Şimdi Ara

Lumia 950 ve Lumia 950XL ülkemizde lanse edildi: İşte tüm detaylar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hzahidoden

Amerika satış fiyatını direk çevirenlere sözüm, onlar satıldıkları yerin vergi dahil satış fiyatları bunu da göz önüne alın.

O kadarini biliyoruz. Ancak Amerikada vergi bir tane. Kdv tarzi bir vergi var. Farkindaysan ben kdv eklemiyorum. %25 otv yi ekliyorum. 650 $ Amerikan vergisi eklenmis hali. Bizde ek olarak %25 ek vergi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika fiyatı 650$ ise Türkiye fiyatı normal hatta düşük bile. 650$'lık iphone'un Türkiye fiyatının 3100 lira olduğunu unutmayın. Ancak o para eder mi?? Etmez tabi ki. MS orta ve alt segmente oynaması lazım, yoksa piyasada tutunamaz. Lumia 550 modeline baktım. Donanım tırt. Hadi s210 ve 1gb ram kabul edilebilir (çünkü kullanıcıya göre donanım yetebilir) ama ekran, kamera ve batarya da çok iyi değil gördüğüm kadarıyla.

• Turk insanının ne düşündüğü zerre umrumda deÄŸil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllardır hiç bir şekilde kendini geliştiremeyen,sürekli satın alıp yutan bir marka haline geldi Microsoft...

uygulama darlığı ve gelişemeyen bir markette cabası,sattığın ürünü marketle destekleyemiyorsun ve yıllardır tepeden tırnağa yatan bir yönetim anlayışı...

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar Avrupa fiyatı üzerinden belirleniyor Türkiye için o yüzden kıstas edilirken Euro ile satışı yapılan yerlere bakmak daha doğru olur(Almanya vs.).

• en323 kullanıcısına yanıt
    Bir tane bana yollasalar nolur yani

• ah be nokia seni ne hale getirdiler .....

• Yemin ediyorum ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Yurt dışında da bedava olan pc ye dönüştüren dock Türkiye de paralı ve pahalı...

Hemde snapdragon u iflas a sürükleyen en Berbat işlemci ile sat cihazı...

Sanırım note 5 64 gb (bulabilirsem) ve yedek telefon olarak Lumia 550 alacağım.

• Yani benim kadar Windows işletim sistemli mobil cihaz kullanmayı arzulayan kimse yoktur ama cihaza bakıyorum fiyatı pahalı, donanım kötü, tasarım orta(daha iyileri çok var), işletim sistemi geri kalmış, market berbat, kamera orta (o fiyata kat kat iyileri var) v.s. uzayıp gidiyor bu liste. Dönüp kendime soruyorum eee bu cihazı seçmen için ne sebebim varki diye.

Yani sadece fiyatı düzgün belirleyip F/P telefonlar yapsalar bile piyasaya damga vurabilecek bir firma Microsoft ama sanki bilerek cihaz satmamaya çalışıyorlar. (Özelliklede ülkemizde...)

• İsterse 100 TL olsun, Windows yüklü telefon almam. Üstüne para verirlerse alırım. Bunun ilk nedeni Microsoft'un kendi elleriyle Nokia'yı bitirmesi, ikinci nedeni de Windows Mobile'ı çok itici bulmam. Yoksa Microsoft'a bir düşmanlığım yok, olsa bilgisayarlarda en iyisinin Windows olduğunu düşünmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 24 Aralık 2015; 21:34:46 >
  • ms de iosa özeniyor (fiyatta tabi) hahaha.
    ikisinde yarı fiyatına mesela mx4 alinabili.

• Lansman'ın başlangıcındaki piyesi izlemenizi tavsiye ederim.
    Lumia'dan fazla beklentim yoktu benim. sürekli olarak kullanacağım uygulamaların sayısı 10-20'yi geçmez. bütün kullanıcıların en çok kullandıkları baş ucu uygulamaları da toplasan 100 tane vardır veya yoktur. Microsot sadece bu uygulamaları mükemmel hale getirse yeterli olur. Forumda bazı arkadaşlar paylaşmıştı, Microsoftun kendi uygulamaları Google play store'da kendi mağazasından daha fazla puan alıyor hatta office bile. Sadece bu uygulamaları mükemmel hale getirse büyük başarı olur ve tercih sebebi olur. Lumia 620 kullanırken whatsapp bile androidin gerisinden geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 24 Aralık 2015; 21:49:19 >
  • paranızı çöpe atmayın, aynı yalanlar söyleniyor bla bla bla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Yani benim kadar Windows işletim sistemli mobil cihaz kullanmayı arzulayan kimse yoktur ama cihaza bakıyorum fiyatı pahalı, donanım kötü, tasarım orta(daha iyileri çok var), işletim sistemi geri kalmış, market berbat, kamera orta (o fiyata kat kat iyileri var) v.s. uzayıp gidiyor bu liste. Dönüp kendime soruyorum eee bu cihazı seçmen için ne sebebim varki diye.

Yani sadece fiyatı düzgün belirleyip F/P telefonlar yapsalar bile piyasaya damga vurabilecek bir firma Microsoft ama sanki bilerek cihaz satmamaya çalışıyorlar. (Özelliklede ülkemizde...)

saçma sapan yorum yapmışsın kardeş.
    Fiyat bence gayet ideal gayet güzel bir fiyat seviyesinden giriş yaptı ki açıkcası almayıda düşünüyorum.
    Kamera kötü demişsin açda bak bakim karşılaştırmalarıda yorum yazmak için yazmış olma.
    Donanım kötü demişsin 810 ile girdi piyasaya ve 3gb ram varki WM li bir cihaza babalar gibi yeter android gibi aç sistemlerle karşılaştırma.
    İşletim sistemi geri demişsin belli ki sistemi daha kullanmamışsın.
    market kişiye göre değişir,

Sen zaten alma bencede alıpda kendine kötülük etme

• Erdi bey'e bir kez daha hayran kaldım. Markanın değil tüketicinin sorularını sorduğu için. Bir samsung bir apple gibi Türkiye ye önem vermeyen, 3. Dünya ülkesi gören bir yazılım devini köşeye sıkıştıran sorular sorabilecek kadar yürekli olması çok sevindirici. Artık gönül rahatlığı ile ios yada android'e geçebilirim.

Cortana diye 2 yıldır bekledim ama değmezmiş...

• fanboy olduğum falan yok. Sadece siz kendinizi karşıt görüşlü olarak şartlandırmışsınız o kadar.

640XL kullanıyorum 1GB rami var. Rahat rahat yetiyor. market boş demişsinde sana boş bana değil.

810a gelince z5 dediğin modelde 810 ile geldi htc m9 modelide aynı işlemciyle geldi. Ne koyacaklarıdı için samsungun exynos işlemcilerinden mi yoksa huaweinin kirin serilerinden birini mi?

Tost makinası demişsin ama kullanıcı yorumlarını oku 950XL'nin ısınmadan ne kadar söz etmişler bir bak istersen.

Ha senin ihtiyaçlarını görmene yetmiyorsa cihaz kullanma kardeşim kimse sana dayatmıyor. Sat git ios veya android al kimse seni wpde zorla tutmuyor.
  • Seneye bu vakitler yarı fiyatına düşmüş olur, o zaman alınabilir belki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: internalinferno

fanboy olduğum falan yok. Sadece siz kendinizi karşıt görüşlü olarak şartlandırmışsınız o kadar.

640XL kullanıyorum 1GB rami var. Rahat rahat yetiyor. market boş demişsinde sana boş bana değil.

810a gelince z5 dediğin modelde 810 ile geldi htc m9 modelide aynı işlemciyle geldi. Ne koyacaklarıdı için samsungun exynos işlemcilerinden mi yoksa huaweinin kirin serilerinden birini mi?

Tost makinası demişsin ama kullanıcı yorumlarını oku 950XL'nin ısınmadan ne kadar söz etmişler bir bak istersen.

Ha senin ihtiyaçlarını görmene yetmiyorsa cihaz kullanma kardeşim kimse sana dayatmıyor. Sat git ios veya android al kimse seni wpde zorla tutmuyor.

Aynı işlemcili HTC M9 testlerde utanmasa alev alıp eriyecek ? Sony bakır boru falan bir şeyler yaptıda biraz düzeltti ısınma sorununu. Microsoft ise sıvı soğutma falan yaptık diyor ama kullanıcı testleri gelmeden bir şey demek yanlış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: internalinferno

quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Yani benim kadar Windows işletim sistemli mobil cihaz kullanmayı arzulayan kimse yoktur ama cihaza bakıyorum fiyatı pahalı, donanım kötü, tasarım orta(daha iyileri çok var), işletim sistemi geri kalmış, market berbat, kamera orta (o fiyata kat kat iyileri var) v.s. uzayıp gidiyor bu liste. Dönüp kendime soruyorum eee bu cihazı seçmen için ne sebebim varki diye.

saçma sapan yorum yapmışsın kardeş.
    Fiyat bence gayet ideal gayet güzel bir fiyat seviyesinden giriş yaptı ki açıkcası almayıda düşünüyorum.
    Kamera kötü demişsin açda bak bakim karşılaştırmalarıda yorum yazmak için yazmış olma.
    Donanım kötü demişsin 810 ile girdi piyasaya ve 3gb ram varki WM li bir cihaza babalar gibi yeter android gibi aç sistemlerle karşılaştırma.
    İşletim sistemi geri demişsin belli ki sistemi daha kullanmamışsın.
    market kişiye göre değişir,

Sen zaten alma bencede alıpda kendine kötülük etme

Kamera karşılaştırması için aynı fiyat bandında olan Galaxy S6 ile karşılaştırmasına tekrar bakmalısın derim.

810 gibi Snapdragon'u batışın eşiğine getiren işlemciyle S6'nın Exynos 7420'sini karşılaştırmaya değer bile görmüyorum.

Market kişiden kişiye de değişmez. Bir uygulama mağazasında ihtiyacın olan uygulamaların kat kat daha fazlasına, günceline ve pratiğine ulaşabiliyorsunuz o mağaza iyidir.

Sizde kendinizi kandırmaya devam edin. Her sürümünde vaatlerden öteye gidemeyen bir işletim sistemini savunmanız çok hoş.

Ama zaten en büyük vaadi Android uygulamalarını çalışmasını sağlamak olan işletim sisteminden ne bekliyorsunuz orasında ayrı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 24 Aralık 2015; 22:16:47 >

• windowz ne ya

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.