Şimdi Ara

landi,emmegas,eco-tech,autronic,stargas soru ve şikayetleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
6.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sorun ve şikayetlerinizi çözmek dileğiyle kazasız belasız yolculuklar ...

• kimsede problem yok demekki
  • Forumda reklam serbest gibi bir sey,

Bari servisinizin yerini yazin da insanlar servis tavsiyesi diye kivranacagina size gelsin
  • 2000 model opel astra 1.6 Landi renzo blue kitli aracım var

Aracımdaki sorun; hareket halindeyken benzine geciyor ve arabayı stop etmeden gaza gecmiyor.Mecbur sağa cekip stop ediyor tekrar calıstırıyorum öyle gaza geciyor.GÜn icinde 60 km lik yolda en az 5 kere yapıyor ve sinirden öldürüyor beni.

ANkara olgunlarda yaptırdım, onlara bu sorun yüzünden 2 kere götürdüm lakin 4 saat boyunca baktılar ama sorunu cözemediler...

lpg kiti takılalı 2 ay oldu.

Bu sorunu cözen usta gözümde en bilgili ustadır
  • landi nin sakaryadaki bayilerinin telefon ve adresleri lazım arkadaşım için
    sizde mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

2000 model opel astra 1.6 Landi renzo blue kitli aracım var

Aracımdaki sorun; hareket halindeyken benzine geciyor ve arabayı stop etmeden gaza gecmiyor.Mecbur sağa cekip stop ediyor tekrar calıstırıyorum öyle gaza geciyor.GÜn icinde 60 km lik yolda en az 5 kere yapıyor ve sinirden öldürüyor beni.

ANkara olgunlarda yaptırdım, onlara bu sorun yüzünden 2 kere götürdüm lakin 4 saat boyunca baktılar ama sorunu cözemediler...

lpg kiti takılalı 2 ay oldu.

Bu sorunu cözen usta gözümde en bilgili ustadır

yasin bey araç benzine geçerken kumanda düğmesi üzerinde ki ışıklar özellikle benzin ışığı yanmaya devam ediyormu.yoksa benzine dönüşte bütün ışıklar sönüyormu.eğer sönüyorsa devirle sinyali veya ecu besleme bağlantıları ile alakalı bir sorundur.eğer gaz biter gibi sinyal verip ve benzine geçiyor ise lpg regülatörü veya basıç sensörü ile alakalı bir sıkıntı vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tufancan82

landi nin sakaryadaki bayilerinin telefon ve adresleri lazım arkadaşım için
    sizde mevcut mu ?

yarın sizin için temin ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Forumda reklam serbest gibi bir sey,

Bari servisinizin yerini yazin da insanlar servis tavsiyesi diye kivranacagina size gelsin

yazdığım markalarla alakalı bir sıkıntı oluşursa bulunduğum bölgede ve distribütör firmaya aksederse sorun bize yönlendilirler zaten
  • quote:

yasin bey araç benzine geçerken kumanda düğmesi üzerinde ki ışıklar özellikle benzin ışığı yanmaya devam ediyormu.yoksa benzine dönüşte bütün ışıklar sönüyormu.eğer sönüyorsa devirle sinyali veya ecu besleme bağlantıları ile alakalı bir sorundur.eğer gaz biter gibi sinyal verip ve benzine geçiyor ise lpg regülatörü veya basıç sensörü ile alakalı bir sıkıntı vardır.

arac hareket halindeyken benzine geciyor sistem ötmeye baslıyor lakin kumanda düğmesi ısıkları yanmaya devam ediyor.

servistekiler cözemediler, servise gittiğimde neleri değistirmelerini söylemeliyim veya bakmalarını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

arac hareket halindeyken benzine geciyor sistem ötmeye baslıyor lakin kumanda düğmesi ısıkları yanmaya devam ediyor.

servistekiler cözemediler, servise gittiğimde neleri değistirmelerini söylemeliyim veya bakmalarını?

ışıklar gitmiyor ve stop edip çalıştırınca geçiş normal oluyorsa basınç sersörü ile regülatörle alakalı bir sıkıntı var demektir.

• bizim arkadaşın temprasında landi takılı. sürekli rölanti sorunu yaşıyor ve ecuyu sürekli ayarlatıyor ama ayar tutmuyor. ecunun değişmesi mi lazım ? birde landinin sakarya servisinin adresini hala vermediniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalkahvesi82 -- 14 Ocak 2010; 20:54:26 >
  • fiat grubu araçlarda yüksek devirden rölantiye düşerken rölantide bir es vererek düzelir.bu ayarla alakalı olacağını zannetmiyorum.aracın gaz filtrelerini ve lpg enjektörlerini kontrol ettirin .
  • ettirelim de kime ???
  • benim aracımda stargas morka lpg kiti takılıydı ancak lpg de hiç çalısmamaya basladı ve lpg ayarını kabul etmez olmustu , bende sistemi komple soktürüp atiker taktırdım simdi huzurlu bir sekilde lpg de kullanabiliyorum sorunsuzca.
    sormak istediğim bu kiti bir sekilde değerlendirme imkanım varmı evde kutuda duruyor bütün parçalarıyla .sanırım ecu bozuk bunun ecüsünu nerden bulabilirim ve fiyatı nedir ?
    simdiden tesekkürler
  • @feriştah
    Topiğinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum,
    Engin bilgilerinizle kullanıcılara rehber ve yardımcı olmanız dileğiyle

Hayırlı işler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

@feriştah
    Topiğinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum,
    Engin bilgilerinizle kullanıcılara rehber ve yardımcı olmanız dileğiyle

Hayırlı işler dostum

teşekkürler faruk bey çok naziksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkpls

benim aracımda stargas morka lpg kiti takılıydı ancak lpg de hiç çalısmamaya basladı ve lpg ayarını kabul etmez olmustu , bende sistemi komple soktürüp atiker taktırdım simdi huzurlu bir sekilde lpg de kullanabiliyorum sorunsuzca.
    sormak istediğim bu kiti bir sekilde değerlendirme imkanım varmı evde kutuda duruyor bütün parçalarıyla .sanırım ecu bozuk bunun ecüsünu nerden bulabilirim ve fiyatı nedir ?
    simdiden tesekkürler

eminim çok basit bir arızadır.söktürmekle hata etmişsiniz.söktürmeden bi araştırma yapsaydınız iyi olurdu.stargas ın ölüsü bile atikere on basar.aradaki farkı üçbeş ay içinde anlarsınız zaten.ecu konusunda emin olmadan almakta biraz boşuna masraf olur.ucuz bir parça değil çünkü.en az 450& 500 civarındadır.karar verirseniz ecu temin edebiliriz.ama dediğim gibi komple kit kontrol edilip kesin arıza tespit edilmesi lazımdı.biraz geç bir araştırma olmuş

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.