Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
138
Favori
998.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

Orijinalden alıntı: d@yw4lk3r

beyler hizlial da kampanya var.

lw5500 almayı düşünüyordum fakat lm620 s kafamı karıştırdı. Arada 400 lira var hangisi alınır.

http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0095/LG-42LW5500-42-600Hz-UsbMovie-FULL-HD-LED-SMART-TV-3D-7-Adet-Gozluk
    http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0216/Lg-42LM620S-42-400HZ-FULL-HD-LED-TV-3D--Uydu-Alicili-4-Gozluk

Hocam bence 620S al
    neden mi ? şimdi 5500 alırsan web tarayıcısını illaki kullanırsın,flash player desteği yok bir çok içerikte sıkıntı,filmlerde bulunan DTS formatını 5500 ile ancak m.player alarak çözersin,heleke ki dualplay özelliği var ki yani çift kişi oyunlarda süper deneyim sunar 620Ss hem tasarım hem donanım özellikleri ile daha mantıklı gelmekte,Smart Share,Dual Play,3D Sound Zooming,3D Derinlik Kontrolü gibi...
    Almışken yeni nesil.Tercih senin ....

Yukarıdaki farklar senin için 400TL ye değecekse 620S tercih et. Önemli farklar var bence de, TV yi ne amaçla kullanırsan kullan.

bilgilendirme için teşekkürler. 620s de karar kıldım şu an. fiyat bana çok uygun geldi. dün forum istanbul saturnde baktım 2700 dü. Yalnız alınca kargodan sonra kurulum için ayrı ekip çağırılıyor değil mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

lw5500 almayı düşünüyordum fakat lm620 s kafamı karıştırdı. Arada 400 lira var hangisi alınır.

http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0095/LG-42LW5500-42-600Hz-UsbMovie-FULL-HD-LED-SMART-TV-3D-7-Adet-Gozluk
    http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0216/Lg-42LM620S-42-400HZ-FULL-HD-LED-TV-3D--Uydu-Alicili-4-Gozluk

Hocam bence 620S al
    neden mi ? şimdi 5500 alırsan web tarayıcısını illaki kullanırsın,flash player desteği yok bir çok içerikte sıkıntı,filmlerde bulunan DTS formatını 5500 ile ancak m.player alarak çözersin,heleke ki dualplay özelliği var ki yani çift kişi oyunlarda süper deneyim sunar 620Ss hem tasarım hem donanım özellikleri ile daha mantıklı gelmekte,Smart Share,Dual Play,3D Sound Zooming,3D Derinlik Kontrolü gibi...

Yukarıdaki farklar senin için 400TL ye değecekse 620S tercih et. Önemli farklar var bence de, TV yi ne amaçla kullanırsan kullan.

bilgilendirme için teşekkürler. 620s de karar kıldım şu an. fiyat bana çok uygun geldi. dün forum istanbul saturnde baktım 2700 dü. Yalnız alınca kargodan sonra kurulum için ayrı ekip çağırılıyor değil mi?

Standart prosedürde çağrılıyor ama sen yine de lafını edersin emin olmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

quote:

Orijinalden alıntı: +emre++++
    Bir sorum olacak.2 gündür torrentten 3d film indiriyorum.Bazılarının dosya uzantısında bluray yazıyor.Acaba bluray player tarzı bi program mı lazım bunları izleyebilmek için?Mesela Avatar yaklaşık 24gb ve bluray yazıyor.Şimdi harici belleğe atıp direk izleyebilir miyim acaba?

Bluray yazanların dosya uzantılarının .iso olduklarını tahmin ediyorum ki bunları usb üzerinden izleyemezsiniz.
    Ya pc bağlantısı yapacak ve bluray oynatabilen bir player üzerinden (powerdvd / totalmedia player vb) görüntüyü aktarıp izleyeceksiniz ya da egreat rs6 vb bir 3dbluray.iso oynatabilen media player üzerinden izleyeceksiniz.
    Usb üzerinden izlemek için sbs/overunder formatında 3d.mkv filmleri indirin.

teşekkür ederim "madcapfrog"....o zaman ilk etapta mkv den devam...

• quote:

Herkese merhaba.Bugün Aydın Forum LG mağazasından 42lm760s serisi tv yi 3200tl ye 12 taksit aldım.Aslında önce 620s serisini almıştım.2440 tl ye..Ama gönlümde vitirine koydukları 760s modeli vardı.Sonra aboo nekadar estetikmiş , uff çok şıkmış , amaan bidahamı gelecez dünyaya gibi telkinlerle hanımında aklını çelip 620 yi verip 760s e zıpladık.saolsunlar arkadaşlar da baya yardımcı oldular..Güya Uzun zamandır 3D tv araştırıyorum inanın az önce 660s serisinin de çerçevesiz olduğunu farkettim.
    Aklıma koyduğum model dışında hiçbirşeyi görmemiş gözüm.Çifti 50tl yi geçmeyen dual gözlük ve aradaki farkı muhtemelen anlayamacağım 400Hz lik bir fark için acaba çok mu para verdik diye endişelenmeye başladım..İnternette birtek incehesap diye bi sitede buldum 660s i 2713 tl istemişler ama paralel ithalat..

Herneyse henüz kurulmamış olsada 760s i almış bulunduk.Alıp kullanan tüm arkadaşlara hayırlı olsun İnşallah.Almayı düşünen ve arzu eden tüm arkadaşlara da gönüllerinden geçenin nasip olmasını dilerim.. Sabaha da servis eşliğinde kurulum olayını da halledersek izlenimlerimi paylaşırım.Yardımımın dokunacağı tüm mevzuularda da elimden geleni yaparım..Herkese saygılar...

hayırlı olsun ayak ve kasa çok şık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bence 620S al

"d@yw4lk3r" arkadaşım.Ben aslen İskenderunluyum Aydında görev icabı bulunuyorum.Buraları pek etraflıca bilmem ama 42LM620S serisini ben 2440tl ye LG nin kendi mağazasından aldım.Sen 2700 yazınca da varsa LG mağazasından alma şansın daha uyguna gelecektir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

47LM615S aldım dun aksam kurdular ölü piksel vs cikmadi.avatarı izledim hayran kaldım muhtesem bir 3d keyfiydi.sd goruntuler kotu diyebilirim.Bu arada kendi uydu alıcisından canaga baglı belki d smartta vs daha guzel olabilir.hd kanallar guzel.Allah herkese daha iyilerini almayı nasip etsin.

İyi bir sd icin iyi bir uydu alıcısı ve panel şart..

Özellikle dahili uydu alıcılardan yuksek performans beklemeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankusa

quote:

Herkese merhaba.Bugün Aydın Forum LG mağazasından 42lm760s serisi tv yi 3200tl ye 12 taksit aldım.Aslında önce 620s serisini almıştım.2440 tl ye..Ama gönlümde vitirine koydukları 760s modeli vardı.Sonra aboo nekadar estetikmiş , uff çok şıkmış , amaan bidahamı gelecez dünyaya gibi telkinlerle hanımında aklını çelip 620 yi verip 760s e zıpladık.saolsunlar arkadaşlar da baya yardımcı oldular..Güya Uzun zamandır 3D tv araştırıyorum inanın az önce 660s serisinin de çerçevesiz olduğunu farkettim.
    Aklıma koyduğum model dışında hiçbirşeyi görmemiş gözüm.Çifti 50tl yi geçmeyen dual gözlük ve aradaki farkı muhtemelen anlayamacağım 400Hz lik bir fark için acaba çok mu para verdik diye endişelenmeye başladım..İnternette birtek incehesap diye bi sitede buldum 660s i 2713 tl istemişler ama paralel ithalat..

Herneyse henüz kurulmamış olsada 760s i almış bulunduk.Alıp kullanan tüm arkadaşlara hayırlı olsun İnşallah.Almayı düşünen ve arzu eden tüm arkadaşlara da gönüllerinden geçenin nasip olmasını dilerim.. Sabaha da servis eşliğinde kurulum olayını da halledersek izlenimlerimi paylaşırım.Yardımımın dokunacağı tüm mevzuularda da elimden geleni yaparım..Herkese saygılar...

hayırlı olsun ayak ve kasa çok şık.

teşekkür ederim "cankusa".Aynı ayak ve aynı kasa 660s serisinde de yok mu?Acaba burada 660s alan arkadaşlar var mıdır?Varsa fiyat, görünüm ve performans bakımından değerlendirirse sevinirim.LM serisi almayı düşünen birkaç arkadaşım var..Belki faydamız dokunur onlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +emre++++ -- 11 Mayıs 2012; 10:45:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

quote:

Orijinalden alıntı: cankusa
    3D iyi yani aslında önceki (lw) seri gibi , hani yanyana koy göz algılar mı ? zannetmiyorum ben algılayamadım.

ŞİMDİ BÜYÜK HARF ZAMANI YANİ SIKINTILAR (Hep önce çamur atılır ya ben tersini yaptım öne iyi olanları yazdım)

- Arkadaşlar cihaza bir hdd takıldığı zaman başlıyor okumaya içindeki video vs dosya sayısına göre değişiyor. Benimki 1-1,5 saat sürüyor. 10 larca film dizi müzik vs. var. Yazdım bunu lg ye bana üzerindeki yazılımı özelliği dediler geçiştirdiler. Düşünseniz ya her seferinde bunu yapıyo hardiski çıkar tak aynı terane şu 1 haftada ömrünün yarısı gitmiştir diye düşünüyorum hdd min. Gizlilik seçeneği diye bişey koymuşlar (Smart seçenekleri - gizlilikten) orada diski işaretliyorsunuz ama yalan hiçbir işe yaramıyor. Bu çok önemli bence dahası var bu 1 saatli süreçte cihaz yavaşlıyor, klasörlerde gezinme yavaşlıyor fullhd filmlerde takılma yapıyor. HDD 500 GB NTFS USB 2.0 Tek partition. Yani aslında esas sorun hiç sorgusuz sualsiz takılan hdd yi smart 'a ekliyor bunu ekleme demenin şu an bir ayarı veya yolu yok.

- Altyazı olayı sıkıntılı gerçi lw topic de arkadaş kod sayfası türkçe seçip kaydedince oluyor diye anlatmış ama her altyazı da bunu yapmak gerekecek neyse sonundan başladım allatmaya başa sarrrrr-> Televizyon açılıp kapatıldıktan sonra altyazı kod sayfasını varsayılan 'a alıyor türkçe karakterler (ğ,ı...)çıkmıyor tabi, kod sayfası her TV kapanıp açıkdığında varsayılana dönüyor. Bunu da LG yazdım yazılımın özelliğimiş dediler. LH5000 'i acaba uzaylılar mı yaptı da böyle bir sorun yoktu. LD kullanan arkadaşlar da deneyip yazabilirse sevinirim.

- Internet tarayıcısından sayfalarından açmış olduğum flash vs. videolar sağ taraftakı tam ekran düğmesi ile tam ekran yapılamıyor. Düğmeya basabiliyorsunuz ama işe yaramıyor. Bunu da yazdım lg ye çözünürlük dediler halbuki oynattığım flash videolarda 720 veya 1080 olanlar da var. Ayrıca kendi eklentilerinde zaten tam ekran oynatabiliyor. Neyse belki tarayıcıyı veya flash 'ı güncellerler, umudumu kaybetmedim :)

- Televizyon alacak arkadaşlar kesinlikle en az gerçek 100 Hz özelliği olan tv alsınlar sakın 50/60 hz almayın görüntü inanılmaz farklı yani nasıl olduğunu bilmiyorum frame mi kopyalıyo aralara basıyo yoksa ekranı tarama frekansı mı farklı ama gerçekten 50 hz ile arasında fark var. Sadece büyük ve hareketli insan silüetlerinin yanlarında karelenme oluyor. (Dikkatli olun MCI veya CMR 100 Hz yazanlar gerçek hz değerini almadan sorsunlar)
    Saygılar

Üşenmeyip uzunca anlatmışsınız, elinize sağlık :) kendimce bir önceki seriye göre 3D anlamında çok büyük bir ilerleme olmamış diye algılamıştım, doğruymuş.
    Sorunlarla ilgili kısıma bir iki öneride bulunayım;

-Hdd nin çok geç indekslenmesi, oynatırken problem çıkmıyor olsa bile, " header compression " dan kaynaklanıyor, bu tür kodlanmış filmleri hdd den çıkartıp tekrar deneyin büyük ihtimalle indeksleme hemen bitecek.
    -Altyazı kod sayfası bir önceki serideki gibi kaydedilemiyormuş biz de öğrenmiş olduk, ama düzeltilmemiş olmasına yazılımın özelliği diye verilen cevap... sadece baştan savmak, büyük ihmalkarlık.
    -Flash konusunda umudunuzu kaybetmeyin ama güncelleme hiç beklemeyin... Lg'nin yazılım konusunda bir önceki yazılıma göre ilerleme kaydedebilecek kadar akıllı insanlardan oluşan bir yazılım bölümü olduğunu hiç sanmıyorum. Adamlar 1 senede favorilere eklenen kanallar arasında kanal +/- yapmayı becerip düzeltemediler...
    -Karelenmeler için truemotion = off deneyin, göreceksiniz ki karelenme kalmayacak/minimuma inecek, bu Lg'nin motion sistemi ile görüntü yükseltmeyi bir arada sağlıklı yapamamasından kaynaklanıyor.

Evet internet videolarının tam ekran olmaması bence BÜYÜK sorun... evde aktif 3d teknolojisi kullanan ama web browser'ı olmayan bir samsung 3d tv var (40d6000), hem 3d filmlerdeki rahatsız seyredimden hem de hafta 5-6 kez dizi izlerken sürekli laptop'u bağlamaya çalışmaktan bay geldi! Başka odaya web browser'ı olan pasif 3d teknolojisi olan bir TV düşünüyordum yani LG... 2012 LM modellerinde DTS ve tüm MKV'leri göstermesine baya bi sevinmiştim, magic remote olayı da süper, almayı düşünüyordum ama internetten videoları tam ekran seyredemeyeceksem ve yaza doğru güncelleme gelme olayı hayal ise istemeye istemeye gene bir samsung alacağız demektir!!!

Olası bir güncelleme ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın?

• @d@yw4lk3r
    ürünü aldıktan sonra eğer mağazadan,teknosa v.b. yerler kurulumu kendisi yapar
    diğer seçenek teknik servis gelip kurulum ve diğer işlemleri tamamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

47LM615S aldım dun aksam kurdular ölü piksel vs cikmadi.avatarı izledim hayran kaldım muhtesem bir 3d keyfiydi.sd goruntuler kotu diyebilirim.Bu arada kendi uydu alıcisından canaga baglı belki d smartta vs daha guzel olabilir.hd kanallar guzel.Allah herkese daha iyilerini almayı nasip etsin.

İyi bir sd icin iyi bir uydu alıcısı ve panel şart..

Özellikle dahili uydu alıcılardan yuksek performans beklemeyin..

Alakası bile yok uydu aliciylada denedim dahili uydu alıcıylada denedim hiç bir fark yok.Kalitesiz degil uydu alicisi gayet basarılı.Kanal gecişleri zayıf sadece.
  • quote:

@d@yw4lk3r

Direk olarak LG yetkili servisi cihazıda kendi getiriyor kurulumuda kendi yapıyor.Mağaza elemanının kurulum yapması gibi bir işlem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pars0071

LG input lag konusunda çok kötüymüş doğru mu?

LW serisinde lw4500 serisinde böyle bir problem yoktu. Diğerlerinde kısmen. Ama yeni LM serisini ise kullanan, deneyen arkadaşlar daha iyi bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetferhat

quote:

Orijinalden alıntı: pars0071

LG input lag konusunda çok kötüymüş doğru mu?

LW serisinde lw4500 serisinde böyle bir problem yoktu. Diğerlerinde kısmen. Ama yeni LM serisini ise kullanan, deneyen arkadaşlar daha iyi bilir

LM960v düşünüyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Input lag çok subjektif bir olay. Biri için tahammül edilebilir lag bir başkası için TV yı kırma nedeni olabilir. 960V çift çekirdekli işlemcili en üst seviye cihaz ancak kendin dene mutlaka.
  • quote:

Input lag çok subjektif bir olay. Biri için tahammül edilebilir lag bir başkası için TV yı kırma nedeni olabilir. 960V çift çekirdekli işlemcili en üst seviye cihaz ancak kendin dene mutlaka.

Nerede deneyebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,760s ile gelen oyun gözlüklerini 3d cinema gözlükleri ile değişebilirim,daha kutusunda kullanmadan duruyor.
  • slm arkadaslar bende dun ıtıbarı ıle lm620s aldım vatan dan ve yanında 1.4 hdmı kablosu 4 kutu ıcınden 5 tanede hedıye toplam 9 gozluk aldım 2.399 tl ye geldı bence ıyı bır secım oldu kendım kurdum aksam dayanamadım :) ama benım sıkıntım tlf dan lg remote yapamıyorum bılen varsa soylerse sevınırım ve lg ye kayıt yapamıyorum smart da bazı ıcerıkler ıcın uyelık kaydı ıstıyor yardımlarınızı beklıyorum tv ye gelırsek gayet memnun kaldım resıdent evıl 3d ızledım oyunlarda denedım dırt3 fıfa 12 crysıs 2 gayet guzel ama derınlık katıyor sadece smart ozellıgı cok guzel ama bıraz karısık gelebılır ılk basta ama tv bana bıraz ekran olarak mat gedı neden bılmıyorum hd uydu alıcısı goruntu olarak guzel ama kanal bulmak bıraz sıkıntı google browser dan ınternete gırdım en az benım masaustu kadar olmasada notebook dan hızlı oldugu kesın alacak ve alanlara hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1802 -- 11 Mayıs 2012; 18:07:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerozen2000

Arkadaşlar,760s ile gelen oyun gözlüklerini 3d cinema gözlükleri ile değişebilirim,daha kutusunda kullanmadan duruyor.

Ben dun aksam actim paketi seni icin sorun olurmu ayrica ben istanbul sarigazideyim sen nerdesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerozen2000

Arkadaşlar,760s ile gelen oyun gözlüklerini 3d cinema gözlükleri ile değişebilirim,daha kutusunda kullanmadan duruyor.

merhaba,
    incelikle güle güle kullan bir ili sorum olacak cevap verirsen sevinirim.

1. karanlıkta ışık sizmasi varmı.
    2. bulutlanma varmı
    3. siyahlar nasıl gözüküyor, renkli kareler siyahların üzerinde dağılıyor mu. net siyahlar alabiliyorsunuZ
    4. gerçek hz ne kadar bilgin varmi
    5. spor yayınlarında veya film izlerken hareketli sahnelerde atlamalar ya da takilmalar yaşadınız mi

cevapladınız için şimdiden tesekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

quote:

@d@yw4lk3r

Direk olarak LG yetkili servisi cihazıda kendi getiriyor kurulumuda kendi yapıyor.Mağaza elemanının kurulum yapması gibi bir işlem yok.

cihazı nasıl kendi getiriyor anlamadım

mesela lg teknik servis once teknosaya ugrayıp cihazı alıp oradan mı eve geliyor?

ben sanıyordum ki once magaza tv yi teslim ediyor sonra teknik servis geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.