Şimdi Ara

landi,emmegas,eco-tech,autronic,stargas soru ve şikayetleriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
6.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Aracım 2004 model Clio aracta autronic marka lpg takılı aracı babamdan almıştım. Suan ben şanlıurfadayım autronic satan yada servisine bakan kimse yok buralarda internette de aradım autronic le ilgili hiç birşey bulamadım lpg filtresinin değişmesi gerekiyormuş onuda temin edemedim. Bunu nerden nasıl temin edebilirim. Birde lpg bakımı hiç yaptıramadım neler yaptırmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corwen

sayın by feristah;

Aracım 2004 model Clio aracta autronic marka lpg takılı aracı babamdan almıştım. Suan ben şanlıurfadayım autronic satan yada servisine bakan kimse yok buralarda internette de aradım autronic le ilgili hiç birşey bulamadım lpg filtresinin değişmesi gerekiyormuş onuda temin edemedim. Bunu nerden nasıl temin edebilirim. Birde lpg bakımı hiç yaptıramadım neler yaptırmalıyım.

merhaba sayın corwen;autronic regülatörünü söktürüp temizlettirmeniz yeter.değiştreceğiniz herangibşey yok.regülatörün alt kısmında silindirik üç adet somunla gövdeye bağlanmış filtre yuvasını söktürüp temizlettin.regülatöre gazın giriş yaptığı bölüm.bulaşık teli gibi kaba bir filtreden sonra ikinci ve üçüncü kademede gazı süzen kademeli filtreler var temizlettirin.araçta herangibir arıza söz konusu değilse başka bişey yaptırmayın.

• güncel ...
  • benimde aracımda Autronic Marka var ama ruhsata işli değil, bunun projesini nerde nasıl çizdirecem bana yardımcı olurmusunuz, Adıyaman ilindeyim ve acil cevaplarınızı bekliyorum
  • Arkadaşlar imzamdaki araca 2 hafta önce Landi Renzo Omegas Plus lpg kiti taktırdım.

Sorum :
    Her hangi bir hata var mı?
    1. Noktada her hangi bir vida felan olacak mıydı?
    2. Nokta daki enjektörün üzerindeki vide yeri niye boş?
    3.Noktada kelepçe çıkmış gibi. Boru çıkar mı? Yoksa Asıl boru içteki, dışardaki boru sadece koruma mı?

Sizin araçlarda nAsıl?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Diğer montaj resimlerim şu adreste var
    :

http://forum.donanimhaber.com/m_12479420/mpage_251/tm.htm

(sayfanın alt kısımlarında.)

landi,emmegas,eco-tech,autronic,stargas soru ve şikayetleriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

Arkadaşlar imzamdaki araca 2 hafta önce Landi Renzo Omegas Plus lpg kiti taktırdım.

Sorum :
    Her hangi bir hata var mı?
    1. Noktada her hangi bir vida felan olacak mıydı?
    2. Nokta daki enjektörün üzerindeki vide yeri niye boş?
    3.Noktada kelepçe çıkmış gibi. Boru çıkar mı? Yoksa Asıl boru içteki, dışardaki boru sadece koruma mı?

Sizin araçlarda nAsıl?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Diğer montaj resimlerim şu adreste var
    :

http://forum.donanimhaber.com/m_12479420/mpage_251/tm.htm

(sayfanın alt kısımlarında.)

landi,emmegas,eco-tech,autronic,stargas soru ve şikayetleriniz

gayet güzel ve başarılı br işçilik olmuş bi problem görünmüyor.hayırlı olsun :)

• Yalnız o işaretli yerler benimde dikkatimi çekti, Kendiniz gereken sorunları giderebilirsiniz gibi , o kelepçeyi hortuma sabitlemek vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 20 Mayıs 2012; 22:17:31 >
  • Selamlar 2006 opel astra h arabama 2 sene once landi taktirdim opel bayinde. Her 15 binde filtrelerini degistirttim ihmal etmedim. Toplam 50.000 km yaptim. Sadecr bir kere gazi tahliye etme sorunu yasadim. Bir parcayi mekanik tamr ettiler duzeldi. Son bir aydir arac.dusuk devirlerde inanilmaz silkeleme yapiyor. Bazen stop ediyor. Ozelikle rolanti devri bir asagi bir yukari oynuyor. Opel servis lpgden dedi. Olguna goturdum iki kere yazilimla oynadilar bir gelisme olmadi. Son zamanlarda araba ara ara egzos gazi hatasi veriyor. Simdi ne yapacam, yardimci olabilecek veya fikri olan var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç başlığa aynı soruyu sormuşsunuz , Başka bir lpg ustasına gösterin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 20 Mayıs 2012; 22:06:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iron_man

Selamlar 2006 opel astra h arabama 2 sene once landi taktirdim opel bayinde. Her 15 binde filtrelerini degistirttim ihmal etmedim. Toplam 50.000 km yaptim. Sadecr bir kere gazi tahliye etme sorunu yasadim. Bir parcayi mekanik tamr ettiler duzeldi. Son bir aydir arac.dusuk devirlerde inanilmaz silkeleme yapiyor. Bazen stop ediyor. Ozelikle rolanti devri bir asagi bir yukari oynuyor. Opel servis lpgden dedi. Olguna goturdum iki kere yazilimla oynadilar bir gelisme olmadi. Son zamanlarda araba ara ara egzos gazi hatasi veriyor. Simdi ne yapacam, yardimci olabilecek veya fikri olan var mi

Araç benzindeykende yapıyorsa LPG'den olduğunu sanmıyorum.

Aracı servis dışında başka bir ustaya götürün.

Servis sıkıştığı yerde LPG'den ya da kullanıcı hatası diyor.

Landi Renzo Opel ile anlaşmalı.

Başka bir LPG servisine de götürün. İnsanlar bazen gözünün önündekini göremezler. Başka bir usta çözebilir bu sorunu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iron_man

Selamlar 2006 opel astra h arabama 2 sene once landi taktirdim opel bayinde. Her 15 binde filtrelerini degistirttim ihmal etmedim. Toplam 50.000 km yaptim. Sadecr bir kere gazi tahliye etme sorunu yasadim. Bir parcayi mekanik tamr ettiler duzeldi. Son bir aydir arac.dusuk devirlerde inanilmaz silkeleme yapiyor. Bazen stop ediyor. Ozelikle rolanti devri bir asagi bir yukari oynuyor. Opel servis lpgden dedi. Olguna goturdum iki kere yazilimla oynadilar bir gelisme olmadi. Son zamanlarda araba ara ara egzos gazi hatasi veriyor. Simdi ne yapacam, yardimci olabilecek veya fikri olan var mi

Araç benzindeykende yapıyorsa LPG'den olduğunu sanmıyorum.

Aracı servis dışında başka bir ustaya götürün.

Servis sıkıştığı yerde LPG'den ya da kullanıcı hatası diyor.

Landi Renzo Opel ile anlaşmalı.

Başka bir LPG servisine de götürün. İnsanlar bazen gözünün önündekini göremezler. Başka bir usta çözebilir bu sorunu.

araç benzindeyken gayet normal. ama özellikle aracın kliması açık konumda aracı çalıştırınca (bezindeyken) devir göstergesi 800-1100 devir arasında gidip geliyor. klimayı kapatınca veya gaza basınca (araç hala duru vaziyette) salınım azalıyor. benzine geçirince de bişey yok.

• SELAM. TOYOTA AVENSİS ARACIMDA AUTRONIC TAKILI. 1 YIL OLDU BEN ARACI ALALI. NE ZAMAN TAKILDIĞINI VE BAKIM YAPILDIĞINI HATIRLAMIYORUM. AMA BEN HİÇ BAKIM YAPTIRMADIM. ÇÜNKÜ SERVİSİNİ BULAMADIM. VE GEÇEN HAFTA DAN BERİ BAŞIMDA Bİ DERT VAR. ARABA GİDERKEN LPG DEN BENZİNE GEÇİŞ SİNYALİ SÜREKLİ ÖTÜYOR. AMA ISIKLAR SONMUYOR. BENZİNDEMİ GAZDA MI OLDUĞUNU BİLEMİYORUM. SONRA KENDİLİĞİNDEN GEÇİYOR VE KENDİLİĞİNDEN OLUYOR. PROBLEM NEDİR.
  • merhaba

lantis 1.8 doch motor tek noktadan lovato takılı
    sıralı lovatoya geçirmek için lovatodan fiyat aldım. arka durur, önü değiştiririz uyum sağlar dediler ve 1100 fiyat verdiler.
    zaten diğer markalar da aşağı yukarı komplesi 1000-1500 civarı.

landi renzo 8000 devire kadar çıkıyor diyorlar. çok yakarmıyım landi ile.
    yoksa tavsiye edeceğiniz başka bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_candan

merhaba

sıralı lovatoya geçirmek için lovatodan fiyat aldım. arka durur, önü değiştiririz uyum sağlar dediler ve 1100 fiyat verdiler.

Ben 4000 km önce 24 Nisan 2012 'de taktırdım. Maşallah sıfır sorun. Şu an Total LPG'nin litresi 2,19 TL. Klima açık (ortalama sayılır) km'de 17-18 kuruş yakıyor. Haziran Temmuz gibi 1,90 TL'ye gaz aldığım oldu 13-14 kuruşu gördüm. Haziran 15'ten bu yana klimanın AC düğmesi hep açık. Sadece hızını 0-1-2-3-4 arasında ayarlıyorum. Sabah ve akşam 1'de öğlen ve çok sıcaklarda da 2-3'de çalıştırıyorum. Cam ve ayağa birlikte veren konumda. Artı benim araç otomatik vitestir.Aracım 2007 Toyota Corolla Comfort Sedan M/M 1,6 lt. 124 beygir. Lastikler 35 psi hava basıyorum. Çok da sakin kullanmam. Duble yollarda 110 + %10 hata payı 121 km/sa. hızı geçmem. Radar olmadığını bildiğim yerlerde de (Düz ve müsait yollarda güvenli bir şekilde) Allah ne verdiyse...
    Işıklarda falan hızlı /çevik kalkarım. Az yaksın diye kendimi ASLA kasmam. Çok yakıyor mu siz hesaplayın?

• quote:

quote:

merhaba

Ben 4000 km önce 24 Nisan 2012 'de taktırdım. Maşallah sıfır sorun. Şu an Total LPG'nin litresi 2,19 TL. Klima açık (ortalama sayılır) km'de 17-18 kuruş yakıyor. Haziran Temmuz gibi 1,90 TL'ye gaz aldığım oldu 13-14 kuruşu gördüm. Haziran 15'ten bu yana klimanın AC düğmesi hep açık. Sadece hızını 0-1-2-3-4 arasında ayarlıyorum. Sabah ve akşam 1'de öğlen ve çok sıcaklarda da 2-3'de çalıştırıyorum. Cam ve ayağa birlikte veren konumda. Artı benim araç otomatik vitestir.Aracım 2007 Toyota Corolla Comfort Sedan M/M 1,6 lt. 124 beygir. Lastikler 35 psi hava basıyorum. Çok da sakin kullanmam. Duble yollarda 110 + %10 hata payı 121 km/sa. hızı geçmem. Radar olmadığını bildiğim yerlerde de (Düz ve müsait yollarda güvenli bir şekilde) Allah ne verdiyse...
    Işıklarda falan hızlı /çevik kalkarım. Az yaksın diye kendimi ASLA kasmam. Çok yakıyor mu siz hesaplayın?

landi renzo dan çok sorun yaşayan var forumda. araç uyumsuzluğu olabilir mi
    diğerlerine göre landi renzonnun sesi fazla çıkıyormuş. sizin araçta sesi nasıl?

• quote:

quote:

quote:

merhaba

landi renzo dan çok sorun yaşayan var forumda. araç uyumsuzluğu olabilir mi
    diğerlerine göre landi renzonnun sesi fazla çıkıyormuş. sizin araçta sesi nasıl?

Motor kaputunu açmayınca ses duyulmuyor diyebilirim. Diğerlerinde 10 birim ise bunda da 11 birim. Yani ses hepsinde var.Benimki çelik enjektörlü Omegas Plus modeli. Yeni Evo modeli daha sessiz. Landi Renzo en az sorun çıkaran bir marka. En iyisi Prins'ten (çok pahalı) sonra en sorunsuz marka diyebilirim. Size kanıtı Landi Renzo'nun formu genelde pek yoktur ya da hareketsizdir. Çok daha az satan markaların sayfa sayfa formu vardır. Bu bile bir göstergedir. İyi bir usta takarsa sorunsuz binersiniz. Ama aracınızın genel LPG uyumunu bilemem. Ayrıca otomobil firmaları garantiyi bozmama anlaşması olan bildiğim iki marka var. Biri BRC biri de Landi Renzo. Sitesinden hangi marka araçlarla anlaşması olduğunu okuyabilirsiniz. Yurt dışında da Landi Renzo'nun Toyota ve diğer markalar ile anlaşması olan ülkeler var diye biliyorum.

• Landi dusunebilirim.brc 1600 Fiyat verdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Birkaç başlığa aynı soruyu sormuşsunuz , Başka bir lpg ustasına gösterin

tmm admin. zamanım olsa gezecem sanayi sanayi de. işte zamanımız yok, böyle netten halletmeye çalışıyoruz.
    herkesin zamanı farklı sonuçta.
  • landi renzoya karar verdim.

kocop.com.tr de 1.500 tl ye omegas plus var. 10 taksit yapıyorlar
    aracımdaki tek nokta lovatoyu satabilirmiyim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.