Şimdi Ara

lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu devrede akım sınırlaması çalışmıyor devreyi inceleyip bir yardımcı olurmusunuz lütfen

• Kardeş resimler gözükmüyor hangi devreyi yapıyosun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ömerim burayı bir incelesenehttp://www.teknomerkez.net/sayfa.php?git=609 burdaki devreyi yaptım ama akım sınırlaması yok :D
  • şemayı bi incelesene sitede akım potunun 3. bacağını 723 ün 10 nolu bacağına birleştirin diyorlar sence doğrumu
     lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort

• Abi bu devreler tırt ben yaptım Elektor un efsane 0-30 volt 0-5 Amper lm 723 lm 741 lü kısa devre korumalı devresini yap bundan 10 kat daha iyi hiç uğraşma bununla gerçekten....

• Abi sana tam iki saat sonra atayım ok. Ama bak kesin yapacaksın sonra Caymak yok

• devre güzel çalışıyor ama sadece sorunum akım sınırlaması yok öyle fazla güçlü çalıştıracağım bir şeyim olmadığı için bu yetiyor ama önerdiğin devrenin varsa çizimleri felan yollasana bana faceden birde izle şu videoyu nasıl olmuşhttp://www.youtube.com/watch?v=L3d1x8Gkf0s devreyi burda kullandım aküyü şarj ediyordum bi bak
  • sen yollarsında abin yapmazmı devre kızarsada bozarsada çuf olsada yaparım ama elimde 741 yok başka bi opamla olmazmı bu 5532 var bolca bununla olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibbayram

sen yollarsında abin yapmazmı devre kızarsada bozarsada çuf olsada yaparım ama elimde 741 yok başka bi opamla olmazmı bu 5532 var bolca bununla olurmu

malesef abi 5532 ile mümkün değil 741 olmak zorunda nasıl yok 741 sende yaa ??

feysten atıyom resimleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

quote:

Orijinalden alıntı: ibbayram

sen yollarsında abin yapmazmı devre kızarsada bozarsada çuf olsada yaparım ama elimde 741 yok başka bi opamla olmazmı bu 5532 var bolca bununla olurmu

malesef abi 5532 ile mümkün değil 741 olmak zorunda nasıl yok 741 sende yaa ??

feysten atıyom resimleri

hani ömerim gelmedi daha :D
  • ibbayram kullanıcısına yanıt
    Sanırım "Ömer" arkadaş elektor dergisindeki güç kaynağının şemalarını paylaşacaktı. Ben ekledim sizin için. Ben,Ömer arkadaşım ve diğer yapan arkadaşlarım bu başlık altında fikir alış verişi yapıyor. Göz gezdirmenizi öneririm.

http://forum.donanimhaber.com/m_99423136/tm.htm
     lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort lm723 devresinde akım sınırlama çalışmıyort

• 10 nolu pin BD135 ile 3055 iletime geçirerek akım sağlayacaklar.
    3055 ile iletişim geçtiğinde 3 nolu pine referans alınacak gerilim okunacak.2 pinde pot üzerinden ayarı okunup entegre akım ayarına başlayacak.6A10 üzerinden devreden gerilim alabilirsiniz.

10 nolu pini kısa devre etmeden deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 23 Kasım 2014; 10:01:00 >
  • Teşekkürler ilgilenen tüm arkadaşlara

• Teşekkürler ilgilenen tüm arkadaşlara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.