Şimdi Ara

LG Optimus 3D P920 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
812
Cevap
5
Favori
96.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG Mobil Update ile yükleme yapmaya calisiyorum ;ama olmuyor.

Hep son versiyon diyor.

V10D olarak gösteriyor.

Acaba bu update programiyla yükleyemezmiyiz ?

Sizler nasil yüklediniz ?
  • Cihazin rootlumu.rootlu ise 10k zip dosyasini indir.cwm den flasla.
  • Rootlu mu derken ?

Yani daha önce herhangi bir rom yüklemedim.

Sadece bir kere telefona güncelleme geldi , onu yükledim baskada bir sey yapmadim.
  • Arkadaşlar bu telefonun satışında her Vodafone mağazası farklı uygulamamı yapıyor.

Yalova Fatih caddesinin başındaki Vodafone kampanya ile ayda 69 TL den 24 ay fiyat vermiş ve kampanyasız da 10 taksite peşin 1,525 TL fiyat vermişti. 100 metre sol çaprazında karizma iş merkezinin altındaki Vodafone ise sadece kampanya ile satılıyor dedi.

Onlara diğer Vodafone normal satış da yapıyor dedim bana ceza ödüyorlardır ve o fiyatı da üzerine koyarak satıyorlardır demez mi.

Oradaki yere sorma sebebim belki açık da yani üzerinde etiket olmayan ve incelemeye uygun telefon vardır incelerim diye gitmiştim.

Kampanyasız 1,525 TL fiyat aldığım yer de açık da cihaz yoktu bana kutudan çıkarıp cihazı açmadan göstermişlerdi. Zaten açmalarının anlamı da olmazdı cihaz üzerin de üzerinde bir çok logo olan şeffaf etiket duruyordu. Onuda sökemezler di.

En son net kararımı vermeden telefonu inceleyim dedim ama anlaşılan telefonu inceleyemeden alacağız.

• telefonun beğenilmeyen taraflarından birisi 2D fotoğraf çekimi deniliyor.. Sizin düşünceleriniz neler?
  • Gayet guzel cekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pellegrino

Rootlu mu derken ?

Sadece bir kere telefona güncelleme geldi , onu yükledim baskada bir sey yapmadim.

Root işlemi telefonun kısıtlı olan erişimlerini açmaya yarıyor yani bir nevi windows ile kıyaslarsan admin oluyorsun, + ları ve - lerine gelince;

+ ları
    Custom Rom denilen kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından hazırlanan özel ve orjinal romları kurabilmen.
    Market uygulaması tr de kısıtlı erişim sağlanırken market access programıyla sınırsız erişim sağlanıyor..
    İstemediğin gereksiz uygulamaları telefondan kaldırabiliyorsun.

- leri

Lg nin orjinal update programıyla rom yükseltmesi yapılamıyor..
    Kimilerine göre root edilmiş telefon garanti dışı kaldığı söyleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karandiru -- 3 Ekim 2011; 15:39:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karandiru

quote:

Orijinalden alıntı: pellegrino

Rootlu mu derken ?

Root işlemi telefonun kısıtlı olan erişimlerini açmaya yarıyor yani bir nevi windows ile kıyaslarsan admin oluyorsun, + ları ve - lerine gelince;

+ ları
    Custom Rom denilen kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından hazırlanan özel ve orjinal romları kurabilmen.
    Market uygulaması tr de kısıtlı erişim sağlanırken market access programıyla sınırsız erişim sağlanıyor..
    İstemediğin gereksiz uygulamaları telefondan kaldırabiliyorsun.

- leri

Lg nin orjinal update programıyla rom yükseltmesi yapılamıyor..
    Kimilerine göre root edilmiş telefon garanti dışı kaldığı söyleniyor..

Cevabin icin tesekkürler.

Öncelikle sunu söyleyeyim.

Yurtdisindayim ve garanti konusunda ve market konusunda sorun yok.

Bu islemi nasil yapabilirim acaba , bu konuda yardimci olur musunuz ?

Pek bir bilgim yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

telefonun beğenilmeyen taraflarından birisi 2D fotoğraf çekimi deniliyor.. Sizin düşünceleriniz neler?

Beğenilmiyor hatta gsmarena.com pek beğenmemiş ama işin garibi şu gsmarena.com sitesinin çekmiş olduğu 2D fotoğraflar ve diğer markaların 5 mp kamera ile çektiği fotoğraflara baktım.

Mesela milletin fotoğraf çekimini beğendiği Iphone 4 çekilmiş fotoğraflarda gsmarena.com da yer alan fotoğraflara da baktım arada öyle çok büyük bir fark göremedim.

Yani o eleştiriler yersiz bence.

5MP fotoğraf çeken diğer telefonlardan geri değil onu belirteyim. 12 MP ve 8MP fotoğraf çeken telefonlarla karşılaştırıyor bir çok site garip şekil de o sebeple 2d fotoğraf çekimi beğenilmiyor.

Mesela gsmarena.com Nokia N8 çektiği fotoğraflara baktım sözde 12 MP ama benim 3 senelik Samsung i8510 8MP kameralı fotoğraf makinem den bir farkı yok. Normal kamerası için telefon alınacaksa açık ara Galaxys S 2 alınır derim. gsmarena.com da onlar çekilmiş aynı manzaralı fotoğraflara baktım Galaxys 2 oldukça kaliteli fotoğraflar çekmiş. Diğer cihazlarda çok az olan kumlanma görünen manzarada Galaxys S 2 de kumlanma yok.

Ama 3D Video ve Fotoğraf çeken cihaz mı yoksa 2D fotoğraf çeken cihaz mı dersen 3D çeken derim.

3D görüntüler genelde görüntüdeki hafif bozuklukları bertaraf eder çoğu zaman. Cihazla alakası yok ama 3D teknoloj isi ile alakası var. Mesela gecen de Red-Cyan film ve konser indirdim biri film 3,5 G konser 1,22 GB tı üstelik konser 1280x720 çözünürlük ve 1 saat 22 dakika görüntü kalitesi çok süper değil 1,22 GB olduğundan. FULL HD PC ekranında gözlüksüz baktığında kalitenin kötü olduğu anlıyorsun video da. Hatta 82 Ekran FULL HD TV de daha da kötü gözüküyor. Ama Red-Cyan gözlükle takıp 82 ekran FULL HD TV de aynı video 3D izlemeye kalkıştığında o görüntüdeki bozulmalar ciddi ölçü de kayboluyor.

Kısaca konuya dönersek kanımca bu telefonun 2d çekimi çok iyi olmasa da 3d çekimi siler süpürür bir çok cihazı. 3D özelliği görüntülerdeki kötülüğü genel olarak ortadan kaldıran bir özellik oluyor her alanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 3 Ekim 2011; 15:52:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

telefonun beğenilmeyen taraflarından birisi 2D fotoğraf çekimi deniliyor.. Sizin düşünceleriniz neler?

Beğenilmiyor hatta gsmarena.com pek beğenmemiş ama işin garibi şu gsmarena.com sitesinin çekmiş olduğu 2D fotoğraflar ve diğer markaların 5 mp kamera ile çektiği fotoğraflara baktım.

Mesela milletin fotoğraf çekimini beğendiği Iphone 4 çekilmiş fotoğraflarda gsmarena.com da yer alan fotoğraflara da baktım arada öyle çok büyük bir fark göremedim.

Yani o eleştiriler yersiz bence.

5MP fotoğraf çeken diğer telefonlardan geri değil onu belirteyim. 12 MP ve 8MP fotoğraf çeken telefonlarla karşılaştırıyor bir çok site garip şekil de o sebeple 2d fotoğraf çekimi beğenilmiyor.

Mesela gsmarena.com Nokia N8 çektiği fotoğraflara baktım sözde 12 MP ama benim 3 senelik Samsung i8510 8MP kameralı fotoğraf makinem den bir farkı yok. Normal kamerası için telefon alınacaksa açık ara Galaxys S 2 alınır derim. gsmarena.com da onlar çekilmiş aynı manzaralı fotoğraflara baktım Galaxys 2 oldukça kaliteli fotoğraflar çekmiş. Diğer cihazlarda çok az olan kumlanma görünen manzarada Galaxys S 2 de kumlanma yok.

Ama 3D Video ve Fotoğraf çeken cihaz mı yoksa 2D fotoğraf çeken cihaz mı dersen 3D çeken derim.

3D görüntüler genelde görüntüdeki hafif bozuklukları bertaraf eder çoğu zaman. Cihazla alakası yok ama 3D teknoloj isi ile alakası var. Mesela gecen de Red-Cyan film ve konser indirdim biri film 3,5 G konser 1,22 GB tı üstelik konser 1280x720 çözünürlük ve 1 saat 22 dakika görüntü kalitesi çok süper değil 1,22 GB olduğundan. FULL HD PC ekranında gözlüksüz baktığında kalitenin kötü olduğu anlıyorsun video da. Hatta 82 Ekran FULL HD TV de daha da kötü gözüküyor. Ama Red-Cyan gözlükle takıp 82 ekran FULL HD TV de aynı video 3D izlemeye kalkıştığında o görüntüdeki bozulmalar ciddi ölçü de kayboluyor.

Kısaca konuya dönersek kanımca bu telefonun 2d çekimi çok iyi olmasa da 3d çekimi siler süpürür bir çok cihazı. 3D özelliği görüntülerdeki kötülüğü genel olarak ortadan kaldıran bir özellik oluyor her alanda.

ayrintili cevabın için teşekkür ederim.
    ben bu telefonu almadan önce Optimus 2X alıyordum. Nasıl olduysa youtube da karşıma bu telefon geldi ve aralarında da çok fiyat farkı olmadiğindan dolayı buna yöneldim..
    Optimus 2X de 8MP kamera vardi.. Telefonu alırken sadece kamera olayına takılmak istemedim.. 3D yi deneyimlemek istedim.. Umarim doğru bir karar vermişimdir

• Emin ol cok dogru bir karar :)
  • evet galaxy s2 ile çekilen fotoğrafları inceledim. s2 gerçekten bayağı önde.. Ancak belki 2.3 gingerbread ve bazı iyileştirmelerle daha iyi sonuçlar çıkabilir ileride
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkmenli

Emin ol cok dogru bir karar :)

kullanici yorumlarini gordukce icim daha rahat ediyor
  • s2 oldukça önde ama bariz şekil de bir kaç sıkıntısı var.

1. Isınmasından şikayetler var.
    2. Belli süre sonra video ve fotoğraf çekimlerin de tam görüntü ortasında pembelik sorunu var özellikle beyaz renkler de çok net belli oluyormuş.
    3. Ekranı çizilmez olmasına rağmen çok ciddi ve derin çizilenler olmuş. Konu başlığın da fotoğraflar paylaşanlar var.

Bunlara rağmen ben alırım diyordum ama Optimus 3D gördük den sonra fikrim değişti. Şayet s2 de usb den Fat32 hariç NTFS tanıyor olsaydı 3D olayını rafa kaldırıp s2 alma konusunda ısrar ederdim. Ama Optimus 3 alacağım en kısa zamanda.

Yalnız Vodafone dışında yerlerin bu telefonu büyük olasılıkla satmayacak olması sıkıntı. Belki satmaya başlamışlardır yada ilerde satarlar diye Electro Word mağazasına sordum. Biz bu Telefondan satmıyoruz ve satmayacağız cevabı aldım.

Turkcell mağazasına gittim sordum orası da aynı cevabı verdi.

Benim aklımı kurcalayan tek soru neden sadece resmi garantili olarak Vodafone sattığı ve onun harici yerlerin satmayacak olması.

• az önce lg nin mecidiyeköy şubesine gittim, ki sanırım orası ana bayi tam emin değilim. mecidiyeköy otobüs duraklarının oradaki teknosaya baya yakın bi yerde bayisi var. metorunun girişinde. telefonu aldım yaklaşık 10 dakika inceledim ve tabikide çok beğendim, 3d video izledim, 3d oyunları denedim, 3d fotoğraf ve video çektim, menü hızlarını test ettim vs ve sonuç baya baya tatmin ediciydi. ilk olarak bi bayanla görüştüm ve 1699 TL fiyat verdi ama bana baya fazla geldi rakam ve asıl satış yetkilisiyle görüşmek istedim, çünkü bayan biraz stajyer havasında duruyodu :)
    daha sonra daha yetkili birisiyle görüştüğümde telefondan iki tane alacağımı ve indirim olabilirmi gibi bi konuşma yaptık, 1550 TL ye indirdi rakamı.
    garantili alacak arkadaşların lg bayilerinide araştırmalarını tavsiye ediyorum.
    ben açıkcası 250 lira fark vermek istemiyorum, androidtelefonları com sitesinden 1319 liraya alacağım. oraylada görüştüm, kapıda ödeme seçeneğiyle siparişi vereceğim. ve garanti olayıda herhangi bi arıza durumunda telefonu bize göndereceksiniz dedi.
    durum bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

az önce lg nin mecidiyeköy şubesine gittim, ki sanırım orası ana bayi tam emin değilim. mecidiyeköy otobüs duraklarının oradaki teknosaya baya yakın bi yerde bayisi var. metorunun girişinde. telefonu aldım yaklaşık 10 dakika inceledim ve tabikide çok beğendim, 3d video izledim, 3d oyunları denedim, 3d fotoğraf ve video çektim, menü hızlarını test ettim vs ve sonuç baya baya tatmin ediciydi. ilk olarak bi bayanla görüştüm ve 1699 TL fiyat verdi ama bana baya fazla geldi rakam ve asıl satış yetkilisiyle görüşmek istedim, çünkü bayan biraz stajyer havasında duruyodu :)
    daha sonra daha yetkili birisiyle görüştüğümde telefondan iki tane alacağımı ve indirim olabilirmi gibi bi konuşma yaptık, 1550 TL ye indirdi rakamı.
    ben açıkcası 250 lira fark vermek istemiyorum, androidtelefonları com sitesinden 1319 liraya alacağım. oraylada görüştüm, kapıda ödeme seçeneğiyle siparişi vereceğim. ve garanti olayıda herhangi bi arıza durumunda telefonu bize göndereceksiniz dedi.
    durum bu şekilde.

lcd ekranin kalitesini sormak istiyorum ben.. yeterince berrak ve parlak mi? dokunmatik hassasligi nedir? elinize aldiginizda cok agir ve hantal hissi uyandirdi mi? cogu incelemede agir ve hantal oldugunu soyluyorlar.. siz ne dusunuyorsunuz?

• Bu telefonda facebook takvim senkronizasyonu var mi? Ben bulamadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

az önce lg nin mecidiyeköy şubesine gittim, ki sanırım orası ana bayi tam emin değilim. mecidiyeköy otobüs duraklarının oradaki teknosaya baya yakın bi yerde bayisi var. metorunun girişinde. telefonu aldım yaklaşık 10 dakika inceledim ve tabikide çok beğendim, 3d video izledim, 3d oyunları denedim, 3d fotoğraf ve video çektim, menü hızlarını test ettim vs ve sonuç baya baya tatmin ediciydi. ilk olarak bi bayanla görüştüm ve 1699 TL fiyat verdi ama bana baya fazla geldi rakam ve asıl satış yetkilisiyle görüşmek istedim, çünkü bayan biraz stajyer havasında duruyodu :)
    durum bu şekilde.

lcd ekranin kalitesini sormak istiyorum ben.. yeterince berrak ve parlak mi? dokunmatik hassasligi nedir? elinize aldiginizda cok agir ve hantal hissi uyandirdi mi? cogu incelemede agir ve hantal oldugunu soyluyorlar.. siz ne dusunuyorsunuz?

telefonu kurcalarken lcd ekran parlaklıgı beni rahatsız etmedi, aklıma bile gelmedi böyle bi konu, demekki gayet tatmin ediciymiş =) parlaklık seviyesi kaçtaydı bakmadım belki dahada arttırılıyordur bile. herşey gayet net ve temizdi. şuandada t20 kullanıyorum ve 10 dakikalık bi kullanımlada olsa bin basar t20ye tabikide. dokunmatikte 1 sefer bile olsun bi takılma donma delay yaşamadım. ama telefon gerçekten büyük bi telefon. arkadaşa verdim telefonu kulagına tutması için, sanki mini bi tablet ile telefonda görüşüyormuş gibi gözüküyordu:) ams büyüklügü benim için eksi değil aksine artı bi özellik. ben oyun oyarım film izlerim, ve ekranın büyük olması özellikle beni bu telefona itiyor. ağırlık konusunda bi endişeniz olmasın gayet ideal bi ağırlıgı var. ama hantal hissi uyandırmadı, telefon uçak gibi.

• quadrant antutu benchmark smartbench 2011 gibi programlarla thiaiz v1.4,king 3d rom v1.9,kingdroid v1.5go ve ROM AcuraTeam 1.1-BASE-10J (koala) and Base 1.3 10E
    kıyasladım.ve her testte ezici şekilde acura team'in yeni kerneli galip geldi.size de kesinlikle bu kernelİ tavsiye ediyorum.
    Test sonuçları:
    QUADRANT:3821
    ANTUTU:5384
    SMARTBENCH
    PROD:3033
    GAME:2825.

LİNK:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1287107
  • 2.3 geldimi ?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.