Şimdi Ara

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYE EDERMİSİNİZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
3
Favori
158.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inoxlara fdikkat edin arkdaşlar beyaza göre çok titizlik isteyen ürünler.
    ben çamaşır makinemi lg den alıcam 10 sene garanti sunuyorlar ve çalışma mantığı diğer çamaşırmakinelerine göre çok farklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: menem

inoxlara fdikkat edin arkdaşlar beyaza göre çok titizlik isteyen ürünler.
    ben çamaşır makinemi lg den alıcam 10 sene garanti sunuyorlar ve çalışma mantığı diğer çamaşırmakinelerine göre çok farklı...

LG güzel makine ben de 3 aydır LG kullanıyorum şu an için gayet güzel yıkıyor ve sessiz yalnız garanti 10yıl olayı sadece motor için makine garantisi 2 yıl
    haberin olsun,motor yeni nesil fırçasız motor ve direk tambura bağlı olduğu için ses ve enerji tassarufu sağlıyor.Değiştirmeden önceki makinem arçelik ti
    galiba 3450 modeli 1998 de almıştık motorunda sorun yoktu sadece sesi çoğalmıştı yani rulmanları değişmesi gerekiyordu yani demek istediğim motor zaten 10 yılı rahat görüyor yıkama açısından eski makinemize göre daha güzel vede elektrik faturasında en az 10 TL gibi bir düşüşümüz oldu,Yine Arçelik almış olsak tahminimce yine elektrik tassarufu ve güzel yıkama yapmış olacaktık sonuçta yeni teknoloji yalnız aşağı yukarı ayni ayardaki Arçelik daha pahalı olduğu için LG aldık İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunder 06 -- 16 Mart 2011; 20:50:56 >

• geçen gittiğim beyazeşyacı 10 +2 yı ganrati sunuyor dedi yani sadece motora mı garanti veriyor?
  • Makinanı üsünde direct drive motor 10 yıl garani yazıyor yalnz garanti kağıdında 2 yıl makine garantisi var,iyice araştır ve öyle al zaten 2 yıldan fazla garanti veren de pek yok gibi.
  • mesela bosch 3+4 yıl veriyor
  • Doğrudur BOSCH 3 yıldır ama genellemeye bakınca 2yıllık garantiler çoğunlukta + olarak verilen yıllarda extra ücrete tabiidir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: menem

geçen gittiğim beyazeşyacı 10 +2 yı ganrati sunuyor dedi yani sadece motora mı garanti veriyor?

6 Motion Direct Drive Motora 10 yıl garanti veriyorlarmış. Demekki motora çok güveniyorlar ve çamaşır makinesinde motor en önemli kriterlerden biridir. Ben beyazeşyacıda LG F1443KDS7 modelini inceledim. Benim en beğendiğim özelliği Buharlı Tazeleme özelliğiydi.Ter kokan bir giysiyi kısasa bir sürede su ve deterjan kullanmadan sadece buhar ile havalandırıyor ve kötü kokulardan arındırıyormuş. Bir de eğer benim gibi hayvan besliyorsanız giysilere yapışan kedi ve köpek tüylerini Anti Alerjik Buharlı Yıkama ile arındırıyormuş. Anti alerjik yıkamanın başarılı sonuç verdiği BAF (İngiliz Allerji kurumu) tarafından onaylanmış. İncelemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

quote:

Orijinalden alıntı: nemo77

quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

quote:

Orijinalden alıntı: cakir38

bugun gittim satürne. lg 8 kilo 1400 almak icin. arasitirdim ozelikleri garantisi iviri ziviri baya iyidi 1400 de fiyati vardi.
    ama bosuch was 24461 aldim. son anda fikrimi degistirdim magzada. arasinda 100 tl fark vardi birde 200 devir fark.
    bosch 100 tl pahaliydi ve 1200 devir ile dusukdu LG ye bakarak ama ordaki saticinin tek kelimesi beni mest etti.
    birisi alman malı biyeri kore dedi. ne olursa olsun bu almanlar en iyisini yapıyor abi. bunu bilir bunu soylerim.
    not : aklım hala LG de:))

Makineniz hayırlı olsun almış olduğunuz makine Alman ama Türkiye üretimi,gerçek alman makineler 2000 liranın altında bulamazsınız
    Bosch ve Siemens çamaşır makineleri bir çok modeli ülkemizde üretilmektedir.Bosch sağlam markadır inşallah uzun yıllar size sorun çıkarmaz.

candoğan arkadaş yanılmıyorsam tüm 8 kilo boschların alman üretimi olduğunu söylemişti. ve 8 kiloluk solo ve kurutmasız tüm makineler 2000 tl nin altında.
    sanırım 2000 liranın üstündeki tek model daha yeni çıkan i-dos özellikli 8 kg luk makine.

Candoğan arkadaşınız galiba yanlış duymuş 5-6-7-8kg makinalar burda Manisada üretiliyor burada üretilenlerin üretim numarasının arkasında TR ibaresi bulunuyor alman yapımı olanlar da var bu kapasitede ama malesef ülkemizde pek bulunamıyor
    mesela yukardaki arkadaşın aldığı makina BOSCH WAE24461TR
    avrupada üretilenlerde ise EU ibaresi vardır BOSCH WBB24751EU
    2000 liranın altında olan yerlerde mevcut ama EU ibareli BOSCH genelde 1800 ve üzeri fiyattır

AYNEN BOSCH FİRMASININ MANİSADA FABRİKASI YOK
    WAE KODLARI YERLİ WAS KODLARI İTHALDİR AYRICA İTHAL MAKİNA ALMAK İÇİN 1800 TL VERMEYE DE GEREK YOK
    BİLGİ KONUSUNDA DAHA AÇIKLAYICI OLALIM İNSANLARIN KAFASI KARIŞMASIN

• lg makinelerin fiyat ve özellikleri çok güzel ama bence parça kalitesi düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazan50

lg makinelerin fiyat ve özellikleri çok güzel ama bence parça kalitesi düşük

selam, biraz daha detay verebilirmisiniz? neye gore? hangi parca kalitesi dusuk?
  • BOSCH SİEMENS PROFİLO grubuna göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bosch'un Manisa'da beyaz eşya fabrikası yok ki. Beyaz eşya fabrikası Çerkezköy'de.

Bosch'un şu an 5-6-7kg çamaşır makineleri Türkiye'de üretiliyor. 8kg serinin tamamı Almanya'dan geliyor.

TR ve EU ibaresi imalat yeri hakkında bilgi vermez. Sadece ürünün hangi ülke için üretildiğini gösterir. EU ise tüm Avrupa'da aynı şekilde satılan ürünlerin kodudur. Ülkeye özel değişiklikleri bulunmaz.

TR kodlu bir ürün ithal olabileceği gibi EU kodlu bir ürün yerli olabilir.

Nitekim 8kg seri türkçe panolu olduğundan TR ibaresine sahiptir. Üretim yeri Almanya'dır ve arkasında da yazar.

Sn. candogan62
    LG ve SAMSUNG ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz özelikle beyaz eşya olarak.

• lg camasir makinesi ve buz dolabi aldim siddetle tavsiye ederim tam model veremiuorum ama camasir makinesi cok sessiz 7 kiloluk
    buzdolabi 500 litreye yakin cok hizli sogutuyor ve sebze meyveyi uzun sure taze tutuyor annemde bosh var bu kadar uzun sure sebzeleri bekletmiyor
    isteyen olursa model yazabilirim

• dün spottan 1247 aldım peşin 1050 ankara. teknosada 1247 kalmadığı için fiyatıda hala pahalı olarak kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

ben de şu iki ürün arasındaki farkı çözemedim devir ve fiyat dışında

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=115020311&CS_Category=_SBA_1049_1662_1027_9199&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA&T_Category=_CAMASIR_MAKINESI1049
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=115020317&CS_Category=_SBA_1049_1662_1027_9199&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA&T_Category=_CAMASIR_MAKINESI1049

1 ay sonra evlenicem dolayısyla hızlı bir kara vermem gerek. sizce hangisi uygundur? tabi fiyat da önemli :)

ben 7 kg olani aldim yeterli zaten abartmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 19 Ağustos 2011; 15:34:59 >

• bende 8 kiloluğu var ilk sıkmaya geçince fazla sarsıntı yapıyor onun dışında güzel
  • LG F1402 çamaşır makinesi kullanıyorum. Çok güzel makine gayet memnunum. Yanlız gıcık olduğum bişey var. 1,5 yaşında oğlum var dolayısıyla çocuk kilidi önemliydi benim için. Çocuk kilidini etkinleştirsenizde makinenin açma kapama düğmesi çalışıyor. Yani çocuk kilidi etkin olmasına rağmen çocuk açma kapama düğmesine bastığı zaman makine kapanıyor. Açma kapama düğmesi de mavi ışıklı olduğu için zaten bizimki direk ona basıyor sağolsun, sonra iptal program baştan haydaaa! Gelde gıcık olma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FOREVERFORYOU

LG F1402 çamaşır makinesi kullanıyorum. Çok güzel makine gayet memnunum. Yanlız gıcık olduğum bişey var. 1,5 yaşında oğlum var dolayısıyla çocuk kilidi önemliydi benim için. Çocuk kilidini etkinleştirsenizde makinenin açma kapama düğmesi çalışıyor. Yani çocuk kilidi etkin olmasına rağmen çocuk açma kapama düğmesine bastığı zaman makine kapanıyor. Açma kapama düğmesi de mavi ışıklı olduğu için zaten bizimki direk ona basıyor sağolsun, sonra iptal program baştan haydaaa! Gelde gıcık olma.

sırf bu yüzden 1406 modelini seçtim hem ankastre ürünlere de uygun renkte (siyah) şiddetle tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.