Şimdi Ara

Laptop'a LCD Ekran yerine LED ekran takılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi geceler, selamlar. Konuya sadece elektronik bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa çok makbule geçer, çünkü ona göre ekran alacağım.

Packard Bell TS44-SB 551-TK model laptopumun ekranı sizlere ömür, yeni bir ekran alıp değiştireğim. Siparişi internetten vereceğim fakat almadan önce aklıma bir soru takıldı. Laptop'un orjinal ekranı LCD.

Ben bu ekran yerine LED ekran alıp taksam çalışır mı ?

Şu ekranı buldum n11'den :http://urun.n11.com/ekran/packard-bell-ts44sb-ekrani-a-156-led-P111521354

Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Merhaba,
    Kisa cevap: Calisir.
    Uzun cevap:
    Ekranlarin datasheetlerine bakin, kullanilan portlar farkli olabilir. Portlar farkliysa iki portun kablolarini uygun sekilde baglarsiniz(LVDS data-clock, EEDID data-clock ve Vss, Vcc mevcut kablolarda). Ek olarak LCD ekranin arkaplan LED'ini calistirmak icin PWM sinyali uygulamaniz gerekiyor, bunun duty cycle'i parlakligi belirleyecek. Benim florasan LCD kirilinca, kardesimin bozulan bilgisayarinin LED aydinlatmali LCD'sini taktim bilgisayara. Kullandigim LCD nin arkaplan LED aydinlatmasi 12 nominal olmak uzere 7-20 V arasi gerilim istiyor. Su an onu harici olarak adaptorle veriyorum. Ama florasanin guc kaynagina gelen yerde mutlaka 12 V civari kaynak oldugunu saniyorum, o kadar ugrasamadim. PWM sinyali su an Arduino ile 500 Hz ve seri porttan ayarlanabilen duty cycle ile uretiyorum(parlakligi oyle degistiriyorum).
    Tum bu islemlerin daha kolay yolu varsa tecrubesi olan digerleri yardimci olur umarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla çetrefilli bir süreç olacak belli ki. O yüzden direkt olarak bir LCD ekran alıp takacağım yarın.

Cevap için teşekkürler, iyi forumlar.
  • çalışmaz lcdnin beslemesi farklı uçları farklı onu oraya monte edecek adam sayılı burada..
  • Merhaba arkadaşlar.

Sorulan sorunun tam tersini sormak istiyorum.

Hikaye şöyle,

Bir macbook pro 13 mid 2010 um var a1342
    Ekran kırıldı. e yenisini değiştirmek istesem en ucuz çıkma 150 tl. Alsam da çalışır mı çalışsa da ne kadar dayanır bilmiyorum. elimde 14.1 lcd panel var ve çalıştığını biliyoruz. soketler 30 pin ama soketler uyacak mı denemedim daha. Velev ki soketler uydu,
    Cihazdan çıkan 13,3 inç led linki aşağıda
    http://static1.1.sqspcdn.com/static/f/489821/16715073/1383687315670/B133EW04-V4.pdf?token=iRrByJU3IdrNLhrMyvI2ODIEL7w%3D

benim lcd nin de teknik bilgisi aşağıdaki linkte
    http://www.panelook.com/B141EW04%20V4_AUO_14.1_LCM_parameter_504.html

Bu bilgiler ışığında çalışır mı?
    Çalışır ve sonrasında anakarttan çok akım çekip karta zarar verir mi?

Not: Paneli harici kullanacağım masaüstü gibi kullanacağım macinamı.

İvedi yanıt bekliyorum.
    Şimdiden selamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.