Şimdi Ara

LG Eigen GM735 ( ANA KONU ) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.967
Cevap
6
Favori
525.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [ TÛRÍ ]

quote:

Orijinalden alıntı: oktay555
    Aynı öneriyi yazmayı düşünüyordum üstad:)
    Bu arada hayırlı olsun sizde aldınız mı GM735???

evet bende aldım teşekkür ederim @Oktay555

Gm730 a ait romdan klavye görüntüleri. özellikle phonepad çok başarılı ve kullanışlı.Bu arada Gm730 V10c yi buldum. fakat nasıl yukleniceği konusunda pek araştırma yapmadım. Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Üstad GM730 için V10C güncellemsini bende gördüm ancak GM735 e bunu yüklemek cihazda sorunlara neden olabilir. Çünkü GM730 unbranded GM735 ise branded versiyon. KS20 modelinde branded modellerde custom romlar yüklendiğinde OTP block hatası veriyordu ve gsm kullanılamıyordu. Bunu birtakım araçlar ile kırıp telefonu unbranded gibi göstermek gerekiyordu. O nedenle resmi uyumu olmayacak rom yükleme işine girişmeyelim derim.

Bu arada evet S-Class klavyesi gayet hoş ve çok kullanışlı görünüyor.Bir sonraki güncellemede eklenirse iyi olur.
    Yalnız araştırılırsa buna benzer klavye uygulamaları da bulunabilir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 24 Aralık 2009; 21:00:37 >

• quote:

quote:

quote:

Aynı öneriyi yazmayı düşünüyordum üstad:)
    Bu arada hayırlı olsun sizde aldınız mı GM735???

evet bende aldım teşekkür ederim @Oktay555

Gm730 a ait romdan klavye görüntüleri. özellikle phonepad çok başarılı ve kullanışlı.Bu arada Gm730 V10c yi buldum. fakat nasıl yukleniceği konusunda pek araştırma yapmadım. Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Üstad GM730 için V10C güncellemsini bende gördüm ancak GM735 e bunu yüklemek cihazda sorunlara neden olabilir. Çünkü GM730 unbranded GM735 ise branded versiyon. KS20 modelinde branded modellerde custom romlar yüklendiğinde OTP block hatası veriyordu ve gsm kullanılamıyordu. Bunu birtakım araçlar ile kırıp telefonu unbranded gibi göstermek gerekiyordu. O nedenle resmi uyumu olmayacak rom yükleme işine girişmeyelim derim.

Bu arada evet S-Class klavyesi gayet hoş ve çok kullanışlı görünüyor.Bir sonraki güncellemede eklenirse iyi olur.
    Yalnız araştırılırsa buna benzer klavye uygulamaları da bulunabilir sanırım.

SPB sorunu halloldu silip tekrar kurdum. Telefonu kullandıkça insan gerçekten windows kullandığını kabul etmeye başlıyor. Başka bir yerden kopyalayıp bambaşka bir yere yapıştırma. Office uygulamalarını kullanabilmek falan çok güzel gerçekten. Her gün telefonu açıp kurcalayıp akşam kutusuna koyuyorum ilk günkü gibi çünkü mesaj yazmaya alışamadım bir türlü bir de o sorunumu halletsem gönül rahatlığıyla kullanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duranek

quote:

quote:

Yeni bir sorun. Güncellemeyi yaptıktan sonra SPB arayüzünü bir daha kurdum. Tıkladığım ikonlardaki resimler gözükmüyor. Tekrar silip kurdum düzelmedi. Açılıştaki resimde de bir oynama vardı bu güncelleme biraz kafasını güzel yaptı sanırım aletin.

Güncelleme sonrası herzaman için bir hard format tavsiye edilir. Format atıp tekrar deneyebilirsin...

Hard format ilk sayfadaki format şekli mi yoksa ayarlardan belleği sil diyerek yaptığımız yöntem mi?

İkisi de aynı şey, ilk sayfadaki metod cihaz açılmadığı zamanda uygulayabileceğimiz bir yöntem. Cihazın kapatılıp açılması yada yandaki reset tuşu ile resetlenmesi ise soft format.

quote:

SPB sorunu halloldu silip tekrar kurdum. Telefonu kullandıkça insan gerçekten windows kullandığını kabul etmeye başlıyor. Başka bir yerden kopyalayıp bambaşka bir yere yapıştırma. Office uygulamalarını kullanabilmek falan çok güzel gerçekten. Her gün telefonu açıp kurcalayıp akşam kutusuna koyuyorum ilk günkü gibi çünkü mesaj yazmaya alışamadım bir türlü bir de o sorunumu halletsem gönül rahatlığıyla kullanacağım.

Kullandıkça ilk zamanki pişmanlığınız geçecek ve hergeçen gün daha çok seveceksiniz. Çünkü wm tabanında aklınıza gelebilecek herşeyi yapabilmek mümkün, aklınıza gelmeyecek şeylerle de karşılaşacaksınız.
    Mesaj yazma konusunda da şu anda öenerebileceğim en iyi alternatif Cliquick yükleyip ilk sayfadaki verdiğim ayarlarda kullanmanız. Yatay ekranda çok rahat kullanımı var. Birkaç gün acemilik çekersiniz çok çok, sonra normal tuşlu telefondan çok daha rahat ve pratik gelecektir. Ama inatla kullanıp pratik yapmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 24 Aralık 2009; 21:36:40 >

• arkadaşlar önce ki sayfalarda yazdığım bir sorunum vardı. windows live ilk kurulumda normal çalışırken daha sonra sürekli mobiltv ile bağlanmaya çalışıyor. live için yeni bir sürüm buldum ingilizce oda aynı şeyi yaptı. sırf bu yüzden hard format atıp tekrar kurdum ama yeni aynı. mesengeri kullanamıyorum. hotmail için live'in mail desteğini iptal edip hotmaili kendim tanımladım o güzel çalışıyor. var mı bunun bir çözümü?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni bir sorun. Güncellemeyi yaptıktan sonra SPB arayüzünü bir daha kurdum. Tıkladığım ikonlardaki resimler gözükmüyor. Tekrar silip kurdum düzelmedi. Açılıştaki resimde de bir oynama vardı bu güncelleme biraz kafasını güzel yaptı sanırım aletin.

Güncelleme sonrası herzaman için bir hard format tavsiye edilir. Format atıp tekrar deneyebilirsin...

Hard format ilk sayfadaki format şekli mi yoksa ayarlardan belleği sil diyerek yaptığımız yöntem mi?

İkisi de aynı şey, ilk sayfadaki metod cihaz açılmadığı zamanda uygulayabileceğimiz bir yöntem. Cihazın kapatılıp açılması yada yandaki reset tuşu ile resetlenmesi ise soft format.

quote:

Kullandıkça ilk zamanki pişmanlığınız geçecek ve hergeçen gün daha çok seveceksiniz. Çünkü wm tabanında aklınıza gelebilecek herşeyi yapabilmek mümkün, aklınıza gelmeyecek şeylerle de karşılaşacaksınız.
    Mesaj yazma konusunda da şu anda öenerebileceğim en iyi alternatif Cliquick yükleyip ilk sayfadaki verdiğim ayarlarda kullanmanız. Yatay ekranda çok rahat kullanımı var. Birkaç gün acemilik çekersiniz çok çok, sonra normal tuşlu telefondan çok daha rahat ve pratik gelecektir. Ama inatla kullanıp pratik yapmanız lazım.

Evet doğru diyorsunuz. Tam olarak kullanmaya başlasam alışacağım belki de. Dediğiniz ayarlarla kullanıyorum gerçekten de en rahat şekli o. Öncelikle size ve diğer paylaşımcılara çok teşekkür ederim gerçekten çok fazla ilerleme katettik bu telefon konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackhead

arkadaşlar önce ki sayfalarda yazdığım bir sorunum vardı. windows live ilk kurulumda normal çalışırken daha sonra sürekli mobiltv ile bağlanmaya çalışıyor. live için yeni bir sürüm buldum ingilizce oda aynı şeyi yaptı. sırf bu yüzden hard format atıp tekrar kurdum ama yeni aynı. mesengeri kullanamıyorum. hotmail için live'in mail desteğini iptal edip hotmaili kendim tanımladım o güzel çalışıyor. var mı bunun bir çözümü?

ayarlar-bağlantılar-gelişmiş-şebeke seç menüsündeki 2 seçeneği de "My work network" yapıp onaylayın ve cihazı kapatıp açın bir deneyin.
  • Bir sorum var şimdi kullanmaya başladım tabi sorularım üç katına çıkacak :)
    Email kurarken push desteği var. Onu işaretlemek mi lazımdır Hotmail için?
  • LG GM 735 telefonu bilgisayara usb kablosuyla bağlayıp telefonla internete çıkamıyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.

saygılarımla
  • selam arkadaslar benim cihazda saat devamlı ayar degişiyor yani sistemden +2 istanbul seciyorum bir ara ne zaman sa donuyor londra oluyor bunu cozemedim cihaza tweak programımyukledim klavyede default ve scroll bar genişletiyorum 3 defa denedim degişik tweak programlarıda dahil cihaz kitleniyor hard reset olamadan acılmıyor
    birde igo 8 yukledim bir turlu gps sinyalı alamadı route 66 da sorun yok cihazda igo8 ayarlarını verebilcek varmı simdiden sagolun
  • quote:

Bir sorum var şimdi kullanmaya başladım tabi sorularım üç katına çıkacak :)

push desteğini seçersen telefon sen bağlantıyı kesene kadar sürekli o posta kutusuna bağlı kalır. seçmezsen sen kendin manuel olarak gönder al yaparsın.
  • arkadaşlar dün doğum günümde hediye gelen gm735'te bir sorunum var.:)
    Öncelikle telefonun genel olarak herşeyinden memnunum.Tek sorunum , mesajlar bana iletilmiyor.Kafayı taktım 2 saattir sebebi ne olabilir?Gönderdiğim mesajlar ulaşırken , bana gelen mesajlar gelmiyor.Aynı sorunu yaşayan veya bilen yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

quote:

push desteğini seçersen telefon sen bağlantıyı kesene kadar sürekli o posta kutusuna bağlı kalır. seçmezsen sen kendin manuel olarak gönder al yaparsın.

Teşekkür ederim. Tüm bağlantı ayarlarını yazılanlara göre yapmama rağmen mail alıp verirken wifi değil internet devreye giriyor sebebi nedir acaba? İptal ediyorum tam bağlanırken bu sefer de gönder al işlemini iptal ediyor.
  • arkadaslar mesaj geldiği zaman kısa mesajları gösyeriyor ama uzun yazılmıs 3-4 parça halinde gelen mesajları göremiyorum isim ve altında boş bir sayfa görünüyor bu sorunla karsılasan oldumu acaba aranızda ?
  • henüz wi-fi kullanma fırsatı bulamadım ama genelde anladığım kadarıyla windows mobile işletim sistemi biraz kafasına göre takılmayı seviyor gibi geldi bana:) sen ne ayar yaparsan yap o gene canının istediğini kullanıyor. neyse bakarsın 6.5 gelirse daha rahat ederiz.
    bu arada route 66 ile mükemmel derecede uyumlu çalıştı benim makina. araç içinde bile 5-6 uydu ile bağlanıyor. e-mail ve mesaj için lg'nin mail programını kullanıyorum onun kullanımı daha kolay. klavye olarakta ilk sayfada verilen türkçe t9 klavyeyi kurdum. ne de olsa eski alışkanlık t9 ile daha hızlıyım :) windows live sorununu da halledersem 4 4'lük olacak telefon benim için.
  • Arkadaşlar bir şey rica edeceğim herkes denerse sevinirim çünkü ona göre servise vereceğim telefonu. Konuşurken telefonda çok az da olsa ama çok çok az da olsa karşı tarafın sesinde bir gariplik sezen oldu mu? Sanki böyle konuşurken sesi alıyor sonra iki tarafta susunca tam bir sessizliğe bürünüyor telefon. Dikkat edip görüşlerini paylaşanlara teşekkür ederim şimdiden.

Bir de tüm mailleri okundu olarak işaretli gibi bir seçenek bulabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duranek -- 24 Aralık 2009; 22:23:44 >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Tüm bağlantı ayarlarını yazılanlara göre yapmama rağmen mail alıp verirken wifi değil internet devreye giriyor sebebi nedir acaba? İptal ediyorum tam bağlanırken bu sefer de gönder al işlemini iptal ediyor.

lg e-mail ayarlarında ağ bağlantıları bölümüne gelip "the internet" i seçip tüm hesaplara uygula diyin sorun düzelecektir ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkLuck.

arkadaşlar dün doğum günümde hediye gelen gm735'te bir sorunum var.:)
    Öncelikle telefonun genel olarak herşeyinden memnunum.Tek sorunum , mesajlar bana iletilmiyor.Kafayı taktım 2 saattir sebebi ne olabilir?Gönderdiğim mesajlar ulaşırken , bana gelen mesajlar gelmiyor.Aynı sorunu yaşayan veya bilen yardımcı olursa sevinirim.

simkart mesaj hafızasını boşaltmayı dene
  • merhaba arkadaslar,
    aşagıdaki konularda beni aydınlatırsanz bende kervana katlacagım :)

1-Ortalama günde 30 dk tel.görüşmesi, 1 saat müzik(radyo) ve 1 saat wifi kullansam şarjı ne kadar gider?
    2-Telefonun video çekimi nasıl? Kaç fps de çekiyor? (Varsa örnek bir video paylaşımı)
    3-Telefonda divx formatında film izlenebiliyor mu? Kalitesi iyi mi?
    4-Telefonda sık sık donma oluyor mu? Tepkime süresinasıl?

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarkLuck.

arkadaşlar dün doğum günümde hediye gelen gm735'te bir sorunum var.:)

simkart mesaj hafızasını boşaltmayı dene

o işi nasıl yapıcağım hocam? adım adım söylersen sevinirim.

• Sim mesajların lg de gözükmüyosa simkartını başka bi cihaza takarak mesajları silmeyi dene
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.