Şimdi Ara

Lenovo Ideapad 320 (15IKB 81BG)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LENOVO IDEAPAD 320 i5-8250U 8GB 1 TB 2GB GeForce MX150 Windows 10

Bu cihazdan bende mevcut fakat kafama takılan bir iki husus var. ( Bendeki seri 15IKB 81BG )

1. Cihazda M2 ssd yuvası varmı Sata Dist + M2 SSD şeklinde kullanmak için.
    2. Cihazda ram slotu kaç adet içindeki eğer 4+4 şeklinde ise bunu hangi ram türünden alarak 12+12 veya 8+8 yapabiliriz.
    3. Cihazı alanlar işletim sistemi değiştirdilermi üstündeki Windows cok sıradan gibi geliyor , yeni sistem entegre etmek zormu bu cihazlara.
    4. M2 veya normal SSD alırsak hangi marka model idealdir ortalama 512 gb veya 256 gb için .

Bunu müşteri hizmetlerine sordum , iki aramamda birisi cihazda ssd yuvası yok hdd ile değişmen gerek dedi , diğeri m.2 ssd yuvası var oraya takabilirsin dedi.

Bu cihazdan kullanan gören bilen duyan varsa aydınlatırsa sevinirim , netteki kaynaklar karmasık bazı sitelerdeki görselde m.2 ssd takılıyor fakat youtubedeki bazı videolarda m.2 yuvası yok.

Yardım ve görüşleriniz icin tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragon3781 -- 8 Temmuz 2018; 22:48:11 >

• Hocam sorduğun sorulara cevap veremiyorum bir bilgim yok ama hdd den cızırtı gelme konusu kafama takıldı. Bilgisayarı almayı düşünüyorum senin böyle bir sıkıntın var mı
  • Bende O sorun olmadı nedense hocam , gayet sessiz HDD şuan için.

Not : Ben cihazı ocak ayıydı sanırım 2500 aldım kampanyadan suan min 3600 vs.. biraz bekle istersen fiyat biraz şişirme gibi geliyor bana.
  • dragon3781 D kullanıcısına yanıt
    Aynen su an fiyatlar çoğu sitede şişirilmiş hb de 2630 liraya inmiş ordan almayı düşünüyorum fiyat şuan yeterince iyi.
  • quasimodos kullanıcısına yanıt
    Urunu aldiniz mi
  • Maykilot23 M kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam ptesi günü elime ulaştı pc sorunuz varsa cevaplayabilirim
    Valla genel bir degerlemdirme yapsan cok iyi olur.oyun performansi isinmasi ekran kalitesi nasil hdd ile ilgili herhangi bir sikinti varmi.cizirti varmi .kasmalar oliyormu
    Tamamen internet kullanımı video falan izlerken şarjı çok dayanmıyor 2 buçuk saat falan sürüyor. Benim pc den şu anlık hdd den ses gelmiyor normal kullanımlarda ısınma yaşamadım. 2 tane USB girişi var ve ikisi de sol tarafta benim en çok takıldığım konu bu açıkçası :D 1 tane 3.1 girişi varmış ama onun için dönüştürücü kullanmam gerekiyor sanırım fazla anlamadım. 2 tane oyun yükledim dota 2 ve pubg dota da düşük ayarlarda 100-110 fps arası alıyorum pubg de en dusuk te 50-60 arası ama oyun oynarken çok ısınıyor. Fanlar bilgisayarın alt tarafında bu da ısınmayı arttırıyor sanırım ama dediğim gibi internet kullanımında hiç ısınmiyor şimdilik. He oyun oynarken fan devreye giriyor baya bi ses çıkarıyor ama normal kullanımda fazla ses hissedilmiyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kafana takılan başka şey varsa sorabilirisn
  • Usb girisi az ve sol tarafta olmasi da kotu.diger ozellikler iyise bunlar tolere edilebilir.isinmasi cok rahatsiz ediyormu asiri isinma varmi galiba birazda isinan taraflar ele yakin yerlermia galiba
    Klavyeyinin sol tarafı ısınıyor fanlar da tam bu bölgenin altında ama dediğim gibi oyun haricinde hiç ısınma sorunu yaşamadım önceliğin oyun değilse iyidir ama oyun oynarim dersen soğutucu şart aslında ben de düşünüyorum soğutucu almayı.
    Oyunda oynarim fakat asiri degil .Pubg biraz sikintili bir oyun sadece onda mi isiniyor.yoksa dotada da isinma yapiyormu.
    İkisinde de ısınıyor. pubg konusunda fps olarak beklentimin üzerine çıktı pc bu performansı beklemiyordum açıkçası indirimdeydi pc fazla araştırma imkanım olmadı ama şu anlık memnunum. Hb deki fiyatlara baktım da 3200 gözüküyor tekrar zam gelmiş sanırım
  • Aynen tam alacaktim bende kacirdim indirimi.yani fazla secenek yok bu fiyatlara.acerin bir modeli var i5 8.nesil mx150 li bu fiyatlarda.acerde isinma noktasinda sikintili biraz.2.5 3 arasi en ideal urun bu galiba.gtx 1050 ler 3800 liradan basliyor.isinma meselesi de olmasaydi iyidi.yani uzun sure oynadiktan sonrami isiniyor yoksa hemenmi.win10 u nasil yukledin hangi surum.bide onu sorayim
    15 20 dk sonra ısınma başlıyor açıkçası ha oyunu kapatınca da aynı şekilde hızlı soğuyor tam çözemedim bilgisayarın kurulumundan hiç anlamam sadece youtube daki videolara baka baka yaptım USB üzerinden windows 10 home versiyonunu yükledim driver ısınma performans konusunda kurulumda yanlış yaptığım bir şeyin etkisi olabilir mi bilmiyorum açıkçası. Driverlari güncellemeye çalıştım hepsi güncel gözüküyordu hiç bulasmadim pek de anlamadığım için
  • Cok tesekkur ettim.insallah sikintisiz hatasiz kullanirsin
  • Selamlar lenovo ideapad 320-15ikb 81bt laptop için ram yükseltmek istiyorum nasıl bir ram almalıyım neye dikkat etmeliyim.

Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU @ 1.60GHz  1.80 GHz

dahili ddr4 dahili 4 gb ram var pc nin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elcin35 -- 3 Ocak 2022; 2:42:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.