Şimdi Ara

LG 42LM760S vs. SAMSUNG 40ES7000 (DETAYLI KARŞILAŞTIRMA) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
156
Cevap
6
Favori
32.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

quote:

Orijinalden alıntı: dreamdark

quote:

Orijinalden alıntı: KnoXviLLe87

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BaTuRStyLe

arkadaşlar lütfen artık samsunglarda 3d derinlik ayarı yok demeyin. menu/görüntü/3d/3d modu/manuel/3d perspektif -1,2,3,4,5 içe doğru derinlik-+1,2,3,4,5 dışa doğru derinlik.ayrıca kutu içerisinden çıkan gözlüklerin ağır olduğunu nereden çıkardınız.oldukça hafif.ayrıca satın alabileceğiniz ssg3300 şarjlı gözlükler ise tasarım harikasıdır.son derece hafif olması bir yana ağırlık %20 burun kısmı ,%80 kulak üsütü olarak ayarlamıştır ve çok konforludur.herkesin dilinde aktif gözlükler başağrısı yapıyor,mide bulantısı kusma epilepsi vs..varmı kimsenin elinde herhangi bir tıbbi vaka?ispatlanmış kanıtlanmış herhangi bir veri varsa koyun ortaya tartışalım.2,bilemedin 3 saatten fazla izlenen 3d aktiftede başağrısı yapar pasiftede. lg nin 3d si daha kaliteli diyen arkadaşlarda nasıl bir göz var anlamıyorum.toz bulutu halindeki pixellenmeyi nasıl göremiyorsunuz?oysaki aktif 3d lerde tertemiz bir 3d ve en ufak bir pixellenme yok.titreme olayına gelince tepeden spot ışığı yada güzlü bir ışık vuruyorsa titreme olacaktır. tabiki para sizin keyif sizin istediğini alabilirsiniz.ancak forumdonanımhaber panel tv alacaklar için bir otorite.çoğu insan tv almadan önce burayı ziyaret ediyor yorumları okuyor ve buna göre tercihini yapıyor.lütfen verdiğimiz bilgilerin doğruluğunu araştıralım.

İnsanlara yanlış bilgi vermemek adına ben de birkaç şey eklemek ve bazı yanlışları düzeltmek isterim.

Yazacaklarım sadece ve tamamen kendi kişisel tecrübemden ibarettir.

Öncelikle karşılaştırdığım tvler: kardeşimin kullandığı Samsung 40ES8000 ve kendi sahip olduğum LG 42LM760S modelleridir.

İki tvde de 3d performansı konusunda gözümün algıladığı bariz bir farka rastlamadım. Derinlik duygusu ve netlik açısından biri diğerinden üstün diyemeyeceğim.
    Bir de bahsettiğiniz toz bulutu halindeki piksellenmeyi ben de göremedim malesef ve beraber tv izlediğimiz arkadaşlarımızla beraber, gözlerimin de gayet sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Belki sizin izlediğiniz materyalde ya da izlediğiniz LG tv modelinde bir problem söz konusu olabilir.

Yalnız Samsung'un kutusundan çıkan gözlüklerin gerçekten fazlasıyla konforsuz olduğunu düşünmek için, belki de LG'nin pasif gözlüklerini bir süre kullanmış olmak gerekiyor. Neredeyse varlığı ile yokluğu belli olmayan bu gözlüklerden sonra, birlikte en az 2 saat 3D film izlediğim kız arkadaşım, ancak 10 dk dayanarak, burun kısmındaki baskı ve baş ağrısı şikayetiyle gözlüğü çıkartmak zorunda kaldı. Tabiiki bu hassasiyet bünyeden bünyeye değişebilecek olmakla beraber, bahsettiğiniz gözlükler satın alınarak da belki bu problemin önüne geçilebilir. Tabi bunun aktif gözlük fiyatları baz alındığında, ek bir maliyet olduğunu da gözden kaçırmamak gerek.
    Nitekim, ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali, ortada aktif gözlük teknolojisiyle ilgili böyle bir sıkıntının varolduğu, yadırganamaz bir gerçek sanırım.

Bir de daha öncesinde de belirttiğim gibi, Samsung'un filmdeki diyalogla bile devreye giren sesle kontrol özelliğiyse tam bir fiyasko. Arada kendiliğinden menü açılıp da, kendinizi iptal! diye bağırırken bulabiliyorsunuz :)

Evimde kullandığım diğer bir adet Samsung led tv ve Samsung Galaxy S2 kullanıcısı olmama rağmen, burada tamamen bir teknoloji müptelası olarak, kendi tecrübem dahilinde ve objektif gözle yorumlar yapmaya çalıştım.

Saygılar..

Sesle komut hakkında bir bilgilendirme;

1.'si istersen o özelliği kapatabiliyorsun,
    2'si ise cihaza ses dersen ses açmaz.İlk önce tetikleme kullanman lazım.HiTV diye.Lütfen artık evinde SABA,VESTEL tv olanlar karşılaştırma yapmasada bizde rahatlasak ?

Kardeşim söylediğin gibi, o özelliğin kapatılabildiği konusunda cihaz sahibi olarak bilgi sahibiyiz tabiki, ancak burada irdelenmek istenen ve üzerinde durulan konu, Samsung'un amiral gemisi pozisyonundaki bir cihazda, böyle bir problemin maalesef ki varlığıdır zaten.

Tetikleme konusuna gelince, aynı şeyden bahsediyoruz aslına bakarsan; örneğin film içerisinde "Hi" şeklinde bir ses imgesi kullanıldığı takdirde ya da ortam içerisinde dışarıdan bu telafuza benzer bir ses çıktığı anda, cihaz bunu tetikleme olarak algılıyor ve direkt olarak menü çıkıyor, problem de buradan kaynaklanıyor zaten.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Bir de eleştirilerini saygı çerçevesinde yaparsan forum ortamında daha şık olur kardeşim. Vestel kullanan arkadaşlar küçümsemenden dolayı alınabilir belki ;)

İyi de dışardan HI şeklinde bi telafuz olduğunda aletin de bunu tetikleme olarak algılaması çok doğal. Bunun neresi problem anlayamadım.
    Kaldı ki birisi dışarda arkandan bağırıp adını telafuz etse dönüp bi bakmaz mısın? Acaba bana mı sesleniyorlar diye... O zaman demek ki biz de de sorun var

Kısacası bulutlanma bilmem ne valan tamam da, böyle abidik gubidik şeyleri problem olarak yazıp tartışmayı bırakın artık. Kusursuz insan yok ki TV olsun. Alt tarafı bi tv sonuçta, sesle çalışan üst düzey güvenlik sistemi değil

Problem asıl olarak o değil zaten kardeşim, daha dikkatli okursan televizyonun kendi hoparlöründen gelen sesi de komut olarak algılayıp tetiklemeyi devreye sokmasından bahsediyoruz.
    Hadi aramızda sohbet ederken tetikleme devreye girdi ve sohbet arasına bir "iptal" sıkıştırıp kapattık diyelim. Peki konsantre olmuş bir şekilde, pür dikkat film izlerken bir anda karşınıza menü çıkarsa nasıl hissedersiniz kendinizi? Ben söyleyeyim, direkt olark küfür ediyorsunuz öncelikle.. Filmin içinden gelen bir sesle devreye giriyor gerizekalı! Bari kendinden; hoparlörden gelen sesi ayrıştırabilseymiş.

Neyse, ortada tartışmaya mahal verecek bir durum söz konusu değil zaten; bir ürünün kullanıcı tecrübesi ve geri dönüşüyle ortaya çıkmış bir kusuru söz konusu.
    Sen belki önemsemeyebilirsin ancak, ben böyle abidik gubidik olarak nitelediğin şeyleri kafama takarım arkadaş.
    Kimse kusura bakmasın, 3000 TL küsür para verip Samsung'un en üst sınıf televizyonunu alıyoruz, daha iyisi yok. Bu durumda sahibi olduğum cihazın tüm özelliklerini tam performansla kullanmak da en doğal hakkımdır. Madem yapıyorsun bir işi, o kadar da reklamını yapıyorsun bu özelliğin, o zaman işini düzgün yapacaksın.
    Malımı kötülemeyeceğim diye ortada olan bir kusuru görmezden gelmek, kesinlikle hiç bana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamdark -- 6 Ekim 2012; 4:17:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok hassas ise o an için sesle kontrolü kapatabilirsin bu kadar basit
  • Bence asıl kıyaslanması gereken hangi panel daha kaliteli oldugu...??

Diğer ozellikler daha subjektif buluyorum...
  • Ayrı ayrı bakıldığında full HD görüntülerde hepsi çok güzel gözüküyor , işin sırrı almayı düşündüğünüz modellleri yanyana görüp kıyaslayabilmek , ben öyle yaptım tercihim es7000 oldu ve çok memnunum.Birde mağazalrda genelde demolarda yavaş sahneler oynatıyorlarki panellerin çuvalladığı belli olmasın diye :)))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BaTuRStyLe

arkadaşlar lütfen artık samsunglarda 3d derinlik ayarı yok demeyin. menu/görüntü/3d/3d modu/manuel/3d perspektif -1,2,3,4,5 içe doğru derinlik-+1,2,3,4,5 dışa doğru derinlik.ayrıca kutu içerisinden çıkan gözlüklerin ağır olduğunu nereden çıkardınız.oldukça hafif.ayrıca satın alabileceğiniz ssg3300 şarjlı gözlükler ise tasarım harikasıdır.son derece hafif olması bir yana ağırlık %20 burun kısmı ,%80 kulak üsütü olarak ayarlamıştır ve çok konforludur.herkesin dilinde aktif gözlükler başağrısı yapıyor,mide bulantısı kusma epilepsi vs..varmı kimsenin elinde herhangi bir tıbbi vaka?ispatlanmış kanıtlanmış herhangi bir veri varsa koyun ortaya tartışalım.2,bilemedin 3 saatten fazla izlenen 3d aktiftede başağrısı yapar pasiftede. lg nin 3d si daha kaliteli diyen arkadaşlarda nasıl bir göz var anlamıyorum.toz bulutu halindeki pixellenmeyi nasıl göremiyorsunuz?oysaki aktif 3d lerde tertemiz bir 3d ve en ufak bir pixellenme yok.titreme olayına gelince tepeden spot ışığı yada güzlü bir ışık vuruyorsa titreme olacaktır. tabiki para sizin keyif sizin istediğini alabilirsiniz.ancak forumdonanımhaber panel tv alacaklar için bir otorite.çoğu insan tv almadan önce burayı ziyaret ediyor yorumları okuyor ve buna göre tercihini yapıyor.lütfen verdiğimiz bilgilerin doğruluğunu araştıralım.

İnsanlara yanlış bilgi vermemek adına ben de birkaç şey eklemek ve bazı yanlışları düzeltmek isterim.

Yazacaklarım sadece ve tamamen kendi kişisel tecrübemden ibarettir.

Öncelikle karşılaştırdığım tvler: kardeşimin kullandığı Samsung 40ES8000 ve kendi sahip olduğum LG 42LM760S modelleridir.

İki tvde de 3d performansı konusunda gözümün algıladığı bariz bir farka rastlamadım. Derinlik duygusu ve netlik açısından biri diğerinden üstün diyemeyeceğim.
    Bir de bahsettiğiniz toz bulutu halindeki piksellenmeyi ben de göremedim malesef ve beraber tv izlediğimiz arkadaşlarımızla beraber, gözlerimin de gayet sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Belki sizin izlediğiniz materyalde ya da izlediğiniz LG tv modelinde bir problem söz konusu olabilir.

Yalnız Samsung'un kutusundan çıkan gözlüklerin gerçekten fazlasıyla konforsuz olduğunu düşünmek için, belki de LG'nin pasif gözlüklerini bir süre kullanmış olmak gerekiyor. Neredeyse varlığı ile yokluğu belli olmayan bu gözlüklerden sonra, birlikte en az 2 saat 3D film izlediğim kız arkadaşım, ancak 10 dk dayanarak, burun kısmındaki baskı ve baş ağrısı şikayetiyle gözlüğü çıkartmak zorunda kaldı. Tabiiki bu hassasiyet bünyeden bünyeye değişebilecek olmakla beraber, bahsettiğiniz gözlükler satın alınarak da belki bu problemin önüne geçilebilir. Tabi bunun aktif gözlük fiyatları baz alındığında, ek bir maliyet olduğunu da gözden kaçırmamak gerek.
    Nitekim, ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali, ortada aktif gözlük teknolojisiyle ilgili böyle bir sıkıntının varolduğu, yadırganamaz bir gerçek sanırım.

Bir de daha öncesinde de belirttiğim gibi, Samsung'un filmdeki diyalogla bile devreye giren sesle kontrol özelliğiyse tam bir fiyasko. Arada kendiliğinden menü açılıp da, kendinizi iptal! diye bağırırken bulabiliyorsunuz :)

Evimde kullandığım diğer bir adet Samsung led tv ve Samsung Galaxy S2 kullanıcısı olmama rağmen, burada tamamen bir teknoloji müptelası olarak, kendi tecrübem dahilinde ve objektif gözle yorumlar yapmaya çalıştım.

Saygılar..

Sesle komut hakkında bir bilgilendirme;

1.'si istersen o özelliği kapatabiliyorsun,
    2'si ise cihaza ses dersen ses açmaz.İlk önce tetikleme kullanman lazım.HiTV diye.Lütfen artık evinde SABA,VESTEL tv olanlar karşılaştırma yapmasada bizde rahatlasak ?

Kardeşim söylediğin gibi, o özelliğin kapatılabildiği konusunda cihaz sahibi olarak bilgi sahibiyiz tabiki, ancak burada irdelenmek istenen ve üzerinde durulan konu, Samsung'un amiral gemisi pozisyonundaki bir cihazda, böyle bir problemin maalesef ki varlığıdır zaten.

Tetikleme konusuna gelince, aynı şeyden bahsediyoruz aslına bakarsan; örneğin film içerisinde "Hi" şeklinde bir ses imgesi kullanıldığı takdirde ya da ortam içerisinde dışarıdan bu telafuza benzer bir ses çıktığı anda, cihaz bunu tetikleme olarak algılıyor ve direkt olarak menü çıkıyor, problem de buradan kaynaklanıyor zaten.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Bir de eleştirilerini saygı çerçevesinde yaparsan forum ortamında daha şık olur kardeşim. Vestel kullanan arkadaşlar küçümsemenden dolayı alınabilir belki ;)

İyi de dışardan HI şeklinde bi telafuz olduğunda aletin de bunu tetikleme olarak algılaması çok doğal. Bunun neresi problem anlayamadım.
    Kaldı ki birisi dışarda arkandan bağırıp adını telafuz etse dönüp bi bakmaz mısın? Acaba bana mı sesleniyorlar diye... O zaman demek ki biz de de sorun var

Kısacası bulutlanma bilmem ne valan tamam da, böyle abidik gubidik şeyleri problem olarak yazıp tartışmayı bırakın artık. Kusursuz insan yok ki TV olsun. Alt tarafı bi tv sonuçta, sesle çalışan üst düzey güvenlik sistemi değil

Problem asıl olarak o değil zaten kardeşim, daha dikkatli okursan televizyonun kendi hoparlöründen gelen sesi de komut olarak algılayıp tetiklemeyi devreye sokmasından bahsediyoruz.
    Hadi aramızda sohbet ederken tetikleme devreye girdi ve sohbet arasına bir "iptal" sıkıştırıp kapattık diyelim. Peki konsantre olmuş bir şekilde, pür dikkat film izlerken bir anda karşınıza menü çıkarsa nasıl hissedersiniz kendinizi? Ben söyleyeyim, direkt olark küfür ediyorsunuz öncelikle.. Filmin içinden gelen bir sesle devreye giriyor gerizekalı! Bari kendinden; hoparlörden gelen sesi ayrıştırabilseymiş.

Neyse, ortada tartışmaya mahal verecek bir durum söz konusu değil zaten; bir ürünün kullanıcı tecrübesi ve geri dönüşüyle ortaya çıkmış bir kusuru söz konusu.
    Sen belki önemsemeyebilirsin ancak, ben böyle abidik gubidik olarak nitelediğin şeyleri kafama takarım arkadaş.
    Kimse kusura bakmasın, 3000 TL küsür para verip Samsung'un en üst sınıf televizyonunu alıyoruz, daha iyisi yok. Bu durumda sahibi olduğum cihazın tüm özelliklerini tam performansla kullanmak da en doğal hakkımdır. Madem yapıyorsun bir işi, o kadar da reklamını yapıyorsun bu özelliğin, o zaman işini düzgün yapacaksın.
    Malımı kötülemeyeceğim diye ortada olan bir kusuru görmezden gelmek, kesinlikle hiç bana göre değil.

Arkadaslar Samsung ve Lg yi bizzat denedim.. Önce LG 47LM860 almistim bir hafta sonra hosuma gitmedi diye gittim 46ES8090 la degistirdim üzerinede bir okadar para verdim.. Ama keske LG de klasaymisim.. Samsung fasa fiso oyuncam mi Televizyon mu belli degil.. sesle kontrol haraketle kontrol nedir arkadaslar.. düsünün aile cümbül cemeat toplanip size gelmis.. tv izlerken hade bakem de bakalim diyebilirsen " HI TV ".. küfrederler adama.. :-) Bir kere Samsung 3D olayinda LG 'ye yaklasmaz.. ben onu farkettim.. Samsung taki su aktif gözlük olayi cok rahatsiz edici... bir müddet sonra insani yoruyor.. gözlerini agritiyor.. ama LG de olayin farkina bile varmiyorsun normal TV gibi.. LG de 3d de olay Tv nin disina cikiyor sanki ama Samsung ta olayin cercenin icerisinde kaldigini farkedebiliyorsunuz.. Titremeler bulanik görüntülerde cabasi... birde samsung ta sanki birisi isiklari cok hizli bir sekilde devamli acip kapatiyor... öyle bir his verdi bana... LG de 3d olayini her sekilde ayarlayabiliyorsunuz samsung ta sadace bir kac ayar var coguda cogu filmde inaktif durumda.. Gelelim su kumanda olayina.. tabi sesle kontrol ve haraketle kontrolü geciyorum geciyorum.. haraketle kontrol zaten tamamen bir iskence.. LG deki kumanda bilgisayarda kullandigimiz fare olayinin aynisi bütün menulerde aktif... O farenin sembolü sihirli kumandayi salladigin zaman aninda ekranda... Samsung'un kumandasi da sadace web tarayicida fare gibi kullananiliyorsun oda Dizüstülerdeki hassasligi en düsük seviyeye ayarlanmis touchpad gibi.. Diger menülerde Samsung'un o kumandasinin diger kumandadan hic bir farki yok... sadace kumandanin ortasindaki asagi yukari saga sola yön tuslarinin yerine touchpad yerlestirmisler o dur... Yani sihir olayi LG de ... Diger bir konuda Su Samsung taki Evolution-Kit olayi... Arkadaslar bir TV de en cok gelistirelen yer nedir.. Panel degilmidir.. Samsung ve LG dünyanin iki büyük panel üreticisi degilmidir EVET.. Plasma, LCD, LED, Edge LED, OLED bunlar ekranla ilgili olan gelistirmeler degilmidir.. evet... Senin LED TV in Evolutin-Kit'ini degistirince OLED olmayacak malesef... EE ne anlami kaldi simdi.. isterse Dual-Core islemcili televizyonun Quad kere Quad Core olsun.. HA yeni bir Evulotin-Kit alana yanindada bir OLED panel bedava vereceklerse eyvallah... Tamamen pazarlama oyunu... Gelelim görüntü olayina.... 2D olayi yani.. burda Samsung'un hakkini yememek lazim ki zaten yemiyoruz satin alirken fazlasiyla veriyoruz... Arada ahim sahim pek bir yok ama Samsung biraz daha daha canli gercekci duruyor görüntü, renkler biraz daha gercege yakin, LG de ise daha soft bir görüntü var.... birde Samsung 'un ön ayarli görüntü ayarlari (Dinamik, Dogal, Standart, Film ) biraz daha iyi kalibre edilmis.. LG de biraz daha ugrasmak gerekiyor.. Ama internette yaklasik her forumda iyi kötü kalibrasyonu var... Ben bir Samsung hayraniyim Aslinda, telefonum Samsung eski televizyonum Samsung.. etrafimdaki kislere hep samsung tavsiye etmisimdir simdiye kadar ve iki üc kisi benim sayemde Galaxy S3 aldi.. Amaaa Samsung beni bu kez hayal kirikligina ugratti... Samsung'un TV deki Amiral Gemisi.. 8000 serisi böyle olmamaliydi... HA unutmadan birde LG neden hosuma gitmemisti ondan bahsedeyimm.. Aslinda LG alirken...su 3D deki cözünürlügün yariya inmesi olayi icimdeki kurttu hep.. aldim.. 3d yi izlerken aklimda hep bu yari cözünürlük birde Full HD 3D nasildir acaba diye bir soru vardi aklimda... Birde su LG deki internetteki FLash Player Tam ekran sorunu... Neden pisman oldum peki... Pire icin yorgan yakmisim.. 3D olayinda Film 3D olarak cekilmisse arada pek fark yok cözünürlükte... 3d'de diger yönlerden LG 2 ker tur bindirir.. SAmsung tek hosuma giden tarafi internette Tam Ekran.. dizi..

Simdiki hedefim bu TV yi Ebay'de satip - artik uc yüz bes yüz zarar edecez- LG 46LM960 almak... nano Full LED --- color accuracy olayinin samsung ES 8000 serisinden daha iyi olabilecegi kanaatindeyim.. bundan sonraki telefonumda LG olacak büyük ihtimalle LG nin üretecigi Nexus 4 olacak... Samsung oldu benim icin amsung.. FOREVER LG ..

Kendimce subjektif bir karsilastirma yaptim teknik terimlerden uzak.. umarim benim subjektifitemi objektif olarak algilayabilirsiniz. umarim faydasi olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: focusone

quote:

Şimdi hemen yanlışlıklara geçelim..
    1. LG'nin 800 Hz si ile Samsung'un 800 hz'si bir değil.CMR çok daha iyi..Örnek: LG(400 Hz)=Samsung(200hz)
    2. Samsungda 3d derinlik Kontrolü var,
    3. 1080p sadece samsungda var dediğin gibi ve bu her görüntüde aynı.Yani lg de arkaplan çamur gibi samsung da ise net,Mağazadaki demolara aldanmayın....
    4.Aktif 3d gözü yormaz.Sadece mağazalarda yorar.Evinizde benim gibi karanlık bir yerde izleyince anlarsınız..

Aksini iddia edenleri bekliyorum

aksini iddia etmiyorum ama elin oglunun yaptigi seyide neden bu kadar savundugunuzu anlamiyorum. isteyen istedigini, begendigini alir. samsung en iyisi ise haydi hepberaber samsung alalim... diyecegim neden acaba herkes ayni markayi almiyor. bu mantikla gidersek en iyi arac mersedesken neden herkes alamiyor..
    samsungunuz hayirli olsun bu arada , onunla mutlu, huzurlu , uzun bir hayat dilerim size..

Aksini iddia ediyorum... Evde daha cok yoruyor.. magazada 10-15 dakika izliyorsun evde bir saatten sonra miden bulanmaya basliyor... Saygilar.. Televizyonum : 46ES8090

• Arkadaşlar bir tespitte daha bulunacağım,

Dün Samsıng 40ES8000'de tv izlerken, National Geographic kanalındaki "3D" program yayını esnasında, ekrandaki "SBS"(Side by side) görüntüyü 3D ayarlarından bir türlü ayarlayıp tek görüntü haline getiremedik. Ayarlardaki "SBS" seçeneği pasif görünüyor.

LG 42LM760S'de ise böyle bir sorun yaşamıyoruz.

Bu konuda bilgisi ya da çözüm önerisi olan var mı?
  • quote:

Arkadaşlar bir tespitte daha bulunacağım,

Dün Samsıng 40ES8000'de tv izlerken, National Geographic kanalındaki "3D" program yayını esnasında, ekrandaki "SBS"(Side by side) görüntüyü 3D ayarlarından bir türlü ayarlayıp tek görüntü haline getiremedik. Ayarlardaki "SBS" seçeneği pasif görünüyor.

LG 42LM760S'de ise böyle bir sorun yaşamıyoruz.

Bu konuda bilgisi ya da çözüm önerisi olan var mı?

bu konuda bir bilgim yok ama benim muzdarip oldugum bir konuya degisnmissin.. kablo yayin 3d test yayini var ama iki parcali, bende bunu nasil tek goruntu haline getirecem onu bulamadim?
  • sn. 12nomurat çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. mağazalarda yavaş görüntü akışına sahip videolar sergilendiğinden panel kalitesini test edemiyoruz. Ben bir süre önce 42LM760s aldım. kirli ekran efekti bulunduğundan dolayı değişim/iade hakkı edindim. şimdi tekrar LM760 almakla es7000 almak arasında gidip geliyorum.
    Daha önce forumda başka bir kullanıcının linkini verdiği bir video ile tv testini yapmıştım. Size zahmet olmaz isehttp://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0 adresindeki videoyu televizyonunuzda deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? ekran kirliliği/bulutlanma/dalgalanma/ kumlu görüntü vs gibi gözünüze çarpan bir problem olup olmadığını paylaşabilir misiniz? Bir de 3D film izlediğinizde gözlüklerde dalgalanma/kıpraşma vs oluyor mu; bai ağrısı veya bir başka rahatsızlık durumu oluyro mu? Cevap verebilirseniz çok faydalı olacak. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: 12nomurat

Ayrı ayrı bakıldığında full HD görüntülerde hepsi çok güzel gözüküyor , işin sırrı almayı düşündüğünüz modellleri yanyana görüp kıyaslayabilmek , ben öyle yaptım tercihim es7000 oldu ve çok memnunum.Birde mağazalrda genelde demolarda yavaş sahneler oynatıyorlarki panellerin çuvalladığı belli olmasın diye :)))

sn. 12nomurat çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. mağazalarda yavaş görüntü akışına sahip videolar sergilendiğinden panel kalitesini test edemiyoruz. Ben bir süre önce 42LM760s aldım. kirli ekran efekti bulunduğundan dolayı değişim/iade hakkı edindim. şimdi tekrar LM760 almakla es7000 almak arasında gidip geliyorum.
    Daha önce forumda başka bir kullanıcının linkini verdiği bir video ile tv testini yapmıştım. Size zahmet olmaz isehttp://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0 adresindeki videoyu televizyonunuzda deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? ekran kirliliği/bulutlanma/dalgalanma/ kumlu görüntü vs gibi gözünüze çarpan bir problem olup olmadığını paylaşabilir misiniz? Bir de 3D film izlediğinizde gözlüklerde dalgalanma/kıpraşma vs oluyor mu; bai ağrısı veya bir başka rahatsızlık durumu oluyro mu? Cevap verebilirseniz çok faydalı olacak. Şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: voyager__

quote:

Ayrı ayrı bakıldığında full HD görüntülerde hepsi çok güzel gözüküyor , işin sırrı almayı düşündüğünüz modellleri yanyana görüp kıyaslayabilmek , ben öyle yaptım tercihim es7000 oldu ve çok memnunum.Birde mağazalrda genelde demolarda yavaş sahneler oynatıyorlarki panellerin çuvalladığı belli olmasın diye :)))

sn. 12nomurat çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. mağazalarda yavaş görüntü akışına sahip videolar sergilendiğinden panel kalitesini test edemiyoruz. Ben bir süre önce 42LM760s aldım. kirli ekran efekti bulunduğundan dolayı değişim/iade hakkı edindim. şimdi tekrar LM760 almakla es7000 almak arasında gidip geliyorum.
    Daha önce forumda başka bir kullanıcının linkini verdiği bir video ile tv testini yapmıştım. Size zahmet olmaz isehttp://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0 adresindeki videoyu televizyonunuzda deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? ekran kirliliği/bulutlanma/dalgalanma/ kumlu görüntü vs gibi gözünüze çarpan bir problem olup olmadığını paylaşabilir misiniz? Bir de 3D film izlediğinizde gözlüklerde dalgalanma/kıpraşma vs oluyor mu; bai ağrısı veya bir başka rahatsızlık durumu oluyro mu? Cevap verebilirseniz çok faydalı olacak. Şimdiden teşekkürler..

Bende Philips pfl 6877 almıştım ( panel LG kullanıyor )DSE sebebi ile iade ettim , sizde benim gibi yapın risk almak istemiyorsanız Samsung es 7000 alın.Hiç bir sıkıntım yok çok şükür.

• quote:

quote:

quote:

Bende Philips pfl 6877 almıştım ( panel LG kullanıyor )DSE sebebi ile iade ettim , sizde benim gibi yapın risk almak istemiyorsanız Samsung es 7000 alın.Hiç bir sıkıntım yok çok şükür.

bu test videosu ile samsungu deneyeceğim ondan sonra karar veririm sanırım. 3D izlerken göz ağrısı/baş ağrısı vs probleminiz oldu mu hiç?

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu test videosu ile samsungu deneyeceğim ondan sonra karar veririm sanırım. 3D izlerken göz ağrısı/baş ağrısı vs probleminiz oldu mu hiç?

Yok kardeşim başağrısı falan , üstelik 70 yaşında ki babama ve 66 yaşında ki anneme de seyrettirdim onlarda da olmadı.İnanma başağrısıgöz kuruması vb. söylentilere.DSE için en iyi futbol maçları belirleyici oluyor.İmkanın varsa Fifa yada Pes oyna uzun top at dse varmı yokmu anında belli olur.

• sn 12nomurat cevabınız için çok teşekkür ederim
  • Uzun araştırmalar ve uğraşlardan sonra 42LM760s alınmıştır. 2 haftadır kullanıyorum, cillop gibi görüntü var çok memnunum.
    Aklıma takılan tek problem sol alt ve üst köşelerdeki hafif ışık sızmaları o kadar. O da hemen her LED tv de var diye kendimi teselli edip keyfini çıkarıyorum TV nin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elessar13

Uzun araştırmalar ve uğraşlardan sonra 42LM760s alınmıştır. 2 haftadır kullanıyorum, cillop gibi görüntü var çok memnunum.
    Aklıma takılan tek problem sol alt ve üst köşelerdeki hafif ışık sızmaları o kadar. O da hemen her LED tv de var diye kendimi teselli edip keyfini çıkarıyorum TV nin...

Bende böyle bir sorun yok çok şükür şimdilik. Doğru ayarlarla mükemmel bir cihaza dönüyor TV. Ama daha çok param olsaydı 46ES8000 daha iyi bir cihazdı. Ama F/P olarak bu cihaz tam bana göre...
  • Samsung ES 7000 de web browserdan google girip herhangi bir online film sitesine girip film izlneiyor mu? uygulamalardan bahsetmiyorum.baya pc deki gibi google girip http://www.hdfilmsitesi.com/
    adresine girip film izleyebilirmiyim? dahili wi-fi nin çekme gücü v.s. nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 12 Kasım 2012; 20:48:02 >
  • Bende LG 42LM760S almaya karar verdim şimdiki fiyatı 2.299 TL Belki fiyatlar yılbaşına kadar düşer diye beklemeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro dimminingle local diminin arasındaki farkı bilen varmı ?
  • Arkadaşlar bu arada Samsung ES7000 serisinde kamera entegresi olduğu için Skype den görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz sanırım.

Lg de kamera yok peki bir aparat ile kamera takabiliyor muyuz?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.