Şimdi Ara

Led projeksiyon cihazlarından lcd veya dlp cihazları kadar iyi görüntü alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
7.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Led projeksiyon cihazlarından lcd veya dlp cihazları kadar iyi görüntü alabilir miyim? 2 televizyonu evdeki küçük çocuğu yüzünden çöp olmuş televizyon mağduru biri olarak artık televizyon almammaya karar verdim. Epson EH-TW5350... Optama HD26...WievsonicPJD7822HDL. Bunlardan birini almaya karar vermiştim aslında. Fakat günde 8-10 saat televizyon açık kalacak. Projeksiyon cihazlarının lamba ömürleri 4000-5000 saat.2 seneyi doldurmadan lamba değişimi gerekir. O da masraflı bir işmiş. Ondan dolayı led projeksiyon cihazı almayı düşündüm.30000 saate varan kullanım önerileri olduğu için. Fakat görüntü kalitesi olarak 3lcd dlp projeksiyon cihazları yakalar mi? Bir de led projeksiyonların lümen değerleri düşük oluyor. Malum gün ışığında da izlenecek. Lg nin 1500 lümen bir led projeksiyonu yeterli olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gün ışığında projeksiyon izlemek zor. İzlenir ama karanlıkla kiyaslarsan neler kaçırdığını daha iyi anlarsin. Günde 8-10 saat ciddi bir sure . Bence de ledlere bakın. Lg pf1500 veya yakın atım modeli 1000ut modellerine bir bakın. Full hd olduklarından goruntu kalitesi ledlerin içinde en iyilerinden olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 4 Temmuz 2016; 15:14:41 >
  • Led projeksiyon cihazlarının lümen performansı diğerlerine göre daha mi iyi. Aynı değerler soz konusu olduğunda.

• Kullandıkları teknolojiler farklı olduğundan birebir kıyaslamak doğru olmaz. Kullanım süreniz daha az olsa full hd lambalı bir projeksiyon -w1070+ gibi - daha iyi olur ama kullanacaginiz sure uzun.

• günde 10 saat ve gündüz kullanim için projeksiyon işi size ters olur bence.
    sizin yerinizde olsam en ucuzundan bir tv alirdim .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • led pj de olsa gün içi o kadar uzun sure kullanılır ise dayanmaz bozulur zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidip yine bir televizyon alsam hiç yoksa yine 1000-1500 TL vereceğim. Ve yine malum son olacak. Bu saatten sonra tüplü TV alacak halim yok yer de yok. Bir ara ikinci el plazma düşündüm. Onların ekranı biraz daha sağlam galiba. İnternette sonradan öğrendiğim LED TV ekran koruyucuları işe yarıyor mu. Kullanan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

led pj de olsa gün içi o kadar uzun sure kullanılır ise dayanmaz bozulur zaten

20.000-30.000 saat ömrü olan led pj 8-10 saat kullanılınca niçin bozulsun. Bilgiye tecrübeye dayalı bir yorum mu yoksa tahmin mi? Aynı mantık LED TV için de geçerlidir. Bozulacağı varsa bozulur.

• felemboor F kullanıcısına yanıt
    Teoride evet çalışma ömründe sorun yok sadece gün için yapacağı km de sorun olma ihtimali var uzun süre abanınca cipi entegersi bazı plastik malzemeleri eriyor bunların gördüm... ancak ortam sıcaklığı oda sıcaklığı ise belki sorun olmaz sadece bir öneri benimkisi yanlış anlamayın bende kullanıyorum on küsür yıldır pj kullanan birisi olarak söylüyorum... özetle gün içi max 4-6 saat diyorum
  • Bu cihazlar sicak hava ufler odanin ici cehennem gibi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG Pf1500G aldım. Vatan 3500 TL. Bir de kendi imkânlarımla 80 liralık storlu perdeden 75 inç 16:9 fixed frame perde yaptım. Gündüz izlenebilir seviyede. Gece oda tam bir sinema salonu. İyi bir ses sistemi ile Projeksiyon ayrı bir dünya.

• Hayırlı olsun, iyi seyirler.
  • Hayırlı olsun, zamanla ilgili başlık altında deneyimlerinizi paylaşırsanız benim gibi halen karar aşamasında olan müzmin kararsızlar ordusu için çok iyi olacaktır.
  • Led projeksiyon kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Dikkat edeceğiniz tek şey projeksiyonunun merceğinden çıkan ışıkla perde arasında açık lamba olmamasına dikkat etmeniz. Ben 1000 ansilümenlik bir Led pj kullanıyorum, gündüz performansı da gayet yeterli. Camlar açık, güneş direk içeri gelmedikten sonra gayet iyi seyri var. Hele akşam yada ışıklar kapalıyken ( en azından ön ışıklar) kontrast tavan yapıyor zaten. Ömrünün uzun olması, taşınabilir olması da zaten artıları....
  • Gece denersen çok daha iyi verimle izlersin.
  • Şimdi sıkıntı şu, piyasada LED pj üreten gördüğüm kadarıyla bir LG var. PF1000UT modeline yakınım ama şöyle bir soru takılıyor adamın aklına; bü ürün 3-4 bin lira civarı. Ama 8-10 bin liraya da ürün var LED olmayan ampullü. Yani fark nedir ? Kullanım amacı mı ne bileyim o 8-10 bin liralıklar sunumlarda falan mı daha kullanışlı? Yani LED ile aynı performansı veriyorsa hemen hemen millet keriz mi neden daha düşük lamba ömürlü 8-10 bin liralık bir aleti alsın 30000 saat ömür biçen led varken? Karanlık bir ortamda nedir bu aletler arasındaki fark? Kafam allak bullak
  • DeRS..U..ZaLa D kullanıcısına yanıt
    LED projeksiyonların üretim amacı aslıda lambadan tasarruf yapmaktan ziyade ışık gücünün çok fa önemli olmadığı taşınabilecek kadar küçük projeksiyon üretmek amacıyla PICO adı verilen genellikle de dlp çiplerini kullanan cihazlar için kullanılmaya başlamıştı. Ancak Casio firması bu işte çok ilerledi ve ofislerde az yer kaplayan led projeksiyonlar üretti ama asıl hedefleri ev elektroniği olmadığından LG çok akıllıca bir hamleyle PF serisi projeksiyonları satmaya başladı.
    Şimdi klasik lamba kullanan Projeksiyonlara alternatif ürünler ancak bilinmesi gereken konu ışık gücü ve gör-ntü kalitesi. Bunun için her iki teknolojiyi yanyana izlemeniz gerek.
    Ben PF1500 ile Benq 1070 i aynı ortamda izledim.Kesinlikle 1070 i tercih ederdim (parlaklık kontrast renk doğruluğu bakımından) ancak PF1500 de oldukça başarılıydı .
    1000ust için aynı şeyi söyleyemeceğim maalesef ışık gücü çok uetersiz kontrast felaket kötü ge mutlaka dümdüz bir zemin istiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

LED projeksiyonların üretim amacı aslıda lambadan tasarruf yapmaktan ziyade ışık gücünün çok fa önemli olmadığı taşınabilecek kadar küçük projeksiyon üretmek amacıyla PICO adı verilen genellikle de dlp çiplerini kullanan cihazlar için kullanılmaya başlamıştı. Ancak Casio firması bu işte çok ilerledi ve ofislerde az yer kaplayan led projeksiyonlar üretti ama asıl hedefleri ev elektroniği olmadığından LG çok akıllıca bir hamleyle PF serisi projeksiyonları satmaya başladı.
    Şimdi klasik lamba kullanan Projeksiyonlara alternatif ürünler ancak bilinmesi gereken konu ışık gücü ve gör-ntü kalitesi. Bunun için her iki teknolojiyi yanyana izlemeniz gerek.
    Ben PF1500 ile Benq 1070 i aynı ortamda izledim.Kesinlikle 1070 i tercih ederdim (parlaklık kontrast renk doğruluğu bakımından) ancak PF1500 de oldukça başarılıydı .
    1000ust için aynı şeyi söyleyemeceğim maalesef ışık gücü çok uetersiz kontrast felaket kötü ge mutlaka dümdüz bir zemin istiyor .

doğru bir tespit.
    Ev sineması için led uygun bir cihaz değil düşüncesindeyim. Zaten yapım amaçları da bu değil. Amaç portatif olması ve lamba ömrünün uzun olması. Bu giriş seviyesi LED modellerinden W1070 veya HD28 görüntüsü almak mümkün değil. Alınma amacı sadece ev sinemasıysa bir daha düşünün derim.

• Güzel bir konu başlığı olmaya gidiyor anlaşılan. Sizlere benim de bir iki sorum olacak. Bir projeksiyon cihazı ben de almak istiyorum. evimde ses sistemim, digiturk, ps4, DVD.. vs mevcut. bunlarla kullanmak istiyorum. tavana asma niyetim de yok. en fazla uzun bir hdmı kabloyu projeksiyon cihazına bağlarım diye düşünüyorum. ışık ile ilgili de bir sorunum yok. panjurlar kapatıldığında ev her daim karanlık. evin her yeri bembeyaz dolayısıyla duvar sorunum da yok.

bu bilgiler ışığında ben 3lcd, led bir ürün mü yoksa dlp bir cihaz mı almalıyım? çok yakın mesafe bir cihaz düşünmüyorum. parlak net bir görüntü beklentim.

bir de kablosuz bağlantı tavsiye eder misiniz?

son olarak beyaz düz bir duvar tercih edilir mi? (genelde gri duvardan bahsediliyor)

bütçem 2.500 tl civarı ( daha doğrusu maksimumu)

teşekkür ederim.
  • screen2017 S kullanıcısına yanıt
    Bembeyaz bir oda tercih edilen birşey değil aksine kontrast düşmanı bir ortamdır. Ancak odayı boyatmayacağınız göre kesinlikle beyaz iyi kalite bir projeksiyon perdesi kullanmanız şarttır. Projeksiyon perdesi görüntüyü oluşturur üzerimdeki yapı sayesinde bor kısım ışığı emer bir kısmı da arkaya geçirir böylelikle yansıyan ışığın beyaz odanızı ışıtmasının önüne geçilir.
    Projeksiyon konusunda ise Benq w1070 ve optomanın aynı seviyedeki ürünlerine bakın derim. Hemen hemen tüm modellerini denedik test ettil bütçenize sığıyormu bilmiyorum ama zorlayın bence.
    Kablosuz bağlantı için birkaç deneme yaptık ben bir süre GEFEN markasının ürününü kullandım çok başarılı ancak çok da pahalı bence iyi bir kablo ile çözebiliyorsanız hiç uğraşmayın derim keza ucuz olanlar hiç randımanlı değil keyfinizi söndürür.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.