Şimdi Ara

1.2 tsi golf comftline ile 1.6 crdi kia ceed comfort

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hali hazırda corolla dizel kullanıyorum
    yakıtından memnumum.bol yokuşlu memleketim.haliyle yakıt normal şehiriçi hesaplamaların üzerinde seyrediyor,ama corolla dizel ile ortalamam 6 lt şhr içi.
    sıfır araç alma arefesindeyim.
    kafamda iki araç var.biri 1.2 tsi manuel comfortline golf.digeri 1.6 dizel ceed comfort
    golf ün dizeline bütcem yetersiz.o yüzden 1.2 tsi seçtim.forumlardan elde ettigim verilere göre 7-8 lt şehir içi yakıt sarfiyatı mevcut
    diger seçenek ceed onunda comfort modeli çünkü bütce 58 bandında maksimum
    iki araç arasında düsünüyorum fakat etrafta iki araçdanda fazla yok o yuzden çok fikir sahibi olamıyoruz.
    yıllık km ortalama 15 bin..
    sizce km hesabı mı yapmalıyım?

• bu arada araçlar sıfır...
  • Donanim senin icin cok onemliyse ceed al. Cok onemli degilse golf al. Ceed fena degildir ama konfor olarak. Test surusu yap karar ver. Bide kilometresi dusuk olan daha avantajli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çek bir 1.2 Tsi Sürüs Konfor paketli DSG'li bir Golf

Şaka bir yana ikisini de kirala imkanın vars. Yoksa Ceed biraz fazla yakar ama dolusu iyidir. Bordo renkli, cam tavanlı bir Ceed iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsg istemiyorum. Yakıt konusunda aralarinda cok fark olur mu bilemiyorum.sanırım ceed manuel 6 lt civarı yakıt tüketimi.

• yeni ACT leon 150 hp olanın yakıtı 6 lt diye duydum bir araştırın derim
  • ben şahsen ceed alırdım. 15 bin km az.değil. ayrıca bol yokuşlu yollardan bahsetmişsiniz. bu durum 1.2 tsi yakıt tüketimini dahada arttrırabilir.
  • Bu iki seçenek dışına çıkmayacağım.yıllık km beni dizel yönlendiriyor ama golf un yakıtı korkutur mu bilmiyorum

• Golf ve benzeri küçük hacimli benzinli araçları ekonomik kullanmanın yolu çok fazla vites değiştirmekten geçiyor. Buda yorucu birşey. Aracı 3 vites gibi kullanırsanız da yakıtı çok fazla olur. Bundan ötürü bence bu tarz araçlar otomatik alınmalı.

Dizel araçlar ise sık sık vites değiştirmeden, sürücüsünü çok fazla uğraştırmadan ekonomik olabiliyor.

Tercih ederken bu unsuru unutmayın.

Ancak golf türkiyede en tercih edilesi model. Pertinin bile piyasası var. Manuel ceedlerin ikinci elde, otomatik olanlarının benzer fiyata satılmasından ve tam otomatik olmasından ötürü satışının kolay olacağını sanmıyorum.
  • Skoda fabia style dsg 1.2 TSİ bakabilirsiniz.

60 barajında ise bence mükemmel bi araç var ama Değeri pek bilinmiyor gibi. Mazda 3 sedan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukrok -- 24 Nisan 2015; 22:29:22 >
  • Dizel aractan sonra benzinli bir arac uzer. Hele yokuslu ve sehir iciyse daha fazla uzer. Corollanizin 6 litre yaktigi yerde 1.2 tsi 9 litre civari yakar.

Ya aracinizi satmayin ya da ceed alin. Ceed o fiyata alabileceginiz en iyi dizel arac bence.
  • mrvolkan kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben 1.2 tsi golf comfortline kullanicisiyim. Antalyada hep sehir ici dur kalk genelde 7-8 ama yer yer 6 lari goruyorum.

• Yerinizde olsam 1.4 122PS olan Comfortline Golf alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceed lerin 2.elini pek bilmiyorum.ama dediginiz gibi golfun ölüsü satıyor
  • golf u bilmiyorum fakat ceed in en baz donaniminda ic plastik yumusak ve ayrica kokpit ve dreksyonda piano black denen seyi kullanmislar.manuel vites topuzunda bile.
    ic mekana inilmaz bir hava katiyor.sirf bu yuzden bile ceed secilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 24 Nisan 2015; 23:46:31 >
  • ceed 2016 da makyajlanacak sanırım.o yuzden iç mekanını cok begensemde bir yılda eski kasa sayılma riskide var.
  • İkisi de güzel araçlar.
    Beş sene binecek olsam daha donanımlı ve yakıtını düşünmeyeceğim dizel ceedi alırdım.
    Birkaç sene binecek olsam eğer golf alırım.Sınıfının en net karekteristiği ve ikinci el değeri.
  • Yillik km ortalamaniz 15 bin,bol yokuslu bir guzergahiniz var,su anki araciniz da dizel.Dizelden sonra benzinli uzer

Bu iki secenek arasindan size Ceed gider.Hem benzinli arac hemde 15 bin km kombinasyonu her acidan zarar

• birkaç gün içinde karar verecegim ama istedigim golf şu an TR de yok.en erken hazirana veriyorlar
  • Golf 1.2 sahibi olarak söylüyorum ki bu durumda golf sizi üzebilir. Zira o 7-8 lt tüketimi biz düz yolda ve sakin kullanimda elde edebiliyoruz. Gerçi hakkını yememek lazım 5.5-6'ları da gördüğümüz oluyor. Ama siz o yokuşlu yerde bu değerleri zor görürsünüz. Bi de dizelden sonra hepten canınızı sıkabilir. Kaldı ki yılda 15.000 km yapıyorsanız zaten benzinli düşünmeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.