Şimdi Ara

Lenovo G500 İ5 3230M Radeon 8570M İnceleme ve Ürün görselleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
13.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir tanıdık için Lenovo G500 almıştım benchmark skorları alma fırsatım olmadı ama ürünün genel itibari ile resimlerini aldım ve araştırken buldugum video ve test sonuçlarını ekleyecegim mağzada bulamayıp almak isteyenlere faydası olur umarım..
    Forumda daha önce inceleyen bulamadım incelememde kusurları görmezden gelin :)
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Teknik Özellikler
    İşlemci Modeli Core™ i5
    İşlemci Numarası 3230M
    İşlemci Hızı 2,6 Ghz
    İşlemci Hızı-Hızlandırılmış Max.turbo ile 3.2 GHz
    Ekran Boyutu 15,6"
    Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768 px
    Bellek Türü DDR3
    Bellek 4 GB
    Bellek Hızı 1600 MHz
    Sabit Disk Tipi SATA
    Disk Kapasitesi 500 GB + 8GB SSD cache
    SSD Disk Kapasitesi Hayır/Yok
    Ekran Kartı Belleği 2 GB
    Disk Dönüş Hızı 5400 rpm
    İşletim Sistemi Windows 8
    Ağırlık 2,3 kg
    Ön Bellek (L2 Cache) 3 MB
    Ekran Kartı ATI Radeon PRO8570
    Kart Yuvaları Multimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD)
    Ekran Kartı Türü Paylaşımsız
    Max. Bellek Desteği 4 GB
    Optik Medya DVD±RW DL
    Kablolu Ağ Ethernet 10/100
    3G Modem Hayır/Yok
    Klavye İngilizce Q
    Firewire Hayır/Yok
    Wireles Bağlantı Evet/Var
    Kablosuz Ağ Tipi 802.11b/g/n
    Kamera Evet/Var
    Bluetooth 4.0
    HDMI Port Evet/Var
    VGA Bağlantısı Evet/Var
    Usb Girişi 3 Adet Usb
    Gömme Hoparlör Sayısı 2 Adet Hoparlör
    Usb Hızı 2.0 Usb Hızı
    Mikrofon Giriş Fişi Evet/Var
    Hoparlör/Kulaklık Çıkış Fişi Evet/Var
    Parmak İzi Okuyucu Hayır/Yok
    Pil Süresi 1 - 5 Saat
    Boyutlar (GxDxY) 375 x 263 x 25,4 mm
    Renk Siyah
    Pil Hücre Sayısı 6 Hücreli Pil
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

(+) Artıları
    - Ürünü 1399 Tl den almıştım şu anda (08/11/13) 1379 tl alt - orta seviye diyebilecegim donanım özelliklerine sahip uygun fiyatla alınırsa F/P ürünü olur.
    - Bileklik kısmı ve klavye cevresi fırçalanmış siyah alüminyum kaplama olduğu için kaliteli bir görünüm sergiliyor.
    - Klavyesi çok rahat ( Acer 5740 G klavyesine göre ).
    - Touchpad çoklu dokumaya destek veriyor 8 arayüzünü birazdaha pratik kullanabiliyorsunuz ayrıca dokuma yüzeyi parmak kuru degilken bile problem cıkartmıyor
    - 500 gb + 8GB SSD olması performansa olumlu katkıda bulumnuş.
    - Tek tuş recovery
    - Arka kapagı tek parca vidaları söktügünüde işlemci fanı gibi donanıma erişebiliyorsunuz.
    - 2 X usb 3.0 , 1 x Usb 2.0 usb aralıkları yeterli.
    - Ekranın geriye açma fesafesi yüksek.

(-) Eksileri
    - Bileklik kısmı güzel dedim ancak saat vb aksesuarlarla çizilmeyede müsyait (Direk cizilir demiyorum) . Şeffaf kaplama ile görünümün kornunabilecegini düşünüyorum.
    - Multimedaya özellikler bakımından zayıf receovery tuşu dışında başka fonksiyon tuşu yok.
    - Çapraz açılardan ekran yetersiz görünüyor.
    - Bütceye göre donanım, üst seviye performans beklemeyin.
    - Sadece kulaklık çıkışı var

Genel inceleme ( Bu videodaki g500 modelin kasası aynı kasa degildir.)
    http://www.youtube.com/watch?v=J-uBrB_iYDo
    Arka kapagının söküldügü video
    http://www.youtube.com/watch?v=LRrqpG5Q-D0
    Benzer donanım özellikleri ile Geforece 710M modeli satılıyor 8570M'e göre kıyas
    http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1495&gid2=1250&compare=radeon-hd-8570m-vs-geforce-710m

Selamlar.
     Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri Lenovo G500 İ5 3230M  Radeon 8570M İnceleme ve  Ürün görselleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 9 Kasım 2013; 19:39:58 >

• Hocam merhaba benim takıldığım bi konu var. Bu 8 gb ssd temelde gözükmüyor erişilemiyor. Bios ayarlarına girdiğimde başlangıçta bunu nasıl aktif edilir. Orda windows 8 destekli olduğu söylenmiş bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
  • Merhaba hocam. Yanlış bilmiyorsam 8Gb kısmı cache olarak kullanıyor o kısıma erişemezsin. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 9 Kasım 2013; 19:43:28 >
  • Aynen erişilemeyeceğini farkettim peki bu aktiftir dimi yani benim bi işlem yapmama gerek yok.
  • Bir işlem yapmanıza gerek yok, açılış süresi çok iyi farketmişsinizdir. Böyle devam etsin :D
  • Merhaba ben de bu laptopun i3 versiyonlusunu almak istiyorum. Sizce nasıldırr?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Görmüşsünüzdür i5 li modelide var notebookcheck de ikisinide kaşılaştırdım i3 117 i5 81 inci sırada , i5 3230M olan versiyonunu 1200tl civarında veren siteler varmış.
    Kasa olarak sağlam, Multimedya i yok , Günlük kullanım için uygun.
    i5 modelini 1200 tl ye yakın alınabilirse süper olur, bence ederide bu... Ben tanıdık için aldımğımdan biraz garanti biryere yöneldim.

Edit: Oyunda oynamayı düşünüyorsun sanırım.. Oyun için deneme fırsatım olmadı benzer donanımların yorumlarına baklmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 17 Kasım 2013; 23:56:39 >
  • yorum yapan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.bu ürün de 8 GB SSH mi var SSD mi var?
    bir çok sitede SSH yazarken burda inceleyen arkadaş SSD yazmış.bu nasıl oluyor merak ediyorum.ayrıca eğer yanlış bilmiyorsam SSD ye erişebilirsin ama SSH a erişemezsin çünkü fiziksel bir disk değildir.Bu ürünü gerçekten inceleyen arkadaşlar kullanan arkadaşlar bunu net olarak belirtebilirmi.teşekkürler.
  • harlem35 H kullanıcısına yanıt
    Sshd demek hibrid disk disk demek.Bunların mimarisi ssd hdd'nin içindeki mainboarddadır,işlevi hddye önbellek görevi yapıp öncelikli uygulamaları seri bir şekilde yapmanı sağlar sistemde gözükmez,bu sistem bildiğimiz expresscache gibi değildir.Expresscache sistem tanımlayabilir anakart üzerine entegre olurdu bunda öyle değil ama çalışma sistemi tamamiyle expreesscache gibidir hatta bu sistem hibrid diskten esinlenmiştir.
  • Merhaba, Fark etmişssindir ürünü satan sitelerde disk yapısı ile ilgili bilgi verlimiyor (lenovo nun kendi sitesi dahil) ben araştırdıgımda buna ssd chache denilgidigin gördüm hatta benzer bir hdd donanım haber videosunuda başlık kısmında SSHD denildigi gibi acıklama kısmında "SSD+HDD" denilmiş dikkat edersen
    http://www.donanimhaber.com/hdd_ssd/haberleri/Toshiba-25-1TB-SSHD-Hibrit-Sabit-Disk-Surucu-Video-inceleme.htm
    Ayrıca 8gb erişilebilir ssd koymuş olsalar sence verimli bir şekilde kullanılabilirmi ? .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 18 Aralık 2013; 10:53:59 >

• yani cihazda harici ssd değil dahili sshd var.teşekkürler.
  • Arkadaşım burda hiç harici ssd diyen olmuş mu ?
  • harlem35 H kullanıcısına yanıt
    Yukarda hdrid diskin açıklamasını yaptım siz halen sshd diyorsunuz bu sizin hibrid diskin yapısını bilmediğinizi gösterir.Sshd bildiğiniz hdd sadece içinde işlemleri hızlandırmak açısından ssd yerleştirilmiş ve buna hibrid sistem denmiş bu kadar,uzatmanın bir mantığı yok cihazda zaten normal ssd yok.Takmak için ya DVD sürücüyü sökeceksiniz yada bu hibrid diski.
  • Cihazın i3 işlemcili versiyonunu 999TL'ye satın aldım. 100TL hediye çeki - 111TL wordpuan ile epey uyguna geldi. Ne var ki freedos cihaza işletim sistemini kurarken epey zorlandım, CD içerisindeki driverlar özellikle harici ekran kartını tanıtırken beni epey zorladı. Laptop sıradan kullanımda onboard Intel HD4000 ekran kartını kullanıyor, oyunları vs. açarken seçerek HD8560M'i aktif hale getirebiliyorsunuz.Bana bu durum biraz garip geldi. 2.ekran kartını tanıtırken de epey zorlandım...
  • Bu modelin birde bileklik kısmı alüminyum olmayın var İ3 versiyonu bileklik kısmı nasıl ? Harika fiyat , iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Cihazın i3 işlemcili versiyonunu 999TL'ye satın aldım. 100TL hediye çeki - 111TL wordpuan ile epey uyguna geldi. Ne var ki freedos cihaza işletim sistemini kurarken epey zorlandım, CD içerisindeki driverlar özellikle harici ekran kartını tanıtırken beni epey zorladı. Laptop sıradan kullanımda onboard Intel HD4000 ekran kartını kullanıyor, oyunları vs. açarken seçerek HD8560M'i aktif hale getirebiliyorsunuz.Bana bu durum biraz garip geldi. 2.ekran kartını tanıtırken de epey zorlandım...

Hocam nasil sorun yasadiniz almayi dusunuyorumda freedos olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows kurulumu ile birlikte cihaz Intel VGA driverlarını sorunsuz kuruyor fakat bir türlü ATI sürücülerini kabul etmiyor, harici ekran kartını devreye aldımmı almadım mı bir türlü anlayamadım örneğin. Doğru sürücüyü bulup kurmak, ATI otomatik algılama sisteminin "cihazınızda ekran kartı yok" uyarısı vermesi pek keyifli değildi :) Cihazda ATI harici ekran kartı var fakat tanıtması ayrı dert, tanıttıktan sonra kullanıyor mu kullanmıyor mu tedirgin olması ayrı dert.

Başlangıç seviyesi bir kullanıcı için süreç zorlu fakat biraz forum kurcalayıp çözülmeyecek şeyler de değil elbet.
  • quote:

Windows kurulumu ile birlikte cihaz Intel VGA driverlarını sorunsuz kuruyor fakat bir türlü ATI sürücülerini kabul etmiyor, harici ekran kartını devreye aldımmı almadım mı bir türlü anlayamadım örneğin. Doğru sürücüyü bulup kurmak, ATI otomatik algılama sisteminin "cihazınızda ekran kartı yok" uyarısı vermesi pek keyifli değildi :) Cihazda ATI harici ekran kartı var fakat tanıtması ayrı dert, tanıttıktan sonra kullanıyor mu kullanmıyor mu tedirgin olması ayrı dert.

Başlangıç seviyesi bir kullanıcı için süreç zorlu fakat biraz forum kurcalayıp çözülmeyecek şeyler de değil elbet.

ocam ben daha yeni aldım lenovo g500 ama bir türlü amd radeon hd 8570m sürücüyü tanıtamıyorum lenovodan amd den girdim yükledim bir türlü olmadı bi yol gösterirseniz hocam çok sevinirim

• quote:

Cihazın i3 işlemcili versiyonunu 999TL'ye satın aldım. 100TL hediye çeki - 111TL wordpuan ile epey uyguna geldi. Ne var ki freedos cihaza işletim sistemini kurarken epey zorlandım, CD içerisindeki driverlar özellikle harici ekran kartını tanıtırken beni epey zorladı. Laptop sıradan kullanımda onboard Intel HD4000 ekran kartını kullanıyor, oyunları vs. açarken seçerek HD8560M'i aktif hale getirebiliyorsunuz.Bana bu durum biraz garip geldi. 2.ekran kartını tanıtırken de epey zorlandım...

hocam nasıl tanıttınız açıklarmısınız
  • lol oynatırmı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.