Şimdi Ara

LCD Monitör aLmak istiyorum.Yardımmmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ArkadaşLar 300 - 400 YTL arası 19" LCD monitör aLmak istiyorum...
    Hem oyun oynayabiLeceğim, hem fiLm izLeyebiLeceğim, dediğim fiyat araLıgında çokta
    aşırı oLmayan bir LCD monitör aLmak istiyorum... TavsiyeLeriniz neLerdir???

Ayrıca biraz araştırdım topicLeri fakat biLmediğim terimLer karsıma cıkıyor...

Banding, backLight , DVİ , öLü pixeL ve öLü pixeL testi vs... gibi... BunLar ne anLama geLiyor?
    Ve son oLarakta bir LCD monitör aLınırken en cok neLere dikkat etmek Lâzım arkadasLar?
    BiLgiLendirirseniz çok memnun oLurum.Şimdiden tşkLer

• ArkadasLar yardımcı oLabiLcek biriLeri yokmu
  • Arkadaşım şimdi ezbere fiyat bilmediğimden ötürü sana şunu al diyemeceğim ama samsung marka olarak tavsiye olunur...
    Backlight dediğimiz olay basitçe monitör tamamen siyah renk gösterirken odanın ışıkları kapalı iken siyah göstermesine rağmen beyaz ışık saçmasıdır..(anlayacağın dilde anlatmaya çalışıyorum daha teknolojik anlatacak varsa anlatabilir)
    DVI dijital user inteface in kısatmasıdır..ismi üzerinde analog değil digital görüntü aktarır..köşeler falan daha keskin daha canlı bir görüntü olur..
    ölü piksel ..monitörler piksellerden oluşur 1680*1050 dendiğinde düşey olarak 1050 yatay olarak 1680 noktacıktan oluşuyor demektir.Bu noktalardan birisinin sadece bir rengi göstermesi yada hiç bir renk göstermeden sönmesi ölü piksek demektir ki istenen bir durum değildir..Bazı firmalar ölü piksele garanti verirken bazıları vermez bazılarıda belli bir sayıya kadar vermez ( 3 yada 5 gibi) ölü piksel alınırken olduğu gibi sonradan da oluşur..Tavsiyem monitörü kullanmayacaksan mutlaka kapa..yani mesela 10 saat download yapacan monitörü kapa..

banding dedikleride benim bildiğim renklerin geçisi..yani sarı rengin en koyusundan en açığına sorunsuz çiziklenme olmadan geçiş sağlamadı gerekir monitörde..onunla ilgili test sayfaları var ahanda bir tanesi..kendinde deneyebilirsin...her türlü test var hemen hemen

http://www.lagom.nl/lcd-test/

kolay gelsin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.