Şimdi Ara

Lazer TV dönemi başlıyor... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
9.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 800 ytl +sigorta maaşım var bekarım allaha Şükürler olsun parada yetiyo ikramiye 3 aylık derken ...para dahada artıyo ama Şimdi benim full hd varken Şu lazer dönemi iyi işmi lanet olsun yaaa yaaaa bunlar napıyor zamanında Deselerde laser dönemi başlıyo yok biz nankörüz genede alıcaz Bu veleti ..Bu gidişle cebime sigara partam kalmıcak korkuyorum açık Konuşim ..Görsel olarak Bugünümüzdeki LCD Leri geride bırakıcak bir dizayna sahip Lazer lcd ler ama gel görki cep te öle demiyor nerden Çıktı yaaaa Şimdi bu işşşş Bliyodum böle bişey ama Şimdi Moralim bozulduuuuuuAğa Şuna bi bakın yaaa
  • tv yayınını lcd gibi gösterecekse değmez beklemeye

bide tanıtımlarda vs hep çizgi film koyuyorlarya uyuz oluyorum

direk satış görevlisine show tv'yi açabilir misiniz diyorum
  • Laser TV bir Mitsubishi teknolojisi.

Ancak bildiğimiz Texas Instruments 'in DLP çipini kullanıyor.

Yani tam anlamıyla görüntüde yapılmış bir devrim değil.

Geçtiğimiz yaz bugünlerde Laser tv hem LCD hemde Plasma'lardan çok başarılı siyah değerlerine daha büyük ekran ve daha düşük maliyetlerle ulaşacağı sözü verdi.

Ancak LCD özellikle de plazma teknolojisi o kadar yol katetti ki şimdi Laser tv nin görüntü ve fiyat konusunda bir avantajı kalmadı.

Tam bu sırada da Texas Instruments LED DLP teknolojisini multiple color LED teknolojisiyle ömürsüz led leri herbir ana renk için kullnadığı DLP motoruyla başka bir boyuta taşıdı . MITSUBISHI'de laser tv'yi bu gelişmeler ışığında sürekli ileri atıyor .

Zaten Avrupalıların arkadan projeksiyonlu ürünlere rağbet etmediği biliniyor bu ürün Ekim gibi USA'da çıksa bile Avrupaya dolayısıyla Türki'ye ye kesin olarak gelmez. Zaten MITSUBISHI'ninde böyle bir yapılanması yok bu bölgelerde.

• Konuyu hortlatmış olacağım ama hala lazer tv lerden ses seda yok.
    Epey bir araştırdım bu sefer de 2009 başı piyasaya sürelecek diyorlar
    Her sene aynı muhabbet dönmeye başladı
    Bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

Laser TV bir Mitsubishi teknolojisi.

Ancak bildiğimiz Texas Instruments 'in DLP çipini kullanıyor.

Yani tam anlamıyla görüntüde yapılmış bir devrim değil.

Geçtiğimiz yaz bugünlerde Laser tv hem LCD hemde Plasma'lardan çok başarılı siyah değerlerine daha büyük ekran ve daha düşük maliyetlerle ulaşacağı sözü verdi.

Ancak LCD özellikle de plazma teknolojisi o kadar yol katetti ki şimdi Laser tv nin görüntü ve fiyat konusunda bir avantajı kalmadı.

Tam bu sırada da Texas Instruments LED DLP teknolojisini multiple color LED teknolojisiyle ömürsüz led leri herbir ana renk için kullnadığı DLP motoruyla başka bir boyuta taşıdı . MITSUBISHI'de laser tv'yi bu gelişmeler ışığında sürekli ileri atıyor .

Zaten Avrupalıların arkadan projeksiyonlu ürünlere rağbet etmediği biliniyor bu ürün Ekim gibi USA'da çıksa bile Avrupaya dolayısıyla Türki'ye ye kesin olarak gelmez. Zaten MITSUBISHI'ninde böyle bir yapılanması yok bu bölgelerde.

kesinlikle haklısınız avrupalı tuketiclerle usa ve japon tuketıcılerın secımleri degısık.bizde urunlerın saglamlıgı yada gereksız ozelleklerı tartısılırken usa ve japon tuketıcıler renklerin detayları derinlikleri ön plana cıkıyor.bunu projeksiyon kullanım oranlarında gormek mumkun ne ne kadar kaliteye sahip olmak istedikleri ortada her iki tuketıcı toplumuda artık avrupadakı gibi kucuk detayları bırakmış inanılmaz bir goruntu kalitesi secimi var buda zaten fiyatlara yansıyor uretımlere yansıyor lcd ve plazma panal uretıcılerının uretımlerını dogu blokuna avrupaya tasımalarıda bunun gostergesı şuan kullanılan lcd ve plasma teknolojisine eski teknoloji imajı vuruluyor artık !!japonya ve usa artık eski teknolojiye rağbet etmiyor.haliylede mitsubushinin bu urune avrupaya tasıma yada pazarlama endişesi yok.
    saygılar

• konuyu hortlatayım bence bu iş artık iice para tuzağına döndü crt di plazmaydı lcd di derken şimdi de lazer hep daha iyisi olacak ama kesin olan şu ki lcd alanlar sd yayınlarda büyük sıkıntı yaşıyor üstelik her geçen gün lcd teknolojisi de gelişiyor şimdi de 200 hz lcdler çıktı bence herkes bütçesine en uygun olanı almalı lazer tv 5 yıla kadar alınacak gibi görünmüyor zaten ondan sonrası hologram tv olacak yani görüntüyü 3 boyutlu mesela masamızın üstünde seyredeceğiz bu ise 20 yılı bulur :))
  • lcd tvler henuz gelişim aşamasında.sony yeni cıkan ürünlerinde artık bana göre bir itiraftır baskasına gore teknolojidir.yeni seri lcdleri icin medya alıcılarını duyurdu yani lcd tvden degil medya alıcısıyla ekrana goruntuyu aktarmak buda extra 800 dolar gibi para.lcd uretıcılerının en buyuk umudu avrupa piyasaları cunki bu teknolojileriyle ne amerıkada nede japonyada tuketıcılerını memnun edemıyorlar.bu farkıda zaten avrupa ve amerıkada urunlerın fıyat farklarından gormek mumkundur.3 boyutlu goruntye gelınce amerıkada bazı projeksıyorun uretıcılerı zatenbu teknolojıyı sunan urunleri satıyorlar sorun o teknelojıde filmlerin cekılmesı 3 boyutlu teknolojıyı sunan cıhazın uretıcısı runco fıyatıda 34 bin dolar cıvarında.
    saygılar
  • Konuyu hortlatmış olacağı ama..
    Lazer Tv Teknolojisine; Samsung, Philips, Sony gibi dev markalar da destek vermesse bu LaserVue türünün ilk ve tek örneği olur. :) Ayrıca firmalar şuan LCD üzerine yoğunlaşıyor..
    Ayrıca yakında 3 boyutlu tv'ler çıkacak.. Hologram tv'ler ise 3 boyutlu görüntü veren tv'lerden sonra çıkabilir...
  • Bir gözlük ile LaserVue'dan 3 boyutlu görüntü alınabiliyormuş.
  • 3 boyutlu görüntü veren tv'lerde 3d oyun oynayabilir miyiz?
  • MITSUBISHI LASER TV üretimini bıraktı arkadaşlar

Geçtiğimiz hafta çok başarılı bir testini okudum . Kontrast oranları 8000:1 gibi bir değer olmasına rağmen (W serisi Sony Led LCD'ler ve KURO hariç tüm panellerden iyi) en büyük özelliği 108 footlambert ışık gücü ile En parlak LCD 'den 2 kat daha parlak bir seviyede D65 renk scalasını yakalabilmiş olması.

Ama ne yazık ki bu güzel makinanın son günleri.
  • Türkiye'ye gelmeyecekti zaten..(Öyle biliyorum)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.