Şimdi Ara

Kota'ya Karşı Başkaldırıyorum Destek Olun Devlet Bakanı ile Görüşeyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim muhatabımız firmalar değil arkadaşlar, bizim muhatabımız teknoloji bakanlığı, eğer yeterli destek olursa direk bakanlık ile iletişime geçeceğim, bakanlığa ve devletimize sormamız gereken şu "2016 Türkiye'sine Afrika'nın bile gerisinde olan 3mbps hız yakışıyor mu?"

Birlik olup hepimiz bu soruyu bakanlığa yöneltirsek bence kesinlikle bu akk sorununu çözeriz

Ek olarak bizim halkta da suç var, yarın kota kalksa birsürü insan nasılsa para veriyorum sömüreyim zihniyeti ile 24 saat PC'yi acık bırakıp indirme işlemi yapar, böyle insan sizce azımsanmayacak kadar çok değil mi ülkemizde?

O sebeple "kullanıcıya yönelik kota" oluşturulmalı Amerika'da idi yanılmıyorsam araştırıyor bir internet servis sağlayıcı şirket kotanın çoğunu az sayıda kullanıcı tüketiyor onlara sınır koyuyor normal kullanan insanlara ise herhangi bir sınır koymuyor

TTNet tespit etsin kim artniyetli kullanıyor koysun kotasını ama bizler gibi sadece hızlı internet kullanmak isteyen insanlara 50gb sınırlı internet vermek sadece "rezalet" olarak açıklanabilir

İngiltere'de Almanya'da bizden ucuza kotasız internet kullanıyorlar, TTnet paraya gelince Almanya ve İngiltere ile yarışmasını biliyor da hizmete ve altyapı yatırımına gelince niye Zimbabwe gibi davranıyor?

Şu saatten sonra bizim halk olarak muhatabımız TTnet şu bu gibi üç beş firma değil bizzat bizim seçtiğimiz temsilcimiz olması gereken TEKNOLOJİ BAKANLIĞI'dır, ve Bilim sanayi ve teknoloji bakanı sayın fikri ışıktır eğer yeterli destek gelirse bizzat sayın bakan ile bir görüşme ayarlamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepromh -- 1 Şubat 2016; 14:29:02 >

• thepromh kullanıcısına yanıt
    Firma değiştirmek çözüm olmaz çünkü hepsinde kota var. Bu kota saçmalığını çıkaran türk telekom (ttnet değil, altyapı sağlayıcısı olan türk telekom). Diğerleri de (superonline, türksat) boş durur mu, aynen uyguladılar. Kotasız paketlere (superonline 24 ay taahhüt ile 99 lira sanırım) geçeriz derseniz yine firmaların ekmeğine yağ sürmüş olursunuz çünkü onların da istedikleri tam olarak bu, daha fazla para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Firma değiştirmek çözüm olmaz çünkü hepsinde kota var. Bu kota saçmalığını çıkaran türk telekom (ttnet değil, altyapı sağlayıcısı olan türk telekom). Diğerleri de (superonline, türksat) boş durur mu, aynen uyguladılar. Kotasız paketlere (superonline 24 ay taahhüt ile 99 lira sanırım) geçeriz derseniz yine firmaların ekmeğine yağ sürmüş olursunuz çünkü onların da istedikleri tam olarak bu, daha fazla para.

Topluca bir güç olursak en azından 10 mbps seviyesine çıkartabiliriz şu kota rezaletini
  • Çok haklısın hocam. Ama 10 mbps değil de, AKK'siz download hızının 1/2 veya 1/4'ü olarak yaptırabilirsek çok güzel olur. 8 mbps den 3'e düşünce farkedilmiyor ama 50-100mbps den 3mbps ye düşürmek nedir ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klonoa

Çok haklısın hocam. Ama 10 mbps değil de, AKK'siz download hızının 1/2 veya 1/4'ü olarak yaptırabilirsek çok güzel olur. 8 mbps den 3'e düşünce farkedilmiyor ama 50-100mbps den 3mbps ye düşürmek nedir ya?

Ya kardesim bak kendine pay çıkarmayın

Türkiyenin 80% i 16 mbit kullanıyor onuda max 10 yada 11 mbit hız alıyor. Sen 1/4 ü dersen ee bize gene 3mbit gelecek??? Kendin 50 kullanıyorsun diye pay çıkarma.

Bu kafa yapısından nefret ediyorum ve internette heryerde görüyorum 10dan 3 e düşer ama 50 - 100 mbit den 3 e düşürülür mü??? Daha birlik yokki kullanıcı da herkes kendi çıkarına göre sallıyor

Hızlı bi Edit : 8 den 3 e düşünce farketmiyor diyorsun bilgisizsin demek ki o yüzden yorum yapma! 3 mbit hız ile 720p de takılırsın ve 720p HD canlı yayın izleyemezsin takılmaması için kalitesini düşürürsün, 8 ile 720p de takılmazsın, stream (canlı yayın) izlersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 29 Ocak 2016; 8:07:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Zamanında ilk altyapıyı Turksat atsaydı keşke.

3 mbit ile Internettenden download yapmak zaten ölüm neyse ki gece hızım artıyor istediğim herşeyi sabah 9'a kadar indiriyorum.

Size de katılıyorum bu işin 1/4 ü olamaz.

• Yok illa AKK konacaksa bile günlük AKK yapsınlar. Şimdilik Günlük 10GB AKK yeter Birde Günlük AKK sıfırlanması olayı Sabah 8 de olsun ki millet gece indirebildiği kadar indirme yapsın.

Protesto işine gelince ilk defa fiziksel eylem istenen bir çalışma olmuş. Ödenen paraların yani Havuzdaki pastanın oranları büyük ölçüde değişecek bir hareket olur. Tabi Büyük bir çoğunluk bu işe girişirse. Yoksa imza vs ile bu iş olmayacağı ap açık ortada. Sen hem şikayet edeceksin hemde kullanmaya devam edeceksin. Tamam Türk Telekom alt yapısına mahkümüz de en azından TTNET kısmını kullanmayalım. Şu an Vodafone müşteri hizmetleri berbat olsada (Forumlardan okuduğum kadarı ile) Sabır edip hepimiz Vodafoneye geçebiliriz. (Daha hesaplı olduğunu düşündüğüm için Vodafone Birde Vodafone de Süperonlinegibi kendi alt yapısını kurmaya çalışıyormuş. Bu sebepten dolayıda Vodafoneye destek olmaya çalışalım. Şu Anda TTnet in en büyük rakibi Superonline. rakiplerin arasınada Vodefoneyede destek olacak şekilde davranmalıyız. Elbette Superonline Fiberi desteği olanlar direk süperonlineye geçsinler..

Gerçi BTK 30 Haziran 2016 da bişiler yapacak gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Yok illa AKK konacaksa bile günlük AKK yapsınlar. Şimdilik Günlük 10GB AKK yeter Birde Günlük AKK sıfırlanması olayı Sabah 8 de olsun ki millet gece indirebildiği kadar indirme yapsın.

Protesto işine gelince ilk defa fiziksel eylem istenen bir çalışma olmuş. Ödenen paraların yani Havuzdaki pastanın oranları büyük ölçüde değişecek bir hareket olur. Tabi Büyük bir çoğunluk bu işe girişirse. Yoksa imza vs ile bu iş olmayacağı ap açık ortada. Sen hem şikayet edeceksin hemde kullanmaya devam edeceksin. Tamam Türk Telekom alt yapısına mahkümüz de en azından TTNET kısmını kullanmayalım. Şu an Vodafone müşteri hizmetleri berbat olsada (Forumlardan okuduğum kadarı ile) Sabır edip hepimiz Vodafoneye geçebiliriz. (Daha hesaplı olduğunu düşündüğüm için Vodafone Birde Vodafone de Süperonlinegibi kendi alt yapısını kurmaya çalışıyormuş. Bu sebepten dolayıda Vodafoneye destek olmaya çalışalım. Şu Anda TTnet in en büyük rakibi Superonline. rakiplerin arasınada Vodefoneyede destek olacak şekilde davranmalıyız. Elbette Superonline Fiberi desteği olanlar direk süperonlineye geçsinler..

Hocam aslinda dediginizden birsey cikti.

Şark kurnazi bu firmalar keske 00-08 arasinda hizimizi verseler. Gun ici gene 3 mbit ile idare edilir. Ama 1080p film izlemek isteyen izleyemez. İndirir izler.

Gerci bunuda ek hizmet olarak satiyorlar .

• Firma değiştirmek çözüm değil diğerleri de aynı kotayı uyguluyor. Tümden kapatın hatları bizim eve hat çekemediler birde port yok vs diyorlar kampanya ya dolaylı destek olmuş oldum darısı başınıza inşallah neti olan ev kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Yok illa AKK konacaksa bile günlük AKK yapsınlar. Şimdilik Günlük 10GB AKK yeter Birde Günlük AKK sıfırlanması olayı Sabah 8 de olsun ki millet gece indirebildiği kadar indirme yapsın.

Aynen ben de bu dediklerini kastediyorum, bazıları firma değiştirirsek bile aynı durum diğer firmalarda da var demis ama aslında yok, superonline'ın birsürü değişik alternatif kampanyası var mesela gece akksız kampanyası vardı mesela, demek istediğim şu sözün özü; biz 1000 kişi falan toplu halde ttneti iptal ettirip superonline'a ya da Vodafone'a başvursak kotayı tamamen kaldırmasalar bile fiyatta indirim olur kotalı hız 3 değil 5 olur kota aylık değil günlük hesaplanır vs vs, yani birlik olmanın elbet faydası olur

• Ben bu ayın sonunda vodafona geçeceğim. En azından ttnet kazanmaz. Taahhütüm bu ay bitiyor. Taahhütü biten TT den ayrılsın genelde sorarlar neden ayrılıyorsunuz diye. Şöyle söylersiniz. Verdiğimiz paraya eşdeğer hizmeti alamıyoruz. Akk den bahsedin. Ben bu ay gidip kapattıracağım. Modemim router aynı zamanda. 1 hafta komşununkini kullanırım.
  • Bende destekliyorum. Umarım bu sefer amacımıza ulaşırız. Devletinde buna el atması lazım. Madem bilişim ve teknoloji alanında ileri bir ülke isteniyor sadece chip fabrikası kurulmasın. Mesala fibere destek verilsin. Firmaların belirli bir süre içerisinde çoğu yeri fiber döşemeleri zorunlu kılınsın. Bence bir şekilde devlete isteğimizi anlatmamız lazım. Yeter artık bu devirde sömürülmekten bıktık!
  • 70 lira para ödüyoruz verdigi hizmete bak kan emici türk telekom utanmadan süper hızlı internet var diye reklam yapıyorlar
  • bende destekliyorum, taahhütüm bitmesine az kaldı bitsin ttneti tekrar gözden geçiririz.
  • Up, cok kişi toplanırsa bakanlıkla iletişime geçeceğim, zira biz halkız bakanlıkta bizim bakanlığımız konuyu güzel bir şekilde bakanlığa izah edersek en azından firmalara fiber kablo döşeme zorunluluğu gibi şeyler getireceklerini ve konuyu ciddiye alacaklarını düşünüyorum

• bendende tam destek akk olayı kalksın herkez dilediğince kullansın artık !!!!!!!
  • Benim sözleşmem Kasım ayında bitiyor ne zaman AKK kalkar o zaman alırım internet
  • Destek beyler bayanlar

• Destekliyorum
    change.org imza toplasak?

• quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

Bizim muhatabımız firmalar değil arkadaşlar, bizim muhatabımız teknoloji bakanlığı, eğer yeterli destek olursa direk bakanlık ile iletişime geçeceğim, bakanlığa ve devletimize sormamız gereken şu "2016 Türkiye'sine Afrika'nın bile gerisinde olan 3mbps hız yakışıyor mu?"

Birlik olup hepimiz bu soruyu bakanlığa yöneltirsek bence kesinlikle bu akk sorununu çözeriz

Ek olarak bizim halkta da suç var, yarın kota kalksa birsürü insan nasılsa para veriyorum sömüreyim zihniyeti ile 24 saat PC'yi acık bırakıp indirme işlemi yapar, böyle insan sizce azımsanmayacak kadar çok değil mi ülkemizde?

O sebeple "kullanıcıya yönelik kota" oluşturulmalı Amerika'da idi yanılmıyorsam araştırıyor bir internet servis sağlayıcı şirket kotanın çoğunu az sayıda kullanıcı tüketiyor onlara sınır koyuyor normal kullanan insanlara ise herhangi bir sınır koymuyor

TTNet tespit etsin kim artniyetli kullanıyor koysun kotasını ama bizler gibi sadece hızlı internet kullanmak isteyen insanlara 50gb sınırlı internet vermek sadece "rezalet" olarak açıklanabilir

İngiltere'de Almanya'da bizden ucuza kotasız internet kullanıyorlar, TTnet paraya gelince Almanya ve İngiltere ile yarışmasını biliyor da hizmete ve altyapı yatırımına gelince niye Zimbabwe gibi davranıyor?

Şu saatten sonra bizim halk olarak muhatabımız TTnet şu bu gibi üç beş firma değil bizzat bizim seçtiğimiz temsilcimiz olması gereken TEKNOLOJİ BAKANLIĞI'dır, ve Bilim sanayi ve teknoloji bakanı sayın fikri ışıktır eğer yeterli destek gelirse bizzat sayın bakan ile bir görüşme ayarlamaya çalışacağım.

İyi de zaten yaptıklarını iddia ettikleri şey bu, ve sen bunu desteklemişsin.
    AKK nedir, sözde adil kullanım için, ay içinde yüksek veri akışı sağlayanların hıznı sınırlayarak sözde adaleti sağlamak.
    Senin yukarda yazdığın şeyin şu anda yapılandan farkı nedir anlamadım.

Şimdi benim aylık 200-250GB kullanımım var, sence ben bu kategoride miyim, artniyetli miyim, sence beni kıstılamalı mı bu TTNET.
    Çünkü bu yazkıklarından ben bunu anlıyorum. Eee 50GBı sen de geçiyorsun anladığım, sen de mi artniyetlisin?
    Çünkü tespit etsin dediğin şey zaten indirilen verinin belli periyotta belirlenen miktarı aşması ile anlaşılan birşey ve yaptığı da bu zaten.

Düzeltilmesini istediğin şey, sadece sınırın, kendi kullanım alışkalıklarını göze alarak, esnetilmesi.
    Ama sana artniyetli görünen sınır bana belki normal geliyordur. (Evde 3 bilgisayar ,ipad ve telefonlar var, ve bunlar ile youtube üzerinden sürekli Niloya, Caillou izleyen kızlarım, Moda programları izleyen eşim ve Digiturk Webplay izleyen kendim
    varım.) Şimdi bunları izledim diye artniyetli mi oldum, sömürdüm mü TTNET'i anlamıyorum?

Ya ben yanlış anladım seni, o durumda gerçekten kusura bakma, ya da tezinde yukarda işaretlediğim yerde bir sıkıntı var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.