Şimdi Ara

LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • verdigin bilgi için tşk. lg modelini tamamen listeden çıkartıyorum

baktıgım iki model var

46d6500 samsung
    46es6800 samsung
    UE-40ES6800 Samsung

bu yazmış oldugum 3 modelden birini düşünüyorum.yada siz 46'' modellerinden hangisini tavsiye edersiniz fiyat 2.800 den fazla olmamak şartıyla tabiii.
    hangi 40'' olupta 46'' aynı özelliklere sahip olan bir led te olabilir siz mademki bu ürünlerin satışını yapıyorsunuz banada bir dost tavsiyesi olarak yardımcı olursan sevinirim.
    ürünü alıpta tühhh demek istemiyorum
    ben bu modelleri seçtim ama dedigim gibi siz belki başka bir model önerirsiniz

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoobastank16 -- 7 Temmuz 2012; 1:11:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slymndnlr
    .........
    ben 4 yıldır türkiyenin önde gelen elektronik marketinde çalışıyorum. isim vermek istemiyorum. tüm markların modelleri var ve her tv yi test edebiliyoruz. bu belirttiğim modelleri de birebir 100hz lik özel yayın ile test ettim ve sonuç işte böyle.

Lcd tvler ve plazmalar Hdmi girişlerinden maksimum 60 hzlik görüntü-sinyal kabul ediyor (1920x1080@60Hz). Usb girişten zaten oynatamak mümkün olmaz , "desteklenmeyen video" der ve oynatmadan ana menüye döner.

Siz nasıl 100hzlik özel yayını buldunuz, bu nasıl bir sistemdir ve tvye giriş olarak kabul ettirdiniz? Lütfen açıklar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

Orijinalden alıntı: slymndnlr
    .........
    ben 4 yıldır türkiyenin önde gelen elektronik marketinde çalışıyorum. isim vermek istemiyorum. tüm markların modelleri var ve her tv yi test edebiliyoruz. bu belirttiğim modelleri de birebir 100hz lik özel yayın ile test ettim ve sonuç işte böyle.

Lcd tvler ve plazmalar Hdmi girişlerinden maksimum 60 hzlik görüntü-sinyal kabul ediyor (1920x1080@60Hz). Usb girişten zaten oynatamak mümkün olmaz , "desteklenmeyen video" der ve oynatmadan ana menüye döner.

Siz nasıl 100hzlik özel yayını buldunuz, bu nasıl bir sistemdir ve tvye giriş olarak kabul ettirdiniz? Lütfen açıklar mısınız?

türkiyedeki tüm görüntüler 50hz dir. hz yayının değil panelin özelliğidir. panel 100hz ise saniyede 100 resim karesiyle video oluşturur. şu an ki teknolojide max. 200hz panel vardır. yayın ne gelirse gelsin panelinin taraması kaç ise o görüntüyü alırsın benim test yayınım sony nin 2009 tanıdım bluray i dir. olay şu devamlı hareket eden görüntülerden oluşuyor 100 hz ve 200 hz seceneği var. buna göre ilerleme hızları değişiyor. 660s 100 hz demosunda başarılı iken aynı görüntüyü 620s de net olmuyor görüntüler gölgeleniyor bulanıklaşıyor. daha önce ankaradaydım şimdi denizlideyim yolun düşerse beklerim birebir demosunu yaparız. olay tamamen hareketli bir sahne.

• Sayın slymndnlr ,

Cevabınız ve nazik davetiniz için teşekkür ederim. Sanırım aşağıdaki Sony Demo blurayı ile test yapmışsınız.

Panel , tv yayını ve çalışmaları arasındaki farkı aşağıdaki ve başka birçok başlıklarda anlatmıştım.
    http://resim.donanimhaber.com/m_62497829/mpage_1/tm.htm#62556004

Siz CMR ve MCI gibi hızlı görüntü için verilen değeri testi etmişsiniz. Bunlar sadece Samsung veya Lgnin iddası zaten, Hep tek taraflı iddialar. Sadece bazı test sitelerinde aşağıdaki gibi Motion Resolution denilen daha gerçekçi ve doğru sonuç veren "akıcı görüntü testi" yapılıyor.

LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....

Elektronik markette çalışığınza göre Panasonic 2012 veya Samsung HD Reference Software (1st Edition) blurayleri elineze geçmiştir veya kolayca bulabilirsiniz. Bunlarda daha çok hızlı sahne test videosu var.

===============================================

CMR yi anlatan Samsungun videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=f5uFsyuHV3E

LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....  LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....  LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....

LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....  LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....

• en iyi tv ler sony sharp philips panasonic tohsiba ......diğerleri çöptür...satıcılara kanmayın
    lg ve samsung bu sektörde yeniler aslında....türkiyede çok satılıyo çünkü satış stratejisi....
    magazalar lg satmaya çalışıyor çünkü para yediriyorlar.....................
    samsung pahalı ve gereksiz...

kontrast 500,000 dir en fazla ve görüntü türkiyede 50 mhz anca alır abartılıı özellikler çok ....tv satarken kullanılıyor ve kanan da çok :D....
    paneli ordan alıyo diyerek kötülemeye çalışılyo philips 3d-2d görüntüyü inceleyin lg kötü samsung iyi diğerleride iyi..
    magazalarada lg video larını koyuyolar yiyiyosa film müzik koysunlar görüntüler kötüleşiyo hemen .D satamazsın tabii....
  • Mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

en iyi tv ler sony sharp philips panasonic tohsiba ......diğerleri çöptür...satıcılara kanmayın
    lg ve samsung bu sektörde yeniler aslında....türkiyede çok satılıyo çünkü satış stratejisi....
    magazalar lg satmaya çalışıyor çünkü para yediriyorlar.....................
    samsung pahalı ve gereksiz...

kontrast 500,000 dir en fazla ve görüntü türkiyede 50 mhz anca alır abartılıı özellikler çok ....tv satarken kullanılıyor ve kanan da çok :D....
    paneli ordan alıyo diyerek kötülemeye çalışılyo philips 3d-2d görüntüyü inceleyin lg kötü samsung iyi diğerleride iyi..
    magazalarada lg video larını koyuyolar yiyiyosa film müzik koysunlar görüntüler kötüleşiyo hemen .D satamazsın tabii....

Hayırdır kardeş bir yere mi yetişeceksin? Cümlelerin içerisinde kelimeleri yemişsin resmen.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.