Şimdi Ara

lord of the rings vs. god of war (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.K -- 19 Nisan 2010; 3:49:39 >
  • Tolkien LOTR dünyası kitaplarını okuyan bilir,inanılmazdır.Mitolojide Krotos diye karakter yok.Krotos tanrı kovalaya dursun.Tolkien mezarında uyusun.LOTR adını kullanarak seriyi kirleten bazı oyunlar çıksın,GOW'la LOTR kıyaslanmaya çalışılır.GOW bir oyun oynanıp rafa kaldırılır.LOTR okunur,izlenir,oynanılır.İşte aradaki fark...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Tolkien LOTR dünyası kitaplarını okuyan bilir,inanılmazdır.Mitolojide Krotos diye karakter yok.Krotos tanrı kovalaya dursun.Tolkien mezarında uyusun.LOTR adını kullanarak seriyi kirleten bazı oyunlar çıksın,GOW'la LOTR kıyaslanmaya çalışılır.GOW bir oyun oynanıp rafa kaldırılır.LOTR okunur,izlenir,oynanılır.İşte aradaki fark...

GOW Oynayıp rafa kaldırılır diosun, LOTR izlenince dvd playerin içindemi duruo oda rafa kaldırılır. Yada kitabı, oyunu. saçma bi karşılaştırma yapmşın. Tabiki Oyunla Film karşılaştırılması saçma ama kimine GOW daha zevkli gelmiştir hikayesi, atmosferi bakımından, Kimine LOTR. Yani bu kişiye göre değişen bi durum. Zevkler ve renkler tartışılmaz...

• Biri Fantastik Dünya, Diğeri ise Mitolojik Dünya. Arada dağlar kadar fark var. Karşılaştırma çok yanlış. Ama eğer God of War'ın konusunu vs.. LOTR gibi yazılıp filmi çekilseydi bence GOW daha çok tutardı..
  • Eğer karşılaştırılan oyunlar ise , ikisindeki oynanış bir şekilde benzemektedir ancak bunun dışında bir benzerlik göremiyorum ben he bir benzerlik daha var her ikisi de kendi kulvarlarında bir numara ... LOTR kitabı, kurgulanışı ve filmi ile 1 numara ; GOW da oyun sektörünün bir numarasıdır ... Başka da en ufak benzerlikleri yoktur bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 26 Nisan 2010; 22:03:19 >
  • yaw konu nerden ne olmuş... olmadı frodo, afroditi şaaapar diyeydiniz bide...

ama şu var, iki tarafta fantastik öğeler var diye benzetme yapılmamalı bence... bir tarafta yunan mitolojisi var, diğer tarafta tolkienin geniş hayal gücü... ha hangisi iyi derseniz çok alakasız bir tartışma olur... bir tarafta lawfull good takım, diğer tarafta chaotic neutral tek adam... bu durumda beğeniler tabiki farklı olacaktır... misal bana LotR sürekli bir çocuk masalı gibi gelmiştir... iyiler hep kazanır şeklinde... aradaki kayıplar minimumdur(ki benim hatırladığım bir kayıp yok LotR'de)... gow hikayesi ise daha çok yetişkinlik taşır... iyiler hep kazanmaz, her hikaye mutlu bitmez şeklinde...

neyse yeni bir tartışma yaratmak da istemem... sonuç olarak iki yapım tamamen farklı bence... hiç bir benzerlik aklıma gelmedi hatta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

yaw konu nerden ne olmuş... olmadı frodo, afroditi şaaapar diyeydiniz bide...

ama şu var, iki tarafta fantastik öğeler var diye benzetme yapılmamalı bence... bir tarafta yunan mitolojisi var, diğer tarafta tolkienin geniş hayal gücü... ha hangisi iyi derseniz çok alakasız bir tartışma olur... bir tarafta lawfull good takım, diğer tarafta chaotic neutral tek adam... bu durumda beğeniler tabiki farklı olacaktır... misal bana LotR sürekli bir çocuk masalı gibi gelmiştir... iyiler hep kazanır şeklinde... aradaki kayıplar minimumdur(ki benim hatırladığım bir kayıp yok LotR'de)... gow hikayesi ise daha çok yetişkinlik taşır... iyiler hep kazanmaz, her hikaye mutlu bitmez şeklinde...

neyse yeni bir tartışma yaratmak da istemem... sonuç olarak iki yapım tamamen farklı bence... hiç bir benzerlik aklıma gelmedi hatta...

Hatta oyunun baş karakteri de aslında iyi sayılmaz

• Kusura bakmayın ama çok içimden geldi söylemem lazım
    Yok artık lebron.....
  • Bizdeki bu yunan mitolojisine ilgi neymiş yaw. 4 sene yunan mitolojisi okudum ensest ilişkiler ve sapıklık dışında pek birşey göremedim. Biraz daha okuyayım en iyisi
  • LoTR efsanedir,GoW ise yeni moda birşeydir.Yani GoW da severimde LoTR veya başkalarının eklediği Star Wars ile karşılaştırılamaz GoW.Biri oyun biri film.Oyunun değerlendirme seçenekleri farklı.Ama SW ve LoTR oyunlarıyla GoW karşılaşsa GoW ezer.Tabi GoW``un filmi olsa yinede bence SW ve LoTR yener....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyraél -- 27 Nisan 2010; 20:27:48 >
  • Efsane LOTR ile Gow mu karşılaştırılır ayıp be ayıp
  • SW ve LOTR ilk defa beni etkileyen seriler oldu.Rüyamda kaç defa jedi veya rohan atlısı oldum.GOW filmi çıksa güzel olur.Ama şuan ki teknolojisiyle çok pahalı olur.LOTR ile GOW'ı karşılaştırmak nereden aklınıza geldi bilmiyorum ama ikisi aynı kulvarda değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Chatelier

Efsane LOTR ile Gow mu karşılaştırılır ayıp be ayıp

Biride sana Efsane GOW la LOTR mi karşılaştırılır derse ne dicen O yüzden böle aşşalayıcı konuşmayalım sonra tartışma konusu oluyor..
  • yazıcak bişey kalmamış ki herkes söylemiş ne varsa o zamn bu da benden olsun..

LotR o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

soru saçma farklı kulvarlar ama tvde "LOTR yayınlanıyo, kargodan da GoW 3 geldi. Hangisine bakarsın?" desen GoW 3'ü rafa koyar LOTR izlerim derim

tv de LOTR izlenmiyor yaa çok makaslıyorlar.

Malum sitelerden Lotr Trilogy 1080p Extended versiyon indirilir ve 2 gün içinde tüketilir. Sonrasında gaza gelip ilk 3 kitap okunur ve şoka girilir. Sonrasında The Hobbit ve Silmarillion okunur ve daha da dumur olunarak filme, filmi çeken yapımcıya ve kitabı bu şekilde filme aktaran Peter Jackson'a çok yaratıcı küfürler edilir.
    Tüm bunları yapmak paha biçilemez, geriye kalan Gow 3-Ps3-gerekli tv veya monitör için Master Card

• Lord Of The Rings'de efsaneyi izliyorsunuz. God Of War'daysa efsaneyi kontrol ediyorsunuz. Ötesi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Lord Of The Rings'de efsaneyi izliyorsunuz. God Of War'daysa efsaneyi kontrol ediyorsunuz. Ötesi var mı?

Serinin yaklaşık 6-7 tane oyununda zaten başka filmleri konu alıyor.
  • Lord Of The Rings için yapılan oyunları oyundan saymak oyun dünyasına hakaret olur. Fim serisi için konuşuyorum.
  • quote:

Lord Of The Rings için yapılan oyunları oyundan saymak oyun dünyasına hakaret olur. Fim serisi için konuşuyorum.

BFME serisi çok sağlam bir strateji oyunudur. Haksızlık etmişsin..
  • quote:

Lord Of The Rings için yapılan oyunları oyundan saymak oyun dünyasına hakaret olur. Fim serisi için konuşuyorum.

Ona bakarsan ben de Gow serisini sevmiyorum. Ne yani Gow oyun dünyasına hakaret mi ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.