Şimdi Ara

LG YADA SAMSUNG 3D LED TV BİLGİSİ OLANLAR YARDIM LÜTFEN....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.A ARKADAŞLAR 2000 TL YE KADAR BÜTÇEM VAR LG YADA SAMSUNG 3D LED SMART ÖZELLİĞİ,DLN,WİFİ, VS OLAN BİR TV ALMAK İSTİYORUM AMA
    BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM..
    Bİ ARKADAŞIM
    LG NİN 42LM620S ÖNERDİ
    LÜTFEN KULLANAN YADA BİLGİSİ OLAN VARSA HANGİSİNİ ALAYIM
    SİZLERİN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ONA GÖRE BİR TV ALACAGIM..

SAYGILAR..

• Ben LG'yi de Samsung'u da detaylı olarak inceledim. LG çok daha iyi ve kullanışlı.
  • model olarak mı yoksa genel olarakmı lg daha iyi
  • LG 42lm660s'e bakabilirsiniz. dartyde 2200tl... bende bu modeli almayı düşünüyorum... smart, dlna, dahili wi-fi, fpr 3D, local dimming gibi güzel özellikleri var... neredeyse üst seviye bir televizyon... (özellik açısından)
  • Darty Stok bitti .D
  • Yorum yapan arkadaşlar philips, sony ya da panasonic i karşılaştırdınız mı hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

LG 42lm660s'e bakabilirsiniz. dartyde 2200tl... bende bu modeli almayı düşünüyorum... smart, dlna, dahili wi-fi, fpr 3D, local dimming gibi güzel özellikleri var... neredeyse üst seviye bir televizyon... (özellik açısından)

Kesinlikle lg al sinemalardan gozlugu 2 tl ye alırsın samsungda ise en a 100 tl.aile ve arkadaslarınla rahatlıkla izlersin mide bulantısı bas donmesi vs yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cratos4203

Yorum yapan arkadaşlar philips, sony ya da panasonic i karşılaştırdınız mı hiç?

philips kendi panel üreten bir firma değil, smart özellikleri hoşuma gitmiyor.. başkasından panel alıp satan bir firmadan çok şey beklemiyorum açıkcası.. ha çok mu kötü hayır değil ama kendi teknolojisine sahip firmaları tercih ediyorum...

sony'ye gelince onun ne yaptığını anlamış değilim.. sharptan panel aldığını duymuştum. en son elektro worldde samsung ve sony iki led tv vardı yanyana.. bir demo görüntü oynuyordu televizyonlarda aynı görüntüydü... kenarları siyah ortaya doğru beyaza beyaza giden bir gradyan görüntü vardı. bit derinliği düşük bir panelde yuvarlak halkalar şeklinde içe doğru daireler görürsünüz. samsung TVde pürüzsüz renk geçişleri vardı... ama sony de dairesel halkalar şeklinde siyahtan beyaza doğru adım adım renkleri açılan tonlamalar insanın gözüne batıyordu.. belliydiki bit derinliği olduğukça düşüktü. hemen yanındaki samsungta ise görüntü çok pürüzsüz bir şekilde siyahtan beyaza geçiyordu... anlaşılan panelin renk derinliği renk desteği sony'ninkinden çok daha fazlaydı... bu olay sony'ye bakış açımı ciddi derecede çarpıttı.. resmen tiksinti uyndurdı.. 100000 dolarlık sony etiketi taksanız şüpheyle yaklaşırım... herkes sony çok güzel deyince bu görüntü aklıma geliyor. 6 bitlik panelle nasıl güzel olunuyor anlamak zor...

panasonic teknoloji olarak çok üstün ve kaliteli olmasına rağmen özellik olarak biraz geride kalıyor bana göre.. panasonic plazma düşünüyordum gw30 veya st50 gibi bir model ama siyah renk olayını reklamlarda inanılmaz derecede abartıyorlar... televizyon kapalı iken bana gösterebileceği en koyu rengi ekrana bakarak anlayabilirim. ama maalesef kapalı bir plazma ekranı siyahtan çok gri tonuna kaçıyor.. birde 3.000.000/1 kontrast oranı demiyorlarmı deli oldum.. ekranı komple kapatsan siyah renk göremiyorum ki açınca görebileyim... artı plazma ekran ciddi derecede parlama sorunuyla karşı karşıya... hele ki tv'yi pencere önüne koyacaksanız ayna olarakta kullanmanız çok mümkündür.. ledlere gelince henüz koreli üreticilerin özelliklerini aynı fiyat seviyesinden koyabilmiş değiller..

birkaç haftadır bu TVleri araştırıyorum. şu bir gerçek ki henüz mükemmel bir TV üretilmiş değil.. ne alırsanız alın mutlaka birinin diğerina karşı bir dezavantajı olduğu kadar avantajıda oluyordur. o yüzden hangi avantajları alıp dezavantajları kabul edebileceğinize karar vermelisiniz bunu anladım. örneğin ekran parlaması olayını ben kesinlikle kabul edemedim. hadi plazmaların yüksek güç tüketimine razı olurum belki dedim ama o parlama ve olmayan siyah renk olayı beni plazmalardan ledlere kaydırdı. bunun karşılığı olarak ışık sızması ve bulutlanma gibi eksileri kabul etmek gerekti. ama karşılığında düşük güç tüketimi daha az parlak ekran ve daha iyi siyah seviyesi alıyordum... bunun gibi avataj ve dezavantajları karşılaştırarak neyi alıp neyi bıraktığınızı bilirseniz satın ürünü satın aldığınızda bir sürprizle karşılaşmazsınız.. belki lg mükemmel değil ama avantaj ve dezavantajlarını bir kefeye koyarsak makul bir seçeneği tavsiye etttiğimi düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

quote:

LG 42lm660s'e bakabilirsiniz. dartyde 2200tl... bende bu modeli almayı düşünüyorum... smart, dlna, dahili wi-fi, fpr 3D, local dimming gibi güzel özellikleri var... neredeyse üst seviye bir televizyon... (özellik açısından)

Kesinlikle lg al sinemalardan gozlugu 2 tl ye alırsın samsungda ise en a 100 tl.aile ve arkadaslarınla rahatlıkla izlersin mide bulantısı bas donmesi vs yok.

quote:

quote:

quote:

Bende 47lm615s var pcde pes 12 oynarken bendede bulanıklasma var menude true motion ayarı yok degistiremiyorum.tvden izledigim maclarda ise problem yok degisim istesem mi.Bu seferde olu piksel vs cikma ihtimali var

Degisim yerine para iadesi yaparlar mı alalı 2 ay oldu

değişim yada iade yapmak isteyen biri neden lg ısrarla lg alma tavsiyesinde bulunur merak ettim şimdi??? hem kesinlikle almamı tavsiye ediyorsunuz , hemde bir memnuniyetsizlik var? bu çelişkiyi çözemedim!!

• media parka teşir ürünü olarak kalan lg42lm620s 2.000 tl diyorlar.
    1 adet o kalmış bende acele etmek istemiyorum açıkcası.diger markalarda olabilir tabii ama Batuist da dedigi gibi digeri digerinden üstün olmuyor ya biri bir şeyde üstün yada digeri onun diger özelliginden üstün ben tabii mükemmel bi led aramıyorum bütçe belli 2.000 tl ama en azından lg,samsung,sony,yada philips kullanan yada bunlar hakkında gerçekten bilgi sahibi olan kişilerden bilgi almak istiyorum acele etmeyecegim ecele edince keşke oluyor sonunda.

dedigim gibi burdaki yorumlara güveniyorum ve ona göre degerlendirecegim ilginizden dolayı tşk ederim...
    yorumları bekliyorum

saygılar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende 47lm615s var pcde pes 12 oynarken bendede bulanıklasma var menude true motion ayarı yok degistiremiyorum.tvden izledigim maclarda ise problem yok degisim istesem mi.Bu seferde olu piksel vs cikma ihtimali var

değişim yada iade yapmak isteyen biri neden lg ısrarla lg alma tavsiyesinde bulunur merak ettim şimdi??? hem kesinlikle almamı tavsiye ediyorsunuz , hemde bir memnuniyetsizlik var? bu çelişkiyi çözemedim!!

Oyun oynarken titreme onceden yapmıyordu yeni basladı.her panelde olacak diye birsey yok.ayrıca 2 ay once 2800 e aldım sımdı 2200 e kadar dustu daha ust seri alabilirim bu fiyata :) bu sorun dısında mukemmel tv anlıyacagın forever lg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun oynarken titreme onceden yapmıyordu yeni basladı.her panelde olacak diye birsey yok.ayrıca 2 ay once 2800 e aldım sımdı 2200 e kadar dustu daha ust seri alabilirim bu fiyata :) bu sorun dısında mukemmel tv anlıyacagın forever lg

o zaman iki ayda fiyatlarda çok ciddi bir oynama olmuş desene.. buradan ürünlerin piyasaya ilk önce çok yüksek kar marjlarıyla sürüldükleri sonucunada varabiliriz aslında.. dediğin gibi iade alırlarsa üst seri bir TV ile değiştirebilirsin ama tabi olursa o da....

• quote:

quote:

philips kendi panel üreten bir firma değil, smart özellikleri hoşuma gitmiyor.. başkasından panel alıp satan bir firmadan çok şey beklemiyorum açıkcası.. ha çok mu kötü hayır değil ama kendi teknolojisine sahip firmaları tercih ediyorum...

sony'ye gelince onun ne yaptığını anlamış değilim.. sharptan panel aldığını duymuştum. en son elektro worldde samsung ve sony iki led tv vardı yanyana.. bir demo görüntü oynuyordu televizyonlarda aynı görüntüydü... kenarları siyah ortaya doğru beyaza beyaza giden bir gradyan görüntü vardı. bit derinliği düşük bir panelde yuvarlak halkalar şeklinde içe doğru daireler görürsünüz. samsung TVde pürüzsüz renk geçişleri vardı... ama sony de dairesel halkalar şeklinde siyahtan beyaza doğru adım adım renkleri açılan tonlamalar insanın gözüne batıyordu.. belliydiki bit derinliği olduğukça düşüktü. hemen yanındaki samsungta ise görüntü çok pürüzsüz bir şekilde siyahtan beyaza geçiyordu... anlaşılan panelin renk derinliği renk desteği sony'ninkinden çok daha fazlaydı... bu olay sony'ye bakış açımı ciddi derecede çarpıttı.. resmen tiksinti uyndurdı.. 100000 dolarlık sony etiketi taksanız şüpheyle yaklaşırım... herkes sony çok güzel deyince bu görüntü aklıma geliyor. 6 bitlik panelle nasıl güzel olunuyor anlamak zor...

panasonic teknoloji olarak çok üstün ve kaliteli olmasına rağmen özellik olarak biraz geride kalıyor bana göre.. panasonic plazma düşünüyordum gw30 veya st50 gibi bir model ama siyah renk olayını reklamlarda inanılmaz derecede abartıyorlar... televizyon kapalı iken bana gösterebileceği en koyu rengi ekrana bakarak anlayabilirim. ama maalesef kapalı bir plazma ekranı siyahtan çok gri tonuna kaçıyor.. birde 3.000.000/1 kontrast oranı demiyorlarmı deli oldum.. ekranı komple kapatsan siyah renk göremiyorum ki açınca görebileyim... artı plazma ekran ciddi derecede parlama sorunuyla karşı karşıya... hele ki tv'yi pencere önüne koyacaksanız ayna olarakta kullanmanız çok mümkündür.. ledlere gelince henüz koreli üreticilerin özelliklerini aynı fiyat seviyesinden koyabilmiş değiller..

birkaç haftadır bu TVleri araştırıyorum. şu bir gerçek ki henüz mükemmel bir TV üretilmiş değil.. ne alırsanız alın mutlaka birinin diğerina karşı bir dezavantajı olduğu kadar avantajıda oluyordur. o yüzden hangi avantajları alıp dezavantajları kabul edebileceğinize karar vermelisiniz bunu anladım. örneğin ekran parlaması olayını ben kesinlikle kabul edemedim. hadi plazmaların yüksek güç tüketimine razı olurum belki dedim ama o parlama ve olmayan siyah renk olayı beni plazmalardan ledlere kaydırdı. bunun karşılığı olarak ışık sızması ve bulutlanma gibi eksileri kabul etmek gerekti. ama karşılığında düşük güç tüketimi daha az parlak ekran ve daha iyi siyah seviyesi alıyordum... bunun gibi avataj ve dezavantajları karşılaştırarak neyi alıp neyi bıraktığınızı bilirseniz satın ürünü satın aldığınızda bir sürprizle karşılaşmazsınız.. belki lg mükemmel değil ama avantaj ve dezavantajlarını bir kefeye koyarsak makul bir seçeneği tavsiye etttiğimi düşünüyorum...

Dostum bir konuyu atlıyorsun ama, her ne kadar Sony ve Philips panelleri diğer markalardan alsa da, panel görüntüyü iletmede sadece bir araç. Asıl iş yapan görüntüyü işleyen işlemcilerdir ve bu markalar kendi yazılımlarını ve görüntü işleme işlerini kendi yapıyorlardır ya da bağımsız yazılım firmalarına yaptırıyorlardır. O bakımdan her firma birbirinden ayrılır. Çünkü ben Philips 42PFL7676k kullanıyorum ve bunun görüntüsünü hiç bir TV de bulmadım, televizyondan çok memnunum görüntüler çok net ve keskin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tvefsanesi

quote:

quote:

Dostum bir konuyu atlıyorsun ama, her ne kadar Sony ve Philips panelleri diğer markalardan alsa da, panel görüntüyü iletmede sadece bir araç. Asıl iş yapan görüntüyü işleyen işlemcilerdir ve bu markalar kendi yazılımlarını ve görüntü işleme işlerini kendi yapıyorlardır ya da bağımsız yazılım firmalarına yaptırıyorlardır. O bakımdan her firma birbirinden ayrılır. Çünkü ben Philips 42PFL7676k kullanıyorum ve bunun görüntüsünü hiç bir TV de bulmadım, televizyondan çok memnunum görüntüler çok net ve keskin.

donanımsal bir kusuru yazılımla gideremezsiniz.. örneğin ışık sımasını nasıl bir yazılımla giderebilirsiniz? yada bulutlanma etkisinin yazılımla hiçbir ilgisi yoktur. bunlar donanımdan kaynaklanan sorunlardır. philips ancak şunu yapabilir. çok çok iyi kontrolden geçmiş panelleri satın alabilir onun haricinde yazılımla bulutlanmaya çözüm bulamaz... örneğin sharp ile sözleşme yaparsın dersinki alacağım panelleri ben testten geçiricem ve beğenmediklerimi iade edicem.. buna göre kıstaslarına yada kalite politikasına uyan paneleri alır diğerlerini iade eder.. anca buna benzer birşey yapabilir ki zaten ben philipsin bu şekilde katı bir politikası olduğu görüşündeyim. yoksa yazılımla tepki süresini artıramazsınız kullanılan likitin bir tepki süresi vardır buna yazılımla müdale edip daha etkili bir maddeye dönüştüremezsiniz. sizin yapabilecekleriniz görüntü kalitesini geliştirirken gelen sinyalleri işleme kabiliyetiniz olur ancak... onun ötesinde panelin sınırlarını yazılımla aşamazsınız...

• konu başka yerlere gidiyor

gelelim benim konuyda hangi led

lg mi
    samsung modelleri hangisi daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

Ben LG'yi de Samsung'u da detaylı olarak inceledim. LG çok daha iyi ve kullanışlı.

quote:

quote:

quote:

Dalgamı geçiyorsunuz anlamadım yoksa kaldığınız yerleşim yerlerinde test edebileceğiniz
    firmalarmı yokki SAMSUNG la LG 3D sini kıyaslıyorsunuz.
    SAMSUNG un 3D görüntüsü mükemmel ötesi ve gerçeklik olağanüstü
    ama lg de bir eksiklik var evet görüntü ekrandan dışarı çıkıyor ama plazma tv lerdeki pikseller gibi çok belli
    baya sanal olduğu için beyniniz buna kanmak istemiyor o gerçeklik hazzını yaşayamıyorsunuz.......

• niye dalga geçelim kiiii
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass
    Dalgamı geçiyorsunuz anlamadım yoksa kaldığınız yerleşim yerlerinde test edebileceğiniz
    firmalarmı yokki SAMSUNG la LG 3D sini kıyaslıyorsunuz.
    SAMSUNG un 3D görüntüsü mükemmel ötesi ve gerçeklik olağanüstü
    ama lg de bir eksiklik var evet görüntü ekrandan dışarı çıkıyor ama plazma tv lerdeki pikseller gibi çok belli
    baya sanal olduğu için beyniniz buna kanmak istemiyor o gerçeklik hazzını yaşayamıyorsunuz.......

Sanal olan ne?
    Hazır olan 2 görüntü birleştirilip ayrı ayrı göze veriliyor. Bu iş ile sanallığın ne ilgisi var? 3D oluşması için ek bir işlem yok.Sadece LG'de "Derinlik Kontrolü" var. O da isterseniz.

Karşılaştırılan şey 3D teknolojisi. Ekran ve gözlükteki teknoloji. Karşılaştırılan şey 3D için yapılan yazılımsal bir teknoloji değil.

Ha ama 2D'den 3D'ye dönüşüm için dediğiniz çok doğru. Mağazalarda bazen orjinal 3D görüntü oynatılmayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlucan96 -- 6 Temmuz 2012; 10:53:35 >

• merhaba arkadaşlar

sizlere tavsiyem kesinlikle LG nin 660s in alt modellerini almamanız. yani 5600 615s 620s gibi modelleri kesinliklle almayın samsung a gelince es6140 ve üst modelleri alınabilir modeller.

nedenine gelince son yıllarda kore firmalarının yaptıgı müşteriyi kandırma politikasıyla satış yapma hırsıdır. 50 hz panele sahip olan tv lere 400hz mci diyerek (620s) müşterileri tamamen aptal yerine koymaktır. arkadaşlar şöyle bir gercek var işlemci hz i hikaye önemli olan panel hz dir. aldığın tv nin paneli 50 hz ise isterse işlemci hz si 1000 olsun fark etmez yıllardır sizi bizi kandırıp durdular. bu bahsettiğim modelleri alan arkadaşlar ilk öncelikle sizlere geçmiş olsun diyorum. sizlerde kore firmalarının oyununa geldiniz. 50hz olan tv yi size 400hz diye sattılar.

daha geç olmadan aldığınız mağazaya uğrayın ve tv lerinizi yanlış bilgilendirmekten iade edin. yada siz bilirsiniz titreye titreye izleyebilirsiniz.

ben 4 yıldır türkiyenin önde gelen elektronik marketinde çalışıyorum. isim vermek istemiyorum. tüm markların modelleri var ve her tv yi test edebiliyoruz. bu belirttiğim modelleri de birebir 100hz lik özel yayın ile test ettim ve sonuç işte böyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.