Şimdi Ara

RGB kontrolü çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RGB Led var sürücüsü çalışıyor fakat kumanda başka Led de çalışıyor. Fakat beyaz ışık ya da kumanda Dan başka komut almıyor. Kumanda alıcısı tamiri mümkün mü ya da beyaz ışık nasıl yakarız?
    RGB kontrolü çalışmıyor.
    RGB kontrolü çalışmıyor.
    RGB kontrolü çalışmıyor.

• O modelde Red, Green ve Blue renkler sıralı dizilmiş, bu durumda beyaz yakamazsınız ne yazık ki.

Alıcısı kumandaya hiç tepki vermiyorsa devreyi bir incelemek gerek. Multimetre yardımı ile test etmeniz mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrıldı01 -- 5 Eylül 2020; 23:29:38 >
  • SMPS'e bak hey yavrum benim. Aynısını ben yapsam beni daş yağmuruna tutarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 6 Eylül 2020; 1:1:39 >
  • Beyaz renk tüm renklerin karışımından elde edilir. Kırmızı, yeşil, mavi renkler varsa pwm kontrolcü üzerinden renk geçişlerinden beyaz renk elde edilir.
    1- renk ledlerini süren Mosfetler kontrol edilmeli.
    2- RGB şerit ledler üzerinde kısa devre, kopuk yol, yanık direnç vs. . aranmalı

Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 6 Eylül 2020; 10:13:36 >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Üstadım emin misiniz? Bu, böyle çam bahçelerinde ağaçların dallarına sarılan süsleme LED’leri andırmakta. Kırmızı, mavi ve yeşil aynı mantar LED üzerinde toplanmış olsaydı beyaz yakmak elbette mümkün. Ancak her biri en az 1’er cm mesafeyle konumlandırılmış sabit renkli LED’leri PWM bile bir göz yanılması yaratıp da beyaz gibi gösterebilir gibime gelmiyor mantıksal olarak.

Programlanabilir led ise orası ayrı tabii ama bu malzemenin üzerinde programlanabilir olduğuna dair bir delâlet de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrıldı01

Üstadım emin misiniz? Bu, böyle çam bahçelerinde ağaçların dallarına sarılan süsleme LED’leri andırmakta. Kırmızı, mavi ve yeşil aynı mantar LED üzerinde toplanmış olsaydı beyaz yakmak elbette mümkün. Ancak her biri en az 1’er cm mesafeyle konumlandırılmış sabit renkli LED’leri PWM bile bir göz yanılması yaratıp da beyaz gibi gösterebilir gibime gelmiyor mantıksal olarak.

Programlanabilir led ise orası ayrı tabii ama bu malzemenin üzerinde programlanabilir olduğuna dair bir delâlet de yok.
    Net yanıt verebilmek için;

Sürücü devrenin lehim yüzündeki malzemelerin ismi okunacak şekilde, resmini görmemiz lazım.
    RGB ledleri süren 3 ayrı mosfet var. önde de kontrolcü var.
    resme bakın; sol taraf
    RGB kontrolü çalışmıyor.

Aslında gerekte yok.

Hazır devre kargo dahil fiyat 17.- TL.https://www.gittigidiyor.com/ev-bahce/6-amper-rgb-serit-led-kontrol-cihazi-kumanda_pdp_494061387
    RGB kontrolü çalışmıyor.

istenilen renk kullanılabilir. renk animasyonları var.
    https://www.hepsiburada.com/ledwell-rgb-led-kontrol-cihazi-ve-kumanda-digiworld-p-HBV000003XQG5

RGB kontrolü çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 7 Eylül 2020; 0:54:46 >

• Gayet mantıklı aslında. Üç adet mosa benzeyen şeyi üç ayrı renkle ilişkilendirebiliriz.

De... Benim dikkatimi birşey çekti önemli mi önemsiz mi siz karar verin:

RGB kontrolü çalışmıyor.

Buradan diğer LEDlere bakarak bu LED RGB'mi değil mi bundan tut, bu LED'in kısadevre olmuş olma ihtimaline kadar değerlendirilebilir. Eğer o LED bozuksa diğerlerinin de yanmasını engelliyordur. Gibi...

• RGB led 'ler den biri çalışmıyor. Kontrol edin.

[image]
    RGB kontrolü çalışmıyor.
    [/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 7 Eylül 2020; 14:43:22 >
  • Devrenin sag taraftaki trafolu kısmı smps 'dir.
    Sizin dikkatinizden kaçtı herhalde,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 8 Eylül 2020; 15:6:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsin kamer

Devrenin sag taraftaki trafolu kısmı smps 'dir.
    Sizin dikkatinizden kaçtı herhalde,

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    evt resim ufak olunca gözden kaçmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.