Şimdi Ara

Kullandıkça Mil Kazandıran Kr. Kartı Seçimi Yardım Lazım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
8
Favori
6.867
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aylık 15 bin TL üzerinde kr.kartı harcamam oluyor, 20 bin'e dahi dayanıyor.

Enpara'nın kredi kartını ve QNB'nin kr.kartı var elimde ama bunlarda ne bonus ne mil birikimi var.

1. Yapı kredi Adios.
    2. Garanti miles and smiles
    3. QNB miles and smiles
    4. Kuveyt Miles and smiles
    5. işbankası maximiles veya black card
    6. Axess Wings

Bunlardan hangisini niye tavsiye edersiniz?

Sitelerine girip "ne kadar mil kazanırım" diye bir araştırma yaptım ama sağlıklı olmadı.

Niyetim şu, yıllık 500 tl kredi kartı aidatı versem dahi bana yılda 2 uçak bileti (yurtiçi) kazandırabilecek bir kart arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 10 Temmuz 2023; 10:22:56 >

• Hocam yetiş  @ibo83

• Geldim.

Ben ve arkadaşlarım Garanti Shop&Fly kullanıyoruz.

Memnunuz alternatif olarak maxi kampanyaları iyiyse isbank.

Chip kampanyaları iyiyse akşamki kart şart.

Güncel kampanyaları incelemedim

Ama 2 yıldır Garanti aidatı iade ediyor.

2 yıldır karti ücretsiz kullanıyorum.

Limit cok hizli yükseliyor (platinium)

@ironblood19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 10 Temmuz 2023; 12:8:49 >
  • Garanti > Akbank > İş Bankası > Yapı Kredi > ve diğer çöpler

Bence 10 yıldır yukarıdaki değişmedi... Garanti Shop&Fly var diğerlerinde de normal kk var. İlk 3 bankanın hepsi bana aidatı iade ediyor.

Akbank kafanı karıştırmasın yeni müşteri olayı bittiğinde adam akıllı kampanya göndermiyor.

• İşbankası Maximiles Black kullanıyorum. Hem maximum kampanyalarıyla birleşiyor hem de çok güzel mil puan birikiyor. Özellikle bir restaurant kampanyası var ki 1.000 tl üzeri restaurant harcamasına %10, 2.000 tl üzeri restaurant harcamasına %20 direk indirim uyguluyor.

• Benim de hep merak ettiğim konudur bu olay.Yılda belki 2 aidatsız karttan 200k - 300k alışveriş yapıyorum.

Bunu tek karta düşürüp garantinin mil kartına çevirseydim, aidatları çıkaracak ve üstüne uçak bileti alacak kadar puanım olur muydu sizce?

Konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XII -- 10 Temmuz 2023; 12:50:42 >
  • Shop and fly yurtdışı kullanımınız varsa çok fazla mil veriyor yurt dışı oranları düştü.Onun dışındaki kartlar genel kullanımda shop and fly e yaklaşamiyor sektör bazlı her birinin üstünlüğü var
  • yetkovic kullanıcısına yanıt

güncel durum :(

• yetkovic kullanıcısına yanıt

hocam abim de Black card kullanıyorum, varmış ama ekstre'ye yansıdığını görmedim dedi.

• Kullandıkça Mil Kazandıran Kr. Kartı Seçimi Yardım Lazım
    Kullandıkça Mil Kazandıran Kr. Kartı Seçimi Yardım Lazımucuza uçak
    En Çok Mil Puan Kazandıran Kredi Kartları - 2023 - Ucuza Uçak
    https://ucuzaucak.net/en-cok-mil-puan-kazandiran-kredi-kartlari/
  • TheGladio kullanıcısına yanıt
    İş bankası müşteri hizmetlerine asla ulaşamıyorum hocam kart no tuşlayın diyor tuşluyorum kapatıyor telefonu suratıma eşimin de aynı şekilde
  • Maximiles black her alışverişe %1,25
    Wings her alışverişe %0,66
    S&f her alışverişe %0,35
    Tercih sizin :D
  • ibo83 kullanıcısına yanıt

Hocam şimdi araştırdım da

(Bilgim yok bu konuda, hesaplarda yanlış yapmam normal)

Son kr. kartı harcamam (20'700 tl) ile bu ay kabaca 8916 mil kazanırmışım.

• Shop&Fly ile havayolu, duty free ve yurt dışı harcamalarınızda 1 TL’ye 2 mil, yurt içi seyahat, eğlence ve restoran harcamalarınızda 1 TL’ye 0,75 mil, diğer sektörlerdeki harcamalarınıza ise 1 TL’ye 0,35 mil kazanabilirsiniz.

Şimdi samsunda yaşıyorum, uçak bileti samsundan istanbula (avrupa) 1200 TL idi. 100 mil = 1 TL imiş.

Yani 1200 TL vergiler dahil bilet için kabaca 120'000 mil lazım.

Her ay 9000 mil biriktirsem 120'000 / 9'000 = 13,33 ay gerekiyor.

Doğru mu bu?

• TheGladio kullanıcısına yanıt

akbank bu yıl işe yarar kampanya yaptı da bizim mi haberimiz yok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

akbank bu yıl işe yarar kampanya yaptı da bizim mi haberimiz yok ?

Yeni müşteriye iyi dağıttı bu sene hatta en iyisi oydu. Kartı kullanana/eski müşteriye kampanya göndermediğini söyledim zaten.

@daquied ben tc girip canlı destek için sallıyorum en son bağlıyor, bende memnun değilim ama harcama sözüme iade ediyorlar. Kampanyaların takip edilememesi filan çöp banka bana göre...

Garanti her bankayı her konuda kaldırır vurur yamultur. Kartı kapattığınızda taciz edip bonus yükleyelim açın der ama reddedersen bir daha arar öyle bir banka. Kullandıkça Mil Kazandıran Kr. Kartı Seçimi Yardım Lazım 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGladio -- 10 Temmuz 2023; 16:18:23 >

• Ben de world eco ve garanti platinium kullanıyorum. World’u ufaktan kapatnaya hazırlanıyorum. Ancak garanti s&f mı yoksa maximiles black mi alınmalı bilemedim
  • ersincoo E kullanıcısına yanıt

Teoride doğru ama eksik bilgi var.

Shop & Fly yurtdışı alışverişlerde 2.5% kazandırıyor.

Maximiles black ile her alışverişte kazanabileceğin puanın üst limiti var, S&F'da yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Geldim.

Ben ve arkadaşlarım Garanti Shop&Fly kullanıyoruz.

Memnunuz alternatif olarak maxi kampanyaları iyiyse isbank.

Chip kampanyaları iyiyse akşamki kart şart.

Güncel kampanyaları incelemedim

Ama 2 yıldır Garanti aidatı iade ediyor.

2 yıldır karti ücretsiz kullanıyorum.

Limit cok hizli yükseliyor (platinium)

@ironblood19

Demek 2 yıldır aidatı iade ediyor ha biz aidat ile ilgili konuştuğumuzda bize uzuuun uzun aidat yasaldır alınır diyordunuz aidat ile ilgili konu açıyordunuz ele verir talkını kendi yutar salkımı olmuyor mu şimdi?

• ironblood19 kullanıcısına yanıt
    Mil ile ucak bileti avantaji garanti ile thynin ilk anlasmasi yapildiginfa vardi. Son 5 senedir bu sistem katsayilardan dolayi bitti malesef.

Aylik olarak ayni harcamanizi bilincli olarak axess maximum bonus vb kartlarindan yapin, aylik 300-400 tl puan kazanirsiniz ve istediginiz bileti cok daha kisa surede alabilirsiniz.
  • Ben de bu arayış sonucunda iş maximiles black kart kullanmaya başladım. Bir ayak uçak bileti aldım sadece.

Malesef oranlar düşük; diğer indirim oranları içinde alt limit yüksek 1500 ₺ restoran indirimi örneğin
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.