Şimdi Ara

Qashqai +2 mi önerirsiniz yoksa 7K Captiva mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

6 kişilik bir aileyiz. Rahatımız açısından uzun yolda kullanmak maksadıyla 7 koltuklu SUV bakıyoruz. Sahibinden'de 2.0 DCi 2011 Nissan Qashqai +2 ve 2012 model 7 kişilik Captiva'ya denk geldim. Her ikisinde çizilmelerden dolayı 1-2 parça lokal boya var. Her ikisinin de fiyatı 64000 TL. Araçların ikisi de 2.0 dizel otomatik.

Yakıt ekonomisi, performans ve rahatlık açısından hangi modeli tercih etmeliyim ? (Her ikisi de 4x4 imiş. Qashqai düğme ile 4x4 oluyormuş.)

Yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi forumlar. (Sizlerin de araç tavsiyelerinizi beklemekteyim.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iki arabaya da binmedim fakat qasqai bence daha yakışıklı duruyor, servis imkanı da daha fazla diye biliyorum
  • Ben Nissan Qashqai diyorum.

Chevrolet ülkeden gitti.İlerde satarken çok zorlanırsınız.
  • Qashqai daha iyi tercih olacaktir. İlerleyen yillarda ikinci elde kar bile ettirebilir. Ama chevroletin zarar ettirecegi kesin.

• Captiva daha fazla yakabilir. Rahatlıkta çok daha iyidir. Zarar edeceği kadar etti zaten. Çok düşmez artık. Captiva üst sınıf zaten. Hacminden bile belli oluyor.

• Honda 4*4 al

• Arabada genelde aile olucaksa oncelik guvenlik olmali,Qashqai Captiva'dan bi kac tik daha ondedir guvenlik konusunda.Teknik acidanda Qashqai ondedir.Daha dogrusu her acidan Qashqai ondedir.Benim tercihim Qashqai olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 14 Mayıs 2015; 15:46:22 >
  • Cevaplarınız için ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Gönlümüz Qashqai+2'den yana ama işte, Captiva da tabir-i caizse tank gibi duruyor. Görünüşü heybetli.

Her sorduğum kişi de ne hikmetse, 50-55 kuruştan aşağı yakmaz diyor Captiva için.
  • Captiva 2 kati yakar bunu cok net soyleyebilirim.

Neden 1.5 dci +2 lere bakmiyorsunuz. Bu arada captiva ile sifir performans alirsiniz o yuksek beygire ragmen. Qq daha iyidir hatta 1.5 dci bile daha iyidir. Alicisi daha coktur. 2. Eli daha iyidir.

• Eric Cartman. kullanıcısına yanıt
    Hocam 15 litre ortalama yakar captiva. Madem o kadar yakiyor bari performans alirim dersin p sini goremessin.

2 sinide test anlarsin xaten

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Captiva 2 kati yakar bunu cok net soyleyebilirim.

Neden 1.5 dci +2 lere bakmiyorsunuz. Bu arada captiva ile sifir performans alirsiniz o yuksek beygire ragmen. Qq daha iyidir hatta 1.5 dci bile daha iyidir. Alicisi daha coktur. 2. Eli daha iyidir.

Merhabalar.

Üzgünüm, belirtmeyi unutmuşum. Dizel + otomatik düşünüyoruz. Sanırım 1.5 dCi'ların hepsi manuel vites. Sahibinden'de hiç otomatik 1.5 otomatik vites bulamadım. Belki yanılıyorumdur ama...
  • Eric Cartman. kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle. Yanliz su kadarini soliyim arkdaki +2 koltuklar hic rahat degil. Ancak cocuklar oturabilir. Yetiskinler ne uzun nede kisa mesafe gidilebilir.

Bu konuda citroen ve pejo daha iyi sayilabilir. Bide dizel otomatik dusunuldugunde

• SUV olması şart mı?
    MPV daha mantıklı değil mi?
    QQ'nin arazi kabiliyeti yok gibi birşey çünkü.
  • Captiva 7 koltuklusuna bindim, ön koltuklar hariç hiçbir yerde rahat edemedim, ayrıca yakıtı da ekonomik değil diyorlar..
  • Herkese selamlar, yorumlara bakıyorum da kullanandan çok kullanmayanlar yorum yapmış, kulaktan duyma işlerle hareket edilmez, 2013 captiva kullanıcısıyım, araç çarpışma testlerinden 5 yıldız almış, konfor iyi, yakıt şehir içi 40 kuruşu geçmez, performans yok diyen atıp tutmuş, koltuğuna oturmadığı belli, 163 bg, 400 tork var bu araçta, iki araç yan yana gelsin captivanın asaleti yeter, fiyatına gelecek olursak chevrolet piyasası oturdu oturacağı kadar daha da düşeceğini sanmam,,,
  • Cevaplarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ailenin ortak kararı ile 2012 Captiva almaya karar verdik. Bizim için sadece 1 tane belirsizlik kaldı.

2012 ilk yarısı eski kasa, diğer yarısı yeni kasaya geçiş olmuş sanırım. Ve yeni kasaların 2.0 motorlu olanları 4x2.

Yakıt tüketimi ve çekiş açısından 4x4 mü almalıyım ? Yoksa eski kasadan feragat edip 4x2'ye mi yönelmeliyim ?

İşimiz nedeniyle araziye çıkıyoruz(Harita Müh.) Şu anki aracımız 99 model Honda CR-V. Dağa taşa sürdük, bana mısın demiyor araç maşaAllah.

Captiva'ya geçtiğimde aynı performansı alamamaktan çok korkuyorum açıkçası.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Valla motorunu falan bilmem de. Yeni kasa eskiye gore cok sekil duruyor. Sirf o bile kriter olabilir bence

• Qq +2...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Cevaplarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ailenin ortak kararı ile 2012 Captiva almaya karar verdik. Bizim için sadece 1 tane belirsizlik kaldı.

2012 ilk yarısı eski kasa, diğer yarısı yeni kasaya geçiş olmuş sanırım. Ve yeni kasaların 2.0 motorlu olanları 4x2.

Yakıt tüketimi ve çekiş açısından 4x4 mü almalıyım ? Yoksa eski kasadan feragat edip 4x2'ye mi yönelmeliyim ?

İşimiz nedeniyle araziye çıkıyoruz(Harita Müh.) Şu anki aracımız 99 model Honda CR-V. Dağa taşa sürdük, bana mısın demiyor araç maşaAllah.

Merhabalar.

Acaba geçen gün sormuş olduğum soruyu cevaplandırabilecek var mı ?

Bu mesajla da konuyu bir kerelik üste çıkarmış olayım.

Teşekkürler.

• quote:

quote:

Cevaplarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Merhabalar.

Acaba geçen gün sormuş olduğum soruyu cevaplandırabilecek var mı ?

Bu mesajla da konuyu bir kerelik üste çıkarmış olayım.

Teşekkürler.

Arazi performansı önemliyse tabii ki 4*4 eski kasa alın...normal şehiriçi trafikte 1-1,5 Lt kadar az yakıyor yeni kasa 4*2 ler...bence işiniz dağda bayırda ise bu farka değer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.