Şimdi Ara

dolandırıcılara sipariş vermek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
4
Favori
5.077
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alışverişlerden s6 kazandınız falan diye sms gönderen/arayan dolandırıcılara birkaç aydır Antep,Şırnak,Diyarbakır,Hakkari ptt şubelerine sipariş verdim sahte isimle, mesaj atıp duruyorlar mahkeme vs diye ben de hiç dikkate almadım ama yinede sorayım bunlarla ilgili bana hukuki bir yaptırım hakları var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atla -- 27 Ocak 2016; 15:16:20 >

• dostum bende senin taktığı uyguluyorum hiç bi sıkıntı yok yolumuza devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • no sözleşme, no panik
  • zippocakmak kullanıcısına yanıt
    telefonda inanmış gibi davranmak güzel oluyor karşı taraf iyice gaza geliyor. Gold mu istersiniz siyah mı falan diyorlar zevkle gold olsun falan diyorum
  • atla kullanıcısına yanıt
    ahaha :)

tebrik ediyorum ben de aynısını yapıcam :)
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 3 Mayıs 2020; 21:36:18 >
  • Küfür ediyordum ama bu daha mantıklıymış
  • atla kullanıcısına yanıt
    Kargoyu alıp almamak size kalmış bir durum. Hiçbir hukuki sorun yoktur. Banada mesaj gönderip duruyolar icra için dava açıldı eğer parayı yatırırsanız dava sonlandırılacaktır diye, halbuki icra davalarından vazgeçilemez. Dava açan kişi vazgeçse bile işleme koyulur.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 27 Ocak 2016; 21:37:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynısını bende yapıyorum. en sonuncuda ıphone6 kazandınız dediler. farkını vereyim 6s gönderin dedim. tamam dediler. abuziddin balyemez adına hakkari yüksekovaya ptt ye gönderttim. 1 hafta sonra aradılar il dışındayım haftaya geleceğim dedim. yalnız kardeşim var onada ben nasıl kazandıysam gönderebilirmisiniz dedim hayır sadece size özel dediler. :D 3-5 gün sonra tekrar ararlar.
  • banada mesaj şeklinde geliyor okuyup siliyorum.
  • Bende bir kere radoya ücretsiz saç bakım ürünler, yazan bir firmayı aramıştım adresime denemem için ürün yollayacaklarını söylediler.
    Sonra özel bir kurye ile ürünler iş yerime geldi indim almaya 35 tl kargo ücreti istediler bende kalsın o zaman dedim kargo dediğime bakmayın at hırsızı tipli bir kurye hiç bir isim felan yok adam bozuldu olurmu öyle şey falan param yok üzerimde dedim ısrar etti tersledim sağ olsun arkadaşlar bizde var biz verilim falan diyor yok dedim yolladım adamı =)
  • Kartal'da PTT şubesinde tanık oldugum bir olayı anlatayım.
    Sıra bekliyorum. Bir abi geldi, bana sorulara soruyor telefon aldım onu burdan mı alıcam gibisinden. Anladım dolandırıldıgını hemen. Ne aldınız dedim. Samsung S6 dedi. Neyse sırası geldi bu beyfendinin kargo gorevlisi dedi bunun içinden S6 cıkmaz istersen bir kontrol et, boşuna ödeme yapma eğer istediğin telefon degilse, alıcı teslim almadı diye gireriz sisteme dedi. Uyardı kişiyi sagolsun. Kendisini tebrik ettim.
  • Beni niye hiç arayıp soran olmadı acaba, para olmadığını biliyorlar galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Kartal'da PTT şubesinde tanık oldugum bir olayı anlatayım.
    Sıra bekliyorum. Bir abi geldi, bana sorulara soruyor telefon aldım onu burdan mı alıcam gibisinden. Anladım dolandırıldıgını hemen. Ne aldınız dedim. Samsung S6 dedi. Neyse sırası geldi bu beyfendinin kargo gorevlisi dedi bunun içinden S6 cıkmaz istersen bir kontrol et, boşuna ödeme yapma eğer istediğin telefon degilse, alıcı teslim almadı diye gireriz sisteme dedi. Uyardı kişiyi sagolsun. Kendisini tebrik ettim.

Senin hesap, geçen hafta kargo şubesindeyken, yaşlı bir amca geldi. Dedi "kargom var alacam telefon gelmiş" dedi.
    Kargocu, "yalnız amca 100 lira ödemesi var" dedi.
    Amca "tamam" dedi uzattı parayı. Ben uyardım amcayı, dedim bak, dolandırıcıdır, nerden aldın falan dedim.
    Amca da çok açgözlüymüş meğer, "bir yerden kazandık işte napacan falan" dedi, acele kargoyu alıp gitti. paketi elinden mi alcam zannetti nedir. Eve gidince görmüştür tabi rahmetli ebesinin telefonunu.

Böyle açgözlü pis ihtiyarları kandırıyorlar işte. İnşallah yaşlanınca bunlar gibi olmayız.

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Sen insanlığını yapmışsın hocam ,amca kendi kaşınmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

quote:

Senin hesap, geçen hafta kargo şubesindeyken, yaşlı bir amca geldi. Dedi "kargom var alacam telefon gelmiş" dedi.
    Kargocu, "yalnız amca 100 lira ödemesi var" dedi.
    Amca "tamam" dedi uzattı parayı. Ben uyardım amcayı, dedim bak, dolandırıcıdır, nerden aldın falan dedim.
    Amca da çok açgözlüymüş meğer, "bir yerden kazandık işte napacan falan" dedi, acele kargoyu alıp gitti. paketi elinden mi alcam zannetti nedir. Eve gidince görmüştür tabi rahmetli ebesinin telefonunu.

Böyle açgözlü pis ihtiyarları kandırıyorlar işte. İnşallah yaşlanınca bunlar gibi olmayız.

Bu da ayrı komikmiş.

Gelen mesajlara ben de bu taktiği uygulayayım artık sağol hocam.:)

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    100 lira olduğuna göre phone 6 dır o.99 kişiye özel fiyatlı olandan
  • quote:

PTT Kargo görevlisini tebrikler gerçekten.

Böyle insanların sayısının artmasını diliyoruz.

Ben de bir olaya şahit oldum müşteri şüphelenmiş diyor ki ben emin değilim dolandırıldım mı acaba hem bu tahsilatlı kargoda fatura yok diye itiraz ediyor.

Sürat Kargo görevlisi ise tam tersi ya fatura içindedir fatura olmasa gönderim olmaz sen kabul et diye ısrar ediyor.

Adam bir bakayım kargo içine diyor kargo görevlisi hayır önce ödeme yapman lazım fatura kesin içinde garantisi benim dedi.

Müşteri ödemeyi yaptı tabi kargo içinden bambaşka bir ürün çıktı ve tabi ki fatura da yok.

Dolandırılan kişi Sürat Kargo Müşteri Hizmetlerini aradı durumu anlattı. Not alıyoruz ilgili departman size acil dönüş yapacak dediler.

1 aydan fazla zaman geçti hala dönüş yapacaklar :-)))

Bu tarz durumlarda en doğru yol teslim eden şube ile irtibata geçerek mağduriyetinizi belirterek "kargoyu teslim almamış gibi yapabilir miyiz" yöntemini denemek.

Kargonun Müşteri Hizmetleri, Kargo Genel Müdürlüğü vs işin içine girince örnek olayda olduğu gibi haftalar geçiyor ancak sorun çözmek bir tarafa malesef dönüş yapmaya tenezzül bile etmiyorlar.

• Benim ptt emeklisi amcamı kandırmışlar, hemde ptt kargoyla :)

Yaşlı adam ne yapsın işte... Üzülüyorum aslında çok insanı dolandırıyorlar. Sık sık kargoya giderim çok görüyorum bu tarz ürünleri.

Tamam bir kısmı geri dönse de hakkına girilen ne yazık ki çok oluyor. Adamların adresleri, hesap numaraları belli ama devletimiz sağ olsun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.