Şimdi Ara

..::LOGİTECH G27 KULLANANLAR KULÜBÜ VE G27 OYUN LİSTESİ::.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.007
Cevap
48
Favori
120.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ardatun

e peki ne zaman kapışıyoruz? ben F1 2012'de takılıyorum :)

ben bir kere oynadım bidaha oynamadım En çok ETS2 oynuyom.Çünkü ben tırı seviyom
  • Anam konu yerlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: boxor

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

el frenini direksiyonun arka taraflarında 2tane el frenleri var. onların birine el freni diğerine nitro atayabilirsin.

illede el freni olsun dersen eleman yapmış :)

http://forum.donanimhaber.com/m_58619174/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58619174

Hocam sistemin en güzel yeri olan vites kulakçıklarını el freni mi yapacaksınız

hocam hiç vites kulakçığı olarak düşünmedim :) eğer vites kullanacaksan zaten vites var yani kulakçıkları kullanan pek görmedim hocam :)

genelde o kulaklar nitro, fren, el freni olarak kullanılıyor.

hocam o 60 tlye sattıgın g27 satıldımıı ? satılmadıysa ben almak istiyorum ama ndn bu kadar ucuza satıyorsun bu işin içinde bi iş yok dimi

• Bu ürünü yeterince kullandığımı düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Parasının hakkını veriyor.
    G27 kesinlikle G25'ten daha iyi bir ürün. Vites geçişleri gerçek araba gibi. Tak tuk geçiyor kemikli yani. G25'te çıt çıt geçiyordu.
    Bir de döndürüşü çok güzel, G25 gibi car cur dönmüyor. Yolu da hissediyorsunuz. Yol kenarındaki pütürlü yüzeye teker temas edince direksiyon titriyor.
    Eğer oyun destekliyorsa araç hızlandıkça direksiyon sertleşiyor, eski araçlarda motoru çalıştırınca direksiyon titremeye başlıyor falan.
    Sağlam malzeme yani. Tavsiye ederim. Sanalmarketim.com'dan aldım.

Fren sertliği falan ideal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperoving

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

el frenini direksiyonun arka taraflarında 2tane el frenleri var. onların birine el freni diğerine nitro atayabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_58619174/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58619174

Hocam sistemin en güzel yeri olan vites kulakçıklarını el freni mi yapacaksınız

hocam hiç vites kulakçığı olarak düşünmedim :) eğer vites kullanacaksan zaten vites var yani kulakçıkları kullanan pek görmedim hocam :)

hocam o 60 tlye sattıgın g27 satıldımıı ? satılmadıysa ben almak istiyorum ama ndn bu kadar ucuza satıyorsun bu işin içinde bi iş yok dimi

60tlye g27'nin vites topuzunu vermezler hocam. Ben öyle birşey satmıyorum. Zaten sattığım ürün alıcıya çoktan ulaştı ama Logitech G27'yi sattığımı nerden çıkardınız?

İlan detaylarını okusaydınız, G27 değil masanın satıldığını anlardınız

• quote:

yok artık, f1 vites den bi haber g27 kullanıcısı sanırım otomatık vıtes oynuyorsunuz oyunları super spor araclarda 8 ılerı vıtes kutusuna sahıp araçlar var sadece manuelden kontrol edemessınız, o kolların tek kullanılacağı yön vites kontrolüdür. Sonuc olarak tamamen kullanıcının tercıhı ama bır once kı msjınızda da el frenı olarak bu kollar sunulmuş yazmıssınz emın olmadan bılgı vermemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: en_x

quote:

yok artık, f1 vites den bi haber g27 kullanıcısı sanırım otomatık vıtes oynuyorsunuz oyunları super spor araclarda 8 ılerı vıtes kutusuna sahıp araçlar var sadece manuelden kontrol edemessınız, o kolların tek kullanılacağı yön vites kontrolüdür. Sonuc olarak tamamen kullanıcının tercıhı ama bır once kı msjınızda da el frenı olarak bu kollar sunulmuş yazmıssınz emın olmadan bılgı vermemek lazım.

Ben de o kolları vites için kullanmıyorum.
    TIR oyunlarında mesela biri Retarder diğeri selektör olarak çok güzel gidiyor.
    Vitesi de mandallı ayarlıyorum 12 vitesli bir araba için.

Tabi tercih meselesi :)

• benide ekle hepsiburada.com dan sipariş ettim yarın gelecek 720-TL aldım 100-TL de hediye çeki verdiler ayrıca... heyecanla bekliyom sabırsızlanıyorum süper bir ürün inşallah zevkle oynarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

tabikide, dediğim yanlış anlaşılmasın. Oynadığınız oyuna gore bu kollara vereceğınız vasıf farklılık gosterebılır ama mesela kalkıp; formula1, grıd, shıft2, gt5 vb oyunlarda f1 kollarının bırıne el frenı diyerıne ona kezza baska bır fonksıyon vermek bıraz sıradışı olur. en azından gercekcılıkden bır adım daha uzaklasmıs oluyorsunuz. Tercıh meselesı adam ısterse bırıne kornayı dıyerıne de geri bakış fonk. atayabilir :)
    benım asıl solemek ıstedığım o kolların orada olmasının asıl sebebı vıtes kontrolu, el frenı nıtro veya daha farklı bısı değıl arkadas bır oncekı mesajında ''setın tek eksığı el frenının olmaması'' gıbı bır mesaja el frenı dıreksıyon arkasında kı kollar demesı. Aslında cok yabancı bışey de değıl artık bır cok tiptronik şanzumana sahıp aracda f1 var ama arkadaşın dalgınlığına geldı sanırım

• quote:

quote:

tabikide, dediğim yanlış anlaşılmasın. Oynadığınız oyuna gore bu kollara vereceğınız vasıf farklılık gosterebılır ama mesela kalkıp; formula1, grıd, shıft2, gt5 vb oyunlarda f1 kollarının bırıne el frenı diyerıne ona kezza baska bır fonksıyon vermek bıraz sıradışı olur. en azından gercekcılıkden bır adım daha uzaklasmıs oluyorsunuz. Tercıh meselesı adam ısterse bırıne kornayı dıyerıne de geri bakış fonk. atayabilir :)
    benım asıl solemek ıstedığım o kolların orada olmasının asıl sebebı vıtes kontrolu, el frenı nıtro veya daha farklı bısı değıl arkadas bır oncekı mesajında ''setın tek eksığı el frenının olmaması'' gıbı bır mesaja el frenı dıreksıyon arkasında kı kollar demesı. Aslında cok yabancı bışey de değıl artık bır cok tiptronik şanzumana sahıp aracda f1 var ama arkadaşın dalgınlığına geldı sanırım

Tabi ki :)

Ama benim ekleme sebebim, bazı fonksiyonlara tam uymasıydı. Direksiyon altı bazı kollar için yani. Mesela selektör yapmak çok zevkli oluyor.

• quote:

Ama benim ekleme sebebim, bazı fonksiyonlara tam uymasıydı. Direksiyon altı bazı kollar için yani. Mesela selektör yapmak çok zevkli oluyor.

anlıyorum zaten bahsettığınız oyunda kı araclar da f1 vıtes seceneyı de yok,
    pekı benım merak ettığım mesela o çekicilerde sanırım 6 ılerı vıtes yoktur 6 dan sonra ki viteslerin geçişi nasıl oluyor yani takviyeler fln var hatta çeyrek vitese düşürmeler veya yukseltmeler de oluyor bunların hepsını tam olarak oyun verıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en_x -- 4 Mart 2013; 0:35:08 >

• quote:

quote:

anlıyorum zaten bahsettığınız oyunda kı araclar da f1 vıtes seceneyı de yok,
    pekı benım merak ettığım mesela o çekicilerde sanırım 6 ılerı vıtes yoktur 6 dan sonra ki viteslerin geçişi nasıl oluyor yani takviyeler fln var hatta çeyrek vitese düşürmeler veya yukseltmeler de oluyor bunların hepsını tam olarak oyun verıyor mu

Tek ve çift mandallı seçenekler var.
    Örneğin vitesin kolunun konumları sırasıyla

1-3-5-7-9-11-R

iken mandala basınca

2-4-6-8-10-12-R

oluyor.

Ya da ilk 6 vitesi sıralı sonra debriyaja basınca mandala basıp vitesi 1'e takınca 7'ye geçiyor ve öyle devam ediyor.

Bir de Scania'nın vitesi var, 1-3-5-R bir yerde 7-9-11-R bir yerde, diğer mandalda da aynı şeylerin çift sayılılar var.

Mandal olarakta, vites kolunun önündeki 4 kırmızı butondan soldakileri kullanıyorum. En sağa 4'lüleri atadım. O şekilde geçinip gidiyorum.

Bu aralar 1-2-3-4-5-6-R Mandal 7-8-9-10-11-12-R kullanıyorum.
    Çekişi güçlü TIR'larda direk 1-3-5-7-9-11 yapıyorum, değişiyor yani.

• quote:

teşekkürler. Otomobil forever

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en_x -- 4 Mart 2013; 1:43:17 >
  • quote:

quote:

yok hocam dalgınlık felan değil. Verdiğim bilgi nettir. Şimdi benim genellediğim durum PS3 platformunda geçerli olan bir durum.

Ben pc'de kullanmıyorum zaten. Aslında g27 tam randımanlı kullanmak istiyorsan zaten PC ile oynamalısın.

Pc oyuncalarının nasıl bir oyu profili oluşturdukları hakkında bir fikrim yok ama ps3 oyuncalarında çoğuna bakarsanız veya sorarsanız dediğim şekilde atama yapıyorlar.

Bunun sebebi ps3 oyunlarında tam manada vites , debriyaj kullanmak neredeyse imkansız. Algılama ve hassasiyet yerlerde...

Pc'de zaten bi LFS oynayan kişi debriyaj ve vitesten tam randıman alır. Similatör oyunlar G27 için biçilmiş kaftandır...

Ama tutupta bir NFS'i ps3'te oynayan birine nitro ve el frenini kulakçıklara atama yaptın diye yadırgansan kendin komik duruma düşebilirsin.

Tabiki burda yine suçlu benim ps3 olarak durumu belirtseydim, eminim yaklaşımın bu yönde olmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: bLumolla

benide ekle hepsiburada.com dan sipariş ettim yarın gelecek 720-TL aldım 100-TL de hediye çeki verdiler ayrıca... heyecanla bekliyom sabırsızlanıyorum süper bir ürün inşallah zevkle oynarım

hadi bakalım hayırlı olsun. Eğer alışverişini refaranslı link yoluyla avanatajix.com üzerinden yapsaydın ekstra olarak 20tl daha para iadesi alırdın

• arkadaşlar benide ekleyebilirsiniz..alalı baya oldu polonyadan standını bile aldım ama hem bf3'ten hem fifa13'ten zaman ayıramıyorum kenarda yatıyor malesef...
    haldır haldır kullanayım diye almadım elbette ama forumdaki beyler kadar hevesli değilim nedense..ya düzgünce kullanayım yada satayım diyordum ama grup belki heves olur son bir şans
  • Kullanırsın bence alışırsan satmak ciddi zarar ettirecektir. Ben sadece gt5 oynuyorum,ona bile fazla vaktim yok 7 saatlik yarışı 1 haftadır bitiremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yok hocam dalgınlık felan değil. Verdiğim bilgi nettir. Şimdi benim genellediğim durum PS3 platformunda geçerli olan bir durum.

Ben pc'de kullanmıyorum zaten. Aslında g27 tam randımanlı kullanmak istiyorsan zaten PC ile oynamalısın.

Pc oyuncalarının nasıl bir oyu profili oluşturdukları hakkında bir fikrim yok ama ps3 oyuncalarında çoğuna bakarsanız veya sorarsanız dediğim şekilde atama yapıyorlar.

Bunun sebebi ps3 oyunlarında tam manada vites , debriyaj kullanmak neredeyse imkansız. Algılama ve hassasiyet yerlerde...

Pc'de zaten bi LFS oynayan kişi debriyaj ve vitesten tam randıman alır. Similatör oyunlar G27 için biçilmiş kaftandır...

Ama tutupta bir NFS'i ps3'te oynayan birine nitro ve el frenini kulakçıklara atama yaptın diye yadırgansan kendin komik duruma düşebilirsin.

Tabiki burda yine suçlu benim ps3 olarak durumu belirtseydim, eminim yaklaşımın bu yönde olmazdı

quote:

ben bu msja istinaden dedim hanı sankı logıtech fırması dıreksıyonun arkasında kı kolları alın sıze ıkı tane el frenı demiş gibi belirtmissiniz ya o bakımdan.

dıreksıyonun arkasında kı vıtes kontrollerınden bırını ben el frenı olarak kullanıyorum deseydınz daha doğru olur du dıye dusunuyorum

• para/ya ihtiyacın varsa sat ama onun haricinde kullanmıcam diye düşünüp satıcaksan sakın bulaşma derim.

Ben sadece polonyadan aldığım WSP'ye para verdim okadar. G27 logitech'den hediye geldi. Önce bende satmak istedim ama sonradan ne gerek var dedim. Ürün mükemmel. Yani havası bile yetiyor evin içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLumolla

benide ekle hepsiburada.com dan sipariş ettim yarın gelecek 720-TL aldım 100-TL de hediye çeki verdiler ayrıca... heyecanla bekliyom sabırsızlanıyorum süper bir ürün inşallah zevkle oynarım

Ekldendin usta

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.