Şimdi Ara

LEXMARK E232 KAĞIT TEPSİ SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
15.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamın aleyküm saygı değer arkadaşlar.benim bir sorunum var onu sizlerle paylaşmak istiyorum,bu konuda bilgilerinizi,düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. :):):)

LEXMARK E232 KAĞIT TEPSİ SORUNU

sorunum LEXMARK E232 lazer yazıcım ile ilgili.Kağıt tepsisinde kağıt koyduğumda yazdır dediğimde içindeki mekanik aksamın sesi geliyor ama kağıdı alıp yazdıramıyor öndeki kağıt besleme yerinden kendi elim ile kağıt verdiğimde yazdırıyor.Anlıycanız tepsi mekanizmasında bir sorun var.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok mesut olurum.şimdiden ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum

Saygılar

• Kağıdı lazer yazıcının giriş bölümünde bulunan kağıdı alan mekanizmaya değecek bir biçimde koyarsan kağıdı alıp yazar diye düşünüyorum.Benm dediğim yolu denemelisin.Eeer olmazsa burda farklı yollar ararız birlikte
  • Aynı sorun bende de olmuştu,neyse ki çözümü çok basit.Sorun kağıt tepsisinde kağıtların kaymasını sağlayan lastiklerin yüzeyinin aşınmasından kaynaklanıyor.

Çözüm:
    Yazıcıyı fişten çek.Kağıt tepsisini çıkar.Yazıcıyı sırtüstü dikine yatır.En altta solda kırmızı küçük bir kol var onu çek ,lastikler açığa çıkar.Daha sonra da lastikleri ters yüz edip yerine tak.Muhtemelen daha bir sene bu şekilde idare edebilirsin.

Fotoğraflı anlatım için :

1. http://support.lexmark.com/perl/support/support.cgi (ilk olarak bu linke tıkla )
    2. model yazan yere e232 yaz.
    3. sonra "how to's" yazan yere tıkla.
    4. en altta " How to Replace the Pick Rollers (Paper Feed Rollers) on a Lexmark E Series Printer " yazması lazım.Oraya tıklarsan resimli anlatım mevcut.

Dediğim ibi lastikleri ters yüz etmek seni en az bir sene idare eder ondan sonrası için de ,lastikleri satın almak istersen,ebay'de bulabilirsin.(pick up roller yazman yeterli)

http://cgi.ebay.com/Lexmark-4505-E232-E330-Dell-1700-Pickup-Roller-56P1820_W0QQitemZ220400577512QQihZ012QQcategoryZ11197QQtcZphotoQQcmdZViewItem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.devarne -- 2 Mayıs 2009; 16:47:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: c.devarne

Aynı sorun bende de olmuştu,neyse ki çözümü çok basit.Sorun kağıt tepsisinde kağıtların kaymasını sağlayan lastiklerin yüzeyinin aşınmasından kaynaklanıyor.

Çözüm:
    Yazıcıyı fişten çek.Kağıt tepsisini çıkar.Yazıcıyı sırtüstü dikine yatır.En altta solda kırmızı küçük bir kol var onu çek ,lastikler açığa çıkar.Daha sonra da lastikleri ters yüz edip yerine tak.Muhtemelen daha bir sene bu şekilde idare edebilirsin.

Fotoğraflı anlatım için :

1. http://support.lexmark.com/perl/support/support.cgi (ilk olarak bu linke tıkla )
    2. model yazan yere e232 yaz.
    3. sonra "how to's" yazan yere tıkla.
    4. en altta " How to Replace the Pick Rollers (Paper Feed Rollers) on a Lexmark E Series Printer " yazması lazım.Oraya tıklarsan resimli anlatım mevcut.

Dediğim ibi lastikleri ters yüz etmek seni en az bir sene idare eder ondan sonrası için de ,lastikleri satın almak istersen,ebay'de bulabilirsin.(pick up roller yazman yeterli)

http://cgi.ebay.com/Lexmark-4505-E232-E330-Dell-1700-Pickup-Roller-56P1820_W0QQitemZ220400577512QQihZ012QQcategoryZ11197QQtcZphotoQQcmdZViewItem

çavuşum süpersin sen ya ALLAH razı olsun oldu düzeldi :D dün pc ciye gittim 25 ytl çekti :D:D saolasın ALLAH razı olsun,başarılar dilerim :):):)

• c.devarne kardeş bir problemin olursa hayatta bana pm at seni sırtımda taşırım. insan nasıl yapamam nedir olay diye bakıyor printer tamircisi değiliz bir şey değiliz. lastiğin durumunu gördüm ama hiç dermi insan bu kağıt alamaz halidir. çevirdim diğer tarafı kurumuş ya bu taraf böle kenar yapmış artık bayağı gider bu zımbırtı lexmarka para verip almam ama işte bizimkiler almış bende kendi lazerimi onlara verdim bunu yaparım diye... c.devarne çavuşum allaha emanet ol. sevgilerimle selam ederim.
  • bütün yazıcılarda yazdırdıkça kağıt üzerindeki bizim farketmediğimiz ince talaşlar pick up roller parçalarının üzerine yapışır ve belli bir süre sonra pick up roller kağıdı çekerken kaydırma yapmaya başlar yumuşak ve temiz bir pamuklu bezin üzerine saf alkol dökün ve pick up roller in üzerini iyice silin. eğer mekanizmada arıza yoksa sorun çözülecektir.
  • Arkadaşlar aynı yazıcıdan benimde var ama sorunum birazcık daha değişik yazıcıma yazı gönderiyorum ama kağıt içinde sürekli sıkışıp kalıyodu arkasını açtım arkaya akordeon gibi dizilip sıkışmışlar bi bıçak yardımıyla temizledim kağıt parçalarını ama hala düzelmedi sanırım küçük bi parça falan kaldı içerde kağıdı içinden alırkende hafif bir tıkırtı geliyo acaba arkası tamamen açılmıyomu bu yazıcının bilen varsa yardımcı olsun lütfen
  • kolay gelsin arkadaşlar.lexmark e232 model yazıcıda ki farklı bir tepsi sorunu bende de var.tepsi yerine takıldığında pick up roller aşağı düşmüyor.dolayısıyla kağıt algılamıyor.kırmızı pinin aşağı düşmesini sağlamak için alternatif çözümler öneribilirmisiniz.
  • Teşekkürler

Lexmark e330 yazıcıda tüm ışıklar yanıp sönüyorsa drum ünitesinin değişmesi gerekli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.