Şimdi Ara

Laptop Format Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bir akrabam laptop getirdi format için normal bir şekilde atıcaktım cd taktım cdyi okumadı bende flash ile atmaya çalıştım olmadı tanımadı daha sonra usb cdrom taktım onla denedim tanımadı daha sonra harddisk söktüm masasüstünde formatı attım hiç birşey yüklemeden (driver v.s) laptopa taktım açılmadı tam windows ekranı geliyor siyah geçicek mavi ekran cıkıyo 1 sn daha kısa sürede gidiyor hemen göz kırpar gibi bir daha daha söktüm harddiski masaüstündede açılmadı tekrar format attım yine aynısı oldu laptopda fakat masaüstüne tekrar taktığımda açıldı anlamadım nasıl format atıcam :S

• biostan boot sırasına ilk önce cd-rom olarak ayarlayın.
  • hocam ayarladım bios ayarlarını tüm ayarlarını yaptım hepsinde flash içinde usb cdrom içinde hepsi için yaptım nafile

Edit:

yani ayrı ayrı yaptım hepsi için ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun16 -- 23 Aralık 2013; 15:37:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun16

hocam ayarladım bios ayarlarını tüm ayarlarını yaptım hepsinde flash içinde usb cdrom içinde hepsi için yaptım nafile

Edit:

yani ayrı ayrı yaptım hepsi için ayrı

BAŞKA BİR CD DENEDİNİZMİ CD BOZUK OLABİLİR ?
  • http://www.ozengen.com/format-atmaya-son-acronis-resimli-anlatim/

Acronis ile başka bilgisayarda kurulu işletim sistemini kendi bilgisayarınıza atabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

http://www.ozengen.com/format-atmaya-son-acronis-resimli-anlatim/

Acronis ile başka bilgisayarda kurulu işletim sistemini kendi bilgisayarınıza atabilirsiniz

yok hocam siz yanlış anladınız öyle demek istemedim

Bu arada denedim farklı cd de denedim :S 4 cd denedim
  • quote:

quote:

http://www.ozengen.com/format-atmaya-son-acronis-resimli-anlatim/

yok hocam siz yanlış anladınız öyle demek istemedim

Bu arada denedim farklı cd de denedim :S 4 cd denedim

ATACAĞIN WİN 7 Mİ XP Mİ

• Win 7
  • quote:

Win 7

Kayıt defterine girdikten sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\ yolunu izleyin ve ardından UpperFilters ve LowerFilters anahtarının ikisini de sağ bölümden silin. Daha sonra Windows'u yeniden başlatın ve sonuç: DVD sürücünüz geri geldi...
    Dvd veya cd rom/rw biosta gözükmesine rağmen bilgisayarımda gözükmüyor ise adımları izleyin:
    Başlat - Çalıştır - Regedit (Yaz)
    Açılan pencerede şu adımları izleyin
    HKEY_LOCAL_MACHINE -- SYSTEM -- CurrentControlSet -- Control -- Class
    Bu kısımda şu dosyaları bulun ve silin:
    UpperFilters
    LowerFilters
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • quote:

Win 7

Bilgisayarınıza USB veya DVD ile format atamıyorsunuz yanlış mı anladım?
  • quote:

quote:

Win 7

evet doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: jese30

quote:

Win 7

Kayıt defterine girdikten sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\ yolunu izleyin ve ardından UpperFilters ve LowerFilters anahtarının ikisini de sağ bölümden silin. Daha sonra Windows'u yeniden başlatın ve sonuç: DVD sürücünüz geri geldi...
    Dvd veya cd rom/rw biosta gözükmesine rağmen bilgisayarımda gözükmüyor ise adımları izleyin:
    Başlat - Çalıştır - Regedit (Yaz)
    Açılan pencerede şu adımları izleyin
    HKEY_LOCAL_MACHINE -- SYSTEM -- CurrentControlSet -- Control -- Class
    Bu kısımda şu dosyaları bulun ve silin:
    UpperFilters
    LowerFilters
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

hocam laptopda açılmıyor harddisk masaüstünde açılıyor ki masaüstünde onu yapsamda laptop için bir faydası olmayacaktır

• quote:

quote:

quote:

Win 7

evet doğru

Acronis ile imaj alacaksınız düzgün çalışan bir bilgisayardan acronis 2014 universal recovery ile kendi bilgisayarınıza atacaksınız sonrasında da işte
  • http://forum.donanimhaber.com/m_68468801/tm.htm

Şu konudakikini win7 için yaptım şuan tekrar format atıyorum usb tanıdı bitince sonucu buraya yazıcam

Edit:

Bunu yapınca biostan tanıtmadım zaten boot yapıyor usb yi o yüzden çok güzel bir programmış bios güncellemeside yapıcam daha sonra çalışırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun16 -- 23 Aralık 2013; 15:58:46 >
  • biraz geç oldu ama söylüyeyim üst mesajımdaki konu ile çözdüm ama usbyi ilk resetten sonra çıkarın
  • quote:

biraz geç oldu ama söylüyeyim üst mesajımdaki konu ile çözdüm ama usbyi ilk resetten sonra çıkarın

tamam kardeş hayırlı olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.