Access ile rekabeti kızıştırmaya çalışırken. Microsoft'un bu konuya yaklaşımı hayli gülünç. Ne diyelim kendi kaybeder. Ayrıca videoda yok ama oyunları indirirkende indirilen dosya boyutunu hızını görememe gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar olduğunuda okumuştum. Umarım Microsoft bir an önce düzeltir şu mağazasını.

• Steam'e rakip olabilmesi için bir 10yıl var eyvallah fakat Windows mağaza PC oyunculuğuna önem vermeye başlayalı kaç zaman oldu da bu derece eleştirdiniz.
    Masaüstü oyunculuğuna yöneleik sadece 2 oyun var hali hazırda bir bekleyelip görelim Quantum Break ve Forza Apex'i ondan sonra bu derece eleştirirdiniz.
    Ayrıca "Gears of War Ultimate" shadowplay'le de Game Dvr'la da kaydedilebiliyor muhtemelen Tomb Raider'da öyledir yine kayıt esnasında Shadowplay'in FPS indicator'ı kullanılabiliyor.
    DX12 tarafında zaten ne MSI Afterburner ne de Fraps FPS gösterebiliyor ya da kayıt alabiliyor, bu programlarla GOW'u denemeniz belki sizi yanılgıya düşürmüş olabilir.
    Son olarak Mart ayı sonrası Enpara malesef Steam ve PSN kampanyasını sonlandırıyor fakat Windows Store'da devam ediyor olacak.

• 7 liraya max Payne 3, 4 liraya gta 4 aldım her türlü Steam akar.

• Güzel içerik ,eline sağlık

• Bu video neden BSC nin sayfasında değil de burada çıktı?

• Bu çerçevesiz pencere ile filan FPS yükseltmeyi anlamadım biri anlatabilir mi?

• windovsu yerden yere vurmuşlar acaba sebep ne olaki ?

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Vsync ne işe yarar biliyormusunuz? sanırım bilmiyorsunuz yoksa akıcı oyun demezdiniz vsync akıcılığı öldüren bir şey ani fsp düşüşleri takılmalar hepsi vsync yüzünden olur.Ayrıca kapatılıp açılması gerek gsync

monütör kullananlar vsync her zaman kapalı tutar çünkü gsync zaten fps ile monütörün hz sizi sekronize ettiği için oyun yağ gibi takılmadan dalgalanmadan akar gider emin olmadığınız şeyler hakkında yorup

yapmassanız sevinirim milleti yalnış yönlendiriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

Vsync ne işe yarar biliyormusunuz? sanırım bilmiyorsunuz yoksa akıcı oyun demezdiniz vsync akıcılığı öldüren bir şey ani fsp düşüşleri takılmalar hepsi vsync yüzünden olur.Ayrıca kapatılıp açılması gerek gsync

monütör kullananlar vsync her zaman kapalı tutar çünkü gsync zaten fps ile monütörün hz sizi sekronize ettiği için oyun yağ gibi takılmadan dalgalanmadan akar gider emin olmadığınız şeyler hakkında yorup

300 fps alıp fakat V-sync kapalı oyun oynayanlar gibi konuştunuz Alkan zaten açıkladı V-Sync'in ne işe yaradığını buraya bir daha yazmaya gerek yok. Oyunu kayık kuyuk oynadıktan sonra kime yarar 120 fps ?

Bu arada G-Sync'i benim HD7850'de açabiliyorsanız alıntılayın, bekliyorum

• Videoyu izlemedim ama şu başlık bile ne kadar yanlı olduğunuzu gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

300 fps alıp fakat V-sync kapalı oyun oynayanlar gibi konuştunuz Alkan zaten açıkladı V-Sync'in ne işe yaradığını buraya bir daha yazmaya gerek yok. Oyunu kayık kuyuk oynadıktan sonra kime yarar 120 fps ?

Gene anlamamışsınız açıkladığı normal monütörler için siz gsync ne biliyormusunuz? bence ilk onu öğrenin gsync 144 hz monütörlerde kaç fps alırsanız ekranınız aynı o

şekilde yenileniler yani sekronize eder size yolladığım video izleyin siterseniz dediğimi anlıycaksınız bildikleriniz tamamen yalnış kime yara demişsiniz 120 fps bana yarar

144 hz gsync monütör kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Gw0igMhqKnU

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Gene anlamamışsınız açıkladığı normal monütörler için siz gsync ne biliyormusunuz? bence ilk onu öğrenin gsync 144 hz monütörlerde kaç fps alırsanız ekranınız aynı o

şekilde yenileniler yani sekronize eder size yolladığım video izleyin siterseniz dediğimi anlıycaksınız bildikleriniz tamamen yalnış kime yara demişsiniz 120 fps bana yarar

144 hz gsync monütör kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Gw0igMhqKnU

G-Sync'e nereden geldik benim anlamadığım mesele o. V-Sync'den bahsediyorum ben

V-Sync kapalı bir vaziyette sağ üstte Fraps'ın verdiği değer isterse 2139FPS olsun, kırılmalardan dolayı, akıcılık olarak 40FPS'ye bile denk gelmiyor. V-Sync açık 60FPS her zaman ama her zaman V-Sync kapalı 239FPS'den daha iyidir.

V-Sync açık vaziyette CS:GO oyununa izleyici olarak katılın, 1-2 dakika sonra ayarlardan V-Sync'i kapatın bakalım FPS nasıl 2-3 kat fırlayacak ama akıcılık 2-3 kat düşecek.

• Neden böyle bir konuya ihtiyaç duyuldu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.