Şimdi Ara

LOGİTECH Z5500 CIZIRTI SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar. Daha önceden de bu konuyu açmıştım fakat yeterli cevabı bulamadım. Bir arkadaş elektrik akımından yapabilir dedi, hemen cihazı söktüm sadece sub ve kontrol panelini bağladım yine o sinir edici ses.. Bende sizler gibi z5500 kullanıcısıyım fakat şu sıralar sistemde değişik bir cızırtı sıkıntısı var. Örneğin müzik film falan açık değilken sistem açık fakat kullanılmazken hoparlörlerden cızırtı şeklinde '' cızzzzzzzz '' diye bir ses geliyor, kulak tırmalayan şekilde değil ince bir cızırtı sesi. Müzik veya film izlerken düşük seslerde bu ses kulağınıza gelebiliyorken yükses seslere ulaştığınızda bu sesi duymanız biraz daha zor. Hatta arada o cızırtı arada artıp arada azalabiliyor fakat sistemi subwoofer'ın sigorta on/off düğmesinden açıp kapattığımda bu ses gidiyor. Sonra bir müzik açıyorum müzik bitiyor volume ister 0 ister en yüksekte olsun yine o gıcık rahatsız edici ses.. Sizce ne yapmak gerekir? Bu şekilde sıkıntı yaşayan veya yaşayıpta sıkıntısını çözen var mı arkadaşlar? Bağlantım normal yeşil + siyah + turuncu şeklinde bağlantı kurulu. Optik çıkışta var anakartta, optikten ses aldığımda da aynı rahatsız edici cızırtı var.

+++ NOT; ANALOG BAĞLANTIDA SES ÇOĞALIYOR, OPTİK ÇIKIŞTA DAHA AZ BİR ŞEKİLDE GELİYOR.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEWIL_SON

Arkadaşlar herkese merhabalar. Daha önceden de bu konuyu açmıştım fakat yeterli cevabı bulamadım. Bir arkadaş elektrik akımından yapabilir dedi, hemen cihazı söktüm sadece sub ve kontrol panelini bağladım yine o sinir edici ses.. Bende sizler gibi z5500 kullanıcısıyım fakat şu sıralar sistemde değişik bir cızırtı sıkıntısı var. Örneğin müzik film falan açık değilken sistem açık fakat kullanılmazken hoparlörlerden cızırtı şeklinde '' cızzzzzzzz '' diye bir ses geliyor, kulak tırmalayan şekilde değil ince bir cızırtı sesi. Müzik veya film izlerken düşük seslerde bu ses kulağınıza gelebiliyorken yükses seslere ulaştığınızda bu sesi duymanız biraz daha zor. Hatta arada o cızırtı arada artıp arada azalabiliyor fakat sistemi subwoofer'ın sigorta on/off düğmesinden açıp kapattığımda bu ses gidiyor. Sonra bir müzik açıyorum müzik bitiyor volume ister 0 ister en yüksekte olsun yine o gıcık rahatsız edici ses.. Sizce ne yapmak gerekir? Bu şekilde sıkıntı yaşayan veya yaşayıpta sıkıntısını çözen var mı arkadaşlar? Bağlantım normal yeşil + siyah + turuncu şeklinde bağlantı kurulu. Optik çıkışta var anakartta, optikten ses aldığımda da aynı rahatsız edici cızırtı var.

+++ NOT; ANALOG BAĞLANTIDA SES ÇOĞALIYOR, OPTİK ÇIKIŞTA DAHA AZ BİR ŞEKİLDE GELİYOR.

bende megaworks varken bu sorun bendede olmuştu forumda bi arkadaş kabloları kontrol et demişti kablolarla oyna bi istersen inşallah düzelir . şuandada z-906 kullanıyorum maşallah nazar değmesin tık yok :)
    Saygılar

• optik ve analog dan kabloları söküp denermisin cızırtı geliyor mu ?

Ayrıca sistemde o.c var mı bende bir ara o.c yaptım cızırtı geliyordu anakart elektirk kaçırıyordu cızırtı geliyordu kolonlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potur -- 13 Ağustos 2013; 2:55:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-onur

quote:

Orijinalden alıntı: DEWIL_SON

Arkadaşlar herkese merhabalar. Daha önceden de bu konuyu açmıştım fakat yeterli cevabı bulamadım. Bir arkadaş elektrik akımından yapabilir dedi, hemen cihazı söktüm sadece sub ve kontrol panelini bağladım yine o sinir edici ses.. Bende sizler gibi z5500 kullanıcısıyım fakat şu sıralar sistemde değişik bir cızırtı sıkıntısı var. Örneğin müzik film falan açık değilken sistem açık fakat kullanılmazken hoparlörlerden cızırtı şeklinde '' cızzzzzzzz '' diye bir ses geliyor, kulak tırmalayan şekilde değil ince bir cızırtı sesi. Müzik veya film izlerken düşük seslerde bu ses kulağınıza gelebiliyorken yükses seslere ulaştığınızda bu sesi duymanız biraz daha zor. Hatta arada o cızırtı arada artıp arada azalabiliyor fakat sistemi subwoofer'ın sigorta on/off düğmesinden açıp kapattığımda bu ses gidiyor. Sonra bir müzik açıyorum müzik bitiyor volume ister 0 ister en yüksekte olsun yine o gıcık rahatsız edici ses.. Sizce ne yapmak gerekir? Bu şekilde sıkıntı yaşayan veya yaşayıpta sıkıntısını çözen var mı arkadaşlar? Bağlantım normal yeşil + siyah + turuncu şeklinde bağlantı kurulu. Optik çıkışta var anakartta, optikten ses aldığımda da aynı rahatsız edici cızırtı var.

bende megaworks varken bu sorun bendede olmuştu forumda bi arkadaş kabloları kontrol et demişti kablolarla oyna bi istersen inşallah düzelir . şuandada z-906 kullanıyorum maşallah nazar değmesin tık yok :)
    Saygılar

Merhabalar, aradan uzun bir zaman geçti. Eğer tüm yolları deneyip sorunu halledememiş arkadaşlar varsa sorunu hallettim arkadaşlar, forumda denk gelen bir arkadaş sub'ın içinde 2 tane kondansatör olduğunu, 4 ayaklı olduğunu ve 1 ayağının soğuk lehim olduğunu söylemişti. Sistemi bilir kişiye, elektronik bilgisi iyi bir kişiye götürüp sistemi söktürmemi ve bu soğuk lehim dahil 4 ayağın lehimini tazelememi söyledi. Bugün sabah sistemi götürdüm, sistemi söktük tam 65 vida söktüm Sonrasında sub'un içinde bulunan anakartı söktükten sonra lehimleri tazeleyip sistemi tekrar topladık ve sorun halloldu. Ne cızırtı kaldı ne bir şey. Anlıyacağınız zaman içerisinde kondansatörler yerinden oynuyor ve lehimler vaadini yitiriyor, dediğim gibi tazeleyince sorun kalmadı ve inanılmaz sevindim Bu arada eğer sizde böyle bir şeye kalkışacaksanız ilk önce sistemin arkadasındaki sigortayı sökün, benim gibi sonra lehim yaparken sigortayı yakarsınız 20 kuruş bir sigorta ama ne olur ne olmaz sisteme zarar verebilir, herkese iyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.