Şimdi Ara

Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
9
Favori
31.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dış görünüşünü merak ediyorum .100 kilo ağırlım düşecekmiş.yeni sorunsuz otomatik vitesde yaptılardımı cokta güzel olur.yeni otomatik vitesi nasıl olacak acaba.
  • Neymis astra ağırmış her konuda 0-100 culer sıktı gerçekten. Bu adamlar hayatlarinda kac çeşit araba kullandı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra zaten segmentinde dominant bir oyuncu. Ama Golf u geçmesi tek kelimeyle İMKANSIZ... Golf bırakın segmentini Avrupa da en çok satan otomobil şuanda. Zaten D segmentinde bir araç çıksa Passat i harcar, C segmentinde bir araç çıksa Golf u harcar laflarına alıştık zaten :D Kaç yıl oldu, kaç tane yeni kasa araç çıktı daha hala harcayacaklar :D

• Golfü geçmesi geçmemesi mesele değil bence.onun kadar kaliteli sağlam olsun yeter.ama zaten astra j bile yeterince iyiyken hafifleyif düzgün motor otomatik vites gelirse çok rahat rekabet eder.
    K kasa çok iyi olacak bence.bu kasa tanıtıldığında ortada golf 5 vardı.mk7 golf çıktı astra hala aynı.teknolojik olarak j kasayı golf 5 le kıyaslamak lazım aslında.burdan bıle anlasılabılır astranın ne kadar kaliteli araç olduğu.
    Fiyat olarak da uygun bir şekilde çıkarsa dengeleri değiştirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Golf 7 1.2 TSI comfort, Astra j 1.4T cosmo sahibiyim her iki modelin kendine göre artıları ve eksileri var. Fiyat/Performans oranına dizel seçeneklerde bakarsak astra j ezici üstün.

136 cdti benzinli gibi sessiz ve torku ile astra'nın ağırlığını unutturuyor. 1.6 TDI performans konusunda eline su dökemez. Yeni dizeller çok iyi geldi j kasaya ama aracın karoserinde birçok eksik var golfe göre.

Golf'e göre Astra j eksileri

-Sert ve sesli çalışan süspansiyonlar
    -Düşük yalıtım
    -Arka genişlik
    -Yaşam alanın dar olması
    -Ağırlık
    -Ses sistemi

Astra j artıları
    + Yol tutuş Golften açık ara daha iyi
    + Dış tasarım (oto parkta her iki araç yan yana golf çok basit görünüyor gözüme)
    + İç mekan tasarımı (Vites altı led, kapı kollarındaki led iç ambiyans aydınlatmaları gece muhteşem)
    + Frenler

Astra sedan kullandım, Golfe göre süspansiyon ve konfor bana daha esnek gelmişti. Ancak iç mekandaki tuşların kalabalık oluşu biraz karmaşık geldi. (Golfteki sadeliğe alıştığımdan sanırım)

• Golfle astra sedani pespese kullandim, ayni yolda. Golf daha rafine bir tarza sahip. Astra oturakli ve keyifli ama golf daha sessiz kesinlikle.

• Hb astranın sedana göre daha sessız oldugu söylesöyleniyor.doğru galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykr

Golfle astra sedani pespese kullandim, ayni yolda. Golf daha rafine bir tarza sahip. Astra oturakli ve keyifli ama golf daha sessiz kesinlikle.

Astradaki motor neydi ?

• Adamlar kamuflajlı arabanın marşbiyelini vurmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vfnv

Hb astranın sedana göre daha sessız oldugu söylesöyleniyor.doğru galiba.

Peki sedanla hatcback arasında fark var mı ....

Hani jetta ve golf arasında ki kalite farkı gibi bişey.

Yada üretim yerleri nere bu sedanların

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

quote:

Genelde astranın hb leri sedanından daha kaliteli oluyor. Elimde net bir veri yok ama gözlemlerim bu yönde olmuştur hep.

Golf ile jetta arasındaki kadar olmasa da ufak nüanslar var sedanla hb arasında. Sedan daha bi üvey evlat gibi sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Orijinalden alıntı: uykr

Golfle astra sedani pespese kullandim, ayni yolda. Golf daha rafine bir tarza sahip. Astra oturakli ve keyifli ama golf daha sessiz kesinlikle.

Astradaki motor neydi ?

ilginçlik orada. astra 1.4 t idi. golf ise tdi.

fakat benim asıl dikkatimi çeken yol ve süsp. sesizliğiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

Genelde astranın hb leri sedanından daha kaliteli oluyor. Elimde net bir veri yok ama gözlemlerim bu yönde olmuştur hep.

Golf ile jetta arasındaki kadar olmasa da ufak nüanslar var sedanla hb arasında. Sedan daha bi üvey evlat gibi sanki.

o biraz vw e özgü ve gerçek bir durum
    biri wolfsburg biri meksika
    astra için eğer hb ler rüsselsheim sedanlar polonya ise tamam düşünülebilir
    ama böyle bir fark yok ise havada kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

o biraz vw e özgü ve gerçek bir durum
    biri wolfsburg biri meksika
    astra için eğer hb ler rüsselsheim sedanlar polonya ise tamam düşünülebilir
    ama böyle bir fark yok ise havada kalır

Benimki bir hissiyat zaten. Elimde somut bir veri yok. Ama yalnış hatırlamıyorsam astra h nin sedanları polonya çıkışlıydı. J nin hb si ve sedanı nerelerde üretiliyor herhangi bir bilgim yok.

• Ufak araştırma sonucu şöyle bir bilgi buldum.

Aracımızın şase numarasında ki 11.karakter üretildiği fabrika kodudur.Örnek: W0LPF6EA2C1000000. Kırmızıyla yazılı karakter üretilen fabrikayı gösterir.Bu kodlar şunlardır.

1 = Rüsselsheim, Germany
    2 = Bochum, Germany
    3 = St. Petersburg, Russia
    8 = Ellesmere Port, United Kingdom
    G = Gliwice, Poland

Sedan astrası olanlar bu tabloya göre bakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 20 Nisan 2015; 21:42:11 >
  • Zaten Almanya'daki fabrikaları kapattı dıye biliyorum ben.polonya ve ingiltere üretimi astralar.hb daha sessiz deniyor dogru mu elımde herhangı bır verı yok.

• Astra Sedanı tip olarak da h ve j kasada beğenmedim Hatchback aldım j kasa çok memnunum Sedan zaruri değil ise kesinlikle Hatchback tavsiye ederim.

• quote:

Golfü geçmesi geçmemesi mesele değil bence.onun kadar kaliteli sağlam olsun yeter.ama zaten astra j bile yeterince iyiyken hafifleyif düzgün motor otomatik vites gelirse çok rahat rekabet eder.
    K kasa çok iyi olacak bence.bu kasa tanıtıldığında ortada golf 5 vardı.mk7 golf çıktı astra hala aynı.teknolojik olarak j kasayı golf 5 le kıyaslamak lazım aslında.burdan bıle anlasılabılır astranın ne kadar kaliteli araç olduğu.
    Fiyat olarak da uygun bir şekilde çıkarsa dengeleri değiştirebilir.

konunun özü bu bence astra j kasayı mk7 ile kıyaslıyosak olay bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Sumu?

Yandan ve arkadan guzel. Ancak onden guzelmi normalmi karar veremedim

Bu aurisin aynısı olmuş...

• RitueL R kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle j kasa mk7 ile kıyaslanıyorsa bu bile astra için başarıdır.astranın satış rakamlarının düşmesi bunun sonucu zaten bana göre. Golf 5 teknolojisindeki bı aracın mk7 kadar satması beklenemez zaten.yeni kasa çıkınca dengeler değişir.tabi insanlardaki vw hayranlığı devam ettikçe yıne de golf kadar satmaz diye düşünüyorum yeni kasa astra.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.