Şimdi Ara

LYS1'IN zor olması hakkında bir fikir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: redoksparadoks

Alay edilecek, MUAHAHAHA diye gülünecek bir yorum yaptığmı düşünmüyorum kardeşim.Bu alaycı tavrınıda 95li olmana bağlıyorum.Ve söze geçiyorum.

Şurasını belirtmek isterim ki senin dediğin olayında doğruluk payı var.Niye dersen bizim femde müdür sınıf sınıf dolaşıp 260tl abonelik ücreti olan zaman denemelerine girmemizi istedi.Ve sürekli şunu söylüyordu 'Özel seçme sorular var' 'Çok isabetli sorular var' vb. vurgular yaparak sürekli sınıfa geliyordu.Yani kendileride bu işten memnun ve dediğin gibi bu umutlarla feme gelen insan çok.Buda söylentilerde onlara parasal olarak baya bir yarıyor.Takım tutar gibi fikir tutmadığım için bunu rahatlıkla söylüyorum.Ama bu umutla Feme gelen insanlarında çoğu boş hayal peşinde.Evet feme gitmek için bir sürü sebeb var.Kaynakları çok güzel,kaynaklarındaki sorular ösym tarzında ve en önemlisi fem bilimleri 6bin tl iken fem 2500 tl .Akıllı tahta,sadeece erkek olması(kimisi için iyi özellik) gibi faktörleride göz ardı etmemek lazım.Ama hayatında abilerle çok sıkı bağlar kurmamış 250-300 yapan adamın bu umutlara sahip olması uyanıklık değil sadece komikliktir. Kimse güvenmediği veya ileride cemaate bağlılığından emin olamadığı kimseye yardım etmez.Hem kendi geleceği için hemde cemaat için bunları düşünüp sonra değecekse bir yardımları dokunur.Ayrıca bu tip işler çok az bir kitle ile yapılır.Mesela cemaat dershanesi personeli olan karı-koca 2010 kpssde sınavda fulledi.Adam öncedende girmiş aldığı puanın yarısını alamamış.Ama adam adı üstünde ORANIN ÇALIŞANI yoksa boş boğaz güvenilmez insanlar olsalar zaten olayda itiraflar skandallar arka arkaya patlar.

Peki Dershane standart öğrenci için ne yapar? Aldığı duyumları yada tüyoları kaynaklarındaki soruların ARASINA sıkıştırır , normal bir öğrenci için fazlasını yapmasınıda bekleyemezsin..Yoksa sana yaptıkları yardım bedava yediğin etli pilavdan öteye gitmez.Demişsinki adam 20 hafta bu denemeyi yapıyor.Ya tamamda 2011 dede öss ye girmiş ve sürekli takip eden biri olarak hayatımda ilk defa türkçede 39. ve 40. soruların aynı paragraftan çıktığını gördüm.Ve bu 20 zaman denemesinin birkaçında böyle geldi ve gerçek sınavdada bu sene böyle geldi.Ve benim bir sayısal olarak en az çalıştığım branş türkçe idi , fem kaynaklarından çalıştım ve 38d 2y yaptım.Ve özellikle bu senenin türkçe soruları zaman denemeleriyle hemen hemen aynı geldi.FEM KAYNAKLARINDA ÖZELLİKLE FEM SETTEKİ TÜRKÇE SORULARINI İYİ İNCELE.Dediğime hak vereceksin.Elimde fen bilimlerininde , finalinde kaynakları var ve hiç biri ösym soru tarzının yanına bile yaklaşamıyor.Ve bu dershaneler Femden çok daha eski ve köklü kurumlar.Kimseyi suçlamıyorum , herkes kimin ne yaptığını biliyor zaten sadece soru işaretleri var ve ben bunları dile getiriyorum. İlliminati avcılığı peşinde değiliz yani.SAYGILAR...

Teori ıspatlamaya gerek varmı hocam? Fem ygs denemelerinde ortalama netim 95 di. Gerçek sınavda 70 anca yaptım. LYS de matden 35 altına düşmezdim denemelerde ama 25 soru yaptım lys de. Madem bu kadar soruları fem saçıyor hani nerede benim netler puanlar? Sırf fem maltepe hazırlandım ben?

Bizim ülkemizde başarısızlık kelimesi yok. Diğerlerinin senden daha başarılı olması var. Haksızmıyım? Bazılarımız başkalarının kendisinden daha başarılı olmasını yediremeyip, böyle yollarla haksızlığa uğrağını iddia edebiliyor işte, işten daha kolay sıyrılmak için. Yanlış anlamayın burada kast ettiğim kesinlikle siz değilsiniz. Ama biz Türkler çok seviyoruz derin devletçilik oynamayı, gizli sırlar perdeler falan. Olaylar olaylar...

Fem dersanelerinde kim olursanız olun bırakın soruları almayı 1 saat özel ders alamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akif95 -- 21 Haziran 2013; 10:03:15 >

• Akif95 kullanıcısına yanıt
    Ya kardeşim bak ben sana şunu söyleyeyim benim arkadaşım ilk girdiğinde 2011de 70 bine girdi 2012 de ise ilk 4bine girdi.Ve öyle fem özele falanda gitmedi standart feme gitti.Ben sene başında çocuğa sordum ne kadar kitap bitirdin dedim.Dediki femde ne kadar kaynak varsa hepsini çözdüm.Dergi dahil ayrıyetten karakök denemelerininde hepsini çözdüm.Yaklaşık 2.5 torba kitap dedi.Ama 2.5 torbadan fazla çözüp 70bine giremeyen arkadaşlarımda var.Yani bu işin sırrı iyi kaynak,iyi çalışma ve birazda oks matematik temeli.Çünkü dikkat edersen matematiğin hem katsayısı çok yüksek.En az net yapılan sınav ve ne kadar mat-2 falan deselerde ygs dahil toplam 90 matematik sorusunun 55i mat 1 hatta mat1in iyiyse mat2 yi hızlı çözüyorsun.Allah aşkına soruyorum sana.Bak ben üsküdar anadolu mezunuyum ygs 2011 e girdim Allah aşkına hangi problem nasıl çözülür gösterdilermi meb'de.Sonra ne oluyor çocukken kafası matematiğe açılan adam 2-3 adım senden önden başlıyor.Ne adamlar var çevremde 0 yaratıcılık 0 hitabet 0 iş bitiricilik 0 fenni zeka.Eee ne özelliği var mat1 problemlerini,çarpanlara ayırmayı ve kafadan hesabı iyi yapıyor.Daha doğrusu hızlı yapıyor.Sayısal bile olsan 12 yıllık eğitim yaşantında gördüğün matematik dersi saati toplam saate oran olarak %5i geçmez.O kadar sosyal bilimlerin dallarını,coğrafyayı,tarihi gördük full çeksen bir boka yaramıyor.Ama her şeyini mat1 belirliyor.Sosyal seçen adam bile müzdarip.Yata kazandık anadolu lisesini ama ben ne bileyim diğerlerinden bir bok bilme mat1 iyi bil git düz liseli ol.Türkçe dediğin 2 ayda sosyal dediğin 1.5 ayda öğreilir.Yani ösymnin mantığı kavranır.Ama mat1 bir yaşdan sonra olmuyor.Tutup 300 yapan adamın illüminati ayağına yatması bence doğru değil.Zaten çalışmamış.Ama bu tip olaylarla çalışan insanların hakkı yeniyor.Bak doğuda ösym sınavlarında kopya çeken pkk örgütü mensuplarına suç üstü yapıldı adamlar bir düzenek kurmuş görsen şaşarsın.Yani bunları kabul etmemek doğru olmaz.Bunlar oluyor.Ve sırılamayı 1000 kişi dahi oynatsa bu bana çok koymasada 3 senedir tıp için götünü terleten 1000 kişinin hakkına girmektir.Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoksparadoks -- 21 Haziran 2013; 14:55:14 >

• Ve beni sorarsan femin kaynaklarının 5te 1ine anca bakacak zamanı buldum ama fem ve karakök denemeleri çözdüm.Ve özellikle denemler gerçekten faydalıydı.Ama işte ne kadar ekmek o kadar köfte demiş atalarımız.Ama dediğim arkadaşın çalışma mazisi son 1 yıl değil.3 yıllık emek var liseden kalma.Ama dediğim gibi sırf 1 senede ösym için hazırlandı.Ve başardı.Allah kolaylık versin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.