Şimdi Ara

Epson L3050 Çizgili çıkarıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson l3050 standart ve taslak ayarda yazdırdığımda yatay olarak belirli bir kısmı yazmıyor. Yüksek modda tam yazıyor. 3 kez kafa temizleme yaptım düzelmedi. Hatta 2. de daha kötü olmuştu.
    Ertesi sabah normale dönüyor 100 çıktı alıyorum bu hale geri geliyor. Yazıcı 1. ayını daha doldurmadı. Bir de günlük maksimum kaç sayfa çıkarmalıyız onu öğrenebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarne -- 17 Nisan 2018; 5:59:35 >

• 3 günde 1-2 renkli siyah çıktı alırsanız ufakda olsa yazıcınız kuruma yapmaz ve sağlıklı kullanabilirsiniz yazıcınızın kafa kısmı kuruduğundan kesik kesik yazıyor kafanın temizlenmesi lazım
  • orhanc3lik kullanıcısına yanıt
    Bir haftada aldığım çıktı 1200 dostum ben maksimum kaç alayım diye sordum. Çünkü zaten günlük 200ün üzerinde çıktı alıyorum. Yazıcı 6 günlük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarne -- 17 Nisan 2018; 14:19:42 >
  • Sarne S kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin gibi çok sayıda çıktı alıyorum, 4 farklı model epson yazıcımda toplamda 322000 sayfa yazdırmışım.
    Çok yoğun çıktı aldığınızda kafada biriken mürekkep nedeniyle bu sorunu yaşıyorsunuz. BU durum bir arıza değil yazıcının mürekkepli olmasının doğal bir sonucudur. Sizin de yazdığınız gibi bazen bir kafa temizleme ile de sorun çözülmeyebilir. 2-3 kafa temizleme ile düzelmezse 12 saat beklenip tekrar kafa temizlenmesi öneriliyor klavuzda. Nadiren hava yapma durumu da olabiliyor, o zaman mürekkep tankının tıpaları açıkken kafa temizleme yapmak gerekiyor.

Mürekkeplinin de lazerin de kendine göre avantajları da var dezavantajları da.
    Özellikle çıktı maliyeti (muadil mürekkep kullanıyorum) ve 320000 çıktıda yazıcılarımın hala arıza çıkarmaması nedeniyle bu yazıcılar benim tek tercihimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Ben de sizin gibi çok sayıda çıktı alıyorum, 4 farklı model epson yazıcımda toplamda 322000 sayfa yazdırmışım.
    Çok yoğun çıktı aldığınızda kafada biriken mürekkep nedeniyle bu sorunu yaşıyorsunuz. BU durum bir arıza değil yazıcının mürekkepli olmasının doğal bir sonucudur. Sizin de yazdığınız gibi bazen bir kafa temizleme ile de sorun çözülmeyebilir. 2-3 kafa temizleme ile düzelmezse 12 saat beklenip tekrar kafa temizlenmesi öneriliyor klavuzda. Nadiren hava yapma durumu da olabiliyor, o zaman mürekkep tankının tıpaları açıkken kafa temizleme yapmak gerekiyor.

Mürekkeplinin de lazerin de kendine göre avantajları da var dezavantajları da.
    Özellikle çıktı maliyeti (muadil mürekkep kullanıyorum) ve 320000 çıktıda yazıcılarımın hala arıza çıkarmaması nedeniyle bu yazıcılar benim tek tercihimdir.
    sizi daha önceden de tanıyorum. Epson hakkında verdiğiniz bilgileri kulüpten de takip ediyorum. Merak ettiğim HP laserjet 1102 de mesela günde 100ün üzerinde baskı almak önerilmez diyordu. epson l3050 gibi modellerde günde 100ü geçmeyin gibi bi sınır var mı. 7. günde 1872 çıktı olmuş. Çok bi değer midir.

Bu yazıcılar ev- küçük ofis kullanıcıları içindir. Yazıcı veri sayfasının garanti bölümünde 12 ay için 30000 sayfa yazıyor, yani ayda 2500 sayfa. Ben sınırları zorladım, 3-5 dakikalık araları saymazsak, yazıcıyı 17 saat boyunca çalıştırdım, günde 1500 sayfa civarında çıktı aldığım zamanlar oldu, haliyle bu yoğun tempoda gün içinde bir kaç kez kafa temizlediğim de oldu.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim desteğiniz için.
    Önemli değil...
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın özel mesajım gitmediği için buradan yazıyorum.

Murat bey iyi günler. Mühlen pd15 spiral makinesinin kullanımından memnun musunuz ve ev için iyi mi? Bi de L3050lerin ped hatası ne sıklıkla oluyor biliyor musunuz?
    Pd15 cilt makinesinde A4 kağıt ve plastik cilt kapağı deliyorum,sorun yaşamadım. Seri bir şekilde ciltleme yapmadığım için spirali elimle takmayı tercih ediyorum. Seri çalışanlar için elektrikli ciltleme bölümü de işe yarayacaktır. Makine 15 kağıt delme kapasitesine sahip olsa da bu kadar kağıt delmektense 8-10 kağıt delmek daha kolay oluyor, makineyi ve kendimi zorlamıyorum.
    Ped hatası, pedlerin atık mürekkeple dolmasıyla ilgilidir. Mürekkep temizleme (ben hiç ihtiyaç duymadım) ve kafa temizleme işlemini ne kadar çok yaparsanız pedler o kadar çabuk dolar. Ortalama bir kullanımla 20000 çıktı gibi bir ömür verebilirim. Sonrasında bir yazılıma ihtiyacınız olacak.
  • Teşekkür ederim hocam. Pd-15 alacağım ben de. Atık ped için de serumla yeni kanal yapmayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki bilgilerinize güvendiğim için bir sorayım dedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.