Şimdi Ara

XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.524
Cevap
26
Favori
3.552.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: usenas26

sorry
  • Resimleri tekrar upload etmeniz mümkün mü? Yeni başlayacak olan bir arkadaşa çıktı alarak vermeyi planlıyordum ama resimler uçmuş
  • sony vaio markasının vgn b3vp modelli notebook'una sahibim.. bugüne kadar hep recovery cd lerindeki windows u kullandım (windows xp pro eng idi) fakat şimdi türkçesini yüklemek istiyorum; az önce gayet güzel yükledim, formatım falan ii gitti fakat sorun şurda;

işe bilgisayar bileşenlerini tanıtamıyorum (ses kartı - ekran kartı - wireless...). recovery cd sinden format attığım zaman bu işlerle hiç uğraşmıyordum.. fakat şimdi ise o recovery cd lerinde bu ilgili setup ları bulup da bilgisayara tanıtamıyorum.. bu yüzden de bilgisayar yeni işletim sistemiyle kullanılmaz oluyor doayısıyla..

umarım derdimi açık bi şekilde izah edebilmişimdir... bu konuda ne yapmamı önerirsin?? bu sorunu nasıl aşabilirim...

çook teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreden

sony vaio markasının vgn b3vp modelli notebook'una sahibim.. bugüne kadar hep recovery cd lerindeki windows u kullandım (windows xp pro eng idi) fakat şimdi türkçesini yüklemek istiyorum; az önce gayet güzel yükledim, formatım falan ii gitti fakat sorun şurda;

işe bilgisayar bileşenlerini tanıtamıyorum (ses kartı - ekran kartı - wireless...). recovery cd sinden format attığım zaman bu işlerle hiç uğraşmıyordum.. fakat şimdi ise o recovery cd lerinde bu ilgili setup ları bulup da bilgisayara tanıtamıyorum.. bu yüzden de bilgisayar yeni işletim sistemiyle kullanılmaz oluyor doayısıyla..
    umarım derdimi açık bi şekilde izah edebilmişimdir... bu konuda ne yapmamı önerirsin?? bu sorunu nasıl aşabilirim...

çook teşekkürler

donanım driverlarınız hangimarka ise onunn sitesindden yükleyebbilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: BRKYPNR

quote:

sony vaio markasının vgn b3vp modelli notebook'una sahibim.. bugüne kadar hep recovery cd lerindeki windows u kullandım (windows xp pro eng idi) fakat şimdi türkçesini yüklemek istiyorum; az önce gayet güzel yükledim, formatım falan ii gitti fakat sorun şurda;

çook teşekkürler

cevabınız için teşekkür ederim.. peki hangilerini-hangi modelleri yüklemem gerektiğini nereden öğrenebilirim ??

• saol çok güzel bir paylaşım olmuş.Bayağı bir uğraşmışsınız
  • berkay abı elıne saglık cok guzel bı calısma bılmeyenler ıcın
  • ya ben atamadı format
    c ye format atacam ama olmuyo
    mavi bi sayfa çıkıo yeterli disk olduudan emin olun falan daha birsürü şey
    yardım lütfen :?:?:?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BRKYPNR

quote:

çook teşekkürler

cevabınız için teşekkür ederim.. peki hangilerini-hangi modelleri yüklemem gerektiğini nereden öğrenebilirim ??

sony nin sitesinden bulabilirsiniz..
    google a sony nin sahip olduğun modeli yaz arat bulacaksın

• süper olmuş resimlerle gayet iyi ama ezberleyip serileşilmesi biraz zaman alabilir tabi
  • herkese selamlar..
    Ben büyük bir aptallık yaptım..Windows un recovery cd sini taktım buraya kadar herşey normal,sorunum düzeldi..Daha sonra gene bi sorun çıktı format atayım dedim..C nin içine kazayla 2.windows u kurdum..Şimdi c de 1 tane normal windows(en son kurduğum)bi tane de sorunlu windows var...Sistem her sefer hangisini başlatmak istiyorsun diye soruyor...Şimdi asıl derdim şu..İki windowstan birini format atmadan silebilir miyim yoksa komple c yi silip tekrar windows xp yüklemem mi lazım..İşin komiği yeni yüklediğim windows u değil eskisini istiyorum..Recovery den sonra ses çıkmıyordu meğerse bir cd daha varmış audio driverlarıyla onu yüklemeyi unutmuşum..Ben 2. windowsu sırf kullandığım windowsta ses yok diye yüklemiştim ama şimdi ilk kullandığım windowsta ses var yenisinde yok...
    Kesin kafanızı allak bullak ettim sorry.....
    Uzun lafın kısası format atmadan iki işletim sisteminden birisini silebilir miyim?
    Cevap için şimdiden teşekkürler...

• güzel çalışma
  • Her iki Biosda da Boot Ayarları var. Zaten Bios ayarlarına girdiğinde menüleri dolaş, Sıralı şekilde Cd-rom- HD_Flopy ws. sıralamasını gördüğün yerde dur. Yada Boot yazan yede dur. Eğer azıcık Pc biliyosan zaten bulursun. Bu sıralamada 1. Sırada CD_Rom yada DVD kullanıyosan DVD Rom olması gerekir, 2. sırayı da HDD ye ver, sonra F10 ve Y tuşlarıyla Re-Start yap CD den önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkar çıkmaz da herhangi bir tuşa bas başlar Kurulum. Arkadaşdan allah razı olsun üşenmeden resimli şekilde anlatmış. Hakkı büyüktür arkadaşlar... Zahmetli iş yapmış ve ayrıntılı anlatmış.
  • 2. işletim sistemini, daha doğrusu istemediğin işletim sistemini silersin. Fakat tavsiye istersen Format at. HD de küçük boşluklar yaratabilirsin. En temizi format.. Bikaç dk nı alır.
  • Ama iki işletim sistemi de c nin içinde kurulu format atarsam ikisi de gitmez mi?
    Birisi zaten her şeyimin yüklü olduğu windows,ötekisi ise yeni yüklenmiş..1 Gb kadar bi yer kaplıyor acaba hiç silmeyip bilgisayarı açtığımda kendi istediğim işletim sistemini seçsem mi?Kendi windowsumu silmeden boş windowsu silebilir miyim acaba?
    quote:

Orjinalden alıntı: adigeerdem

2. işletim sistemini, daha doğrusu istemediğin işletim sistemini silersin. Fakat tavsiye istersen Format at. HD de küçük boşluklar yaratabilirsin. En temizi format.. Bikaç dk nı alır.
  • Arkadaşım zaten format at derken, İstemediğin işletimi silmek yerine C ye komple bir format at demiştim. Sana lazım olan bilgileri yedek vs al ve C ye güzelce format at. Aksi takdirde İstemediğin işletim sistemini sildiğinde, o sistemin HD üzerinde kapladığı bölgelerde küçük boşluklar oluşur ve bu da Pc nin verimini azaltır. Sen dediğim gibi yap bence, bilgileri yedek yap, C yi tertemiz yap sonra yeniden istediğin işletim sistemini kur. Karar Senin....
  • quote:

Arkadaşım zaten format at derken, İstemediğin işletimi silmek yerine C ye komple bir format at demiştim. Sana lazım olan bilgileri yedek vs al ve C ye güzelce format at. Aksi takdirde İstemediğin işletim sistemini sildiğinde, o sistemin HD üzerinde kapladığı bölgelerde küçük boşluklar oluşur ve bu da Pc nin verimini azaltır. Sen dediğim gibi yap bence, bilgileri yedek yap, C yi tertemiz yap sonra yeniden istediğin işletim sistemini kur. Karar Senin....

Haklısın hocam en iyisi bu bence de..
    Peki ben yeni işletim sistemini hiç kullanmaz hiçbişey yüklemezsem,kendi işletim sistemimde ağırlaşma olur mu,yani sence istemediğim sade windows u sırf pc yi açarken soruyor diye sileyim mi?Sadece yer mi kaplıyor yoksa kullandığım windows un verimini hızını düşürüyor mı sence?

• Dostum, Hard Disk'in kaç GB, yada şöyle sorayım. Bölmüş olabilirsin belkide, eğer böldüysen İşletim sisteminin kurulu olduğu alana kaç GB ayırdın. Ram'in kaçlık. Pc nin özelliklerini bilmeden bişi diyemicem. Şikayetin yoksa dursun canım. Ama kasma yapıyo diyosan formatla gitsin.
  • quote:

Dostum, Hard Disk'in kaç GB, yada şöyle sorayım. Bölmüş olabilirsin belkide, eğer böldüysen İşletim sisteminin kurulu olduğu alana kaç GB ayırdın. Ram'in kaçlık. Pc nin özelliklerini bilmeden bişi diyemicem. Şikayetin yoksa dursun canım. Ama kasma yapıyo diyosan formatla gitsin.

kardeş hard disk 60 gb ram de 1024 mb
    Kurmadan önce bölmedim yani c nin içinde 2 işletim sistemi var ve anladığım kadarıyla ikisini birden silmeden sırf birisinden kurtulmak imkansız..Aletin kasıldığı yok gözlemlediğim kadarıyla çünkü öteki windowsa hiçbişey kurulu değil sadece yer kaplamakta..Haklısın,en iyisi hiç dokunmamak..
    İlgin için sağol
  • Rica ederim kardeş, bi yardımımız dokunamadı ama, tavsiye sadece, bırak kalsın. Ama bitanesi açılsın hep diyosan, başlangıçta sorduğu dorudan vazgeçmek istiyosan, başlangıç ayarlarının nasıl yapıldığı hakkında yardımcı olmaya çalırız.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.