Şimdi Ara

LENOVO S10-2 NETBOOK >>>> TEK BAŞLIK (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
6
Favori
109.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok teşekkürler.bios update yapacak kadar önemli birşey yokmuş gerçektende.zaten pil tam ötmeye başlarken kapanıyor makine, o yüzden fazla öttüğüde duyulmuyor.biraz önceden haber verse iyi olurdu esasında.neyse olacak artık o kadar.
  • Arkadaşlar,

Daha önce de yazmıştım dikkatten kaçmış olabilir

Lenovo web sitesinde S10-2 için win7 driverlerini yayınladı,

Win7 kullanan arkadaşlara tavsiyem chipset,grafik,wi-fi,Energy managment,touchpad, card reader ve en önemlisi bluetooth driverlerini

indirsinler.

Kolay gelsin.
  • Sayın arkadaşlar ben Lenovo 10-2 yi beğeniyorum ama pil çıkıntısı ve xp olması beni irrite etti..
    Bimekste windows 7 yüklü aşğıdaki bilgisayar nasıl sizce?.
    Ben oyun oynamam ama ; ekran kartı belleği 128 mb ve işlemci n270 bunlar beni düşündürüyor.
    Sizce internette video izlerken yada hareketli sayfaları açarken beni rahatsız edermi?veya bunlar dışında eleştireceğiniz bir yanı var mı?
    Packard Bell Dot-S-TK008
    Ürün kodu: 1321-107896

Fiyatı: 439,00 USD + KDV Şimdi:373,15 USD + KDV **KDV Dahil: 662,46 TL *Bonus ile KDV Dahil110,41 TL x 6

Özellikler
    Ekran Boyutu : 10,1"
    İşlemci Üreticisi : Intel®
    Sabit Disk Kapasitesi : 250 GB
    Bellek : 1 GB
    İşletim Sistemi : Windows 7 Starter
    İşlemci Hızı : 1,60 GHz
    Ekran Kartı : Intel® GMA950 paylaşımlı
    Ağırlık : 1,33 kg
    İşlemci Numarası : N270
    İşlemci Modeli : Atom™
    Ekran Kartı Belleği : 128 MB
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Kablosuz Ağ : 802.11b,802.11g
    Klavye : Türkçe Q

• Merhaba,

Bende karar verirken çok zorlanmıştım.

İlgilendiğiniz packardbell ürün çok söyleyebileceğim birşey yok ama tercih yaparken dikkat etmemiz gereken

birkaç nokta var.

En önemlisi beklentilerimiz nedir? Sonuçta bu cihazlar internette sörf ,e-posta, office uygulamaları ve görüntülü konuşma ve yazışma programlarını
    sorunsuzca çalıştırabilen cihazlar olarak tasarlanmış.

Şimdi küçüklük ve hafiflik çok önemli tamam ama pil süresi bence en önemli nokta. Taşınabilirliği nekadar önemli ise uzun pil süresi 10 kere daha önemli.

Bence ekran kalitesi ve aydınlatma detayı Yani led aydınlatma olmalı hem pil süresi hem görüntü kalitesi için önemli bir nokta.

N270 işlemci ile n280 işlemci arasında performans açısından en az %22 fark olduğunu okumuştum biryerlerde. Bulabiliyorsanız düşük voltaj serisi olan

z530 yada z540 işlemcili birşeyler süper olur.

Ben Acer one z520 11 küsür inch led lcd netbook a çok hayran olmuştum ama araştırınca z530 veya z540 olanı dışındakilerin çok yavaş olduğu bilgisine ulaştım.
    İl süreleri 7-8 saat civarı.
    Ekran kartı işine gelince netbook da oyun, bu tür cihazların üretim mantığına ters gibi geliyor bana ama film izlemek vs gibi düşünürsek zaten bu durumda direk işlemciyi kullandığı için yüksek işlemcili bir cihazda sorun yaşanmayacağı mantığı ile hareket edilebilir. Ama Grafik hızlandırıcının da Yardımlarını unutmamak lazım.

İşletim sistemi konusnda birşey söylemeyeceğim ben netbookumun kutusunu açar açmaz win7 ultimate yükledim xp işi bana zulüm geliyor.

Son olarak satış sonrası destek kısmı önemli bir nokta.

Görselliğe önem veriyorsanız ürünleri bir arada kıyaslayabileceğiniz bir mağzada birbirlerine göre + ve - lerine bakın.

saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: hida

Sayın arkadaşlar ben Lenovo 10-2 yi beğeniyorum ama pil çıkıntısı ve xp olması beni irrite etti..
    Bimekste windows 7 yüklü aşğıdaki bilgisayar nasıl sizce?.
    Ben oyun oynamam ama ; ekran kartı belleği 128 mb ve işlemci n270 bunlar beni düşündürüyor.
    Sizce internette video izlerken yada hareketli sayfaları açarken beni rahatsız edermi?veya bunlar dışında eleştireceğiniz bir yanı var mı?
    Packard Bell Dot-S-TK008
    Ürün kodu: 1321-107896
    Fiyatı: 439,00 USD + KDV Şimdi:373,15 USD + KDV **KDV Dahil: 662,46 TL *Bonus ile KDV Dahil110,41 TL x 6

Özellikler
    Ekran Boyutu : 10,1"
    İşlemci Üreticisi : Intel®
    Sabit Disk Kapasitesi : 250 GB
    Bellek : 1 GB
    İşletim Sistemi : Windows 7 Starter
    İşlemci Hızı : 1,60 GHz
    Ekran Kartı : Intel® GMA950 paylaşımlı
    Ağırlık : 1,33 kg
    İşlemci Numarası : N270
    İşlemci Modeli : Atom™
    Ekran Kartı Belleği : 128 MB
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Kablosuz Ağ : 802.11b,802.11g
    Klavye : Türkçe Q

• geçen gün 1080p denedim arkadaşlar.media playerda baya takılma yaptı.ama MAverick80'in önerdiği bs player pro'yla hiç takılmadan akıcı bir şekilde seyrettim.kendisinede önerisi için teşekkür ederim.filmi burdan deneme amaçlı indirdim;

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx

indirdiğim terminator2'ydi.yaklaşık 2 dakikalık tanıtım filmi.denemek isteyen arkadaşlar varsa linkte başka alternatiflerde var.
  • Selamlar,
    geçen hafta aldığım toshiba n200-122'yi pil süresi ve dahili bluetooth olmaması sebebiyle iade ettim ve dün lenovo S10-2 N280 aldım.

QuickStart işlevi çok hoşuma gitti,yalnız Vınn'ı bağlantı olarak nasıl tanıtacağız QS'a? Bir de bluetooth mouse kulandğımdan mıdır nedir pili 3,5 saatte bitti ilk şarjda.

Bunun dışında herkesin şikayet ettiği pil çıkıntısı yazma için güzel bir açı oluşturduğundan benim hoşuma bile gitti.

Yalnız lenovo sitesine girip driver yükemelerinde "auto detect this system" dediğimde model adını tanımıyor ve No products match '2002-7' diyor?
  • Alalı 1 ay olmadı daha.. Teknosadan aldım. Doğru düzgün kullanmadım.. İş nedeniyle almıştım ancak iş değişikliği nedeniyle artık ihtiyaç kalmadı.. Satmayı düşünüyorum .. Bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeWe® -- 10 Kasım 2009; 23:30:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Selamlar,
    geçen hafta aldığım toshiba n200-122'yi pil süresi ve dahili bluetooth olmaması sebebiyle iade ettim ve dün lenovo S10-2 N280 aldım.

QuickStart işlevi çok hoşuma gitti,yalnız Vınn'ı bağlantı olarak nasıl tanıtacağız QS'a? Bir de bluetooth mouse kulandğımdan mıdır nedir pili 3,5 saatte bitti ilk şarjda.

Bunun dışında herkesin şikayet ettiği pil çıkıntısı yazma için güzel bir açı oluşturduğundan benim hoşuma bile gitti.

Yalnız lenovo sitesine girip driver yükemelerinde "auto detect this system" dediğimde model adını tanımıyor ve No products match '2002-7' diyor?

Güle güle kullanın lenovonuzu.

vınn modemi QS de kullanamazsınız. Bt mouse ile kullanmak cihazın pil süresini çok etkilemiyor,tavsiyem pil kullanımında güç ayarını dengeli veya enerji tasarrufu moduna alın.

Leovo web sitesinde ürünü manuel olarak seçin s10-2 olarak mevcut.

http://consumersupport.lenovo.com/en/DriversDownloads/drivers_list.aspx?CategoryID=35057

kolay gelsin..

• arkadaşlar
    yarış arabası oynamak istiyorum
    nfs gibi
    lütfen yardım...........
  • babam sabah gazeteleri okusun diye laptop bakarken netbook ta karar kıldım, ancak bazen benimde işime yarasın diye wow ve wc3 çalıştırır mı diye düşünmekteyim, arada sırada da autocad 2000.

hatta daha açık olmak gerekirse, p4 2,4 1 gb ddr ram ve 128mb gforce 4 mx 440 bilgisayar performansı verebilir mi? teşekkürler
  • Merhaba ben 29 Ekim de Teknosadan Lenovo s10-2 aldım daha bir ay olmamasına rağmen kendi kendine klitlenip mavi ekran geliyor ve resetliyor acaba sorun ne olabilir.
  • WALLA benim bildiğim duyduğum mavi ekran hataları genelde donanım kaynaklı olur
    servisi var hiç uğraşma götür baksınlar
  • arkadaşlar bu alette hangi oyunuları oynayabiliriz
    daha öncede sordum ses yok kimseden
    nfs oynanmıyor diolar
    ekran kartı ile ilgili bişeyler yapılamıyormu
    yada güzel araba yarışı oyunu varmı biloiğiniz bu alete uygun
    arada oyunda istiyor insanın canı
    marioyu bile açmadı benimki
    sinir olmaya başladım walla
    yardımlarınızı bekliyorumm....
  • Aslında netbookda oyun oynamıyorum, ama cevap veren olmadığı için yazıyorum. Oynayacağınız oyunun minimum sistem gereksinimleri yazar genelde cd.de veya internet sitesinde. Buna göre nfs'nin 1-2-3. serisini oynayabilmeniz lazım teorik olarak, gene de garantisi yok. Ama NFS carbon yada üstünü oynamak hayal olur. Herkesin dediği gibi netbooklardan internet ve ofis dışında performans beklememek lazım.. Yani rami 2gb'a yükseltip, ekran kartı paylaşımını da 64'den 256'ya çıkarmayı (oluyor mu emin değilim) deneyebilirsiniz ama ben 4 sene önce aldığım pc'de bile (amd 3800-1gb ram-256mb harici ekran kart) yeni oyunlarda zorlanıyorsam, netbookları mazur görmek lazım bu konuda.
  • Lenovo nın sitesindeki yazılımların win7 olanı yokmu arkadaşlar hep xp için lenova recovery felan var..
  • arkadaşlar bende de lenovo S-10 var.
    ekranda solda S10 yazıyor.
    win7 kurdum bende ona ama lenovo nun sitesindeki driverlerden sadece chipset kurdu.özellikle touchpad için olan driverın ne XP ne de Win7 için olanı yüklenmedi.
    bu konuda bir fikri ya da yardımcı olabilecek olan var mı?
    teşekkürler.
  • Arkadaşlar çok acil bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekran çözünürlüğü 1024 x 600 fakat ben bunu dükkanda kullanmak için almıştım ve güvenlik kamerasını cihaza bağlamam için 1024 x 768 çözünürlük gerekiyor. Bu çözünürlüğü nasıl sağlayabilirm? Lütfen yardımcı olun teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awesomeizmir

Arkadaşlar çok acil bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekran çözünürlüğü 1024 x 600 fakat ben bunu dükkanda kullanmak için almıştım ve güvenlik kamerasını cihaza bağlamam için 1024 x 768 çözünürlük gerekiyor. Bu çözünürlüğü nasıl sağlayabilirm? Lütfen yardımcı olun teşekkürler şimdiden.

kendi ekranı sadece 800x600 ve 1024x600 destekler. Ancak vga'dan harici monitöre bağladığınızda 1024x768 görüntü elde edebilirsiniz. Grafik özelliklerinden ayarları ve 2.monitörü seçip istediğiniz çözünürlüğe ayarlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winsome

Lenovo nın sitesindeki yazılımların win7 olanı yokmu arkadaşlar hep xp için lenova recovery felan var..

Tekrar merhaba,

Birkaç mesaj öncesinde yazmış ve link de vermiştim

S10-2 için win7 driver ve app. ları lenovo yayınladı diye.

Kolay gelsin.
  • Arkadaşlarrrrr

İdepad x100 x200 süpeeerrr

Yeni netbooklar.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.