Şimdi Ara

Lexus ATC vs. Audi Quattro vs. Acura SH-AWD (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quatronun bmw den ne fazlası varmış biri sölesin bmw xdrive adı üstünde. Bem audinin hiçbirşeyi bmw ve mersedesten üstün yapabilcegine inanmıyorum tamam premium ve başarılı bir firma ama reklamlarla kıyaslamayın herşeyi birde gerçekler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quatronun bmw den ne fazlası varmış biri sölesin bmw xdrive adı üstünde. Bem audinin hiçbirşeyi bmw ve mersedesten üstün yapabilcegine inanmıyorum tamam premium ve başarılı bir firma ama reklamlarla kıyaslamayın herşeyi birde gerçekler var.

quattro audi de bir standart halini almak üzere.neredeyse her modelde quattro kullanılıyor.mercedes veya bmw de bu olay var mı?quattro bir marka kimliği halini almıştır.

• Reklam videosu koymayın arkadaşlar test videosu ekleyin.

Biriniz denge demişti değil mi?

• Orijinalden alıntı: LagunaDci

BEYLER EN İYİ 4 CEKER SISTEMI SUBARUDAN SONRA HANGISI BUNUDA CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM :)
    video çıkmamış.
  • Dedim ya yukarıda adam reklamların etkisinde kalmış, hala onun videosunu koyuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

quatronun bmw den ne fazlası varmış biri sölesin bmw xdrive adı üstünde. Bem audinin hiçbirşeyi bmw ve mersedesten üstün yapabilcegine inanmıyorum tamam premium ve başarılı bir firma ama reklamlarla kıyaslamayın herşeyi birde gerçekler var.

quattro audi de bir standart halini almak üzere.neredeyse her modelde quattro kullanılıyor.mercedes veya bmw de bu olay var mı?quattro bir marka kimliği halini almıştır.

Standart derken her marka modelinde kullanmasımı yani anlayamadım. Benim bildiğim bmw ninde her modelinde xdrive var mersedeste bu kadar yaygın değil heralde.

Ben standart olayını kastetmedim tamam 4 çeker olayını bmw ve mersedese göre daha yaygın kullanıyor olabilir de ben quatro teknolojisinin xdriveden üstün olabilceğine inanmiyorum yada arada uçurum olamaz. Bmw ve mersedes arkadan çekiş audi önden çekiş.Ben audi alıcak olsam quatro alırım o kadar para verip ya arkadan çekiş yada 4 çeker bi araç isterim önden çekiş bi A5 e binmem istemem. Belkide bu yüzden quatro xdrive 4matic'e göre ön plandadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: LagunaDci

BEYLER EN İYİ 4 CEKER SISTEMI SUBARUDAN SONRA HANGISI BUNUDA CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM :)
    video çıkmamış.

Hocam o kadar basitki istediğin aracın galip gelmesini sağlamak.Sadece lastik varyasyonu ile en iyi sistemi rezil edebilirsin veya en kötüsünü muhteşem yapabilirsin.Böyle videolarla tatmin olmak yerine biraz araştırma yapmanızı öneririm.

Dediğim gibi quattro bütün kategorilerde dengeyi en iyi sağlamış sistemdir.Quattro araç sadece arazide ilerleyebilsin diye yapılmamıştır.

Audi quattroyla dünyayı yerinden oynatırken bu saydığınız markaların birçoğu piyasada yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 24 Eylül 2011; 13:46:10 >

• audi bosversin gitsin subarudan hondadan bmw den 4 çeker ögrensin ,birde apaçi reklamlardan vazgeçsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Dedim ya yukarıda adam reklamların etkisinde kalmış, hala onun videosunu koyuyor..

gırgırı bırak da adam akıllı tartışmaya çalış.değişiklik yapmış olursun
  • quote:

quote:

quote:

Standart derken her marka modelinde kullanmasımı yani anlayamadım. Benim bildiğim bmw ninde her modelinde xdrive var mersedeste bu kadar yaygın değil heralde.

Ben standart olayını kastetmedim tamam 4 çeker olayını bmw ve mersedese göre daha yaygın kullanıyor olabilir de ben quatro teknolojisinin xdriveden üstün olabilceğine inanmiyorum yada arada uçurum olamaz. Bmw ve mersedes arkadan çekiş audi önden çekiş.Ben audi alıcak olsam quatro alırım o kadar para verip ya arkadan çekiş yada 4 çeker bi araç isterim önden çekiş bi A5 e binmem istemem. Belkide bu yüzden quatro xdrive 4matic'e göre ön plandadır.

quattro nun tarihini araştır derim.sora konuşalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quattro nun tarihini araştır derim.sora konuşalım.

çok okudum tarihini benim için önemli değil su an için xdriveden üstün ne özelligi var bana onu açıklayın kabulleneyim diyorum neden bahsediyorsun.

edit :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 24 Eylül 2011; 15:57:45 >

• En iyi 4X4 sistemine sahip araç Nissan GT-R dır bana göre, konuyu açan arkadaşın verdiği videoda rampayı çıkan araç Acura mı?
  • TABİKİ SUBARU...

• Bu da var mesela.Madem video koymak moda
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

dünyanın en iyi 4x4 ü Nissan GT-R sonrasında Ferrari FF yanlış anlaşılma olmuş

Neye göre iyi olduğuna bağlı.

Yani Ferrari'nin amacı aracı hafifletmekti ve FF'deki sistemin en büyük avantajı rakiplerine göre hafif olması, iyi sıfatını buradan alıyor birazda.

Quattro benim bildiğim kadarıyla deneyimini ralliden alıyor ve torsen diferansiyelli ( Merkezi ).

Ama tabi eski sistemlerle günümüzdekiler bir değil, artık çoğu 4x4 sistemi aslında 4x4 bile değil, Awd ve elektronik sensörlerle ( Çoğunlukla abs ve esp ) ile çalışan şeyler. Yani artık iş mekanikten çok yazılımın başarısına kalmış.

Bmw Xdrive ile Quattro karşılaştırmasını izledim, muhtemelen Xdrive olan sistemde elektronik bile olsa bir diferansiyel kilidi yok, sebep bundan kaynaklanıyor.

Aslında çoğu Awd %50-%50 bile çalışmıyor artık. Subarunun en büyük avantajı buydu, fakat daha öncede dediğim gibi , "neye göre iyi olduğuna bağlı". Her tekere sürekli güç göndermek asfaltta dezavantaj ( Özellikle yüksek hızlarda ve yakıt tüketimini arttırıyor )

Her sistemin kendine göre iyiliği var tabi.

quote:

quatro alırım o kadar para verip ya arkadan çekiş yada 4 çeker bi araç isterim önden çekiş bi A5 e binmem istemem. Belkide bu yüzden quatro xdrive 4matic'e göre ön plandadır.

Evet xdrive 4matic'e göre ön planda olmasının bir sebebide bu, önden çekiş alacağıma quattro alırım diyor insanlar. Bmw ve Mercedes'te tabi direk rwd geliyor araba, kafa rahat. Audi'nin önden çekiş olmasına ciddi derecede takmış insanlar var. Yani aslında uzunlamasına motor kullanıyor oda, ucuz önden çekişlerle kıyaslamak hata ama, genede insan rahatsız oluyor tabi.

Birde galiba yazılımla oynamak mümkündü onlarla, arkaya mesela torkun %70'i gönderilerek rwd keyfi yaşanabiliyordu vs. Oldukça karmaşık işler.

quote:

Audi quattroyla dünyayı yerinden oynatırken bu saydığınız markaların birçoğu piyasada yoktu

Dünyayı yerinden oynatanlardan kastettiğiniz büyük ihtimal ile 80'lerde felan Grup B'de yarışan Audi'nin arabalarıydı. Ancak yukarıdada belirttiğim gibi o mekanik günleri sona erdi, günümüzdeki Quattro'lar farklı çalışıyor artık iş büyük manada yazılıma bağlı. Birde tabi fiyat/fayda meselesi var. Yani Bmw mesela X serisini çıkarttığı günden beri eleştiri aldı ama adamların umurunda değil. Kaldı ki Land Rover'a, Grand Cherokee'ye binen adamlar bile doğru düzgün araziye gitmiyor ki. Mesela Grand Cherokee'nin son kasasıda arazi konusunda bence eski kasaları kadar iyi değil. Ancak bunun kimsenin umrunda olduğunu sanmıyorum, bu kasayıda yollarda göreceğiz epey.

quote:

n iyi 4X4 sistemine sahip araç Nissan GT-R dır bana göre, konuyu açan arkadaşın verdiği videoda rampayı çıkan araç Acura mı?

Nissan GT-R'ın başarısı, çok iyi denge dağılımı ( Motor önde şanzıman arkada ) ve launch control sisteminin iyi çalışmasına bağlı aslında birazda. Kalkışta büyük avantaj , ama ilk çıkan versiyon ( Makyajsız, 480 hp ) 0-300 süresi iyi değildi mesela pek. 4x4 ve yüksek ağırlık yüksek süratlerde başa bela olabiliyor malesef. ( Üstelikte 0.27cd olmasına rağmen )

• Hepsi duruma göre birbirinden iyidir.
  • Binek modellerde NISSAN GT-R ama SUV'larda durum değişir..
  • Biri bu videoyu bana açıklayabilir mi ?

http://www.zapkolik.com/230037/bmw039nin-audi039yi-kucuk-dusurdugu-test-sistemi.html

Amacım polemik yaratmak değil sadece xDrive Quattro'dan neyi daha iyi yapıyor bunu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 24 Eylül 2011; 21:24:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Secho97

Biri bu videoyu bana açıklayabilir mi ?

http://www.zapkolik.com/230037/bmw039nin-audi039yi-kucuk-dusurdugu-test-sistemi.html

Amacım polemik yaratmak değil sadece xDrive Quattro'dan neyi daha iyi yapıyor bunu merak ediyorum.

bu videoyu bende izledim koyacaktımda bitane videoyla geçiştirdim. Zaten onada hemen laf geldi heralde sizde xdrive'nin quattro'dan ne eksigi oldugunu sölüyorsunuz biras yazım yalnısı olmuş gibi bende aynı şeyi soruyorum zaten halen anlamsız açıklamalar geliyor.

Quattro 'yla xdrive arasında ucurum neymiş bi öğrenemedik.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.