Şimdi Ara

Linksys Wap54G Access Point'i şifreleyemiyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

cihazı 2 nci el olarak bir arkadaştan aldım fakat, şifreleme işlemini bir türlü başaramadım. bu access point'te şifreleme işlemini nasıl yaparım acaba? birde internetten indirdiğim ayzılımını kurmayı başaramadım, access point bağlı değil uyarısı veriyor.

192.168.1.245 adresine 'ise ancak şöyle bağlanıyorum, wireless network ayarlarından ; ip kısmına

192.168.1.10
    255.255.255.0
    192.168.1.1

ve dns kısmınada;
    192.168.1.1
    4.2.2.2

yazdığım zaman web kurulum ayar kısmına 192.168.1.245 den bağlanabiliyorum.ama orada her hangi bir işlem yaptığımda (sanırım hep yanlış yapıyorum) bu kezde internete bağlanamıyor ve bağlantı gidiyor, aslında bağlantı mukardaki ayarları manuel olarak elle işlediğimde zaten otomatik man gidiyor.

ama otomatik ip ve otomatik dns al dediğimde bağlantı geliyor.

nasıl yaparım bunu arkadaşlar? bir yardım lütfen?

ayrıca bağlantıyı demin test ettim router oda içinde, cam kenarında felan değil, 3 kat aşağıdan apartmanın önünden sinyal seviyesi 2 kademeye indi, ama rahatlıkla giriyor internete. antenleri'ni değiştirsem ne tip anten önerirsiniz? evle dükkan arasını bağlamayı deniycemde bu cihazla o nedenle soruyorum, evimle dükkanım arası 50 metre anca.

Saygılar...

• modemin ip adresi 192.168.1.245 ise dns ve ağ geçitini 192.168.1.245 ayarlaman gerekiyor. Şifreleme konusunda ise sifre koyma işlemini kablosuz bağlantı üzerinde yapmıyosun diye biliryorum (zoom modemde öyle idi)

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.