Şimdi Ara

Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
9
Favori
31.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vfnv

Zaten Almanya'daki fabrikaları kapattı dıye biliyorum ben.polonya ve ingiltere üretimi astralar.hb daha sessiz deniyor dogru mu elımde herhangı bır verı yok.

Almanya'da kapatılan fabrikanın astra j ile alakası yoktu. Eski bir fabrika kapandı. Almanya'da astra üretimi devam ediyor. HB ile sedan arasında aynı donanımda yalıtım farkı yok. 2013 sonrasını bilmiyorum ama cosmo donanımda diğer donanımlara göre ön göğüs ve kapı içlerinde ekstra yalıtım mevcut. Opel giderek malzemeden çaldı, 2014 modelden sonra çamurluk içi davlumbazlarda parça sesi önleyici kaplamalar kaldırıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Genelde astranın hb leri sedanından daha kaliteli oluyor. Elimde net bir veri yok ama gözlemlerim bu yönde olmuştur hep.

Golf ile jetta arasındaki kadar olmasa da ufak nüanslar var sedanla hb arasında. Sedan daha bi üvey evlat gibi sanki.

Doğrudur hocam Her zaman HB lehine bir fark var, donanım ve paket seçeneklerinde de öyle. Sedanın tek avantajı anahtar üzerinde bagaj açma tuşu olması. Kumandası daha güzel görünüyor. Aerodinamik olarak da sedan karoser yapısı itibariyle daha iyi tabi.
  • madmax50 kullanıcısına yanıt
    Kıyaslama için teşekkürler hocam. Golf VII 1.2 TSI'ı görünce altın bulmuş gibi oldum. Eski 1.6 Astra kullanıcısı olduğunuzu biliyorum.

Eşit şartlarda Ankara içinde Golf 1.2 TSI ile Astra 1.6'nın "benzin" tüketimlerini kıyaslayabilir misiniz?
  • hocam diesel ve benzin li araç karşılaştırması bence sağlıklı olmaz hele ki biri 1.2 biri 1.6, 1.3 cdti la kıyarlarsanız 6 lt gibi bişey yakar 1.3 golfu bilemiycem
  • Domine eder hele dizel otomatiği getirsinler az yakan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Kıyaslama için teşekkürler hocam. Golf VII 1.2 TSI'ı görünce altın bulmuş gibi oldum. Eski 1.6 Astra kullanıcısı olduğunuzu biliyorum.

Eşit şartlarda Ankara içinde Golf 1.2 TSI ile Astra 1.6'nın "benzin" tüketimlerini kıyaslayabilir misiniz?

Şehir içinde ağırlık nedeniyle astra j 1.6 atmosferik ve 1.4t aşırı müsrifler. 1.6 atmosferik ilk astra j aracımdı 1 yıl kullandım. Şehir içinde 30km ortalama hız ile 10 litre, 40km ortalama ile 9 litre, yoğun trafikte 20km ortalama ile 12 litre ortalama tüketimi var. Lpg olmadan bu araç kesinlikle şehir içinde çok can sıkar. Şehir dışında 100km ortalama hız ile 7 litre ortalama yakar. 110km ortalama hızda 7.5 ortalama yakalar. Ben aracı İstanbul'dan 2014 yılında aldım gelirken otobanda 130-150 arası geldim Ankara'ya ortalama 9 litre yakınca geldiğimin ertesi lpg taktırdım. Bu motor astra'ya yakışmıyor inanılmaz hantal, yüksek devirlere çıkmadan ancak kasayı taşıyor diyebiliriz. Ekonomik nedenler harici kesinlikle tavsiye etmem beni çok pişman etti performans anlamında.

Golf DSG 1.2 TSI'a gelirsek eşim tarafından 3km kısa mesafede git-gel olarak kullanılıyor. Her sabah Ulus trafiğine giriyor ve ortalama hızı 20km civarında ve ortalama tüketim 8.5 litre. Özellikle kısa mesafeli kullanımlarda avantajlı bir motor. Sakin kullanan biri için çok ekonomik. 110km ortalama hız ile çok rahat 5.5 litre ortalama yakalıyor, normal bir trafikte 30km ortalama ile 7 litre yakarsınız. Turbo destekli motor TDI dizel üniteden çok farklı bir performansa sahip değil. Ayağınıza sahip olursanız, hız limitlerine uyarsanız çok ekonomik. AMA hareketli kullanıyorsanız, sürekli ani kalkışlar, 150-160km gibi hızlarda kullanırsanız çok rahat 10 litreleri geçiyor ortalama. Astra ile kıyaslanınca tüketimde %30 daha ekonomik ve performans olarak çok daha iyi.

• Golf un yeri saglam yine astradan cok satacak onu bilelim.

Yeni astrayla yeni 1.5 SIDI 166 hp motor ve 7 ileri cift kavrama vites gelecek. Agirlik zalmasi 100-120 kilo arasi bekliyorum. Yeni gm platforma sahip araclar bu civarlarda hafifledi. Astrada o kadar hafifleyecektir.

• Arac yaz aylarinda ortaya cikacak. Dunya lansmani eylul ayindaki frankurt otomobil fuarinda. Fuarin ardindan satisa sunarlar. Yil bitiminde turkiyede olur. Bu arada yeni kasada GTC modeli olmayacak. Sedan,HB ve station. Aracin konsolu da objektiflere yakalanmis, arka farlari kamuflajsiz sekilde goruntulenmisti.
     Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi)

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Güzel görünüyor.

Ağırlık azaltması müthiş.

100 kilo ne demek.

Büyük başarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Şehir içinde ağırlık nedeniyle astra j 1.6 atmosferik ve 1.4t aşırı müsrifler. 1.6 atmosferik ilk astra j aracımdı 1 yıl kullandım. Şehir içinde 30km ortalama hız ile 10 litre, 40km ortalama ile 9 litre, yoğun trafikte 20km ortalama ile 12 litre ortalama tüketimi var. Lpg olmadan bu araç kesinlikle şehir içinde çok can sıkar. Şehir dışında 100km ortalama hız ile 7 litre ortalama yakar. 110km ortalama hızda 7.5 ortalama yakalar. Ben aracı İstanbul'dan 2014 yılında aldım gelirken otobanda 130-150 arası geldim Ankara'ya ortalama 9 litre yakınca geldiğimin ertesi lpg taktırdım. Bu motor astra'ya yakışmıyor inanılmaz hantal, yüksek devirlere çıkmadan ancak kasayı taşıyor diyebiliriz. Ekonomik nedenler harici kesinlikle tavsiye etmem beni çok pişman etti performans anlamında.

Golf DSG 1.2 TSI'a gelirsek eşim tarafından 3km kısa mesafede git-gel olarak kullanılıyor. Her sabah Ulus trafiğine giriyor ve ortalama hızı 20km civarında ve ortalama tüketim 8.5 litre. Özellikle kısa mesafeli kullanımlarda avantajlı bir motor. Sakin kullanan biri için çok ekonomik. 110km ortalama hız ile çok rahat 5.5 litre ortalama yakalıyor, normal bir trafikte 30km ortalama ile 7 litre yakarsınız. Turbo destekli motor TDI dizel üniteden çok farklı bir performansa sahip değil. Ayağınıza sahip olursanız, hız limitlerine uyarsanız çok ekonomik. AMA hareketli kullanıyorsanız, sürekli ani kalkışlar, 150-160km gibi hızlarda kullanırsanız çok rahat 10 litreleri geçiyor ortalama. Astra ile kıyaslanınca tüketimde %30 daha ekonomik ve performans olarak çok daha iyi.

Peki 1.6,cdti 136'lık ile ne gibi fark olmuştur.j kasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Peki 1.6,cdti 136'lık ile ne gibi fark olmuştur.j kasada.

Yeni 136'lığı uzun süre kullanmadım bayide test sürüşüne katıldım. İlk dikkatleri yüksek tork çekiyor. Astranın ağırlık dezavantajını bu motor tamamen unutturuyor. Özellikle alt devirlerdeki istekli hızlanmaları 1.4 motordan çok daha iyi. Motorun en dikkat çekici özelliği benzinli gibi sessiz ve titreşimsiz çalışması. Astra j alınacaksa bence ilk bu motor seçeneğine bakılmalı. Tek dezvantajı 110'luk standart dizellere göre %20 daha fazla yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Teşekkürler hocam:) Yalnız tüketimlerimiz epey farklı. Ben daha düşük ortalama hızlarda 8.5 altına rahat inebiliyorum. Demek ki 1.2 TSI manuel Golf ile 6 litreyle gezermişim.

LPG uyumu için Astra aldım ama Golf 1.2 Comfortline'a benzinle rahat binermişim. Neyse o hesaplar geçti, hız sabitleyiciye 1500 lira, metalik renge 1000 lira vermemek, VW'nin TSI'ına bulaşmamak, Astra'nın aksesuar çeşitliliği, tasarım güzelliği o zaman için daha mantıklıydı. Bir sonraki araç seçiminde şartlar değişir:)

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Arac yaz aylarinda ortaya cikacak. Dunya lansmani eylul ayindaki frankurt otomobil fuarinda. Fuarin ardindan satisa sunarlar. Yil bitiminde turkiyede olur. Bu arada yeni kasada GTC modeli olmayacak. Sedan,HB ve station. Aracin konsolu da objektiflere yakalanmis, arka farlari kamuflajsiz sekilde goruntulenmisti.
     Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi)

bu fotoda daha net konsol.

http://i.auto-bild.de/ir_img/1/1/1/6/8/9/8/Opel-Astra-K-Cockpit-Erlkoenig-560x373-d9f180ebf9c05f5d.jpg

• Sadece ortalama hız tüketim karşılaştırması için yeterli değil, ben Ankara'da Keçiören bölgesindeyim. Burası düz değil her yer rampa yokuş.
  • madmax50 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam değişken faktörleri göz önüne alarak Golf'ün tüketimini 6'ya çektim zaten.
  • Paylastigim fotografin uzerinde oynamislar. Resim gercek degil hocam.

• Konsol görselleri doğru değil tahminim. Direksiyon üzerindeki tuşlara bakarsanız güncel kasadaki j direksiyonu gibi.K kasada insignia direksiyonun benzer olacaktır.
    hala ortada net fotoğraflar olmaması da ilginç.3-5 ay kaldı tanıtılmasına kamuflajla devam ediyor.astra konuları aktif değil yeni bilgiler gelmiyor hiç.burası için konuşmuyorum yabancı otomobil sitelerinde.
    Hala motorlar otomatik vites nasıl olacak.klasik mi çift kavrama mi 308 tarzı klasik ama geliştirilmiş mi ortada hiç bilgi yok.

• vfnv kullanıcısına yanıt
    Dirwleksiyon insignia ve corsayla ayni zaten. Bildigimiz opel direksiyonu. Resimler gercek.

• Golf'ü zorlayamaz bence
  • hagi sınıf bu araç b mi c mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.